OSTATNIE MIEJSCA na wakacyjny wyjazd do Sri Lanki! Zarezerwuj miejsce i zobacz słonie na Cejlonie »
Wyjazd na zamówienie

KOSTARYKA i PANAMA AKTYWNIE

Do ulubionych
Ameryka Środkowa Kostaryka, Panama 13 dnidla par, rodzin z dziećmi, grup znajomych i pryjaciół, miłośników przyrody i wody

KOSTARYKA i PANAMA AKTYWNIE

Kostaryka i Panama to dwa małe państwa idealne dla poszukiwaczy wielkich przygód! Majestatyczne wulkany, dzikie plaże, rwące rzeki i lasy chmurowe z bogatą florą i fauną sprzyjają aktywności. Canopying, wycieczki konne i rafting to tylko niektóre z atrakcji, które oferuje ten region. Dodaj do tego przesympatycznych Ticos, urokliwe karaibskie plaże i pyszne jedzenie i otrzymasz urlop idealny. Równowaga między aktywnością i odpoczynkiem sprawia, że to świetna opcja na podróż poślubną! Po prostu Pura Vida :)

Polubisz ten wyjazd za:

 • podróż w swoim gronie
 • wyważony program z aktywnym odpoczynkiem
 • niesamowitą przyrodę lasu chmurowego
 • odpoczynek na wyspie Bocas del Toro

Trasa

 • SAN JOSE
 • MONTEVERDE
 • LA FORTUNA
 • PUERTO VIEJO
 • BOCAS DEL TORO
 • PUERTO VIEJO
 • SAN JOSE

Plan podróży

 • 1 dzień KOSTARYKA SAN JOSE

  Przylot do San Jose. Transfer z lotniska do hotelu. Nocleg.

  Proponowane hotele: Balmoral Hotel San Jose Cr lub podobny

 • 2 dzień KOSTARYKA LA FORTUNA

  Po śniadaniu prywatny przejazd do La Fortuny. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po imponujących mostach wiszących, które pozwalają odkrywać dziką przyrodę i malownicze krajobrazy gęstych lasów deszczowych pełnych wodospadów, strumieni i wulkanów, które otaczają region.

   

  Proponowany hotel z gorącymi źródłami: Los Lagos Spa and Thermal Experience lub podobny

 • 3 dzień WULKAN ARENAL

  Prywatna wycieczka busem na na punkt widokowy u podnóża wulkanu Arenal, w przeszłości jednego z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Dziś jest wciąż aktywny, stanowi majestatyczną kulę o niesamowitym kształcie, a jego szlaki turystyczne oferują niezapomniane widoki na okolicę.

   

  Opcjonalne wycieczki dla chętnych:

   

  Po południu możliwość skorzystania z jednej z wycieczek organizowanych przez lokalne biura podróży: canopy, canyoneering, kajaki

   

 • 4 dzień RAFTING PACUARE

  Wczesnym rankiem wyruszysz na emocjonującą przygodę z raftingu na rzece Pacuare. Po przyjeździe do bazy raftingu, będziesz mógł bezpiecznie pozostawić swoje bagaże w specjalnych pojemnych szafkach, zapewniających ich bezpieczeństwo podczas Twojej przygody. W bazie organizatora raftingu będziesz miał również okazję zjeść pyszne śniadanie, które zapewni Ci energię na nadchodzący dzień. Podczas ekscytującej wyprawy na tratwach raftingowych będziesz miał przerwę na lunch, podczas którego będziesz mógł delektować się świeżymi owocami przygotowanymi przez Twoich opiekunów. Po powrocie do bazy raftingu i zakończeniu przygody, przejedziesz shuttle busem z innymi uczestnikami raftingu do Puerto Viejo, gdzie czeka na Ciebie zakwaterowanie w hotelu, pozwalając Ci odpocząć po intensywnym dniu pełnym emocji.

   

  Proponowany hotel: Almonds and Coral Jungle Resort lub podobny

 • 5 dzień KOSTARYKA PUERTO VIEJO PARK NARODOWY CAHUITA

  Wycieczka na plażę Cahuita zabierze Cię w podróż na piękną plażę z białym piaskiem, otoczonej malowniczymi palmami, a także zaliczanej do najpiękniejszych w regionie. To miejsce jest znane nie tylko ze swojej rajskiej scenerii, ale również z pobliskich raf koralowych, które przyciągają miłośników snorkelingu i nurkowania z całego świata, co czyni je idealnym miejscem na wypoczynek i odkrywanie podwodnego świata.

  Po relaksującym czasie na plaży, udacie się na niezapomniany spacer po Parku Narodowym Cahuita, gdzie miejscowy przewodnik opowie Wam o bogactwie tamtejszej przyrody. Park Narodowy Cahuita to nie tylko urokliwe szlaki przez bujne lasy deszczowe, ale również dom dla tysięcy gatunków roślin i zwierząt, w tym zagrożonych gatunków jak małpy kapucynki i leniwce trójpalczaste. To miejsce oferuje niesamowite możliwości obserwacji ptaków, zwiedzania ekosystemów morskich i zanurzenia się w dziką naturę Kostaryki.

   

  Opcjonalne wycieczki dla chętnych:
  wycieczka organizowana przez lokalne biuro na snorkling wśród raf koralowych (ok. 60 USD)

 • 6 dzień KOSTARYKA PUERTO VIEJO

  Odpoczynek na plaży lub jedna z wycieczek fakultatywnych.

   

  Opcjonalne wycieczki dla chętnych:

   

  do Indian Bri Bri (bus przewodnik) Podczas wycieczki poznacie Indian Bri Bri zamieszkujących te tereny. Zaprezentują Wam proces robienia czekolady, która pełni bardzo ważną rolę w ich życiu - w medycynie, jedzeniu i rytuałach Ostatnim punktem tej wycieczki będzie wodospad, pod którym możemy zażyć kąpieli (ok. 60 dolarów/os)


  samodzielne wypożyczenie roweru i samodzielna wycieczka wzdłuż kolorowych plaż wyrzeża do El Manzanillo (szczegóły w harmonogramie podróży)

 • 7 dzień PANAMA BOCAS DEL TORO

  Przejazd busem/ łodzią z innymi turystami na wyspy Bocas del Toro w Panamie, zakwaterowanie w hotelu i relaks na pięknych karaibskich plażach. Bocas del Toro w Panamie to archipelag dziewięciu głównych wysp i dziesiątek mniejszych wysepek, które oferują rajskie plaże o białym piasku i turkusowych wodach Karaibów. To również popularny cel dla miłośników surfingu, którzy przybywają tu, by wykorzystać doskonałe warunki do uprawiania tego sportu na takich plażach jak Playa Bluff. Dodatkowo, Bocas del Toro słynie ze swojego ekosystemu morskiego, obejmującego rafy koralowe i bogactwo podwodnego życia, które przyciągają nurków i miłośników snorkelingu z całego świata.

   

  Proponowany hotel: Gran Hotel Bahia lub podobny

 • 8 dzień PANAMA BOCAS DEL TORO

  Wycieczka do zatoki Delfinów, snorkeling w Cayo Coral, wizyta w Parku Narodowym Cayo Zapatilla, na wyspie Leniwców i na wyspie Hollywood.

   

  Park Narodowy Cayo Zapatilla to jedno z najpiękniejszych przyrodniczych miejsc w Panamie, złożone z dwóch nieskazitelnych, nietkniętych wysp, otoczonych błękitnymi wodami Morza Karaibskiego. To raj dla miłośników przyrody i osób poszukujących spokoju, którzy mogą podziwiać unikalną faunę i florę, w tym rzadkie gatunki ptaków morskich, jak np. błękitne pelikany. Dodatkowo, podwodne rafy koralowe wokół wysp zapewniają idealne warunki do nurkowania i snorkelingu, gdzie można spotkać kolorowe ryby i inne morskie stworzenia, dodając jeszcze więcej magicznej atmosfery temu niezwykłemu miejscu.

   

  Wyspa Leniwców, znana również jako Isla Escudo de Veraguas, to dziewicza, odległa wyspa położona na zachodnim wybrzeżu Panamy, stanowiąca schronienie dla jednego z największych skupisk leniwcow w regionie. To unikalne miejsce, gdzie można obserwować te sympatyczne stworzenia w ich naturalnym środowisku, jak również podziwiać bogactwo przyrodnicze.

   

  Wieczorem relaks, czas na drinki i owoce morza.

 • 9 dzień PANAMA BOCAS DEL TORO

  Wycieczka na Plażę Czerwonej Żaby, położoną na wyspie Bastimentos, zapewni Ci relaksujący dzień na białym piasku i możliwość obserwacji kolorowych żab, które zasiedlają pobliskie lasy. Natomiast wizyta na Playa de las Estrellas na wyspie Bocas del Drago umożliwi Ci zachwycenie się rozgwiazdami w ich naturalnym środowisku, gdy będziesz mógł obserwować je pływające w krystalicznie czystej wodzie. Dodatkowo, wizyta na wyspie Ptaków, znanej również jako Isla Pájaros, pozwoli Ci podziwiać różnorodność ptactwa morskiego, w tym fregaty i pelikany, które gniazdują na skalistych wybrzeżach wyspy, tworząc niezapomnianą atmosferę dla miłośników przyrody i fotografii.

 • 10 dzień PRZELOT DO PANAMY

  Przejazd na lotnisko i wylot do Panamy. Zakwaterowanie w hotelu z widokiem na ocean.

   

  Proponowany hotel: Plaza Patilla Inn lub podobny

 • 11 dzień ZWIEDZANIE PANAMY

  City Tour w Panamie-wycieczka grupowa połączona ze zwiedzaniem Kanału Panamskiego.

   

  Panama City to miejsce, gdzie można podziwiać imponujące wieżowce i bogactwo kulturowe, a także zanurzyć się w atmosferze historycznego dzielnicy Casco Viejo. Kanał Panamski jest jednym z najważniejszych szlaków wodnych na świecie, umożliwiającym przepływ między Oceanem Atlantyckim a Pacyfikiem i odciążającym tysiące kilometrów podróży morskiej.

   

  Opcjonalne wycieczki dla chętnych:

  Możliwość całodziennej wycieczki na Wyspy San Blas (transport, rejs, przewodnik) 
  Podczas wycieczki odwiedzicie  Isla Perro, Arena Blanco i Isla Diablo, aby popływać w ciepłym oceanie, zrelaksować się na spokojnych plażach i zjeść świeżo ugotowany lunch. ok. 120 USD/os

 • 12-13 dzień WYLOT I PRZYLOT

  Wylot w godzinach wieczornych. Czas na dalsze zwiedzanie Panamy.

Cena

Cena obejmuje

Transport

transfery z i na lotnisko w San Jose i w Panamie oraz w Bocas de Toro
transport prywatnym busem na trasie San Jose-La Fortuna
transport grupowym transportem  z Kostaryki do Panamy (bus, łódż)
bilet lotniczy Bocas de Toro-Panama
rafting rzeką Pacuare (grupowy transport zakończony w Puerto Viejo, śniadanie, owocowy lunch, przewodnik)

Zakwaterowanie

11 noclegów w hotelach w pokojach 2 os. z łazienkami

Wycieczki

wycieczka na wiszące mosty w La Fortuna (bilet wstępu, transfer)
wycieczka pod wulkan Arenal w  La Fortuna (transfer, przewodnik)
wycieczka do Parku Narodowego Cahuita z przewodnkiem (transfer, przewodnik)
wycieczka City Tour po Panamie połączona ze zwiedzaniem Kanału Panamskiego
wycieczki łodzią w Bocas de Toro do zatoki Delfinów ze snorkelingiem w Cayo Coral, z wizytą w Parku Narodowym Cayo Zapatilla, Plaża Czerwonej Żaby i Playa de las Estrellas

Pozostałe

plan Twojej podróży dzień po dniu z praktycznymi informacjami w wygodnej aplikacji mobilnej

Ubezpieczenie
 • Ubezpieczenie podróżne Signal Iduna:

  • KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych)
  • NNW 15 000 PLN
  • bagaż 2 000 PLN
  • OC 50 000 EUR

Cena nie obejmuje:

  • biletów lotniczych (Warszawa – San Jose –Panama- Warszawa od ok. 5000-6000 PLN)
  • wyżywienia: ok. 20-30 USD dziennie na osobę
  • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny:26 PLN/os.
  • atrakcji dla chętnych
  • opcjonalnie: opieki pilota Kiribati Club

Atrakcje dla chętnych

Nocne wyjście do lasu chmurowego

Koszt około 40 USD.

Wizyta w El Ranario

Koszt około 10 USD.

Mosty linowe - Canopy tour - Bungee

Koszt od 55 do 120 USD.

Wycieczki konne, rowerowe, canopying itp. w La Fortuna

Koszt około 20 USD do 50 USD.

Wycieczka do gorących źródeł w La Fortuna

Koszt około 40 USD.

Nurkowanie w Puerto Viejo

Koszt około 60 USD.

Wycieczka rowerowa w Puerto Viejo

Koszt ok. 10 USD wynajęcie roweru

Dodatkowe informacje

 • Wizy

  Kostaryka

  • Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli RP, którzy mają zamiar przebywać w Kostaryce nie dłużej niż 90 dni. 
  • Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy.
  •  Wymagane jest okazanie biletu powrotnego bądź umożliwiającego kontynuację podróży.


  Panama

  • Obowiązuje umowa o ruchu bezwizowym między Polską a Panamą. Zgodnie z nią obywatele polscy mający ważne paszporty mogą wjeżdżać oraz przebywać na terytorium Panamy do 90 dni bez wiz. 
  • Każdy przyjeżdżający do Panamy ma obowiązek posiadania minimum 500 USD na koszty pobytu (gotówka nie jest konieczna, wystarczy udokumentowany stan konta bankowego i karta kredytowa). 
  • Panamska służba graniczna może skrócić dozwolony pobyt cudzoziemca w Panamie do mniej niż 90 dni.


Blog

Masz pytania? Porozmawiajmy

+ 48 513 051 310info@kiribaticlub.pl