Co powiesz na MAJÓWKĘ w Nowym Jorku? Złap ostatnie miejsca na wyprawę! »

Sierociniec w Mto Wam Mbu

Do Tanzanii wyprawiamy się od zarania dziejów naszej podróżniczej działalności. Kilka lat temu za sprawą naszego przewodnika Emmanuela trafiliśmy do jednego z sierocińców, w którym mieszkają dzieci rodziców zmarłych na AIDS. Dzieci, które od razu skradły nasze serca.

Od tamtego czasu regularnie wspieramy tę placówkę. Sierociniec nie ma finansowania państwowego, utrzymuje się tylko z prywatnych datków. Nasza pomoc to przekazywanie środków pieniężnych, które pozwalają na zakup produktów, zaspokajających podstawowe potrzeby dzieci: zwłaszcza produktów żywieniowych (ryż, kukurydza, fasola) oraz środków czystości i moskitier w celu zapobiegania malarii.

Braliśmy też udział w budowie nowego budynku. Za pieniądze ze sprzedaży książki Historie z Podróży skonstruowany został dach i zakupiono okna. Jednak budowa sierocińca wciąż się nie zakończyła.

Doświadczenie podpowiada nam, że zarówno nasze grupy, jak i turyści indywidualni, są zainteresowani niesieniem pomocy. Dlatego wraz z gromadą uśmiechniętych dzieci, liczymy również na wsparcie od naszych podróżników - Was.

Przeczytajcie również opowiadanie Radość Dawania i dowiedzcie się, jak to wszystko się zaczęło!