Odkryj kraj kontrastów, obok którego nie przejdziesz obojętnie - wybierz swoją wyprawę do INDII »

Uganda

Wśród dzikich zwierząt - poznaj Ugandę

Marzysz o prawdziwie egzotycznej podróży? Wybierz się z nami do Ugandy! Daj się oczarować afrykańskiej naturze i zobacz dzikie, majestatyczne zwierzęta w swoim naturalnym środowisku. Wyprawa do Ugandy to jedno z doświadczeń, które zostanie w Twojej pamięci do końca życia. Jest doskonałym wyborem dla tych, dla których urlop to coś więcej niż leżenie na plaży.

Inne kierunki w Afryce, które mogą Cię zainteresować:  Botswana   Demokratyczna Republika Konga   Etiopia   Kenia   Kongo   Madagaskar   Malawi   Maroko   Mozambik   Namibia   RPA   Tanzania   Wyspy Świętego Tomasza i Książęca   Zambia   Zimbabwe

Uganda - wyprawy z pilotem

Dołącz do grupy
AfrykaUganda

UGANDA: PLANETA MAŁP

12-13 dni
03.09 - 15.09.2024
  • 02.12.2025 - 14.12.2025
  • 01.09.2025 - 13.09.2025
  • 29.07.2025 - 10.08.2025
  • 24.06.2025 - 06.07.2025
  • 03.02.2025 - 15.02.2025
  • 03.01.2025 - 15.01.2025
  • 02.12.2024 - 14.12.2024
  • 03.09.2024 - 15.09.2024

Wycieczka do Ugandy

Dlaczego warto wybrać się w podróż do Ugandy? Uganda stała się popularna wśród podróżników przede wszystkim ze względu na możliwość obserwowania goryli górskich i szympansów, lecz to na pewno niejedyne jej atrakcje – wystarczy sprawdzić opinie naszych klientów, którym udało się do niej dotrzeć.

Wyprawa do Ugandy wiąże się między innymi z wizytą w parku narodowym Kibale Forest. Tam, po krótkim przeszkoleniu przez strażnika, wyrusza się na trekking po dżungli w niewielkich grupach. Doświadczony ranger stale tropi szympansy – tak, by uczestnicy mieli okazję z bliska podglądać ich życie. Podczas trekkingu w Kibale Forest można zobaczyć również inne naczelne, w tym koczkodany, gerezy czy mangabki.

Uganda to też drugi słynny park narodowy – Bwindi i jego Nieprzenikniony Las. Mieszka w nim około połowy światowej populacji goryli górskich, tak więc szanse, że je spotkamy, szacuje się na 99%. O ile bliskie spotkanie z gorylem górskim robi ogromne wrażenie, o tyle już same krajobrazy parku zapierają dech w piersiach. Tak egzotyczna podróż to dobry pomysł nie tylko na wyjazd prywatny, ale też wyjazd firmowy, motywujący najlepszych pracowników (incentive travel).

Uganda to nie tylko goryle i szympansy!

Wyprawa do Ugandy oferuje znacznie więcej wrażeń niż obserwacja człekokształtnych olbrzymów. To też szansa na zobaczenie na własne oczy afrykańskiej Wielkiej Piątki, czyli: słonia, nosorożca, lwa, bawoła i lamparta. Najlepiej zrobić to w parku narodowym Queen Elizabeth. W jednej jego części można zobaczyć wypoczywające lwy, leniwie prezentujące swój majestat. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dokładnie wygląda nasza wycieczka do Ugandy i zwiedzanie parków narodowych, skontaktuj się z nami! Park Queen Elizabeth można zwiedzać też z poziomu wody. Podczas pływania kanałem Kazinga zobaczysz kolejne dzikie zwierzęta: hipopotamy, krokodyle, ptactwo wodne i wiele więcej!

To za mało? Nie ma problemu! Nasza wycieczka do Ugandy obejmuje dodatkową atrakcję dla chętnych, czyli safari po zmroku w parku narodowym Lake Mburo. Tu będziesz mógł zobaczyć zwierzęta aktywne nocą: hieny, węże, jeżozwierze, a może nawet lamparty.

Uganda i jej widoki

Podróż do Ugandy to możliwość obcowania z największymi cudami natury. Oprócz malowniczych, zielonych wzgórz i lasów deszczowych znajdują się tu okazałe wodospady (park narodowy Murchison Falls). Na szczyt wodospadów prowadzi szlak, z którego roztaczają się niezapomniane widoki. W pobliże wodospadów można też podpłynąć łodzią.

Podróżując po Ugandzie, będziesz przejeżdżać przez równik. To nie tylko ciekawe miejsce do zrobienia pamiątkowych zdjęć, ale też przeprowadzenia prostych eksperymentów z wodą – jak zachowuje się ona na różnych półkulach. Zabawa zapada w pamięć dzieciom i robi równie duże wrażenie na dorosłych!

Kiedy jest najlepszy termin na podróż do Ugandy?

Upraszczając – pora sucha w Ugandzie przypada na naszą zimę i lato, a wiosną i jesienią pada tam deszcz. Wyprawa do Ugandy w porze deszczowej jest możliwa, jednak nie uda się wówczas zobaczyć wszystkich atrakcji, które są dostępne w porze suchej. Szlaki trekkingowe zmieniają się w błotne wodospady, a drogi stają się nieprzejezdne nawet dla samochodów z napędem na cztery koła. 

Interesuje Cię wyprawa do Ugandy? Sprawdź nasz terminarz najbliższych wyjazdów!

Zapewne zastanawiasz się, czy wysokie temperatury będą dawały się we znaki. W Ugandzie temperatura w ciągu roku waha się pomiędzy 25-30 stopniami Celsjusza. Wyprawa do Ugandy wiąże się więc zawsze z gorącymi dniami – w końcu to równik! Jednak przewiewna odzież i dbanie o regularne nawadnianie się absolutnie wystarczą, abyś szybko przywykł do klimatu i cieszył się wycieczką.

Uganda: ile czasu potrzeba, by zwiedzić ten kraj?

Krótka, niemal dwutygodniowa wycieczka do Ugandy wystarczy, by zobaczyć jej najpiękniejsze zakątki. Jeśli jednak marzy Ci się dłuższa wizyta i dotarcie do miejsc, które niewiele osób ma szansę zobaczyć w swoim życiu, przemyśl np. wybór wycieczki na indywidualne zamówienie. Bez względu na rodzaj wyjazdu, na jaki się zdecydujesz, możesz być pewien, że Uganda Cię oczaruje i zapadnie Ci w pamięć do końca życia.

Sprawdź też inne kierunki na Twoją wymarzoną wyprawę:  Ameryka Północna   Ameryka Środkowa   Ameryka Południowa   Azja   Europa   Australia i Oceania   Antarktyda   Arktyka   Dookoła Świata