.

KUBA ZACHODNIA indywidualnie

Drukuj stronę
14 dni
Kuba
wielkość grupy: dowolna
 • KUBA ZACHODNIA indywidualnie

  Prawdziwa Kuba to muzyka, salsa, rumba i reggeaton, tańce na ulicach, uśmiechy i niespieszne rozmowy na progu do późna w nocy, to urocze kolonialne miasteczka i zielone plantacje tytoniu, to wreszcie nieco podniszczona, ale niezwykle klimatyczna Hawana. Taką Kubę chcemy Wam pokazać! Ten program po Kubie łączy w sobie uroki Hawany, przyrodę, klimatyczny Trinidad i odpoczynek na plażach Cayo Santa Maria. Na trasie śpicie w casas particulares - w wyselekcjonowanych przez nas kwaterach u Kubańczyków. W Cayo Santa Maria przeniesiecie się na chwilę do turystycznego świata Kuby w hotelu All Inclusive. I mimo iż hotel jest prześliczny, gwarantujemy Wam, że zatęsknicie za Waszymi gospodarzami z Trinidadu czy Cienfuegos :)

  1 dzień

  Hawana - pierwsze kroki

  Z lotniska w Hawanie odbierze Was zaufany kierowca. Zakwaterujecie się w sprawdzonych przez nas casas particulares - prywatnych kwaterach z pokojami gościnnymi z łazienką i klimatyzacją. Wybieramy dla Was casas particulares w Starej Hawanie przy Maleconie, głównej promenadzie nadmorskiej miasta, popularnego miejsca spotkań Kubańczyków. Wystarczy wyjść z domu aby poczuć klimat Hawany!

  2 dzień

  HAWANA - Stara Hawana

  Rano Wasza gospodyni przygotuje dla Was śniadanie. Następnie odbierze Was nasz przewodnik. Z nim odkryjecie uroki tzw. Starej Hawany - magię architektury kolonialnej wokół Plaza Vieja, Plaza de San Francisco, Plaza de Armas, Plaza de Catedral. Zwiedzicie pałac hiszpańskich wicekrólów Parque Central z Kapitolem i Teatrem Garcia Lorca. Zabierze Was na spacer szlakiem Hemingwaya - najpierw odwiedzicie jeden z ulubionych barów Hemingwaya - Floridita (tu obowiązkowy przystanek na Daiquiri), następnie kolejny drink na tarasie hotelu Ambos Mundos, gdzie pisarz długo mieszkał i gdzie możecie wejść do pokoju, w którym pisał swoje powieści. Na koniec kolejny jego ulubiony bar - Bodequita del Medio i słynne Mojito. Wieczorem polecamy spacer po uliczkach starego miasta i drink przy dźwiękach kubańskiej muzyki lub spacer wzdłuż Maleconu – nadbrzeża Hawany, gdzie z pewnością spotkacie lokalnych muzyków. Alternatywą jest spędzenie wieczoru na jednym ze znanych show Hawany - koncercie Buena Vista Social Club (ok. 30 EUR), Salsa Show (ok. 30 EUR) lub Tropicana Show (ok. 90 EUR).

  3 dzień

  HAWANA mniej znana

  Po śniadaniu odbierze Was nasz przewodnik. Tym razem już nie własne nogi, ale eleganckie zabytkowe samochody zabiorą Was na podbój stolicy. Pojedziecie na Plac Rewolucji, do Hotelu Nacional, do Dzielnicy Vedado i w inne, mniej znane, ale równie ciekawe miejsca (ok. 20-40 EUR/samochód). Wieczór przeznaczcie na chłonięcie klimatu Hawany. Możecie udać się na koncert w pobliskiej Casa de La Musica (ok. 10 EUR) lub spędzić czas w jednym z licznych, roztańczonych barów rozrywkowej stolicy Kuby.

  4 dzień

  VINALES - plantacja tytoniu

  Po śniadaniu przygotowanym przez Waszą gospodynię wyruszycie na zachód wyspy do zielonego Vinales. Zobaczycie zagłębie tytoniu - to właśnie stąd pochodzi cały tytoń Kuby. Odwiedzicie jedną z tutejszych jaskiń, w której ukrywali się zbiegli niewolnicy i odbędziecie krótki rejs podziemną rzeką w Cueva de los Indios. Pospacerujecie po dolinie, gdzie uprawia się tytoń i podpatrzycie jak funkcjonuje plantacja. Możliwość wycieczki konnej (koszt ok. 15 EUR/1 godzinę). Nocleg w casa particulares w Vinales.

  5 dzień

  CIENFUEGOS

  Po śniadaniu odbierze Was kierowca i prywatnym samochodem pojedziecie do Cienfuegos. W drodze możecie odwiedzić Półwysep Zapata i farmę krokodyli (wstęp 5 EUR). Możecie też udać się łodzią motorową do skansenu Tainów - prekolumbijskiego plemienia zamieszkującego Kubę (wstęp ok. 15 EUR). Następnie przejazd do Cienfuegos i zakwaterowanie w casa particular u zaprzyjaźnionego Kubańczyka. Po południu czas na odkrywanie kolonialnej starówki i lokalnego kolorytu miasteczka.

  6 dzień

  CALETA BUENA

  Przejazd na sam koniec Półwyspu Zapata na plażę Caleta Buena. Całodzienny pobyt na pięknej plaży na której znajduje się centrum nurkowe i studnia cenote. Raj dla nurków. W cenie wejścia na plażę możecie skorzystać z barów i restauracji w formie All inclusive. 

  7-9 dzień

  TRINIDAD i okolice

  Po śniadaniu serwowanym przez sympatycznych gospodarzy ruszycie w drogę do Trinidadu. W drodze kierowca zatrzyma się przy wodospadach El Nicho. Tu również możecie zjeść obiad w typowym barze (paladar) u miejscowego farmera (guajiro). Zakwaterowanie w Trynidadzie w sprawdzonych przez nas casas particulares w pobliżu zabytkowego centrum miasteczka.
  Kolejne dni przeznaczone są na odkrywanie uroczego Trinidadu i jego okolic, na lekcje salsy w zaprzyjaźnionej z nami szkole tańca, na lekcje hiszpańskiego i rozmowy z Waszymi gospodarzami, na konne wycieczki, spacery po zabytkowym centrum i wypady na pobliską plażę. Wieczorami Trinidad tętni życiem! Koniecznie przyłączcie się do imprezy na ulicy lub wmieszajcie się w tłum Kubańczyków tańcząc salsę w Casa de Musica, gdzie często odbywają się też pokazy tańców afro-kubańskich.

  10-11 dzień

  CAYO SANTA MARIA - plaża

  Po śniadaniu odbierze Was kierowca i prywatnym transportem pojedziecie do Cayo Santa Maria. W drodze obowiązkowy postój przy Mauzoleum Che Guevary!
  Cayo Santa Maria może śmiało uchodzić za typową rajską wysepkę. Jest dużo mniej znana niż Varadero (i oby tak zostało!), dzięki czemu unikniecie tłumu innych turystów. Po zakwaterowaniu w 5* hotelu all inclusive czas na relaks na białych, piaszczystych plażach Cayo Santa Maria. Jeśli wolicie nieco aktywniejszy odpoczynek, istnieje możliwość snorkellingu (ok. 20-30 EUR) czy spacerów po pięknej okolicy. Krem z filtrem będzie bardzo przydatny :)

  12 dzień

  Cayo Santa Maria - HAWANA

  Po śniadaniu prywatnym transportem udacie się do Hawany. Będzie czas na ostatnie zakupy (polecamy w szczególności rum i kawę!) oraz ostatnie spacery do Waszych ulubionych zakątków Hawany (to zaskakujące, ale przekonacie się sami, że będziecie mieć SWOJE ulubione zakątki. Magia Hawany?). I ostatnia szalona noc w jednym z barów lub na ulicy, razem z Kubańczykami, przy dźwiękach salsy i rumby.

  13-14 dzień

  Powrót

  Czas się pożegnać z Kubą. Adios? Raczej Hasta luego! Po śniadaniu (i wylewnym pożegnaniu z Waszymi gospodarzami) kierowca odwiezie Was na lotnisko. Przylot do Europy dzień później. • Koncert Buena Vista Social Club

  Koszt około 30 EUR.

  Tropicana Show

  Koszt około 90 EUR.

  Salsa Show

  Koszt około 30 EUR.

  Lekcja salsy w Trinidad

  Koszt około 15 EUR.

  Lekcja języka hiszpańskiego w Trinidad

  Koszt około 15 EUR.

  Wycieczki konne

  W Vinales - koszt około 15 EUR.

  W Trinidad - koszt około 20 EUR.

  Snorkelling

  Koszt 20-30 EUR.

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII

   

   Kuba – Hawana
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 25 26 27 28 30 31 31 31 31 29 27 26
  średnia min. temp. °C 17 17 18 20 21 23 23 23 23 21 20 18
  dni z opadami - 6 6 5 5 9 12 11 11 12 10 7 6

   

  Kuba – Cienfuegos
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  śr. max temp. °C 27 27 28 29 30 31 32 32 31 31 28 27
  śr. min. temp. °C 17 16 17 19 20 21 22 22 21 21 19 17
  dni z opadem - 1 1 3 4 8 11 10 11 10 9 3 1

   

  Kuba – Cayo Santa Maria
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  śr. max temp. °C 25 25 27 27 29 30 31 31 30 28 27 25
  śr. min. temp. °C 19 19 20 21 22 23 24 24 23 23 22 20
  dni z opadem  - 6 6 5 5 8 10 8 9 12 10 7 6
 • JAK TO DZIAŁA

  • wybieracie jeden z gotowych programów indywidualnych
  • organizujemy Waszą podróż od A do Z - transport, zakwaterowanie, atrakcje, zwiedzanie
  • ruszacie na gotową wyprawę

  WYJAZD INDYWIDUALNY
  Wyprawa realizowana jest bez pilota. Ruszacie sami sprawdzoną przez nas trasą. Wszystkie świadczenia (transport, zakwaterowanie, wycieczki lokalne według programu) są zarezerwowane i opłacone.

  W podróży indywidualnej przydatna jest znajomość języka angielskiego. W krajach Ameryki Południowej i Środkowej dobrze jest znać podstawy języka hiszpańskiego.

  WIELKOŚĆ GRUPY
  Wyprawy indywidualne nie mają ograniczeń grupowych.

  CENA
  Oferta cenowa na naszej stronie skalkulowana jest dla 2 osób (zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienką).

  Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

  PROGRAM
  Wybieracie jeden z gotowych programów z oferty INDYWIDUALNIE.

  Przed wyjazdem otrzymacie Plan Podróży dzień po dniu w wygodnej aplikacji Vamoos - jest to plan podróży z dokładnym opisem przebiegu każdego dnia.

  W opisie znajdą się następujące informacje:

  • ZAKWATEROWANIE - zarezerwowane miejsca noclegowe;
  • TRANSPORT - zarezerwowany transport, w tym bilety wewnętrzne (bilety lotnicze, autobusowe, promowe) oraz transport prywatny; wskazówki dotyczące transportu;
  • INFO DODATKOWE - dokładny opis trasy, informacje jak optymalnie spędzić dzień w danym miejscu (co warto zobaczyć, jak się poruszać itp.), wcześniej zarezerwowane wycieczki zgodnie z programem, wycieczki dla chętnych, oraz kosztorys.

  OPCJE
  Program jest dość elastyczny.

  • dowolny termin
  • dowolna wielkość grupy
  • możliwość modyfikacji programu

  Modyfikacje mogą wiązać się ze zmianą ceny.

  DODATKOWO
  Każdy uczestnik indywidualnej wyprawy otrzymuje K-Box: koszulkę klubową, worek sportowy, etui na bilety, kartę ubezpieczeniową, plan podróży dzień po dniu oraz vouchery.

  ZAPEWNIAMY RÓWNIEŻ

  • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najlepszej opcji lotów
  • doradztwo w zakresie przygotowań do wyprawy

ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • plan Twojej podróży dzień po dniu z praktycznymi informacjami w wygodnej aplikacji mobilnej

 • transfery z i na lotnisko w Hawanie

 • 10 noclegów w casas particulares (kwatery prywatne)

 • 2 noclegi w hotelu 5* all inclusive w Cayo Santa Maria

 • śniadania w casas particulares

 • pełne wyżywienie (all inclusive) w Cayo Santa Maria

 • prywatny transport wg programu

 • miejscowy pilot na całej trasie objazdu (4 dni: od 4 do 7 dnia)

 • przewodnika po Hawanie

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • K-Box - Twój zestaw podróżnika:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

  • vouchery

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów lotniczych na Kubę (Warszawa - Hawana - Warszawa od ok.2700 PLN)

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie oraz przejazdów lokalnych (taxi, bryczek, ryksz oraz aut amerykańskich): ok. 90 EUR

 • wyżywienia (poza śniadaniami): ok. 20 EUR dziennie na osobę

 • opłaty wizowej

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

 • opcjonalnie: opieki pilota Kiribati Club

Dodatkowo zapewniamy:
 • pośrednictwo wizowe

Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazd indywidualny - dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera