.

BOLIWIA indywidualnie

Drukuj stronę
12 dni
Boliwia
wielkość grupy: dowolna
 • BOLIWIA indywidualnie

  Czy wiesz, że La Paz to jedno z najwyżej położonych miast na świecie i jest największą aglomeracją Indian? Że Boliwijczycy uwielbiają parady i festiwale? A niezwykłe solnisko Salar de Uyuni to jedno z najbardziej płaskich miejsc na świecie? Wiesz, że Altiplano, wyżyna boliwijska, jest pełna różnokolorowych lagun i majestatycznych wulkanów? Że na boliwijskiej pampie można zobaczyć kapibary i popływać z delfinami słodkowodnymi? To właśnie jest Boliwia! Zobaczcie ją na własne oczy podczas tego pełnego wrażeń wyjazdu.

  1 dzień

  La Paz

  Przylot/przyjazd do La Paz. Odbiór i transfer do hotelu, zakwaterowanie. La Paz jest położone ok 4000 m n.p.m. wskazana wcześniejsza aklimatyzacja np. w Peru.

  2 dzień

  LA PAZ - zwiedzanie miasta

  Samodzielne zwiedzanie La Paz. Stolica Boliwii jest miastem barwnym i ciekawym nie tyle ze względu na zabytki, co tętniące życiem ulice. Udacie się na spacer po Targu Czarownic, lokalnych targach kwiatów, owoców i przypraw, oraz świetnie zachowanych uliczkach z kolonialną architekturą. Warto też wybrać się na jeden z licznych punktów widokowych w mieście i skorzystać z cable car. Szczegóły znajdziesz w Harmonogramie Twojej wyprawy.

  W zależności od wybranej opcji:
  Wieczorem wyjazd nocnym autobusem do Uyuni;
  Lub następnego dnia rano przelot samolotem do Uyuni.

  3 dzień

  Salar de Uyuni

  Poranek przywita Was w Uyuni, skąd wyruszycie pod opieką lokalnego przewodnika-kierowcy na wycieczkę po Salar de Uyuni i kolorowych lagunach. Pierwszego dnia odwiedzicie cmentarzysko parowozów i zjecie lunch w hotelu w całości zbudowanym z soli. Następnie pojedziecie do Isla del Pescado - kaktusowej wyspy, z której rozciągają się genialne widoki na pustynię solną. Poszukacie też tego idealnego miejsca na zdjęcia :) Noc spędzicie w hotelu solnym we wsi położonej obok Salaru.

  Wycieczka organizowana jest przez wyspecjalizowane lokalne biuro podróży - w jej trakcie macie zapewnione wyżywienie, nocleg, transport i opiekę lokalnego przewodnika-kierowcy. Grupy max. 6 osób w aucie.

  4 dzień

  Kolorowe Laguny i wulkany

  Tego dnia czekają Was księżycowe krajobrazy - wulkany, pustynie i bajecznie kolorowe laguny. Zobaczycie pustynię Siloli, gdzie znajduje się drzewo z kamienia. W lagunie Colorada spotkacie flamingi, a wszędzie towarzyszyć Wam będą alpaki i wikunie. Zakwaterowanie w schronisku przy lagunach.

  5 dzień

  Gejzery i Laguna Verde

  Wcześnie rano pojedziecie na pola termalne zobaczyć gejzery Sol de Manana, czyli słońce o poranku. Następnie czeka Was kąpiel w gorących źródłach i wizyta w laguna Verde - niesamowitej zielonej lagunie. Powrót do Uyuni w godzinach popołudniowych.

  W zależności od wybranej opcji:
  Wieczorem wyjazd nocnym autobusem do La Paz;
  Lub wieczorem przelot samolotem do La Paz.

  6 dzień

  La Paz

  Dzień wolny w La Paz - odpoczynek po pełnym wrażeń rajdzie przez Uyuni.

  Opcjonalnie możecie udać się na wycieczkę do ruin Tiahuanaco (ok. 30USD/os). Znajduje się tam m.in. oryginalna brama słońca z podobizną Wirakoczy - ojca wszystkich bogów w wierzeniach Inków.

  Drugą opcją jest wjazd na najwyżej położony stok narciarski świata: Chacaltaya połączony z wycieczką do księżycowej doliny: Valle de La Luna (ok. 30USD/os). Busem wjedziecie na 5300m n.p.m., a stamtąd, już pieszo będziecie mogli wspiąć się jeszcze wyżej do 5450m n.p.m.

  7 dzień

  La Paz - Downhill: zjazd rowerem "drogą śmierci"

  Tego dnia rządni wrażeń mogą zjechać na rowerach malowniczą drogą z 4800m na 1800m n.p.m (ok. 100USD/os). Droga zawieszona jest na stromych zboczach, a widoki są nieziemskie. Po zjeździe odpoczynek w miejscowości Coroico, skąd będziecie mogli podziwiać przebytą drogę. Jeśli nie macie ochoty na zjazd rowerem, istnieje możliwość pokonania trasy w samochodzie za rowerzystami.

  Można również skorzystać z jednej z opcjonalnych wycieczek - do Tiahuanaco lub na Chacaltayę, lub odkrywać nowe zakamarki La Paz.

  8 dzień

  Rurrenabaque - Pampa i wodne safari

  Wcześnie rano transfer na lotnisko i przelot do Rurrenabaque - miasteczka będącego bramą do dżungli i pampy. Po przylocie udacie się samochodem terenowym nad rzekę Yacuma, gdzie przesiądziecie się na łódź motorową i popłyniecie na wodne safari po pampie. Pampa to trawiaste tereny zalewowe rzeki - żyje tu mnóstwo zwierząt i ptaków. Zobaczycie m.in. kajmany, żółwie, małpy, papugi, kapibary, a przy odrobinie szczęścia także słodkowodne delfiny. Nocleg w lodge na brzegu rzeki.

  Wycieczka organizowana jest przez lokalne biuro podróży - w jej trakcie macie zapewnione wyżywienie, nocleg, transport i opiekę lokalnego przewodnika. Kolejność aktywności w trakcie wycieczki może ulec zmianie, w zależności od warunków pogodowych i chęci uczestników.

  9 dzień

  Pampa i wodne safari

  Dalszy ciąg wodnego safari po rzece Yakuma. Będziecie mieć możliwość zapolowania na piranie i inne ryby, z których później przyrządzicie posiłek. Odważnych czeka też kąpiel z różowymi delfinami w rzece. Wieczorem udacie się na nocną obserwację kajmanów - nie zapomnijcie latarek! Powrót na nocleg do lodge.

  10 dzień

  Pampa i poszukiwanie anakondy - Rurrenabaque

  Wczesną pobudkę wynagrodzi Wam niesamowity wschód słońca nad pampą, gdzie nie słychać żadnych odgłosów cywilizacji. Po śniadaniu udacie się w towarzystwie doświadczonego przewodnika na pampę w poszukiwaniu anakondy. Powrót na nocleg do Rurrenabaque.

  11 dzień

  Park Narodowy Madidi

  Przejazd łodzią motorową rzeką Beni (dopływ Amazonki) do Parku Narodowego Madidi. Zakwaterowanie w lodge w sercu dżungli. Następnie udacie się z przewodnikiem na wycieczkę po dżungli, zobaczycie olbrzymie drzewa, poznacie sekrety roślin leczniczych i trujących, będziecie mogli obserwować wielkie mrówki i małpy w koronach drzew.

  Pobyt w dżungli organizowany jest przez wyspecjalizowane biuro podróży, które zapewnia wyżywienie, noclegi, transport i przewodników.

  12 dzień

  Park Narodowy Madidi - Rurrenabaque - La Paz

  Tego dnia zabawicie się w Tarzana – spróbujecie swoich sił na lianach, ugasicie pragnienie świeżą wodą z liany. Przewodnicy dostarczą Wam wskazówek jak przeżyć w dżungli. Po obiedzie powrót do Rurrenabaque i wieczorem lub rano wylot do La Paz.  Wyjazd można połączyć z PERU indywidualnie , MACHU PICCHU indywidualnie lub ATACAMA indywidualnie.

 • Downhill - Zjazd rowerowy "drogą śmierci". 

  Koszt około 100 USD.

  Wycieczka do Tiahuanaco

  Wycieczka do ruin miasta preinkaskiej kultury Tiahuanaco. Koszt około 30 USD.

  Wycieczka na Chacaltaya i do Valle de la Luna

  Wycieczka na najwyżej położony stok narciarski świata i do doliny o niezwykłej rzeźbie terenu. Koszt około 30 USD.

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  Boliwia – La Paz
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 17 17 18 18 18 17 17 17 18 19 19 18
  średnia min. temp. °C 6 6 6 4 3 1 1 2 3 4 6 6
  dni z opadem - 22 17 16 10 3 2 2 4 7 11 13 17

   

  Boliwia – Uyuni
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 15 15 16 17 15 14 14 15 16 18 18 17
  średnia min. temp. °C 3 3 2 0 -2 -3 -4 -3 -1 1 2 3
  dni z opadem - 17 13 11 4 1 0 1 1 2 6 8 11

   

  Boliwia – Rurrenabaque
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 31 31 31 31 29 28 28 31 31 32 32 31
  średnia min. temp. °C 23 22 22 21 19 18 16 17 19 21 22 22
  dni z opadem - 16 16 15 11 11 10 7 5 6 10 13 15
 • JAK TO DZIAŁA

  • wybieracie jeden z gotowych programów indywidualnych
  • organizujemy Waszą podróż od A do Z - transport, zakwaterowanie, atrakcje, zwiedzanie
  • ruszacie na gotową wyprawę

  WYJAZD INDYWIDUALNY
  Wyprawa realizowana jest bez pilota. Ruszacie sami sprawdzoną przez nas trasą. Wszystkie świadczenia (transport, zakwaterowanie, wycieczki lokalne według programu) są zarezerwowane i opłacone.

  W podróży indywidualnej przydatna jest znajomość języka angielskiego. W krajach Ameryki Południowej i Środkowej dobrze jest znać podstawy języka hiszpańskiego.

  WIELKOŚĆ GRUPY
  Wyprawy indywidualne nie mają ograniczeń grupowych.

  CENA
  Oferta cenowa na naszej stronie skalkulowana jest dla 2 osób (zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienką).

  Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

  PROGRAM
  Wybieracie jeden z gotowych programów z oferty INDYWIDUALNIE.

  Przed wyjazdem otrzymacie Plan Podróży dzień po dniu w wygodnej aplikacji Vamoos - jest to plan podróży z dokładnym opisem przebiegu każdego dnia.

  W opisie znajdą się następujące informacje:

  • ZAKWATEROWANIE - zarezerwowane miejsca noclegowe;
  • TRANSPORT - zarezerwowany transport, w tym bilety wewnętrzne (bilety lotnicze, autobusowe, promowe) oraz transport prywatny; wskazówki dotyczące transportu;
  • INFO DODATKOWE - dokładny opis trasy, informacje jak optymalnie spędzić dzień w danym miejscu (co warto zobaczyć, jak się poruszać itp.), wcześniej zarezerwowane wycieczki zgodnie z programem, wycieczki dla chętnych, oraz kosztorys.

  OPCJE
  Program jest dość elastyczny.

  • dowolny termin
  • dowolna wielkość grupy
  • możliwość modyfikacji programu

  Modyfikacje mogą wiązać się ze zmianą ceny.

  DODATKOWO
  Każdy uczestnik indywidualnej wyprawy otrzymuje K-Box: koszulkę klubową, worek sportowy, etui na bilety, kartę ubezpieczeniową, plan podróży dzień po dniu oraz vouchery.

  ZAPEWNIAMY RÓWNIEŻ

  • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najlepszej opcji lotów
  • doradztwo w zakresie przygotowań do wyprawy

ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • plan Twojej podróży dzień po dniu z praktycznymi informacjami w wygodnej aplikacji mobilnej

 • bilety lotnicze na trasie: La Paz - Rurrenabaque - La Paz

 • bilety na autobus nocny La Paz - Uyuni - La Paz // lub bilet lotniczy na trasie La Paz - Uyuni - La Paz

 • wszystkie transfery z i na lotnisko/dworzec

 • noclegi w hotelu w La Paz w pokojach 2-osobowych

 • wycieczki:

  • Salar de Uyuni (3 dni) - transport, noclegi, wyżywienie, przewodnik

  • pampa (3 dni) - transport, noclegi, wyżywienie, przewodnik

  • Park Narodowy Madidi - dżungla (2 dni) - transport, noclegi, wyżywienie, przewodnik

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • K-Box - Twój zestaw podróżnika:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

  • vouchery

 CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów wstępu do Laguna Colorada, Isla del Pescado, na pampę i do dżungli (ok. 100USD/os); transportu lokalnego w miastach: taxi itp.

 • wyżywienia: Na pampie, w dżungli i na Salar de Uyuni wyżywienie zapewnione w cenie wycieczek. W pozostałe dni nie jest wliczone w cenę. Sugerowany budżet 15 - 20 USD dziennie na osobę

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazd indywidualny - dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera