Co powiesz na MAJÓWKĘ w Nowym Jorku? Złap ostatnie miejsca na wyprawę! »

Uzbekistan

Wycieczka do Uzbekistanu, czyli Azja inaczej

Kiedy myślimy o wyjeździe do Azji, zwykle jako pierwsza na myśl przychodzi wycieczka do Japonii, Indii czy Chin. Na tym ogromnym kontynencie jest jednak wiele więcej krajów, które warto odwiedzić. Jedną z takich perełek jest położony w Azji Środkowej Uzbekistan. Niezależnie od tego, czy planujesz wyprawę w pojedynkę, z bliską osobą, rodziną, czy może myślisz o wyjeździe dla firmy, wycieczka do Uzbekistanu może się okazać najlepszym wyborem.

Inne kierunki w Azji, które mogą Cię zainteresować:  Arabia Saudyjska   Armenia   Bhutan   Chiny   Filipiny   Gruzja   Hong Kong   Indie   Indonezja   Iran   Izrael   Japonia   Jemen   Jordania   Kambodża   Kirgistan   Korea Południowa   Laos   Malediwy   Malezja   Mjanma (Birma)   Mongolia   Nepal   Oman   Pakistan   Singapur   Sri Lanka   Tajlandia   Wietnam

Uzbekistan - wyprawy z pilotem

Dołącz do grupy
AzjaUzbekistan

UZBEKISTAN: SETKI MIRAŻY

13 dni
03.06 - 15.06.2024
  • 01.10.2024 - 13.10.2024
  • 16.09.2024 - 28.09.2024
  • 17.08.2024 - 29.08.2024
  • 05.07.2024 - 17.07.2024
  • 03.06.2024 - 15.06.2024

Wyjazd do Uzbekistanu – kilka słów o kraju

Uzbekistan leży w Azji Środkowej, między dwiema rzekami: Amu-darią i Syr-darią. Warto wiedzieć, że jest jednym z dwóch (obok Liechtensteinu) krajów podwójnie śródlądowych na świecie. Oznacza to, że nie ma dostępu do morza i jednocześnie graniczy wyłącznie z innymi takimi krajami, co czyni go absolutnie wyjątkowym pod względem położenia geograficznego.

Występuje tu klimat kontynentalny suchy, co warto mieć na uwadze, ustalając termin wycieczki do Uzbekistanu. Lata są w nim gorące i pozbawione opadów, a zimy – dosyć krótkie, lecz mroźne. Najprzyjemniejsza pogoda panuje tu wiosną i jesienią. Wyjazd do Uzbekistanu w kwietniu czy październiku pozwoli się nacieszyć słońcem i wysoką temperaturą, podczas gdy w Polsce pogoda w tym okresie bywa już dosyć kapryśna. Jeśli masz ochotę zwiedzić Uzbekistan z Kiribati Club, zajrzyj do naszego terminarza i sprawdź, kiedy możemy się tam wybrać.

Dlaczego warto odwiedzić Uzbekistan? Bogata historia, fascynująca kultura i zwyczaje tego kraju, a także malownicze krajobrazy to tylko kilka powodów. W dawnych wiekach przebiegał tędy Jedwabny Szlak, czyli droga handlowa łącząca Chiny z Bliskim Wschodem i Europą. Dziś jest to miejsce pełne ciekawych zabytków. Jeśli chcesz wiedzieć, co spodobało się innym uczestnikom naszych wycieczek do Uzbekistanu, zapraszamy do przejrzenia opinii.

Co zobaczysz podczas wycieczki do Uzbekistanu?

Wyjazd do Uzbekistanu z Kiribati Club to fascynująca, niezapomniana przygoda trwająca aż dwanaście dni. Przygotuj się na zwiedzanie, piesze wędrówki, robienie zdjęć i kosztowanie lokalnych potraw – będziemy bowiem poznawać kraj wszystkimi zmysłami.

Przede wszystkim zwiedzimy Taszkent, czyli stolicę państwa, a także nieco mniej znane miasta, takie jak Samarkanda, Buchara czy Iczan Kala. Będziemy mieć okazję przenocować w prawdziwych jurtach i przejechać się na wielbłądzie. Podczas naszej wycieczki do Uzbekistanu przewidywany jest także trekking po górach oraz zwiedzanie licznych zabytków i świątyń. Będziemy Cię zachęcać do kosztowania dań tradycyjnej kuchni: plov, shurpy czy pierożków manti. Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów na temat wyprawy Uzbekistan: setki miraży, zapraszamy do przejrzenia pełnego programu podróży.

Wyjazd do Uzbekistanu z Kiribati Club – co musisz wiedzieć?

Podobnie jak wszystkie inne organizowane przez nas podróże, wycieczka do Uzbekistanu jest przedsięwzięciem starannie zaplanowanym i spełniającym oczekiwania uczestników. Ty rezerwujesz termin, my dbamy o resztę. Dla Twojej wygody organizujemy nie tylko przelot, noclegi i wyżywienie – koszt wycieczki obejmuje także ubezpieczenie podróżne, bilety wstępu do większości atrakcji, przejazdy na miejscu, opiekę pilota oraz lokalnego przewodnika. W razie pytań o szczegóły pozostajemy do Twojej dyspozycji: możesz przyjść osobiście, zadzwonić lub napisać do nas poprzez formularz kontaktowy na stronie.

Co będzie Ci potrzebne do wyjazdu? Musisz mieć paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu. Obywateli polskich nie obejmuje obowiązek wizowy w przypadku pobytów krótszych niż 30 dni.

Sprawdź też inne kierunki na Twoją wymarzoną wyprawę:  Ameryka Północna   Ameryka Środkowa   Ameryka Południowa   Afryka   Europa   Australia i Oceania   Antarktyda   Arktyka   Dookoła Świata