.

Sierociniec w Mto Wam Mbu

Do Tanzanii wyprawiamy się od zarania dziejów naszej podróżniczej działalności. Kilka lat temu za sprawą naszego przewodnika Emmanuela trafiliśmy do jednego z sierocińców, w którym mieszkają dzieci rodziców zmarłych na AIDS. Dzieci, które od razu skradły nasze serca.

Od tamtego czasu regularnie wspieramy tę placówkę. Sierociniec nie ma finansowania państwowego, utrzymuje się tylko z prywatnych datków. Nasza pomoc to przekazywanie środków pieniężnych, które pozwalają na zakup produktów, zaspokajających podstawowe potrzeby dzieci: zwłaszcza produktów żywieniowych (ryż, kukurydza, fasola) oraz środków czystości i moskitier w celu zapobiegania malarii.

Braliśmy też udział w budowie nowego budynku. Za pieniądze ze sprzedaży książki Historie z Podróży skonstruowany został dach i zakupiono okna. Jednak budowa sierocińca wciąż się nie zakończyła.

Doświadczenie podpowiada nam, że zarówno nasze grupy, jak i turyści indywidualni, są zainteresowani niesieniem pomocy. Dlatego wraz z gromadą uśmiechniętych dzieci, liczymy również na wsparcie od naszych podróżników - Was. Możecie dorzucić swoją cegiełkę kupując jedną z naszych książek: Historie z Podróży>> lub Podróże w Piątą Stronę Świata>>. Cały przychód ze sprzedaży tych książek przeznaczamy na sierociniec. Podczas naszych wyjazdów do Tanzanii możecie również spotkać się z dzieciakami, poświęcić im trochę czasu czy przywieźć podarunki. Takie spotkania organizujemy tylko na życzenie grupy (nie chcemy Wam nic w tej kwestii narzucać).

Przeczytajcie również opowiadanie Radość Dawania i dowiedzcie się, jak to wszystko się zaczęło!

 

wyprawa

BLOG

CZYTAJ
wyprawa

ostatnie wolne miejsca

pokaż wyprawy
masz pytania?

zadzwoń do nas!

wyprawa

Sklep Kiribati Club

Zobacz

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera