Co powiesz na MAJÓWKĘ w Nowym Jorku? Złap ostatnie miejsca na wyprawę! »

Chile

Malownicze krajobrazy i dziewicza przyroda. Wycieczka do Chile gratką dla ambitnych podróżników

Ameryka Południowa to zdumiewający ląd. Tak zróżnicowanego środowiska naturalnego nie znajdzie się na żadnym innym kontynencie. Najlepiej widać to na przykładzie Chile. Państwo zlokalizowane między zachodnim wybrzeżem Oceanu Spokojnego a pasmem Andów oferuje zachwycające atrakcje, które w zdecydowanej większości są dziełem sił natury. Wycieczka do Chile to bez wątpienia gratka dla osób oczekujących oszałamiających krajobrazów oraz niezwykłej fauny i flory.

Inne kierunki w Ameryce Południowej, które mogą Cię zainteresować:  Argentyna   Boliwia   Brazylia   Ekwador   Kolumbia   Paragwaj   Peru   Urugwaj   Wenezuela

Chile - wyprawy z pilotem

Wycieczki do Chile, czyli państwa kontrastów

Podróż do krainy kontrastów. To zdanie idealnie oddaje charakter wycieczki do Chile. Prawie 4300 km długości sprawia, że kraj obejmuje swym zasięgiem 4 strefy klimatyczne. Co ciekawe, długość nie idzie w parze z szerokością. W najwęższym miejscu Chile liczy zaledwie 90 km, natomiast w najszerszym tylko 445 km. Dla porównania rozpiętość maksymalna Polski w wymiarze wschód-zachód wynosi 689 km, a przecież nasza ojczyzna jest ponad 2 razy mniejsza od tego południowoamerykańskiego państwa. 

Idźmy dalej tropem kontrastów. Wyprawa do Chile to szansa zobaczenia zróżnicowanych scenerii. Na północy znajdziemy tereny pustynne, jednak wystarczy przysłowiowy rzut beretem (choć bardziej adekwatny byłby tu tak uwielbiany przez Chilijczyków kapelusz sombrero), by znaleźć się na nieskazitelnie czystych plażach. Wylegiwanie się w promieniach słońca to doskonała okazja do naładowania akumulatorów, bo jeżeli skierujemy się na południe, na naszej drodze staną nieskalane ludzką działalnością lasy. Później jest równie ciekawie, bo wkraczamy do królestwa gór. Wycieczka do Chile obejmuje też spotkanie z majestatycznymi lodowcami.  

Wyprawa do Chile pomaga zrozumieć, jak intrygująca potrafi być natura. Znakomitym przykładem jest pustynia Atacama. To jeden z najsuchszych rejonów świata. Na niektórych fragmentach pustkowia ostatnia kropla wody spadła ponad 400 lat temu. A mimo to odszukamy tam ślady życia. Gdzieniegdzie dostrzeżemy glony czerpiące wodę prosto z mgieł, które na Atacamie pojawiają się stosunkowo często. Nie bez przyczyny Atacama jest nazywana pustynią mglistą.

Los Lagos to zupełne przeciwieństwo Atacamy. Przez tubylców region nazywany jest Krainą Jezior. Prócz zbiorników wypełnionych krystalicznie czystą wodą turyści mogą zapoznać się z lokalną kulturą. Mieszkańcy tamtejszych miejscowości oferują charakterystyczne rękodzieło. Dodatkowo chwalą się oryginalną kuchnią i chętnie przytaczają swoją historię. To doskonała okazja dla osób lubiących odkrywać odmienne obyczaje.

Wycieczki do Chile dają możliwość zobaczenia także innych atrakcji. Budzące respekt wulkany (w tym Ojos del Salado o wysokości 6983 m n.p.m.), strzelające w niebo gorącą wodą gejzery, tajemnicze posągi moai na Wyspie Wielkanocnej, solnisko Salar de Atacama. Nie bez powodu w Chile jest 41 parków narodowych. W poszczególnych rejonach znajdziemy również intrygujące zwierzęta. Do tych najciekawszych zaliczają się pingwiny, foki, szynszyle, pancerniki i pumy. W nadbrzeżnych wodach spotkamy z kolei delfiny i lwy morskie, a szczęściarze doświadczą obecności płetwali błękitnych. 

Urokliwe Santiago. Wyprawa do Chile z obowiązkową wizytą w stolicy

Wyprawa do Chile nie byłaby w pełni udana bez odwiedzin największego miasta tego kraju i jego jednoczesnej stolicy – Santiago de Chile. Metropolia ma do zaoferowania mnóstwo interesujących lokalizacji. Wystarczy choćby wspomnieć o licznych zabytkowych obiektach sakralnych. Fanów architektury z pewnością zachwyci też nietuzinkowy ratusz. Wizytówką są także muzea z Muzeum Ludów Amerykańskich i Narodowym Muzeum Historii na czele.

W Santiago coś dla siebie odszukają smakosze regionalnej kuchni. Dania są bardzo zróżnicowane. Wysokiej jakości wołowina i zawsze świeże owoce morza są podstawą wielu potraw. Uzupełnieniem każdej uczty będzie znakomite chilijskie wino, które cieszy się coraz większą renomą wśród środowisk sommelierskich z całego świata.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją obejmującą wycieczki do Chile. Z Kiribati Club doświadczysz niezapomnianego wyjazdu do tego pięknego i różnorodnego państwa.

Sprawdź też inne kierunki na Twoją wymarzoną wyprawę:  Ameryka Północna   Ameryka Środkowa   Azja   Afryka   Europa   Australia i Oceania   Antarktyda   Arktyka   Dookoła Świata