OSTATNIE MIEJSCA na wakacyjny wyjazd do Sri Lanki! Zarezerwuj miejsce i zobacz słonie na Cejlonie »

Urugwaj

Kraj, w którym czas płynie wolniej. Relaksująca wycieczka do Urugwaju

Żyjemy w ciągłym pędzie. I chociaż większość z nas doskonale wie, że takim postępowaniem robi sobie krzywdę, to jednak nie potrafi zmienić złych nawyków. Idealnym sposobem jest ucieczka od obowiązków, porzucenie ich choćby na chwilę i złapanie oddechu, który pozwoli zwolnić tempo i wdrożyć do codziennej rutyny więcej spokoju. Niezwykle pomocne jest podpatrzenie, jak robią to inni. Wychodząc naprzeciw Twoim oczekiwaniom, proponujemy relaksujące wycieczki do Urugwaju. Zapewniamy, że nie tylko odpoczniesz w tym południowoamerykańskim kraju, ale i nauczysz się od tamtejszych mieszkańców, jak radzić sobie ze stresującymi sytuacjami.

Inne kierunki w Ameryce Południowej, które mogą Cię zainteresować:  Argentyna   Boliwia   Brazylia   Chile   Ekwador   Kolumbia   Peru  

Urugwaj - wyprawy z pilotem

Dołącz do grupy
Ameryka PołudniowaArgentyna, Brazylia, Chile, ...

PRZEZ PATAGONIĘ DO IGUAZU

25 dni
31.10 - 24.11.2024
  • 30.01.2025 - 23.02.2025
  • 09.01.2025 - 02.02.2025
  • 21.11.2024 - 15.12.2024
  • 12.11.2024 - 06.12.2024
  • 31.10.2024 - 24.11.2024

Piękne plaże na wyciągnięcie ręki, czyli wycieczka do Urugwaju dla fanów słonecznych kąpieli

Mogłoby się wydawać, że Urugwajczycy mają sporo powodów do zmartwień. W końcu są maleńkim państwem „wciśniętym” między hegemonów: Brazylię i Argentynę. Niewielkie zasoby bogactw naturalnych nie napędzają gospodarki. Nie licząc branży spożywczej, ciężko znaleźć dziedziny, które gwarantowałyby solidne zabezpieczenie finansowe. Jednak niespełna 3,5 miliona Urugwajczyków zdaje się w ogóle nie zwracać na to uwagi. Wychodzą ze słusznego założenia, że zamartwianie się nie ma sensu. Zamiast tego przygotowują yerba mate i idą na plażę – tych akurat jest tam pod dostatkiem, co wyróżnia Urugwaj. Wycieczka na skąpane w ciepłych promieniach słońca wybrzeże okaże się również idealną opcją dla Ciebie.

Wycieczka do Urugwaju to znakomite rozwiązanie dla osób potrzebujących oderwać się od szarej rzeczywistości. Odkryj zakątek, w którym czas zwalnia. Nie ma do tego lepszego miejsca niż pokryta złocistym piaskiem plaża rytmicznie oblewana błękitnymi falami. Dostrojenie się do morskiej melodii przychodzi bez trudu. Puls zwalnia, głębokie wdechy rześkiego powietrza koją nerwy, podmuchy ciepłego wiatru pieszczą skórę. Prawdziwy raj na ziemi.

Turystyka odgrywa coraz większą rolę w tym urokliwym państwie. Łagodny i suchy klimat podzwrotnikowy sprawia, że wycieczki do Urugwaju są dostępne praktycznie przez cały rok. Zimą nie uświadczysz tam niższych temperatur niż 10°C, natomiast latem nie występują uciążliwe upały. Rozbudowana i nowoczesna baza noclegowa to także jeden z atutów, jakimi może poszczycić się Urugwaj. Wycieczka do tego kraju to szansa odwiedzenia olśniewających kurortów.

Otwarty i liberalny Urugwaj. Wycieczka do kraju postępowego społeczeństwa

Chociaż wycieczka do Urugwaju jest wizytą w państwie, w którym chrześcijaństwo jest najpopularniejszą religią, to tamtejsze społeczeństwo uchodzi za niezwykle liberalne. Marihuana dostępna w aptekach. Legalne związki par jednopłciowych. Urugwaj w praktyce stosuje prawo do równości bez względu na orientację seksualną i wyznawaną filozofię życia. Zaprasza do odwiedzin wszystkich i bez wyjątków. Otwartość na turystów z całego świata jest odczuwalna na każdym kroku.

Wycieczka do Urugwaju to kusząca propozycja. Towarzyskie społeczeństwo, wspaniałe plaże, nowoczesna infrastruktura. Również fani zwiedzania zabytków znajdą coś dla siebie. W Montevideo koniecznie trzeba zobaczyć Stare Miasto utrzymane w kolonialnej konwencji. Dziesiątki muzeów i obiektów sakralnych o kilkusetletniej tradycji też zachęcają do odwiedzin. Kiedy odkryjesz najważniejsze atrakcje stolicy, nie możesz przegapić Casapueblo. Malownicza budowla zlokalizowana nieopodal kurortu Punta del Este stanowi wizytówkę regionu, pełniąc jednocześnie funkcję galerii sztuki, muzeum, hotelu i obiektu gastronomicznego.

A skoro o gastronomii mowa, grzechem byłoby nie spróbować regionalnych przysmaków. Na stołach króluje wołowina. Stek z kolorową sałatą i ziołami to główne danie większości restauracji. Charakterystyczne, kwaskowate wino uchodzi za uzupełnienie praktycznie każdego posiłku. Fani wędlin także będą mieli w czym wybierać. Najlepiej spróbować ich w kultowych kanapkach chivito.

Wycieczki do Urugwaju organizowane przez Kiribati Club pomogą oderwać się od codziennych trosk. Zapewnią komfortowy wypoczynek w ciepłym i urokliwym zakątku świata. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Sprawdź też inne kierunki na Twoją wymarzoną wyprawę:  Ameryka Północna   Ameryka Środkowa   Azja   Afryka   Europa   Australia i Oceania   Antarktyda   Arktyka   Dookoła Świata