Co powiesz na MAJÓWKĘ w Nowym Jorku? Złap ostatnie miejsca na wyprawę! »

Kuba

Kraj kontrastów, czyli egzotyczna wycieczka na Kubę dla ciekawych świata 

Chociaż Kuba jest oddalona od Polski o tysiące kilometrów, to chyba nie ma Polaka, który by o niej nie słyszał. Kuba przede wszystkim jest kojarzona z ustrojem, jaki swego czasu panował również w naszym kraju, oraz z okresem zimnej wojny, kiedy wyspa stanowiła bazę dla Rosjan zagrażającą Stanom Zjednoczonym. Jednak to już przeszłość. Dziś Kuba jest obiektem zainteresowania turystów. Bo wycieczka na Kubę pozwala dosłownie przenieść się do innej epoki.

Inne kierunki w Ameryce Środkowej, które mogą Cię zainteresować:  Belize   Dominika   Gwadelupa   Gwatemala   Honduras   Jamajka   Kostaryka   Martynika   Meksyk   Nikaragua   Panama   Saint Lucia   Salwador

Kuba - wyprawy z pilotem

Dołącz do grupy
Ameryka ŚrodkowaKuba

CYGARO Z HEMINGWAYEM: SLOW TRAVEL NA KUBIE

SLOW TRAVEL
15 dni
19.04 - 03.05.2024
  • 30.11.2024 - 14.12.2024
  • 07.11.2024 - 21.11.2024
  • 30.05.2024 - 13.06.2024
  • 19.04.2024 - 03.05.2024

Kuba - wyjazdy na zamówienie

Oderwij się od szarej codzienności i postaw na wycieczki na Kubę

Wyjazdy na Kubę są szansą odwiedzenia największej, karaibskiej wyspy. Jako państwo jest stosunkowo młoda, jednak to nie oznacza, że życie nie kwitło na niej już wcześniej. Od XVI do niemal końca XIX wieku rządzili nią Hiszpanie. Później krótka, amerykańska okupacja została zażegnana zdobyciem upragnionej niepodległości. Koniec lat 50. przyniósł dojście do władzy przez Fidela Castro, który zaprowadził rządy socjalistyczne. Trwają one do dziś, ale nie sposób porównać ich do PRL-u.

Położenie w ciepłym i łaskawym klimacie sprawia, że życie tętni na wyspie przez cały rok. Pomimo ekonomicznego zacofania w stosunku do krajów ościennych, tamtejsza ludność jest przyjazna i otwarta. Wycieczki na Kubę obcokrajowców są dla rdzennych mieszkańców znakomitą okazją do dzielenia się swoją bogatą kulturą. Każdy turysta spotka się tam z gościnnością i serdecznością.

Różnokolorowe, schludne budynki zachęcają do zwiedzania. Wydobywająca się z knajpek klimatyczna muzyka pobudza do tańca. Szybko podłapują to miejscowi, dlatego widok roztańczonej gromadki w cieniu palm nikogo nie dziwi. Na ulicach nie spotkamy nowoczesnych samochodów znanych marek, ale rekompensatą są znakomicie zachowane wehikuły produkowane nawet kilkadziesiąt lat temu w USA. Trafienie na pierwszy model mustanga czy olśniewającego cadillaca będzie nie lada gratką dla każdego fana motoryzacji.

Jedyna w swoim rodzaju Kuba. Wycieczka do popularnych miejsc tylko z Kiribati Club

Gdyby nie komunistyczna hibernacja, Kuba nie różniłaby się od innych karaibskich państw. Przez wielu uważana jest za żywy skansen, co akurat w tym przypadku działa na jej korzyść. Nigdzie indziej nie znajdziemy takich architektonicznych pereł, jakie ma na swoich ziemiach Kuba. Wycieczka do Hawany, czyli stolicy Republiki, dobitnie to udowadnia. 

Hawana owiana jest niejedną legendą. To tutaj bije gorące serce kubańskiego narodu. Tu także spotkamy znakomicie zachowane zabytki pamiętające kolonialnych zaborców. Obowiązkowym punktem do zwiedzenia jest Stara Hawana, czyli najstarsza dzielnica upstrzona fantastycznymi pałacami i twierdzami. Dalej koniecznie trzeba zajrzeć na Plaza de la Catedral. To najważniejszy plac starej części stolicy z cudowną barokową katedrą. Nie wolno też zapomnieć o Muzeum Rewolucji Kubańskiej. Zresztą podobnie jak o zamku i forcie del Morro, zamku de la Real, katedrze Niepokalanego Poczęcia, klasztorze Santa Clara i wielu, wielu innych. Na każdym kroku bystre oko znajdzie obiekty, wobec których trudno będzie przejść obojętnie.

Jednak nie tylko Hawaną żyje człowiek. Stołeczne miasto to jedna z atrakcji, jakimi może pochwalić się Kuba. Wycieczki muszą również objąć inne lokalizacje. Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO Park Viñales zachwyca stromymi wzgórzami poprzecinanymi malowniczymi dolinami. To właśnie w nich uprawia się m.in. tytoń, z którego później produkowane są słynne na całym świecie cygara.

Półwysep Zapata okaże się idealnym miejscem dla wszystkich miłośników przyrody. Będą oni mogli obcować z setkami gatunków ptaków oraz swobodnie przemieszczającymi się po bagnach krokodylami. Kaskadowe wodospady El Nicho oczarują swoją nieokiełznaną siłą, a otoczenie tropikalnego lasu podkreśli charakter tego nieskalanego przez człowieka zakątka.

Nie wolno także zapominać o rajskich plażach, jakich nie ma nigdzie indziej na Karaibach. Varadero czy Guardalavaca to jedne z najsłynniejszych, dodatkowo ze świetnie rozbudowaną infrastrukturą hotelową. Daj się ponieść kubańskim klimatom i przeżyj niezapomniane wakacje z Kiribati Club.

Sprawdź też inne kierunki na Twoją wymarzoną wyprawę:  Ameryka Północna   Ameryka Południowa   Azja   Afryka   Europa   Australia i Oceania   Antarktyda   Arktyka   Dookoła Świata