W 30 dni DOOKOŁA ŚWIATA! Sprawdź program wyprawy »

Polinezja Francuska

Wyprawa do Polinezji Francuskiej z Kiribati Club

Marzy Ci się urlop na rajskiej wyspie Bora-Bora lub Tahiti? Polinezja Francuska to świetna lokalizacja na wakacje – znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz, by odpocząć od zgiełku miasta i monotonnego widoku na wieżowce. Wyprawa do Polinezji Francuskiej z Kiribati Club to sposób na podładowanie baterii, zapoznanie się z kulturą polinezyjską i posmakowanie lokalnej kuchni.

Inne kierunki w Australii i Oceanii, które mogą Cię zainteresować:  Australia   Fiji   Kiribati   Nowa Zelandia   Papua Nowa Gwinea  
Niestety obecnie nie oferujemy podróży do wybranego miejsca, możesz się z nami skontaktować i zapytać o możliwość realizacji podróży w wybrane miejsce.

Polinezja Francuska – z notatnika podróżnika

Leżąca we wschodniej części Oceanii Polinezja Francuska jest wspólnotą zamorską Francji. Obejmuje ona 5 archipelagów – Wyspy Pod Wiatrem, Wyspy Na Wietrze, Wyspy Tuamotu i Gambiera, Markizy oraz Wyspy Tubuai – a także ponad 150 wysp zlokalizowanych na Pacyfiku. Stolicą Polinezji Francuskiej jest Papeete, drugie co do wielkości miasto na wyspie Tahiti. Polinezja jest jedną z pięciu zamorskich wspólnot Francji, obok Saint-Pierre i Miquelon, Wallis i Futuna, Saint-Barthélemy oraz Saint-Martin. Ma ona dużą autonomię, własnego prezydenta i jako jedyna może stosować nazwę „kraj zamorski” (fr. pays d’outre-mer).

Rdzennymi mieszkańcami Polinezji Francuskiej są Polinezyjczycy, którzy stanowią ok. 78% ludności. Choć posługują się oni językami polinezyjskimi, urzędowym językiem tego państwa jest francuski. Polinezja Francuska powstała wskutek kolonizacji Francuzów, co przyczyniło się do zapomnienia kultury polinezyjskiej, choć obecnie mieszkańcy starają się kultywować dziedzictwo swoich przodków. Ludność zajmuje się głównie rolnictwem i rybołówstwem, a także pracą w turystyce. Mieszkańcy archipelagu słyną z gościnności.

Dwa najpopularniejsze cele podróży turystów to Tahiti i Bora-Bora. Tahiti oferuje piękne plaże, tropikalne lasy deszczowe i malownicze wodospady, natomiast Bora-Bora zachwyca turkusowymi lagunami, rajskimi krajobrazami i luksusowymi resortami. Polinezja Francuska to lokalizacja popularna wśród miłośników nurkowania – w jej wodach możemy podziwiać rafy koralowe, rekiny, żółwie morskie, kolorowe ryby i wiele innych gatunków morskich. Kraj słynie także z pereł tahitańskich i wyjątkowej kuchni na bazie tropikalnych owoców, ryb i skorupiaków.

Wycieczka do Polinezji Francuskiej – najciekawsze atrakcje

Polinezja Francuska na wakacje to idealny wybór dla osób spragnionych rajskich plaż, romantycznych zachodów słońca, dzikiej przyrody, raf koralowych, nurkowania, sportów wodnych i kuchni polinezyjskiej. Polinezja Francuska od lat inspiruje artystów – swoje obrazy tworzył tu Paul Gauguin, a na Hiva Oa znajduje się jego muzeum. Każdego roku w lipcu na Tahiti odbywa się festiwal Heiva, który skupia się na promocji kultury polinezyjskiej. Wycieczka do Polinezji Francuskiej w tym okresie to okazja, by podziwiać tradycyjne tańce i śpiewy. 

Oto niektóre z najciekawszych atrakcji tego miejsca:

  • Rezerwat Biosfery UNESCO,
  • Marae Taputapuatea,
  • Ogród botaniczny Water Gardens Vaipahi,
  • Museum of Tahiti and The Islands,
  • Musée de la Perle Robert Wan,
  • Wyspy Markizy,
  • i wiele innych. 

Wycieczka do Polinezji Francuskiej to oferta dla firm i klientów indywidualnych. Możesz dołączyć do naszej grupy lub wspólnie z nami zorganizować niezapomniany wyjazd firmowy czy rodzinny. Sprawdź opinie o Kiribati Club i przekonaj się, dlaczego to właśnie z nami warto wyruszyć do tego niezwykłego miejsca!

Polinezja Francuska – wakacje grupowe lub indywidualne

Polinezja Francuska zachwyca tropikalnym klimatem przez cały rok. Na gorące wakacje w tym miejscu możesz się wybrać w dowolnym miesiącu, lecz pamiętaj, że najchłodniej jest tutaj w lipcu i w sierpniu. Średnia temperatura wynosi 26°C, dlatego to wspaniała lokalizacja dla zmarzluchów, którzy pragną uciec przed naszą polską zimą. 

W Kiribati Club organizujemy zarówno wyjazdy grupowe, jak i indywidualne. Wycieczka do Polinezji Francuskiej to nie tylko sposób na ucieczkę od szarej codzienności i pochmurnej pogody, lecz również możliwość poznania odmiennej kultury i lokalnej kuchni. Ta lokalizacja zachwyca lazurową wodą, białymi piaskami, słoneczną pogodą przez cały rok i rajskimi krajobrazami. Tutaj możesz naprawdę odpocząć i zapomnieć o deadline’ach, wideokonferencjach, mailach i prezentacjach. Polinezja Francuska ma w sobie wszystko to, czego oczekujesz od rajskiej wyspy.

Sprawdź nasz aktualny terminarz i zarezerwuj wymarzoną wyprawę do Polinezji Francuskiej. Jeśli chcesz wybrać się na wakacje w pojedynkę, we dwoje lub z grupą przyjaciół, skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak wyglądają warunki takiej podróży.

Sprawdź też inne kierunki na Twoją wymarzoną wyprawę:  Ameryka Północna   Ameryka Środkowa   Ameryka Południowa   Azja   Afryka   Europa   Antarktyda   Arktyka   Dookoła Świata