.

PERU indywidualnie

Drukuj stronę
14 dni
Peru
wielkość grupy: dowolna
 • PERU indywidualnie

  Krótki urlop nie musi być przeszkodą, aby poznać daleki zakątek świata! Ten świetnie wyważony program wyprawy po Peru pozwoli Ci zwiedzić największe atrakcje Peru, skosztować oryginalnej peruwiańskiej kuchni i poznać serdeczność lokalnych mieszkańców. Oprócz najbardziej znanych ruin świata, Machu Picchu, zobaczysz Islas Ballestas z tysiącami fok i pingwinów, będziesz wypatrywać kondorów nad kanionem Colca, w Ica zjedziesz z wydm na desce i zapoznasz się z lokalną kulturą na wyspie Taquile na jeziorze Titicaca.

  1 dzień

  Lima

  Przylot do Limy. Odbiór z lotniska i transfer do hotelu. Wieczorny samodzielny spacer po przepięknie oświetlonym Plaza de Armas – głównym placu w historycznym centrum stolicy.

  2 dzień

  Lima - Paracas

  Zwiedzanie historycznego centrum Limy, m. in. katedry z grobem Pizarra na Plaza de Armas. Zobaczycie pałac prezydencki i pałac biskupi. Warto również odwiedzić katakumby w Kościele Św. Franciszka (koszt około 5 USD). Po południu odbiór z hotelu i przejazd prywatnym transportem do Paracas.

  3 dzień

  ISLAS BALLESTAS - WIELKI KANDELABR - WYDMY ICA

  Wycieczka łodzią na wyspy Islas Ballestas - zwane peruwiańskimi Galapagos. Popłyniecie do tajemniczego kandelabru pozostawionego przez dawne cywilizacje, zobaczycie też egzotyczną faunę morską w postaci niezliczonej liczby ptaków morskich, a w zależności od pory roku, możecie też zobaczyć lwy morskie i pingwiny. Po południu przejazd prywatnym transportem do Ica, gdzie możecie oddać się szaleństwom na wydmach (samochody terenowe i zjazdy na deskach - koszt ok. 20 USD). Po kąpieli w basenie przejazd prywatnym transportem do Nazca.

  4 dzień

  Linie Nazca

  Rano wycieczka do słynnego cmentarza Cementerio de Chauchilla - zobaczycie stare grobowce ludów Nazca, zawierające liczne artefakty i szkielety. Po drodze zatrzymacie się w najlepszych punktach widokowych na linie Nazca. Możecie również przelecieć się małym samolotem nad płaskowyżem Nazca i podziwiać słynne geoglify z lotu ptaka (koszt ok. 100 USD). Następnie przejazd wygodnym, nocnym autobusem liniowym do Arequipy.

  5 dzień

  AREQUIPA: TARG SAN CAMILO, KLASZTOR SANTA CATALINA

  Po całonocnej podróży, popijając herbatę z liści koki, zaczniecie aklimatyzację na wysokości ok. 2300 m n.p.m. Zwiedzanie Białego Miasta możecie zacząć od targu San Camilo, gdzie oferują świeże soki owocowe. Warto wstąpić do kolorowego i ciekawego architektonicznie klasztoru św. Katarzyny. Na kolację udajcie się do restauracji na cuy chactado”, czyli lokalne danie ze świnki morskiej.

  6 dzień

  Kanion Colca

  Wcześnie rano wyjazd do jednego z najgłębszych na świecie kanionów - Kanionu Colca. Śniadanie w Cabanaconde. Przejazd wzdłuż krawędzi kanionu do słynnego punktu widokowego Cruz del Condor. Tu macie duże szanse na zobaczenie kondorów szybujących nad kanionem. Następnie relaksująca kąpiel w gorących źródłach oraz odwiedziny kolorowego targu w Chivay. Wieczorem przejazd do Puno.

  OPCJA: Istnieje możliwość 2-dniowego trekkingu w Kanionie Colca (koszt około 140 – 200 USD, wyprawa wydłuży się wtedy o jeden dzień). Trekking odbywa się w towarzystwie kondorów i wiedzie przez wioski położone na zboczach kanionu. Wymagana jest dobra sprawność fizyczna. Pierwszego dnia pokonuje się kilkugodzinne zejście piaszczystą i kamienistą ścieżką. Drugiego dnia marsz należy rozpocząć przed świtem, żeby móc podziwiać wschód słońca nad kanionem z trasy. Tego dnia pokonuje się ok. 4-godzinne podejście (istnieje możliwość wynajęcia muła jeżeli poczujecie, że nie jesteście w stanie wejść o własnych siłach). Podczas trekkingu nocuje się w bambusowych chatkach na dnie kanionu. Po wyjściu z kanionu udacie się na relaksującą kąpiel w gorących źródłach. Wieczorem przejazd do Puno.

  7 dzień

  Puno

  Samodziene zwiedzanie Puno - miasta nad brzegiem jeziora Titicaca (3812 m.n.p.m). Popijając herbatę z koki zwalczycie dolegliwości związane z soroche - chorobą wysokościową.

  8 dzień

  JEZIORO TITICACA: Wyspy Uros, Wyspa Taquile

  Rano odbierze Was z hotelu kierowca i zabierze do portu, gdzie rozpoczniecie wycieczkę po jeziorze Titicaca. Najpierw udacie się na pływające trzcinowe wyspy Uros. Wyspy te budowane są przez indiańskie plemię Aymara, chociaż dzisiaj pełnią częściej funkcję skansenu niż lokum. Następnie dwugodzinna podróż motorówką na wyspę Taquile, gdzie podpatrzycie tradycyjne życie mieszkańców tego regionu. Będzie też okazja na skosztowanie lokalnego pstrąga i pysznej zupy z quinua. Powrót na nocleg do Puno.

  9 dzień

  CUZCO

  Przejazd wygodnym autobusem liniowym do Cuzco. Odbiór z dworca i transfer do hotelu. Czas na odkrywanie uroków Pępka Świata, spokojny spacer brukowanymi uliczkami i mate de coca w jednej z klimatycznych kawiarenek.

  10 dzień

  CUZCO

  Odkrywanie zakamarków Cuzco - Pępka Świata. Spacerując po kamiennych uliczkach poczujecie niezwykłą atmosferę tego miasta. Można wybrać się na spacer do dzielnicy artystów San Blas i wyżej, na punkt widokowy, udać się na targ San Pedro lub na relaksujący masaż gorącymi kamieniami. Pasjonaci zwiedzania mogą udać się do licznych kościołów, okolicznych ruin i muzeów, a Ci, którzy wolą aktywny odpoczynek - na rafting lub wycieczkę konną po okolicach Cuzco.

  Możliwość City Tour z przewodnikiem (wycieczka zawiera zwiedzanie miasta i okolicznych twierdz, koszt ok. 120 USD/os).

  11 dzień

  Święta Dolina Inków - Pisac

  Wycieczka prywatnym transportem do Świętej Doliny Inków. Zwiedzicie m.in. malowniczo położoną twierdzę Inków w Pisac. Po drodze będziecie podziwiać liczne tarasy uprawne Inków. Na targu w Pisac możecie zakupić rękodzieło lokalnych mieszkańców. Powrót na nocleg do Cuzco.

  12 dzień

  Aguas Calientes - MACHU PICCHU

  Rano przejazd prywatnym samochodem z kierowcą do Ollantaytambo i dalej pociągiem do Aguas Calientes (obecnie znanego jako Machu Picchu Pueblo) - miejscowości położonej u stóp Machu Picchu. Odbiór z dworca, zakwaterowanie w hotelu.
  Czas na zwiedzanie jednego z 7 współczesnych cudów świata: Machu Picchu. Przez pierwsze 1,5 godziny będzie Was oprowadzał przewodnik, który wskaże najbardziej godne uwagi miejsca, opowie o historii powstania i teoriach upadku Machu Picchu. Następnie będziecie mieć czas wolny, aby zgubić się w alejkach kamiennego miasta i chłonąć niesamowitą atmosferę tego miejsca. Warto tez spojrzeć na miasto z innej perspektywy. Jeśli czas pozwoli możecie zdobyć jeden z dwóch górujących nad Machu Picchu szczytów - Machu Picchu (Starą Górę), od której pochodzi dzisiejsza nazwa miasta lub Wayna Picchu (Młodą Górę; wymagana wcześniejsza rezerwacja), skąd roztacza się piękny widok na ruiny miasteczka i okoliczne szczyty lub wybrać się do Intipunku (Bramy Słońca), przez którą prowadzi szlak Inków.

  13 dzień

  Aguas Calientes - OLLANTAYTAMBO - Cuzco

  Przejazd pociągiem z Aguas Calientes do Ollantaytambo. Odbiór z dworca i zwiedzanie słynnej twierdzy Inków. Prywatnym transportem udacie się na dalsze zwiedzanie Świętej Doliny Inków. Zobaczycie solanki w Maras - malowniczo położone tarasy solankowe wybudowane za czasów imperium inkaskiego, oraz nietypowe tarasy uprawne w Moray. Powrót na nocleg do Cuzco.

  14 dzień

  Powrót

  Wylot do Limy. • Sandboarding i buggy

  Szaleństwa na piasku specjalnie przygotowanym pojazdem oraz zjazdy z wydm na deskach. Koszt około 20 USD.

  Lot nad liniami Nazca

  Koszt około 120 USD.

  Rafting - Spływ rwącym potokiem w pontonach. 

  Koszt 30 - 80 USD.

  Wycieczka konna

  Zwiedzanie inkaskich ruin w okolicach Cuzco. Koszt około 10 USD.

  City Tour w Cuzco z przewodnikiem

  Wycieczka zawiera zwiedzanie miasta i okolicznych twierdz. Koszt ok. 120 USD/os.

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  Peru – Lima
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 26 27 26 24 22 20 19 18 19 20 22 24
  średnia min. temp. °C 19 19 19 18 16 15 15 15 15 15 16 18
  dni z opadem - 22 23 22 21 19 19 18 17 17 17 19 21

   

  Peru – Arequipa
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 22 21 21 22 22 21 21 22 22 23 23 22
  średnia min. temp. °C 9 9 9 7 6 6 6 6 6 7 7 8
  dni z opadem - 8 9 6 0 0 0 0 0 0 0 0 1

   

  Peru – Puno
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 17 17 17 17 17 16 16 17 17 18 19 18
  średnia min. temp. °C 3 3 3 1 -3 -6 -7 -5 -1 0 2 3
  dni z opadem - 16 23 13 7 3 1 2 3 6 7 7 13

   

  Peru – Cuzco
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 19 19 19 19 19 19 19 20 20 21 21 20
  średnia min. temp. °C 7 7 6 5 3 1 1 2 5 6 6 7
  dni z opadem - 18 13 11 8 3 2 2 2 7 8 12 16
 • JAK TO DZIAŁA

  • wybieracie jeden z gotowych programów indywidualnych
  • organizujemy Waszą podróż od A do Z - transport, zakwaterowanie, atrakcje, zwiedzanie
  • ruszacie na gotową wyprawę

  WYJAZD INDYWIDUALNY
  Wyprawa realizowana jest bez pilota. Ruszacie sami sprawdzoną przez nas trasą. Wszystkie świadczenia (transport, zakwaterowanie, wycieczki lokalne według programu) są zarezerwowane i opłacone.

  W podróży indywidualnej przydatna jest znajomość języka angielskiego. W krajach Ameryki Południowej i Środkowej dobrze jest znać podstawy języka hiszpańskiego.

  WIELKOŚĆ GRUPY
  Wyprawy indywidualne nie mają ograniczeń grupowych.

  CENA
  Oferta cenowa na naszej stronie skalkulowana jest dla 2 osób (zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienką).

  Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

  PROGRAM
  Wybieracie jeden z gotowych programów z oferty INDYWIDUALNIE.

  Przed wyjazdem otrzymacie plan swojej podróży z dokładnym opisem przebiegu każdego dnia.

  W opisie znajdą się następujące informacje:

  • ZAKWATEROWANIE - zarezerwowane miejsca noclegowe;
  • TRANSPORT - zarezerwowany transport, w tym bilety wewnętrzne (bilety lotnicze, autobusowe, promowe) oraz transport prywatny; wskazówki dotyczące transportu;
  • INFO DODATKOWE - dokładny opis trasy, informacje jak optymalnie spędzić dzień w danym miejscu (co warto zobaczyć, jak się poruszać itp.), wcześniej zarezerwowane wycieczki zgodnie z programem, wycieczki dla chętnych, oraz kosztorys.

  OPCJE
  Program jest dość elastyczny.

  • dowolny termin
  • dowolna wielkość grupy
  • możliwość modyfikacji programu

  Modyfikacje mogą wiązać się ze zmianą ceny.

  DODATKOWO
  Każdy uczestnik indywidualnej wyprawy otrzymuje K-Box: koszulkę klubową, worek sportowy, etui na bilety, kartę ubezpieczeniową, plan podróży dzień po dniu oraz vouchery.

  ZAPEWNIAMY RÓWNIEŻ

  • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najlepszej opcji lotów
  • doradztwo w zakresie przygotowań do wyprawy

ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • plan Twojej podróży dzień po dniu z praktycznymi informacjami

 • transfery z i na lotniska w Peru

 • 12 noclegów w hotelach ze śniadaniami

 • bilety na pociąg na trasie Ollantaytambo - Aguas Calientes - Ollantaytambo

 • transfer na dworzec kolejowy w Oyantaytambo i z dworca kolejowego w Aguas Calientes

 • prywatny transport wg programu

 • bilety autobusowe na trasie Nazca-Arequipa, Arequipa-Puno, Puno-Cuzco

 • wycieczki:

  • na wyspy Islas Ballestas

  • na cmentarz Chauchilla

  • na wyspy Uros i Taquile

  • po Świętej Dolinie Inków

  • na Machu Picchu: bilet wstępu, autobus do i z ruin, przewodnik 1.5h

  • do Moray i Maras

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, BP 1000 PL

 • K-Box - Twój zestaw podróżnika:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

  • vouchery

 CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów lotniczych (Warszawa-Lima-Cuzco-Lima-Warszawa od ok.4500 PLN)

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie oraz przejazdów lokalnych (taxi itp.), opłat dworcowych i portowych: ok. 100 USD/os.

 • wyżywienia: ok. 20 USD dziennie na osobę

 • opcji 2-dniowego trekkingu po kanionie Colca: ok. 140-200 USD/os

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazd indywidualny - dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności
x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.