.

FAQ - przed wyprawą z pilotem

Przed podróżą zawsze pojawiają się pytania. Odpowiedzi na niektóre z nich znajdziesz na pewno poniżej. Jeśli chcesz dowiedzieć się jednak czegoś jeszcze – zadzwoń do nas lub napisz!

Zapewniamy, że warto. Od wielu lat organizujemy podróże po całym świecie, w tym nawet do nawet najbardziej odległych zakątków – od podróży do USA po wyprawę do Antarktydę.

 • 1.

  Jak zarezerwować wyprawę?

  1. Dokonaj wstępnej rezerwacji w formularzu na naszej stronie internetowej.
  Zaznacz interesujący Cię termin, kliknij w "Załóż Rezerwację", wypełnij pola oznaczone gwiazdką i kliknij "Rezerwuj".

  2. Po otrzymaniu rezerwacji skontaktujemy się Tobą w celu jej potwierdzenia. Następnie przygotujemy umowę uczestnictwa i prześlemy ją do Ciebie pocztą.

  3. Wpłacasz zaliczkę w wysokości 1000 zł.

  • Jeśli grupa nie zostanie potwierdzona otrzymasz 100% zwrotu zaliczki.
  • Jeśli grupa jest już potwierdzona, to poprosimy Cię o wpłatę zaliczki i drugiej raty.

  4. Po zebraniu odpowiedniej liczby chętnych potwierdzamy wyjazd. W tym momencie kontaktujemy się z każdym uczestnikiem z informacją, że grupa jest potwierdzona i wyjazd na pewno się odbędzie. Wyznaczamy też termin wpłaty drugiej raty, która związana jest z rezerwacją przez nas biletów lotniczych. 

  5. Załatwiamy wszelkie formalności związane z wyprawą (wykup biletów lotniczych, wizy, niezbędne rezerwacje).

  6. Przed wyjazdem wysyłamy wszystkie szczegółowe informacje dotyczące zbiórki, rozkładu lotów oraz informacje szczegółowe związane z daną wyprawą.

  Wszystkie formalności można również załatwić na miejscu w naszym biurze.

 • 2.

  W co się spakować?

  Na większość wypraw polecamy zabranie torby podróżnej na kółkach lub walizki i małego plecaka. W małym plecaku nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie lub trekking.

  Na niektóre wyprawy, ze względu na specyfikę wyjazdu, polecamy zabranie dużego plecaka. Informacje o tym znajdziesz każdorazowo na stronie wyprawy w zakładce INFORMACJE.

 • 3.

  Gdzie będę spać?

  Podczas naszych wypraw śpimy w wygodnych, sprawdzonych przez nas hotelach, w 2-osobowych pokojach z łazienkami. Wybieramy sprawdzone przez nas miejsca o dobrym standardzie (2*/3*/4*). W zależności od charakteru i kierunku wyprawy zdarzają się noclegi w bungalowach (np. na plaży w Tulum), homestay'e (np. na trekkingu w okolicach Sapa) lub hostele (np. podczas wycieczki po Salar de Uyuni). Szczegółowe informacje o rodzajach noclegu znajdziesz każdorazowo na stronie wyprawy w zakładce INFORMACJE.

 • 4.

  Czy mogę przedłużyć swój pobyt?

  Jeśli chcielibyście wziąć udział w naszej wyprawie, a później zostać na jakiejś pięknej plaży czy odwiedzić inne państwo i wrócić do Polski później niż reszta grupy – nie ma problemu. Trzeba to po prostu zgłosić przed wykupieniem biletów lotniczych. Powrót zarezerwujemy w podanym przez Was terminie. Możliwe jest także zarezerwowanie tzw. biletu otwartego, gdzie przy zakupie nie określa się konkretnej daty powrotu.

 • 5.

  Czy jeśli jadę sam/sama, muszę mieć pokój jednoosobowy?

  Niekoniecznie. Na nasze wyprawy bardzo często jeżdżą ludzie podróżujący w pojedynkę. Dlatego jeśli nie chcesz dopłacać do pokoju jednoosobowego, zakwaterujemy Cię z innym uczestnikiem wyprawy.

 • 6.

  Czy mogę mieć pokój jednoosobowy?

  Na życzenie możemy zarezerwować pokoje jednoosobowe. Chęć zarezerwowania pokoju jednoosobowego należy zgłosić odpowiednio wcześniej (przy składaniu rezerwacji, w ankiecie lub rozmowie z nami). Wówczas omówimy z Tobą zmiany oraz ewentualne dodatkowe koszty z nimi związane.

 • 7.

  Czy mogę wylecieć z innego portu lotniczego niż Warszawa?

  Oczywiście - możemy wykupić bilety lotnicze z dogodniejszego dla Was miejsca na świecie niż Warszawa. Wystarczy skontaktować się z nami, aby uzgodnić zmianę. Należy się jednak liczyć z tym, że z pilotem i resztą grupy spotkacie się dopiero w miejscu docelowym.

 • 8.

  Czy mogę dołączyć do grupy w miejscu docelowym?

  Oczywiście jesteśmy otwarci na takie propozycje. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do grupy na miejscu, zamiast w Polsce, wystarczy poinformować nas o tym odpowiednio wcześniej, a wspólnie zaplanujemy spotkanie. Wówczas koszt wyjazdu zmniejszy się o cenę biletu lotniczego.

 • 9.

  Czy można wykupić udział w wyprawie bez biletu lotniczego?

  Zdarza się, ze ktoś chce dolecieć na miejsce samodzielnie. Uczestnicy decydują się na takie rozwiązanie często wtedy, kiedy wylatują z innego miejsca (np. z zagranicy). Zdarza się również, że szukają samodzielnie biletu i pytają nas o możliwość dołączenia do grupy. Dołączenie i samodzielny zakup biletu jest możliwe tylko do potwierdzonej już grupy (tzn. do grupy, dla której zostały już zakupione bilety i dla której mamy już potwierdzonego pilota wyprawy). Cena imprezy zostaje wówczas pomniejszona o uśredniony koszt biletu lotniczego. Klient zakupujący samodzielnie bilet musi pamiętać również o przelotach wewnętrznych przy zakupie biletu głównego. Klient kupujący bilet samodzielnie na inny lot automatycznie zgadza się na brak opieki pilota w czasie trwania wszystkich lotów. Informuje jednocześnie biuro o detalach swojego przelotu i umawia się z grupą w miejscu docelowym.

 • 10.

  Co to znaczy, że grupa jest potwierdzona?

  Grupa potwierdzona jest to grupa, której wyjazd jest możliwy do zrealizowania z uwagi na spełnienie następujących kryteriów:

  1. Jest zebrana ilość chętnych pozwalająca na realizację imprezy. Z reguły wystarcza 6 osób, czasem przy atrakcyjnych cenach biletów możemy potwierdzić grupę już przy 4-5 osobach. Grupy zostają potwierdzone w różnych terminach, w zależności od zapisów uczestników od kilku miesięcy do miesiąca przed imprezą.
  2. Dostępności pilota chętnego do prowadzenia grupy w danym terminie
  3. Brak doniesień o jakichkolwiek zagrożeniach w kraju, do jakiego realizowana jest wyprawa.


  Po spełnieniu wyżej wymienionych warunków potwierdzamy grupę i przystępujemy do zakupy biletów dla zapisanych osób i pilota. Informujemy o tym wszystkich uczestników. Następuje wtedy wpłata kwoty zaliczki związanej m.in. z wykupem biletów lotniczych. Do potwierdzonej grupy cały czas możemy dopisywać nowych uczestników, potwierdzając wcześniej dostępność miejsc na wykupiony konkretny lot.

 • 11.

  Co dzieje się z grupami poniżej 6 osób?

  Staramy się, aby każda z naszych wypraw doszła do skutku. Istnieją dwie możliwości wyjazdu w gronie mniejszym niż 6 osób:

  1. Wyprawy organizowane na zamówienie. Gdy zgłasza się do nas grupa chcąca wspólnie wyjechać, przygotowujemy dla nich indywidualną ofertę kalkulując cenę w oparciu o ilość osób.
  2. Wyprawy z naszej typowej oferty. Gdy na miesiąc przed wyjazdem nie zbierze się grupa 6 osób wówczas proponujemy kilka opcji:
   - przy sprzyjających cenach biletów lotniczych wysyłamy grupy mniejsze niż 6 osób
   - zapisanym osobom proponujemy zmianę terminu lub kierunku wyjazdu (proponujemy ten sam wyjazd, ale w innym potwierdzonym już terminie lub inny kierunek wyjazdu w tym samym terminie)
   - czasami istnieje możliwość dopłacenia (do ceny z oferty) kilkuset złotych przez każdego z uczestników i wysłania mniejszej grupy.

  Gdy żadna z możliwości nie zostanie zaakceptowana przez grupę, wówczas wyjazd zostaje odwołany.

  Przy grupach do 6 osób nie obowiązują rabarty klubowe.

 • 12.

  Dlaczego cena wyjazdu podana jest w złotówkach i dolarach/euro?

  Cena większości naszych wyjazdów rozbita jest na kwotę w złotówkach oraz kwotę w dolarach lub euro.
  Dużą część płatności lokalnych dokonujemy w dolarach bądź euro (transport, wynajem aut, wycieczki itp.). Aby uniknąć ciągłej zmiany ceny związanej z wahaniem kursu walut, część ceny jest podana w dolarach bądź euro (w zależności od kierunku).

 • 13.

  Czy mogę zapłacić w złotówkach?

  Większość cen naszych wypraw jest podzielona na kwotę w złotówkach i kwotę w walucie (najczęściej USD). Jeśli jednak wolisz wpłacić całą kwotę w złotówkach, nie jest to problem. Kwotę w walucie przeliczamy po kursie sprzedaży banku z danego dnia. Skontaktuj się z nami aby ustalić szczegóły.

 • 14.

  Czy cena wyjazdu może wzrosnąć?

  Ceny na naszej stronie są zawsze aktualne. Mogą się zmienić, bo zależne są od aktualnych wycen biletów lotniczych. Po dokonaniu i potwierdzaniu (przez wpłatę) rezerwacji, cena dla osoby rezerwującej pozostaje stała i niezmienna, również w przypadku kiedy online będzie już zupełnie inna.

 • 15.

  Czy takie podróżowanie jest bezpieczne?

  Każda podróż niesie ze sobą pewne ryzyko. Kradzieże i inne nieszczęśliwe wypadki mogą się zdarzyć wszędzie, podobnie jak w naszym kraju. Należy szczególnie starannie przechowywać dokumenty, pieniądze oraz respektować lokalne zwyczaje.
  Podróżujemy w grupie, znamy teren, uwarunkowania i sytuację odwiedzanych regionów świata, a przede wszystkim swoje możliwości. Nad przebiegiem każdej wyprawy czuwa pilot - opiekun. Dzięki niemu Wasz pobyt, pomimo całego mnóstwa wrażeń, przebiegał będzie bezpiecznie i sprawnie.

 • 16.

  Jaką trzeba mieć kondycję?

  Większość naszych wypraw wymaga przeciętnej sprawności fizycznej. W praktyce oznacza to nieraz długie dystanse pieszo po płaskim terenie, trekkingi „na lekko” czy tropikalną pogodę.
  Niektóre trekkingi czy wyjazdy, podczas których przebywa się na dużych wysokościach n.p.m. mogą być nieco bardziej wymagające. Szczegółowe informacje o ewentualnych trudniejszych elementach znajdziesz w opisie Twojej wyprawy na naszej stronie internetowej.

  W każdym programie znajdziesz różne ciekawe aktywności np. nurkowanie, jazda konna, trekking, rowery, rafting. Nie są one jednak obowiązkowe. Decyzja, z których skorzytasz zależy od Ciebie.

 • 17.

  Czy organizujecie wyprawy na zamówienie?

  Tak! Mamy duże doświadczenie w organizacji wypraw i możemy przygotować podróż skrojoną na miarę Twoich oczekiwań. Zaplanujemy Twoją wyprawę tak, aby była ona ciekawa i wygodna. Dokonamy rezerwacji, a jeśli chcesz jechać bez asysty pilota, opowiemy Ci, jak samodzielnie podróżować po danym kraju. Przygotujemy Twoją wyprawę jako tramping, wyjazd luksusowy, rodzinny czy fly&drive - czyli tak, jak lubisz. Organizujemy zarówno wyjazdy indywidualne, jak i grupowe.

  Wystarczy zadzwonić +48 61 867 90 00 lub napisać.

 • 18.

  Co zabrać na wyprawę?

  Pakując się należy pamiętać, że prawie wszędzie można skorzystać z pralni. Jeśli czegoś zabraknie w większości miejsc są sklepy, w których możemy uzupełnić nasze braki (zarówno odzieżowe jak i te mniej przewidywalne). Podczas podróży kupuje się wiele pamiątek i trzeba pamiętać, że i dla nich musi się znaleźć miejsce w Waszym bagażu.

  • Saszetka na pieniądze i dokumenty - warto wybrać taką do zawieszenia na szyi, zrobioną z przyjemnego w dotyku materiału lub na apsku na brzuch (nosimy ją pod koszulą).
  • Dodatkowy portfel - poza głównym miejscem, w którym przechowujemy pieniądze i dokumenty, warto mieć dodatkowy portfel na drobne pieniądze oraz nieważną kartę kredytową, którym się posługujemy na ulicy i którego utrata nie będzie dla nas w żaden sposób bolesna (taka zmyłka dla kieszonkowców).
  • Jedna para wygodnych pełnych butów (letnie trekkingowe lub sportowe, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).
  • Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i kurtka przeciwdeszczowa/wiatrochronna.
  • Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.
  • Pokrowiec na bagaż - nie chodzi o ochronę przed deszczem, choć i ta funkcja ma swoje zalety. Pokrowiec chroni nasz bagaż w czasie transportu, kiedy przerzucany jest w brudnych bagażnikach, ogranicza też w tym czasie dostęp do kieszonek osobom niepożądanym. Również na czas przelotu bagaż jest lepiej zabezpieczony.

  Bagaż główny powinien ważyć ok. 15- 18 kg. Dla własnej wygody zalecamy jednak jak najlżejszy.

 • 19.

  Kto z nami jeździ?

  Uczestnikami wypraw są ludzie w każdym wieku. Łączy nas chęć podróżowania i przeżycia niezapomnianych przygód, które pozostaną wspaniałymi wspomnieniami.

  Ciekawe towarzystwo uczyni Twoją podróż jeszcze ciekawszą. Wspólna zabawa, możliwość podzielenia się wrażeniami, wymiana doświadczeń to dodatkowe atuty każdej wyprawy.

 • 20.

  Czy na wyprawę z Kiribati Club można zabrać dziecko?

  Na nasze wyprawy nie określamy ograniczeń wiekowych. Jeździły juz z nami dzieci nawet dziesięcioletnie i świetnie dawały sobie radę, więc absolutnie nie ma przeciwwskazań dla nastolatków. W razie wątpliwości, czy dziecko poradzi sobie na jakimś fragmencie trasy możemy znaleźć dla niego zastępcze atrakcje. Zalecamy jednak zadzwonić wcześniej do biura i porozmawiać z nami na temat konkretnej, wybranej wyprawy. Serdecznie zapraszamy do podróżowania z nami zarówno tych najmłodszych, jak i najstarszych!

 • 21.

  Dlaczego warto jechać z Kiribati Club?

  Nasze programy są przemyślane i zweryfikowane praktycznie. Pamiętaliśmy o tym aby:

  • wypocząć (zwolnić) po męczącej wycieczce
  • zostać kilka dni na pięknej plaży i poleniuchować
  • zobaczyć nie tylko najciekawsze miejsca związane z historią i kulturą, ale również z rozrywką i zabawą
    

  MAŁE GRUPY

  Tylko 5 - 12 osób. Dzięki temu masz więcej czasu na zwiedzanie i odkrywanie nowych miejsc we własnym tempie.

  SINGLE BEZ DOPŁATY

  Znaczna część uczestników naszych wypraw jeździ w pojedynkę. Jeśli nie chcesz dopłacać do pokoju jednosobowego, zakwaterujemy Cię z innym uczestnikiem.

  SWOBODA PODRÓŻOWANIA

  Podczas wyprawy:

  • elastycznie zarządzamy czasem i planem dnia
  • zwiedzamy we własnym tempie
  • masz czas na realizację indywidualnych potrzeb
    

  PILOT

  Pilot wylatuje z grupą z Polski i opiekuje się nią podczas całej wyprawy. Pomoże Ci również zrealizować aktywności lub znaleźć muzea zgodne z Twoimi zainteresowaniami.

  INDYWIDUALNE POTRZEBY

  Jeśli powiesz nam jakie są Twoje zainteresowania i oczekiwania, to zaplanujemy Twoją podróż tak, aby uwzględnić Twoje potrzeby. 

  ŚWIADOMA TURYSTYKA

  Podróżujemy świadomie i z refleksją - dbamy, aby nasz wpływ na odwiedzane miejsca, ludzi i środowisko był jak najbardziej pozytywny.

  ZAKWATEROWANIE

  Śpimy w hotelach, w pokojach 2-osobowych z łazienkami. W zależności od kierunku wyprawy nocujemy też w bugalowach, szałasach w dżungli itd. Informacje o tym znajdziesz w opisie wyprawy.

  TRANSPORT NA WYPRAWIE

  Staramy się wykorzystywać różne formy transportu (tuk tuk, bus), aby przybliżyć Ci realia życia w danym kraju.
  Jednak w zależności od wyprawy i jej specyfiki korzystamy też z wynajętych busów i prywatnego transportu, podczas długich przejazdów zwracamy uwagę na komfort (sypialny autokar, kusztetki itp.).

  JESZ, JAK CHCESZ

  Pilot zabierze Cię do restauracji i barów z kuchnią lokalną lub, jeśli wolisz, z kuchnią europejską. Sam decydujesz ile wydasz na wyżywienie podczas podróży. Podczas niektórych wypraw (Norwegia, Islandia), przygotowujemy posiłki samodzielnie korzystając z produktów zakupionych w lokalnych sklepach i na targach lub korzystamy z usług wynajętego kucharza (dżungla, safari, trekking).

  Więcej na ten temat w dziale DLACZEGO Z NAMI.

 • 22.

  Skąd nazwa Kiribati Club?

  Na środku Oceanu Spokojnego, na 33 koralowych wyspach, leży Republika Kiribati. To jedyny na świecie kraj, który podzielony jest na dwie zamieszkałe części przez 180 południk, wzdłuż którego przebiega Międzynarodowa Linia Zmiany Daty. Do 1995 roku, zanim prezydent tego kraju swoim dekretem nie przesunął tej linii o 3000 km na wschód, część mieszkańców obchodziła Nowy Rok jako pierwsi na ziemi, podczas gdy pozostała część świętowała na samym końcu. Dzisiaj cała Republika Kiribati otwiera tę światową uroczystość, a 1. Stycznia zaczyna się na Kiribati, zanim na sąsiednich Hawajach rozpocznie się 31. grudnia. Nazwa naszego klubu związana jest z geograficzną wyjątkowością tego miejsca. Położone na końcu, a może na początku świata państwo Kiribati wyznacza nam granicę, do której chcemy dotrzeć w naszych podróżach. Dotrzeć na koniec świata, na sam środek Oceanu. W podróży poznawać i odkrywać świat. Kiribati jest celem, lecz najważniejsza jest sama podróż i to, co zobaczymy i czego doświadczymy po drodze...

 • 23.

  Co jeśli zachoruję na COVID-19 na wyjeździe?

  Ubezpieczamy Was od takiej możliwości. Ubezpieczyciel pokrywa koszty leczenia do kwoty na jaką jesteście ubezpieczeni (W Europie jest to kwota 40 000 EUR, poza Europą 100 000 EUR).

 • 24.

  Co jeśli lot powrotny zostanie odwołany przez pandemię?

  Na nasz koszt organizujemy Wam lot powrotny (dotyczy wyjazdów między 13.10.2020r. a 31.12.2020r.)

 • 25.

  Niektóre państwa wymagają negatywnego wyniku testu na Covid-19. Co jeśli jest pozytywny?

  Możecie wykupić dodatkowe ubezpieczenie, by zabezpieczyć się przed taką ewentualnością. Ubezpieczyciel zwraca Wam 100% ceny wycieczki. Cena takiego ubezpieczenia to: 4,5% ceny wycieczki (do kwoty 34 000 PLN) lub 6,5% ceny wycieczki (do kwoty 60 000 PLN).

wyprawa

BLOG

CZYTAJ
wyprawa

ostatnie wolne miejsca

pokaż wyprawy
masz pytania?

zadzwoń do nas!

wyprawa

Sklep Kiribati Club

Zobacz

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera