OSTATNIE MIEJSCA na wakacyjny wyjazd do Sri Lanki! Zarezerwuj miejsce i zobacz słonie na Cejlonie »

Kolumbia

Wyprawa do Kolumbii z Kiribati Club

Wycieczka do Kolumbii to propozycja dla podróżników spragnionych prawdziwych przygód. Trekking przez kolumbijską dżunglę, poszukiwanie słynnego El Dorado i zwiedzanie ruin Zaginionego Miasta to tylko kilka punktów na planie podróży. Wyprawa do Kolumbii z Kiribati Club to intensywny wyjazd pełen niezapomnianych wrażeń, wyjątkowych doświadczeń i życzliwych ludzi.

Inne kierunki w Ameryce Południowej, które mogą Cię zainteresować:  Argentyna   Boliwia   Brazylia   Chile   Ekwador   Peru   Urugwaj

Kolumbia - wyprawy z pilotem

Dołącz do grupy
Ameryka PołudniowaKolumbia

KOLUMBIA: SZUKAJĄC EL DORADO + opcja ZAGINIONE MIASTO

17 dni
09.09 - 25.09.2024
 • 28.11.2024 - 14.12.2024
 • 28.11.2024 - 18.12.2024
 • 09.09.2024 - 25.09.2024
 • 09.09.2024 - 29.09.2024

Kolumbia - wyjazdy na zamówienie

Kolumbia – z notatnika podróżnika

Południowoamerykańska Kolumbia leży nad Oceanem Spokojnym i Morzem Karaibskim. Jako że Morze Karaibskie wchodzi w skład Oceanu Atlantyckiego, Kolumbia jest jedynym krajem w Ameryce Południowej położonym nad dwoma oceanami. Do kraju należą również liczne wyspy, w tym San Andrés, Providencia, Serrana, Roncador, Gorgona, Gorgonilla i Malpelo. Stolicą, a zarazem największym miastem Kolumbii, jest Bogota. Jest to jedno z najwyżej położonych miast na świecie (2640 m n.p.m.).

Znani Kolumbijczycy to m.in. piosenkarka Shakira, piosenkarz Juanes i noblista Gabriel García Márquez. Kolumbia jest jednym z największych producentów kawy na świecie (zaraz po Brazylii i Wietnamie). Jej najwyższe szczyty to Pico Cristóbal Colón i Pico Simón Bolívar (5775 m n.p.m.). Klimat wzdłuż wybrzeży i wschodnich równin jest tropikalny, natomiast w górach nieco chłodniejszy. Kolumbia słynie z wielu bogactw naturalnych, takich jak ropa naftowa, węgiel kamienny, gaz ziemny, rudy żelaza, cynku, niklu i miedzi, a także złoto i szmaragdy.

To właśnie ten kraj jest związany z legendą o mitycznym złotym mieście El Dorado. Według niej znajdowało się tu miasto pełne złota i klejnotów, które przyciągało zdobywców skarbów. Legenda ta ukazuje okrucieństwo żądnych złota najeźdźców, którzy torturowali lokalnych mieszkańców, by uzyskać informację, gdzie można znaleźć skarb. Chodziło o jezioro Guatavita znajdujące się kilkadziesiąt kilometrów od Bogoty. W XVI wieku zdecydowano się osuszyć jezioro – znaleziono w nim trochę złota, co jeszcze bardziej zachęciło hiszpańskich najeźdźców. Po kolejnych próbach odprowadzenia wody w jeziorze udało się znaleźć złote berło i szmaragd wielkości jajka kurzego. Niestety konstrukcja runęła, a pracujący przy kopaniu ludzie zginęli – były to jedne z wielu ofiar legendy o El Dorado.

Wyprawa do Kolumbii – najciekawsze atrakcje

Podczas wycieczki do Kolumbii warto zobaczyć:

 • Zaginione Miasto Ciudad Perdida (Teyuna),
 • Muzeum Złota w Bogocie z największymi na świecie zbiorami sztuki złotniczej okresu prekolumbijskiego,
 • Wzgórze Monserrate w Bogocie,
 • Villa de Leyva: starożytne obserwatorium astronomiczne ludu Muisca, skamienielina Kronosaurusa, najstarszy kolumbijski klasztor Ecce Homo, oczka wodne Pozos Azules, największy kolumbijski plac Plaza Mayor,
 • Ráquira – najbardziej kolorowe miasteczko w Kolumbii,
 • San Gil – kolumbijska stolica sportów ekstremalnych,
 • Baśniowy Park El Gallineral w San Gil,
 • Kanion Chicamocha,
 • Wodospad Juan Curi,
 • Medellin – plac z „tłustymi” rzeźbami kolumbijskiego artysty Fernando Botero, Plaza de la Luz z ciekawą instalacją świetlną, Muzeum Sztuki Współczesnej,
 • i wiele innych.

Wyprawa do Kolumbii z Kiribati Club to sposób na ucieczkę od codziennych trosk i wprowadzenie do swojego życia nieco magii. Sprawdź nasz terminarz i zarezerwuj niezapomnianą wycieczkę do Ameryki Południowej!

Kolumbia – wycieczka grupowa lub indywidualna

W ofercie Kiribati Club znajdziesz zarówno wyjazdy grupowe, jak i dostępne na zamówienie. Marzy Ci się Kolumbia? Wycieczka do tego niezwykłego miejsca jest na wyciągnięcie ręki!

Kolumbia: szukając El Dorado to 17-dniowy wyjazd grupowy w kameralnej grupie 6-12 osób. Podczas wyprawy odwiedzimy m.in. rajski Park Tayrona, malowniczą dolinę palm woskowych Valle de Cocora i klimatyczną Cartagenę. Dla chętnych 4-dniowy trekking do ruin Zaginionego Miasta. Wyprawa do Kolumbii obejmuje kilkanaście niezwykłych lokalizacji, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas wycieczki do Ameryki Południowej.

Jeśli wolisz podróżować w pojedynkę lub z grupą przyjaciół, polecamy naszą 7-dniową wyprawę do Kolumbii Ciudad Perdida Trekking. Trasa trekkingowa obejmuje spacer przez kolumbijską dżunglę i liczne atrakcje, takie jak Zaginione Miasto Teyuna, góry Sierra Nevada czy kąpiele pod wodospadami. To jedna z naszych ulubionych tras trekkingowych na całym świecie, która umożliwia obcowanie z egzotyczną przygodą. Oferta dla firm i osób prywatnych – wymagana dobra kondycja fizyczna.

Zastanawiasz się, dlaczego warto wybrać się do Kolumbii właśnie z nami? Sprawdź opinie o Kiribati Club i przekonaj się, że wiemy, jak zorganizować niezapomnianą wyprawę! Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z naszym biurem

Sprawdź też inne kierunki na Twoją wymarzoną wyprawę:  Ameryka Północna   Ameryka Środkowa   Azja   Afryka   Europa   Australia i Oceania   Antarktyda   Arktyka   Dookoła Świata