W 30 dni DOOKOŁA ŚWIATA! Sprawdź program wyprawy »
Tomasz Choma Tomasz Choma

Tomasz Choma

„Podróż nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo że fizycznie dawno już nie ruszamy się z miejsca.” R. Kapuściński

 

Byłem na 7 kontynentach i objechałem Ziemię dookoła 2 razy; pierwszy raz w 11 miesięcy, za drugim razem w... 17 dni. Byłem w ponad 80 krajach i poznałem wielu niezwykłych ludzi na swej drodze. Moje wyjazdy zaczęły się od Norwegii, gdzie najlepiej się czuję chodząc po górskich szczytach Lofotów.

Góry są moją największą pasją, od Kanady przez Nepal po Nową Zelandię, przeszedłem kilka z najpiękniejszych tras trekkingowych na Ziemi.

Uwielbiam długie podróże samochodem czy to przez USA czy przez Oman. Zawsze staram się mieć przy sobie namiot, wtedy nie potrzebuje rezerwacji i 5-gwiazdkowych hoteli bo mam nad sobą milion gwiazd. Czasem wynikają z tego ciekawe przygody i tak raz zamiast w namiocie spałem w domu dilera na Bora Bora. Najgościnniejszych ludzi spotkałem w Pakistanie, a najbardziej uśmiechniętych w Kambodży. Mieszkałem w Norwegii, Anglii i Dubaju, gdzie przez 7 lat pracowałem dla jednej z największych linii lotniczych.
Jestem uzależniony od podróży i staram się pielęgnować to uzależnienie! :)

Opinie

Pojedź ze mną na wyprawę