W 30 dni DOOKOŁA ŚWIATA! Sprawdź program wyprawy »
Agata Łuczak Agata Łuczak

Agata Łuczak

"Nie traktuj życia zbyt poważnie. I tak nie wyjdziesz z niego żywy." Ten cytat Bernard Fontenelle staram się uczynić moim mottem życiowym.

Podróżniczka, poszukiwaczka przygód, miłośniczka przyrody i pieszych wędrówek, pasjonatka fotografii i języków obcych. 

Z wykształcenia jestem filologiem i specjalistą od handlu międzynarodowego. Ale moja pasja do podróży przywiodła mnie tu gdzie jestem teraz: przewodnik i pilot wycieczek.  

Odwiedziłam ponad 100 krajów na wszystkich 7 kontynentach. Moim marzeniem jest odwiedzić wszystkie kraje świata. Jeśli już nigdzie więcej się nie zasiedzę, to jest szansa, że się uda... A zasiedzieć się lubię, bo choć wspaniale jest zobaczyć piękne miejsca, to dla mnie jeszcze ciekawsze jest doświadczyć lokalnej kultury, a do tego kluczem jest slow travel. Jako największe przygody wspominam właśnie te kraje, w których mieszkałam lub pomieszkiwałam, a było ich kilka: Gujana Francuska, Argentyna, Australia, Maroko, Francja kontynentalna. W Indiach zatrzymałam się na kurs ayurvedy, a przez jeden sezon moim domem był statek pasażerski pływający po Karaibach. 

Od kilku lat mieszkam w Hiszpanii. Czy tutaj już osiądę na stałe? Nie znam odpowiedzi. Wszakże tyle nowych doświadczeń czeka gdzieś za rogiem:)

Pojedź ze mną na wyprawę