OSTATNIE MIEJSCA na wakacyjny wyjazd do Sri Lanki! Zarezerwuj miejsce i zobacz słonie na Cejlonie »

Kostaryka

Niezwykła wycieczka do Kostaryki

Z czym najczęściej kojarzy się Kostaryka? Jeśli przeprowadzilibyśmy ankietę, zapewne trudno byłoby znaleźć powtarzające się odpowiedzi. Być może większość osób wiedziałaby, że to państwo położone w Ameryce Centralnej, ale na tym zasób informacji w zasadzie by się kończył. Jeżeli zaliczasz się do grona tych, którzy nie za dobrze znają ten egzotyczny kraj, to trafiłeś lub trafiłaś we właściwe miejsce. Wycieczka do Kostaryki pozwoli Ci zrozumieć, dlaczego pobyt w tej malowniczej republice na zawsze pozostanie w pamięci.

Inne kierunki w Ameryce Środkowej, które mogą Cię zainteresować:  Belize   Dominika   Gwadelupa   Gwatemala   Jamajka   Kuba   Martynika   Meksyk   Nikaragua   Panama   Saint Lucia   Salwador

Kostaryka - wyprawy z pilotem

Dołącz do grupy
Ameryka ŚrodkowaKostaryka

PURA VIDA KOSTARYKA

18 dni
28.10 - 14.11.2024
  • 26.11.2024 - 13.12.2024
  • 28.10.2024 - 14.11.2024
Dołącz do grupy
Ameryka ŚrodkowaKostaryka, Panama, ...

KOSTARYKA I PANAMA EXPRESS

12 dni
15.10 - 26.10.2024
  • 28.12.2024 - 08.01.2025
  • 07.11.2024 - 18.11.2024
  • 15.10.2024 - 26.10.2024
Dołącz do grupy
Ameryka ŚrodkowaKostaryka

PURA HARMONIA: JOGA W KOSTARYCE

PODRÓŻE Z JOGĄ
11 dni
07.11 - 17.11.2024
  • 07.11.2024 - 17.11.2024

Dziewicza i różnorodna Kostaryka. Wycieczka do świata oszałamiającej przyrody

Wycieczka do Kostaryki powinna zacząć się w nietypowy sposób. Za taki można uznać udanie się do Parku Narodowego Tortuguero. Ten urokliwy zakątek stworzono w celu ochrony żółwi. Od lipca do października gady te zakopują na plażach swoje jaja, dzięki czemu poszczególne gatunki przetrwały do dziś. Dla miłośników przyrody obcowanie z tymi fascynującymi zwierzętami może być nie lada gratką. Zresztą podobnie jak oglądanie w swoim naturalnym środowisku kajmanów i krokodyli.

Tortuguero to bagnista dżungla. Sieć kanałów umożliwia sprawną komunikację. Wśród egzotycznych roślin wprawne oko wychwyci setki różnokolorowych ptaków. Początkowa kakofonia dźwięków po wsłuchaniu się tworzy zróżnicowaną, naturalną harmonię, która uprzyjemnia zwiedzanie. W gęstwinie buszują małpy, jednak są niezwykle ostrożne, bo na gałęziach wypoczywają olśniewające, dzikie koty. Na plażach w cieple promieni słonecznych leniwie przechadzają się imponujące jaszczurki. Bagna w swoje władanie objęły żaby. Poprzez rechot tworzą zdumiewający akompaniament dla ptasiego śpiewu.

Tortuguero to atut, jakim chwali się Kostaryka. Wycieczka do Parku to punkt, jakiego żaden szanujący się turysta nie może odpuścić. To również raj dla fotografów. Odszukanie wspaniałych zwierząt wśród soczystej zieleni i uchwycenie ich w czasie codziennych czynności da wiele satysfakcji. Piękne ujęcia z łodzi ozdobią każdą kolekcję zdjęć.

Wycieczki do Kostaryki dla fanów wodnej rekreacji

Zróżnicowany krajobraz to atut, jakim może poszczycić się Kostaryka. Wycieczki nie tylko obejmują podziwianie zachwycających widoków i egzotycznych przedstawicieli fauny. Karaibskie państwo to również idealne miejsce dla osób uwielbiających wodną rekreację. Przedstawiciele społeczności surfingowej z całego świata przybywają do Puerto Viejo de Limon. Przy plażach nadmorskiego miasta występują doskonałe warunki do surfingu, a swego rodzaju magnesem jest Brava Salsa, czyli najpotężniejsza fala w Kostaryce. Ujeżdżanie tego grzywacza jest niezwykle spektakularne, co najlepiej widać z malowniczych plaż usianych wzdłuż wybrzeża.

Surfing to nie jedyna forma aktywności. Znakomicie rozwinięty ośrodek kajakarski Manzanillo gwarantuje bezpieczne przemieszczanie się po wodach. Entuzjaści nurkowania mogą podziwiać bajeczną rafę koralową. Spacerowicze i biegacze przez długie godziny będą zachwycać się piaszczystymi połaciami muskanymi przez ciepłe fale Morza Karaibskiego.

Nie samym sportem żyje człowiek. Chwila wytchnienia w okolicznych knajpkach pozwoli się zregenerować. Ponadto umożliwi degustację regionalnych dań i trunków. Pomoże także naładować akumulatory przed kolejnymi atrakcjami. A tych jest co niemiara. Nie uznajemy nudy, ale i nie uważamy, że wycieczki do Kostaryki mają kojarzyć się z nadmiernym wysiłkiem. Dlatego wytchnieniem okaże się podróż do Rezerwatu Przyrody Kekoldi. Prowadzą go Indianie z plemienia Bri Bri. Rdzenni mieszkańcy regionu chętnie dzielą się swoją historią. Proponują też nie lada gratkę dla fanów łakoci. Otóż zajmują się produkcją czekolady! Smakołyki wykorzystują do różnych celów, lecz z punktu widzenia turysty najważniejszy jest ten jeden: konsumpcja. Gwarantujemy, że takiej czekolady nie zjesz nigdzie indziej na świecie.

Lubimy stopniować emocje, stąd na liście lokalizacji, którymi musisz się zachwycić, są oszałamiające parki narodowe Manuel Antonio i Corcovado. Wisienką na torcie jest spacer na punkt widokowy u podnóża wulkanu Arenal. Wycieczka do Kostaryki z pewnością nie będzie nudna. Przekonaj się o tym i zarezerwuj pobyt z Kiribati Club.

Sprawdź też inne kierunki na Twoją wymarzoną wyprawę:  Ameryka Północna   Ameryka Południowa   Azja   Afryka   Europa   Australia i Oceania   Antarktyda   Arktyka   Dookoła Świata