Leć złapać zorzę polarną na Islandii! Ostatnie miejsce na wyjazd 09-14.01.2024 czeka właśnie na Ciebie! Kliknij i sprawdź »
Jakub Jakub

Jakub

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku.

Na co dzień pracuje jako logistyk i specjalista od zadań specjalnych. Zafascynowany przemierzaniem świata często wybywa z domu by pomóc w organizacji różnych przedsięwzięć podróżniczych. Choć odwiedzał różne kontynenty to Afryka jest mu najbliższa (przemierzył nawet samochodem trasę Kair – Kapsztad). Szybko adaptuje się do różnych warunków (zwłaszcza tych trudnych), ale zawsze zwraca dużą uwagę na szczegóły, bezpieczeństwo i przygotowanie planu awaryjnego. Podróżując w jego towarzystwie można naprawdę wypocząć i czuć się bezpiecznie, a przy tym się nie nudzić. Uważny słuchacz i obserwator, dzięki temu często jest pierwszą osobą z która miejscowi chcą nawiązać kontakt, a jego stoicki spokój i uśmiech jest nieoceniony w negocjacjach, czy to na przejściu granicznym, czy na targu z jedzeniem. Doświadczony kierowca rajdów 4x4 i motocyklowego enduro, hobbystycznie pilot motolotni i zapalony kajakarz. W Namibii mieszkał kilka miesięcy, podróżował z turystami i pracował na misji.

Uczestnicy wypraw o Kubie:

"Kuba to uosobienie cierpliwości i spokoju. Świetnie zgrał grupę, co przełożyło się na bardzo sympatyczny i bezproblemowy wyjazd." Spacer po Kanionach, USA 2016

Opinie