.

PERU I BOLIWIA indywidualnie

Drukuj stronę
17 dni
Peru, Boliwia
wielkość grupy: dowolna
 • PERU I BOLIWIA indywidualnie

  Ten wyjazd do Peru i Boliwii to połączenie lekcji historii z lekcją biologii, bez cienia nudy, za to z aktywnością w tle. Zaczniecie od zwiedzania Świętej Doliny Inków oraz malowniczo położonego zaginionego miasta Inków - Machu Picchu. Następnie udacie się do La Paz, gdzie zobaczycie księżycową dolinę i wjedziecie na najwyżej położony stok narciarski na świecie. Dalej udacie się na pustynię solną Salar de Uyuni i zobaczycie księżycowe krajobrazy wyżyny Altiplano. Na pampie będziecie wypatrywać kapibar i anakondy, a w Parku Narodowym Madidi spędzicie noc w obozowisku w dżungli.

  1 dzień

  Przylot do Limy

  Przylot do Limy w godzinach wieczornych. Transfer i zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny.

  2 dzień

  CUZCO

  Rano przelot do Cuzco. Transfer i zakwaterowanie w hotelu. Samodzielne zwiedzanie Cuzco (Pępek Świata) - starożytnej stolicy imperium Inków. Możecie zobaczyć m.in. katedrę (z obrazem Ostatniej Wieczerzy ze świnką morską na talerzu), kolonialne kościoły i słynną Świątynię Słońca odkrytą po trzęsieniu ziemi. Jeśli czas pozwoli możecie podjechać taksówką (ok. 20min) pod ruiny Inków do Sacsayhuaman. Możliwość wynajęcia przewodnika (wycena na zamówienie).
  Szczegóły naszej propozycji zwiedzania znajdziesz w Twoim planie podróży dzień po dniu.

  3 dzień

  ŚWIĘTA DOLINA INKÓW - MORAY i MARAS

  Wyjazd prywatnym transportem z przewodnikiem do Świętej Doliny Inków. Zwiedzanie twierdzy Inków w Pisac - krótki spacer do ruin położonych na stromych stokach górskich. Widoki na tarasy uprawne Inków. Dalej zakupy na targu w Pisac. Dojedziecie do Moray - tarasów Inkaskich, gdzie niektórzy przyjeżdżają by czerpać energię z kosmosu. Następnie obok znajduje się Salineras de Maras, miejsce wód pełnych solanek, gdzie od dawnych czasów czerpie się sól. Miejsce magiczne, maleńkie tarasy wypełnione solanką w różnych odcieniach - od bieli po brąz. Przejazd busem do Ollantaytambo, gdzie po wejściu na wysoką twierdzę wypatrujemy w skałach ukrytego Boga Wirakoczy. Wieczorem przejazd pociągiem do Aguas Calientes – obecnie zwanym Machu Picchu Pueblo.

  4 dzień

  MACHU PICCHU

  Wcześnie rano wyjście z przewodnikiem do ruin Machu Picchu - tajemniczego miasta Inków, ukrytego wysoko w górach i otoczonego skalnymi urwiskami. Zobaczycie wschód słońca nad ruinami miasta. Chętni mogą zdobyć szczyt Machu Picchu (Starą Górę) od której pochodzi dzisiejsza nazwa miasta lub Wayna Picchu (Młodą Górę), skąd roztacza się piękny widok na ruiny miasteczka i okoliczne szczyty. Możecie również przespacerować się do Intipunku (Bramy Słońca). Po południu powrót pociągiem do Cuzco.

  5 dzień

  CUZCO – LA PAZ

  Całodzienny przejazd autobusem liniowym do La Paz. Wieczorem samodzielne zwiedzanie miasta m.in. targ czarowników i kościół świętego Franciszka.
  Szczegóły naszej propozycji zwiedzania znajdziesz w Twoim planie podróży dzień po dniu.

  6 dzień

  LA PAZ: CHACALTAYA I VALLE DE LA LUNA

  Zwiedzanie La Paz. Wycieczka na najwyżej położony stok narciarski świata – Chacaltaya (dolna stacja 5300m n.p.m. – możecie wspiąć się jeszcze wyżej na wysokość 5450m npm) i do Valle de la Luna. Wycieczka organizowana przez lokalne biuro podróży - dołączycie do grupy. Wieczorem transfer na dworzec i przejazd nocnym autobusem do Uyuni.

  7 dzień

  SALAR DE UYUNI

  Przyjazd rano do Uyuni. Poranek spędzicie na placu w Uyuni ogrzewając się kubkiem gorącej herbaty, czekając, aż lokalni przewodnicy przygotują dla Was samochody i jedzenie. Pierwszy dzień spędzicie pędząc samochodem po pustyni solnej Salar de Uyuni do kaktusowej wyspy Incahuasi. W drodze odwiedzicie cmentarzysko parowozów. Nocleg spędzicie w hotelu solnym obok solniska.

  8 dzień

  KOLOROWE LAGUNY I WULKANY

  Kolejnego dnia kontynuujecie podróż samochodem i oglądacie księżycowe krajobrazy wyżyny Altiplano - majestatyczne wulkany i kolorowe laguny, po których spacerują flamingi i wikunie. Pamiętajcie o zapasowych bateriach do aparatu i powerbankach - te widoki z pewnością będziecie chcieli uwiecznić na zdjęciach!    

  9 dzień

  GEJZERY, GORĄCE ŹRÓDŁA I LAGUNA VERDE

  Rano, przed powrotem do Uyuni czeka Was jeszcze poranek z gejzerem o nazwie „Sol de mañana” (Poranne słońce) i kąpiel w gorących źródłach. W najdalej na południe wysuniętym punkcie programu zatrzymacie się na podziwianie Laguny Verde - niesamowicie zielonej laguny, położonej malowniczo z widokiem na wulkany. Powrót do Uyuni i dalej przejazd nocnym autobusem do La Paz.
  Wycieczka po Salar de Uyuni i lagunach organizowana przez lokalne biuro podróży - zapewnione wyżywienie, nocleg, kierowca i lokalny przewodnik.

  10 dzień

  LA PAZ

  Przyjazd rano do La Paz. Zakwaterowanie w hotelu. Zasłużony odpoczynek, spokojne spacery po starówce i próbowanie lokalnej kuchni.
  Szczegóły naszej propozycji zwiedzania znajdziesz w Twoim planie podróży dzień po dniu.

  11 dzień

  RURRENABAQUE – PAMPA I WODNE SAFARI

  Rano wylot do Rurrenabaque miasteczka będącego bramą do selvy - amazońskiej dżungli, i pampy - stepów i rozlewisk.

  PAMPA - pierwszego dnia przejazd samochodem (ok. 4 godz.), przerwa na obiad, potem podróżujecie łodzią motorową w górę rzeki Yacumy. Podczas wodnego safari wypatrujcie kajmanów, kapibar, żółwi, małp, papug, hoacynów z charakterystycznymi czubami i wiele innych ciekawych gatunków ptaków.

  12 dzień

  PAMPA I WODNE SAFARI

  Drugiego dnia będziecie łowić piranie i inne ryby, z których później przyrządzicie posiłek. Po południu czeka Was możliwość kąpieli w rzece z różowymi delfinami.

  13 dzień

  PAMPA I POSZUKIWANIE ANAKONDY

  Trzeciego dnia wybierzecie się na poszukiwanie anakondy. Powrót łodzią, a następnie autem terenowym do Rurrenabaque. Zakwaterowanie i nocleg.

  Cały pobyt pampie organizowany jest przez wyspecjalizowane biuro podróży - zapewnione wyżywienie, nocleg, transport, cały czas jesteście pod opieką doświadczonego lokalnego przewodnika.

  14 dzień

  PARK NARODOWY MADIDI: DŻUNGLA (SELVA)

  Ruszacie na wycieczkę do dżungli, tutaj nazywanej selva. Przejazd łodzią motorową rzeką Beni (ok. 4 godz.) do bazy campingowej w Parku Narodowym Madidi, odpoczynek i obiad. Zakwaterowanie w drewnianych chatkach. Następnie udacie się z przewodnikiem na trekking wgłąb dżungli, gdzie zobaczycie stare, olbrzymie drzewa, poznacie rośliny lecznicze i trujące, będziecie obserwować wielkie mrówki i małpy w koronach drzew.

  15 dzień

  PARK NARODOWY MADIDI: DŻUNGLA (SELVA) - LA PAZ

  Drugi dzień w dżungli. W czasie wędrówki po selvie możecie spróbować swoich sił w roli "Tarzana" na lianach i ugasić pragnienie świeżą wodą z liany. Wieczorem powrót samolotem z Rurrenabaque do La Paz (przelot trwa ok. 1 godz.), zakwaterowanie i czas wolny.

  Cały pobyt dżungli organizowany jest przez wyspecjalizowane biuro podróży - zapewnione wyżywienie, nocleg, transport, cały czas jesteście pod opieką doświadczonego lokalnego przewodnika.

  16 dzień

  LA PAZ // ZJAZD DROGĄ ŚMIERCI

  Dzień wolny w La Paz. Chętni mogą wykorzystać ten dzień na downhill - zjazd drogą śmierci z La Paz do Coroico. Po drodze zobaczycie zapierające dech w piersiach widoki jadąc nad krawędzią przepaści.

  17 dzień

  wylot

  Transfer na lotnisko i wylot z Boliwii. • Rafting koło Cuzco

  Spływ rwącym potokiem w pontonach. Koszt około 50 USD.

  Wycieczka konna

  Zwiedzanie inkaskich ruin w okolicach Cuzco. Koszt około 20 USD. 

  Zwiedzanie Cuzco z przewodnikiem

  Indywidualna wycena. Konieczność wcześniejszej rezerwacji.

  Downhill w Boliwii

  Zjazd rowerowy słynną "drogą śmierci". Koszt około 100 USD.

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  Peru – Lima
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 26 27 26 24 22 20 19 18 19 20 22 24
  średnia min. temp. °C 19 19 19 18 16 15 15 15 15 15 16 18
  dni z opadem - 22 23 22 21 19 19 18 17 17 17 19 21

   

  Boliwia – Rurrenabaque
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 31 31 31 31 29 28 28 31 31 32 32 31
  średnia min. temp. °C 23 22 22 21 19 18 16 17 19 21 22 22
  dni z opadem - 16 16 15 11 11 10 7 5 6 10 13 15

   

  Boliwia – Uyuni
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 15 15 16 17 15 14 14 15 16 18 18 17
  średnia min. temp. °C 3 3 2 0 -2 -3 -4 -3 -1 1 2 3
  dni z opadem - 17 13 11 4 1 0 1 1 2 6 8 11

   

  Boliwia – La Paz
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 17 17 18 18 18 17 17 17 18 19 19 18
  średnia min. temp. °C 6 6 6 4 3 1 1 2 3 4 6 6
  dni z opadem - 22 17 16 10 3 2 2 4 7 11 13 17

   

  Peru – Cuzco
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 19 19 19 19 19 19 19 20 20 21 21 20
  średnia min. temp. °C 7 7 6 5 3 1 1 2 5 6 6 7
  dni z opadem - 18 13 11 8 3 2 2 2 7 8 12 16
 • JAK TO DZIAŁA

  • wybieracie jeden z gotowych programów indywidualnych
  • organizujemy Waszą podróż od A do Z - transport, zakwaterowanie, atrakcje, zwiedzanie
  • ruszacie na gotową wyprawę

  WYJAZD INDYWIDUALNY
  Wyprawa realizowana jest bez pilota. Ruszacie sami sprawdzoną przez nas trasą. Wszystkie świadczenia (transport, zakwaterowanie, wycieczki lokalne według programu) są zarezerwowane i opłacone.

  W podróży indywidualnej przydatna jest znajomość języka angielskiego. W krajach Ameryki Południowej i Środkowej dobrze jest znać podstawy języka hiszpańskiego.

  WIELKOŚĆ GRUPY
  Wyprawy indywidualne nie mają ograniczeń grupowych.

  CENA
  Oferta cenowa na naszej stronie skalkulowana jest dla 2 osób (zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienką).

  Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

  PROGRAM
  Wybieracie jeden z gotowych programów z oferty INDYWIDUALNIE.

  Przed wyjazdem otrzymacie Plan Podróży dzień po dniu w wygodnej aplikacji Vamoos - jest to plan podróży z dokładnym opisem przebiegu każdego dnia.

  W opisie znajdą się następujące informacje:

  • ZAKWATEROWANIE - zarezerwowane miejsca noclegowe;
  • TRANSPORT - zarezerwowany transport, w tym bilety wewnętrzne (bilety lotnicze, autobusowe, promowe) oraz transport prywatny; wskazówki dotyczące transportu;
  • INFO DODATKOWE - dokładny opis trasy, informacje jak optymalnie spędzić dzień w danym miejscu (co warto zobaczyć, jak się poruszać itp.), wcześniej zarezerwowane wycieczki zgodnie z programem, wycieczki dla chętnych, oraz kosztorys.

  OPCJE
  Program jest dość elastyczny.

  • dowolny termin
  • dowolna wielkość grupy
  • możliwość modyfikacji programu

  Modyfikacje mogą wiązać się ze zmianą ceny.

  DODATKOWO
  Każdy uczestnik indywidualnej wyprawy otrzymuje K-Box: koszulkę klubową, worek sportowy, etui na bilety, kartę ubezpieczeniową, plan podróży dzień po dniu oraz vouchery.

  ZAPEWNIAMY RÓWNIEŻ

  • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najlepszej opcji lotów
  • doradztwo w zakresie przygotowań do wyprawy

ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • plan Twojej podróży dzień po dniu z praktycznymi informacjami w wygodnej aplikacji mobilnej

 • bilety lotnicze na trasie: La Paz – Rurrenabaque – La Paz

 • transfery z i na lotniska i dworce autobusowe w Peru i Boliwii

 • 9 noclegów w hotelach (pokoje 2-os. z łazienką)

 • śniadania w hotelach

 • bilety autobusowe na trasie: Cuzco – La Paz oraz La Paz – Uyuni – La Paz (dwa przejazdy nocne)

 • bilety na pociąg na trasie Ollantaytambo - Aguas Calientes - Ollantaytambo

 • wycieczki:

  • po Świętej Dolinie Inków (prywatny transport, anglojęzyczny przewodnik)

  • na Machu Picchu: bilet wstępu, przewodnik 1.5h

  • do dżungli (transport, przewodnik, wyżywienie, nocleg w obozowisku)

  • po pampie (transport, przewodnik, wyżywienie, 2 noclegi w obozowisku)

  • Salar de Uyuni i laguny (transport, kierowca-przewodnik, wyżywienie, 2 noclegi - hotel solny i hostel)

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • K-Box - Twój zestaw podróżnika:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

  • vouchery

 CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów lotniczych (Warszawa-Lima-Cuzco-La Paz-Warszawa od ok. 4500 PLN)

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie oraz przejazdów lokalnych (taxi itp.), opłat dworcowych i portowych: ok. 165 USD/os.

 • pozostałego wyżywienia: ok. 20 USD dziennie na osobę

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazd indywidualny - dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera