Odkryj kraj kontrastów, obok którego nie przejdziesz obojętnie - wybierz swoją wyprawę do INDII »

Dominika

Wyspa Dominika – idealna lokalizacja na wakacje!

Dominika nie jest typową rajską wyspą, jaką najczęściej sobie wyobrażamy. To górzysta wyspa z wulkanami, lianami, papugami i lasami tropikalnymi, którą pokochają zarówno wielbiciele górskich wspinaczek, jak i miłośnicy plażowania pod palmami. Przepiękne wodospady, malownicze krajobrazy oraz wspaniałe gatunki roślin i zwierząt to tylko wstęp do atrakcji, jakie czekają na Ciebie w Ameryce Środkowej! Wyspa Dominika to idealne miejsce na wakacje dla osób, którym nie przeszkadza wilgotny klimat.

Inne kierunki w Ameryce Środkowej, które mogą Cię zainteresować:  Belize   Gwadelupa   Gwatemala   Jamajka   Kostaryka   Kuba   Martynika   Meksyk   Nikaragua   Panama   Saint Lucia   Salwador

Dominika - wyprawy z pilotem

Dołącz do grupy
Ameryka ŚrodkowaSaint Lucia, Dominika, Martynika, ...

KARAIBY - MAŁE ANTYLE

15 dni
24.11 - 08.12.2024
 • 19.04.2025 - 03.05.2025
 • 15.03.2025 - 29.03.2025
 • 18.01.2025 - 01.02.2025
 • 24.11.2024 - 08.12.2024

Wyspa Dominika – z notatnika podróżnika

Dominika to górzysta wyspa pochodzenia wulkanicznego leżąca na Morzu Karaibskim w grupie Wysp Nawietrznych (Małe Antyle), między Martyniką i Gwadelupą. Wyspa Dominika to równocześnie kraj o tej samej nazwie. Niemal na całej wyspie znajdują się pasma górskie –  jest ona również bogata w rzeki, górskie potoki i źródła mineralne.

Językiem urzędowym na wyspie jest angielski, a językiem nieoficjalnym patois (język antylski). Jest to język kreolski na bazie francuskiego, powszechny na wyspach Małych Antyli. Dialekt Dominiki i Saint Lucia różni się jednak od dialektu Martyniki i Gwadelupy. Klimat na wyspie jest równikowy wilgotny – średnie temperatury przekraczają 20°C, lecz występują tu również wysokie opady deszczu. 

Odkrywcą wyspy był Krzysztof Kolumb, który dotarł do niej w 1493 roku. Wcześniej Dominikę zamieszkiwali Arawakowie należący do grup etnicznych Indian Ameryki Południowej. W XVII wieku pojawili się na niej Francuzi, a 100 lat później Dominika trafiła w ręce Wielkiej Brytanii. Niepodległość w ramach brytyjskiej Wspólnoty Narodów przyznano jej dopiero w 1978 roku.

Dominika to wyspa słynąca ze wspaniałych krajobrazów – znajdziemy tu zarówno górskie szczyty, jak i malownicze plaże i tropikalne lasy wiecznie zielone. W lasach dominują imponujące mahoniowce i drzewa chlebowe, a także liany, epifity oraz rośliny liliowate i storczykowate. Narodowym kwiatem wyspy jest Bwa Kwaib – jego wytrzymałość ma odzwierciedlać siłę mieszkańców Dominiki, którzy potrafią przetrwać i pokonywać wszelkie problemy. W każdym zakątku wyspy znajdziemy też palmy, które podkreślają rajskość Dominiki. Na wyspie nie ma natomiast dużych ssaków – dominują gryzonie (np. aguti i nietoperze), gady (np. węże i jaszczurki), ptaki (np. kolibry, papugi, amazonki cesarskie i gatunki morskie), a także zwierzęta morskie, takie jak kraby, delfiny czy żółwie olbrzymie.

Dominika – wyspa wspaniałych atrakcji

Dominika to najbardziej zielona wyspa Karaibów, która zachwyca imponującymi krajobrazami. Ze względu na swoje położenie jest niestety nawiedzana przez huragany – szczególnie ucierpiała podczas huraganów Irma i Maria. Warto pamiętać, że Dominika i Dominikana to dwie różne wyspy, często mylone przez Polaków – choć obie leżą na Karaibach, dzieli je ok. 1000 km. 

Sprawdź najciekawsze atrakcje Dominiki:

 • Morne Diablotins – najwyższy szczyt wyspy (1447 m n.p.m.),
 • Park Narodowy Morne Trois Pitons znajdujący się wokół wulkanu,
 • Roseau – stolica i największe miasto Dominiki,
 • Wodospady Trafalgar Falls i Middleham Falls,
 • Gorące jezioro wulkaniczne Boiling Lake,
 • Plaża Mero,
 • Park Narodowy Cabrits,
 • Titou Gorge,
 • Fort Shirley,
 • Ogrody botaniczne.

Chcesz zarezerwować wycieczkę na Dominikę? Zobacz aktualny terminarz i zacznij planować wymarzone wakacje! Zastanawiasz się, dlaczego warto wybrać się z nami? Sprawdź opinie o Kiribati Club i przekonaj się, że wakacje z naszym biurem podróży to gwarancja satysfakcji!

Wyspa Dominika – odwiedź ją z Kiribati Club!

Jeśli od lat marzy Ci się wyjazd na Karaiby, z Kiribati Club możesz wreszcie zrealizować swoje wakacyjne marzenie – dołącz do naszej grupy lub zamów wycieczkę indywidualną. Wyspa Dominika jest tylko jedną z kilku lokalizacji, które wspólnie odwiedzimy. Plan wycieczki Karaiby – Małe Antyle obejmuje również Martynikę, Saint Lucię oraz Gwadelupę. To wyjątkowa okazja, by odwiedzić najwspanialsze karaibskie wyspy i porównać ich atrakcje.

Jeśli wolisz aktywny odpoczynek od leżenia pod palmami (choć i na to znajdzie się czas), zapraszamy na wspólną wyprawę! W planie podróży znalazły się najlepsze szlaki turystyczne, wodospady, lasy deszczowe, wulkany i punkty widokowe, a także malownicze plaże. Na Karaiby warto się wybrać nie tylko dla widoków, lecz również dla lokalnej kuchni, która jest jedną z naszych ulubionych! Cena wyjazdu obejmuje transport, zakwaterowanie, opiekę pilota, ubezpieczenie podróżne, zestaw podróżnika Kiribati Club i osobisty przewodnik w formie aplikacji.

Taki roadtrip polecamy zarówno klientom prywatnym, jak i biznesowym. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami

Sprawdź też inne kierunki na Twoją wymarzoną wyprawę:  Ameryka Północna   Ameryka Południowa   Azja   Afryka   Europa   Australia i Oceania   Antarktyda   Arktyka   Dookoła Świata