.

W KRAINIE SMOKA

Drukuj stronę
15 dni
Wietnam
wielkość grupy: 6-12 osób
 • W KRAINIE SMOKA

  Wyprawa do Wietnamu, która pozwoli Ci poznać różne oblicza tego fascynującego kraju. W Hanoi i Ho Chi Minh City przekonasz się, jak pełna życia i zamieszania może być azjatycka ulica. Zatoka Bai Tu Long i tarasy ryżowe w Sapa zachwycą Cię swoją malowniczością. Podpatrzysz codzienne życie na wietnamskiej prowincji oraz spotkasz się z Czarnymi Hmongami i Czerwonymi Dzao w górach. A dodatkowo czeka na Ciebie wspaniała wietnamska kuchnia!

  1 dzień

  Przelot do Hanoi

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  HANOI

  Przylot do stolicy Wietnamu - Hanoi. Wieczorny spacer po starym mieście i pierwsze zetknięcie z kuchnią wietnamską. Spróbujemy też lokalnego jednodniowego piwa - bia hoi.

  3 dzień

  REJS PO ZATOCE BAI TU LONG: jaskinia Thien Canh Son, kajaki

  Jedziemy do portu w Halong City, skąd rozpoczynamy dwudniowy rejs po zatoce Bai Tu Long. Położona na północ od znanej zatoki Halong, Bai Tu Long jest równie malownicza, przy dużo mniejszej ilości odwiedzających. Po zaokrętowaniu ruszamy w kierunku widocznych na horyzoncie ostańców wapiennych, zajadając lunch. Zobaczymy ciekawą jaskinię Thien Canh Son, urozmaiconą przyrodę i przede wszystkim magiczne skały wystające ponad taflę wody. Chętni mogą skorzystać z kąpieli w morzu lub kajaków. Nocujemy w kajutach na łodzi.

  4 dzień

  REJS PO ZATOCE BAI TU LONG: pływająca wieś Vung Vien

  Po śniadaniu przesiądziemy się na bambusowe łodzie, którymi popłyniemy do wioski na wodzie Vung Vien.
  Podczas rejsu powrotnego do portu podziwiamy bajkową scenerię zatoki. Po południu powrót do Hanoi. Nocny przejazd komfortowym turystycznym pociągiem do Sapy.

  5 dzień

  SAPA: TREKKING WŚRÓD TARASÓW RYŻOWYCH

  Udamy się na dwudniowy trekking z lokalnym przewodnikiem. Będziemy wędrować po pięknych dolinach, pośród malowniczych tarasów ryżowych i drewnianych chatek. Zaczynamy w Sapa (1600m n.p.m.) i będziemy stopniowo schodzić w dół. Przejdziemy przez wieś Cat Cat (najbliżej miasta położona wieś Hmongów), upstrzonej licznymi kramami z lokalnymi wyrobami, pamiątkami i innymi bibelotami. Po ok. 30 minutach marszu zostawiamy zgiełk za sobą i wąską ścieżką ruszamy do doliny w której leży Y Linh Ho. Tarasy ryżowe w tej okolicy liczą sobie ok. 100 lat. Dalej ruszymy do Lao Chai na nocleg. To tutaj znajdują się najbardziej spektakularne tarasy ryżowe w okolicy. Po drodze liczne przystanki na zdjęcia i podziwianie widoków.
  Zanocujemy w skromnym domu u Czarnych Hmongów, gdzie zasiądziemy do wspólnej, tradycyjnej kolacji z naszymi gospodarzami.
  Dystans do pokonania: 16 km

  6 dzień

  SAPA: TREKKING WŚRÓD TARASÓW RYŻOWYCH

  Rano wspólne śniadanie z widokiem na tarasy ryżowe. Posileni wyruszymy w powrotny trekking do Sapy. Po drodze miniemy wieć Ta Van, którą zamieszkuje mniejszość etniczna Giay. Następnie przejdziemy przez las bambusowy do wsi Giang Ta Chai, gdzie zjemy lunch. Następnie powrót do Sapy.
  Dystans do pokonania: 12 km
  Nocny przejazd komfortowym, turystycznym pociągiem do Hanoi.

  7 dzień

  HANOI: świątynia literatury, jezioro Hoan Kiem, plac Ba Dinh

  Zwiedzanie stolicy Wietnamu. Zobaczymy Van Mieu (Świątynia Literatury) miejsce kultu Konfucjusza, katedrę św. Józefa, tragiczne muzeum więzienia Hoa Lo. Udamy się także na Plac Ba Dinh gdzie znajduję się Mauzoleum założyciela współczesnego Wietnamu Ho Chi Minha. Przejdziemy się po przyjemnym parku otaczającym jezioro Hoan Kiem i odwiedzimy świątynie Ngoc Son stojącą na małej wysepce na jeziorze. Chętni wieczorem mogą udać się na spektakl w Teatrze Wodnych Lalek. Jest to tradycyjny teatr wietnamski, charakterystyczny dla regionu północy kraju i unikalny na skalę światową.

  8 dzień

  HOI AN: Most japoński, zabytkowe domy i świątynie

  Przelot w okolice Hoi An. Zwiedzanie zabytkowego, wpisanego na listę UNESCO miasteczka, malowniczo położonego nad rzeką. Zobaczymy XVII wieczny kryty most japoński, wystrój jednego z zabytkowych domów chińskich kupców, liczne świątynie i assembly halls. Chętni mogą wieczorem udać się na degustację połączoną z lekcją gotowania lokalnych przysmaków (koszt ok. 25 USD).

  9 dzień

  HOI AN i okolice

  Dalsze zwiedzanie uroczego Hoi An. Chętni wcześnie rano udadzą się na wycieczkę do ruin My Son - ważnego ośrodka religijnego królestwa Champa. Po południu chętni mogą udać się na przejażdżkę rowerem pośród pól ryżowych, lekcje gotowania lub street food tour (wycieczka po ulicznych straganach z najlepszym jedzeniem w okolicy!). Można też poleniuchować na pobliskich plażach, poszaleć na zakupach w jednym z licznych sklepików z pamiątkami i ubraniami, lub napawać się niepowtarzalnym klimatem Hoi An.

  10 dzień

  SAJGON: Muzeum Pozostałości Wojennych, ulica Dong Khoi

  Przelot do Sajgonu. Zwiedzamy nieco chaotyczną, aczkolwiek dającą się lubić metropolię. Zaznajomimy się z historią wojny z USA w Muzeum Pozostałości po Wojnie, przejdziemy koło Pałacu Reunifikacji w samym sercu miasta i poszukamy gekonów w parku. Udamy się na Plac Lam Son gdzie znajdują się historyczne hotele, kolonialny francuski gmach opery i liczne kina. Przejdziemy się wzdłuż Dong Khoi – ulicy, przez którą Sajgon nazwany został Paryżem Wschodu. Chętni wieczorem udadzą się na wyjątkowy street food tour motorkami w poszukiwaniu najlepszych kąsków w mieście, lub zrelaksują się przy najtańszym piwie na świecie na tętniącej życiem (i głośną muzyką) backpackerskiej ulicy Bui Vien.

  11 dzień

  MUI NE: relaks

  Przejazd do wioski rybackiej Mui Ne. Zakwaterowanie. Tutaj czekają na nas piękne plaże, tajemnicze wydmy, bajkowe wąwozy i beztroska atmosfera.

  12 dzień

  MUI NE: relaks lub białe wydmy i bajkowy kanion

  Dalszy ciąg relaksu na plaży. Chętni mogą się udać na wycieczkę jeepem na czerwone i białe wydmy, zobaczyć wioskę rybacką, charakterystyczne okrągłe kosze do łowienia ryb oraz kolorowe kutry rybackie. Zobaczymy codzienną ciężką pracę rybaków i ich rodzin. Pobrodzimy w wodzie spacerując po dnie czerwonego kanionu. Możliwość wykupienia lekcji kite-surfingu.

  13 dzień

  MUI NE - Sajgon

  Rano relaks na plaży. Po południu powrót z Mui Ne do Sajgonu. Wieczorem czas wolny na ostatnie zakupy.

  14 dzień

  SAJGON - TUNELE WIETKONGU

  Chętni udadzą się na zwiedzanie okolic Ho Chi Minh City - zobaczą słynne tunele Cu Chi, w których ukrywali się wietnamscy żołnierze w czasie wojny z USA oraz barwną świątynię Cao Dai. Pozostali udadzą się na dalsze odkrywanie miasta: rajd po klimatycznych kawiarniach, pagody i świątynie, ostatnie zakupy na lokalnych targach, próbowanie różnych egzotycznych owoców i smakowanie ulicznych przekąsek. Wieczorem wylot do Europy.

  15 dzień

  Powrót do Europy

  Przylot do Europy. Nasza wyprawa kończy się na lotnisku w Warszawie, gdzie żegnamy się z pilotem i grupą.   Możliwość wydłużenia programu o indywidualny dwudniowy pobyt w delcie Mekongu. Szczegóły w zakładce ATRAKCJE DLA CHĘTNYCH.

 • ATRAKCJE DO WYKUPIENIA PRZED WYJAZDEM:

  Indywidualna 2-dniowa wycieczka do Delty Mekongu

  To nasza propozycja na zwiedzenie delty Mekongu - niespieszny sielski odpoczynek wśród palm kokosowych na wietnamskiej wsi. Wycieczka wymaga przedłużenia wyprawy o 2 dni:

  15 dzień: DELTA MEKONGU: BEN TRE

  Odbiór z hotelu przez lokalnego przewodnika i przejazd do prowincji Ben Tre, słynącej z wszechobecnych palm kokosowych i sieci małych kanałów wodnych. Po dotarciu na miejsce rejs kanałami w tropikalnej scenerii palm kokosowych. Odwiedzicie manufakturę kokosa i mat ryżowych, pospacerujecie po lokalnych wioskach, zjecie lunch w lokalnej restauracji. Następnie możecie udać się na przejażdżkę rowerem lub rikszą po wiejskiej okolicy. Zakwaterowanie w homestay (kwatera prywatna). Kolacja w homestay.

  16 dzień DELTA MEKONGU: BEN TRE – SAJGON

  Wcześnie rano przejażdżka rowerem przez wioskę i wizyta na lokalnym targu. Po odwiedzinach na targu powrót do homestay na śniadanie. Krótki czas wolny na wykwaterowanie i powrotny rejs łodzią do przystani. Odbiór przez kierowcę i przewodnika i przejazd do Sajgonu. Po drodze przystanek na lunch w restauracji. Zakwaterowanie w hotelu w Sajgonie.

  17 dzień POWRÓT DO EUROPY

  Wylot i przylot do Europy.

  Koszt wycieczki 239 USD/os (przy 2 osobach; przy większej liczbie chętnych cena maleje)

  W cenie: Prywatny transport podczas wycieczki, 1 nocleg w Ben Tre, 1 nocleg w Sajgonie, 2 lunche, 1 śniadanie i 1 kolacja w Ben Tre, opieka anglojęzycznego przewodnika podczas wycieczki, bilety wstępu

  Każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wycieczki w podanym terminie i cenie.

  ATRAKCJE DO WYKUPIENIA NA MIEJSCU:

  Teatr Wodnych Lalek

  Koszt około 5 USD.

  Lekcje gotowania

  Koszt około 40 USD.

  Degustacja połączona z lekcją gotowana

  Koszt około 25 USD.

  Street food tour (Hoi An lub Sajgon)

  Koszt około 40-70 USD.

  Wycieczka do ruin My Son

  Koszt około 15 USD

  Przejażdżka rowerem pośród pól ryżowych

  Koszt około 10 USD.

  Wycieczka jeepem w Mui Ne

  Koszt około 15 USD.

  Kite-Surfing w Mui Ne

  Koszt OD około 100 USD.

  Wycieczka do tuneli Cu Chi

  Koszt około 10 USD.

   

   

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  Wietnam - Hanoi
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 19 19 23 26 31 32 32 32 31 28 24 21
  średnia min. temp. °C 15 15 18 21 24 25 26 26 25 22 19 15
  dni z opadem - 14 17 22 18 18 18 19 18 14 11 9 9

   

  Wietnam - Sa Pa
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 13 14 18 21 24 24 24 24 23 20 17 12
  średnia min. temp. °C 7 8 11 13 16 18 18 18 16 13 11 8
  dni z opadem - 2 2 4 8 13 13 16 19 12 5 3 1

   

  Wietnam - Mui Ne
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 30 30 31 32 33 32 32 32 32 31 31 30
  średnia min. temp. °C 22 22 24 26 26 25 25 25 25 24 24 23
  dni z opadem - 1 0 1 3 13 14 17 18 18 13 8 5

   

  Wietnam - Sajgon
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 31 32 33 33 33 31 31 31 31 30 30 30
  średnia min. temp. °C 22 22 24 26 26 25 25 25 24 24 23 22
  dni z opadem - 2 2 2 7 17 21 23 22 21 22 13 8

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Hanoi, Ho Chi Minh City ( Sajgon) - Warszawa

 • bilety lotnicze na trasie: Hanoi - Danang, Danang - Ho Chi Minh City

 • transfery z/na lotniska w Wietnamie

 • noclegi w hotelach w pokojach z łazienkami

 • bilet na pociąg z Hanoi do Lao Cai i z powrotem, przejazd autobusem z Lao Cai do Sapy i z powrotem

 • bilety na przejazdy autobusami rejsowymi i wynajętymi wg programu

 • wycieczki:

  • po zatoce Bai Tu Long (2 dni z noclegiem na łodzi i wyżywieniem)

  • trekking i homestay w Sapa (2 dni z noclegiem i wyżywieniem)

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; transportu lokalnego w miastach (taxi, ryksze itp.): ok. 100 USD

 • wyżywienia: ok. 15-20 USD dziennie na osobę

 • atrakcji dla chętnych

 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

 

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności
x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.