OSTATNIE MIEJSCA na wakacyjny wyjazd do Sri Lanki! Zarezerwuj miejsce i zobacz słonie na Cejlonie »
Małgorzata Woźniak Małgorzata Woźniak

Małgorzata Woźniak

Od zawsze byłam ciekawa świata (a może nawet ciekawska), fascynowała mnie różnorodność zwyczajów, wierzeń, sposobów postrzegania rzeczywistości. Być może dlatego znalazłam się na Porównawczych Studiach Cywilizacji, które zatrzęsły moim uporządkowanym światkiem; nauczyłam się ostrożnie podchodzić do pojęcia ‘oczywistości’, staram się unikać bezrefleksyjnego etykietowania i oceniania ludzi i zjawisk.

Podczas moich podróży staram się zajrzeć ‘za kulisy’ – przyglądnąć się życiu lokalnych mieszkańców i wchodzić w interakcje z napotkanymi ludźmi; dotrzeć do znaczeń, które stoją za gestami, słowami, zwyczajami. Obserwuję, pytam, słucham. Czy to w dalekich krajach, czy zupełnie blisko, staram się dostrzegać wszystkie drobne codzienne cudowności.

Najchętniej odwiedzam kraje Dalekiego Wschodu, a moim ulubionym zakątkiem na ziemi jest Japonia, gdzie miałam okazję przebywać przez rok, odwiedzając niecodzienne miejsca, pracując oraz biorąc udział w wolontariatach.

W wolnych chwilach animuję grupy podczas gier miejskich, szlifuję mój japoński, lub uciekam do lasu, by przewietrzyć głowę.

W Kiribati zajmuję się organizacją wycieczek do Azji i USA.