Odkryj kraj kontrastów, obok którego nie przejdziesz obojętnie - wybierz swoją wyprawę do INDII »
Wyjazd na zamówienie

PODRÓŻ POŚLUBNA: PERU + opcja AMAZOŃSKA DŻUNGLA

Do ulubionych
Ameryka Południowa Peru 14 / 17 dniDla par, nowożeńców, ludzi aktywnych, lubiących wyzwania

Cena

 • cena: od 2 899 EUR + 1 000 PLNCena na osobę przy rezerwacji dla 2 osóbWyślij zapytanie
 • cena: od 3 899 EUR + 1 000 PLN+ opcja Amazońska dżungla
  Cena na osobę przy rezerwacji dla 2 osób
  Wyślij zapytanie

Masz pytania? Porozmawiajmy

+ 48 513 051 310

PODRÓŻ POŚLUBNA: PERU + opcja AMAZOŃSKA DŻUNGLA

Podróż poślubna do Peru to jeden z naszych programów przygotowanych specjalnie dla par. Będzie idealnym pomysłem na aktywną, pełną nietuzinkowych wyzwań i romantycznych chwil, podróż poślubną lub rocznicową. Spróbujcie zjazdu na desce po pustynnych wydmach, zobaczcie peruwiańskie Galapagos, odkryjcie wspólnie wszystkie tajemnice Świętej Doliny, przeżyjcie zapierających dech w piersiach wschód słońca na Machu Picchu i niezwykłą noc w kapsule zawieszonej na skalnym zboczu wysoko w Andach. Jeśli to dla Was za mało - rozszerzcie swoją wyprawę o pobyt w amazońskiej dżungli. Nie tylko po to, by cieszyć oczy niezwykłą bioróżnorodnością, ale również po to, by wykąpać się w rzece z różowymi delfinami i odbyć niezwykle cenną lekcję przetrwania. Wspaniała przygoda w malowniczych Andach czeka właśnie na Was!

Polubisz ten wyjazd za:

 • przygodowy charakter wyprawy pełnej romantycznych akcentów
 • wschód słońca na Machu Picchu
 • nietuzinkowe atrakcje: sandboarding na pustyni, nocleg w kapsule wysoko w Andach
 • malownicze trasy trekkingowe
 • możliwość rozszerzenia wyjazdu o ekscytujący pobyt w amazońskiej dżungli

Trasa

 • LIMA
 • PARACAS
 • ISLAS BALLESTAS
 • CUZCO
 • ŚWIĘTA DOLINA
 • MACHU PICCHU
 • TĘCZOWE GÓRY
 • LIMA

Plan podróży

 • 1 dzień PRZELOT DO PERU - LIMA

  Czas zacząć wielką przygodę! Wsiądziecie do samolotu, którym polecicie do stolicy Peru - Limy. Zakwaterowanie w nowoczesnej dzielnicy Miraflores, przy oceanie.

   

  Po krótkim odpoczynku wybierzecie się do Parque del Amor (Parku Miłości) i rozpoczniecie poznawanie Limy od spaceru po tym uwielbianym przez jej mieszkańców miejscu. Na koniec dnia udacie się w okolice rzeźby El Beso, by podziwiać malowniczy zachód słońca z długiej ławki inspirowanej dziełami Gaudiego.

 • 2 dzień CITY TOUR W LIMIE - PRZEJAZD DO PARACAS

  Zwiedzanie Limy rozpoczniecie od historycznego serca miasta, czyli Plaza Mayor. Lokalny przewodnik pokaże Wam m.in. katedrę z grobem konkwistadora Francisca Pizarra, pałac prezydencki i pałac biskupi - prawdziwe perełki kolonialnej hiszpańskiej architektury. Jeśli będziecie mieli ochotę, możecie zwiedzić katakumby w kościele św. Franciszka.

   

  W godzinach popołudniowych polecicie do położonego nad oceanem Paracas, gdzie spędzicie kolejną noc. 

 • 3 dzień REJS NA ISLAS BALLESTAS - OAZA HUACACHINA

  Dzień rozpoczniecie od rejsu na Islas Ballestas - peruwiańskie Galapagos, podczas którego obserwować będziecie m.in. pingwiny Humbolta, lwy morskie, kormorany i pelikany. Zobaczycie również niesamowity, wyżłobiony w kamienistym podłożu ogromnych rozmiarów geoglif - Kandelabr, którego pochodzenie i znaczenie są wciąż niejasne, co daje pole do popisu twórcom różnych teorii.

   

  Następnie udacie się do oazy Huacachina, gdzie czeka Was nie lada wyzwanie - sandboarding, czyli zjazd na desce po pustynnych wydmach. Nocleg w Paracas.

   

  OPCJA DLA CHĘTNYCH: lot nad geoglifami Nazca (koszt ok. 300 USD). Chęć odbycia lotu prosimy zgłosić przed wyjazdem.

 • 4 dzień LIMA - PRZELOT DO CUZCO

  Transfer na lotnisko w Limie i przelot do Cuzco. Zakwaterowanie w hotelu.

 • 5 dzień ŚWIĘTA DOLINA: TWIERDZA INKÓW W PISAC, MORAY, SALINERAS DE MARAS, OLLANTAYTAMBO

  Zwiedzanie Świętej Doliny rozpoczniecie od twierdzy Inków w Pisac - tu udacie się na krótki spacer do ruin położonych na stromych stokach górskich z malowniczymi widokami na inkaskie tarasy uprawne. Pojedziecie też do kompleksu archeologicznego Moray zaskakującego niesamowitą geometrią, przez co niektórzy uważają, że można tu czerpać energię z kosmosu.

   

  Następnie czeka Was wizyta w Salineras de Maras, przepięknie położonych wodnych solankach. Miejsce jest widowiskowe: maleńkie tarasy wypełnione wodą w różnych odcieniach, od bieli po brąz, tworzą mozaikowy krajobraz, który posłuży Wam za perfekcyjne tło do romantycznej sesji zdjęciowej. Na zakończenie dnia przejazd busem do Ollantaytambo. Nocleg w przytulnym hoteliku z pięknym ogrodem i widokiem na Andy.

 • 6 dzień ŚWIĘTA DOLINA: RAFTING, KONIE, ROWERY LUB TREKKING - AGUAS CALIENTES

  Tego dnia to Wy wybieracie, jak spędzicie czas w tajemniczej Świętej Dolinie. Możecie też odpocząć w swoim pokoju i rozkoszować się widokiem z hotelowego ogrodu.

   

  OPCJE DLA CHĘTNYCH: rafting po rzece Urubamba (koszt ok. 45 USD/os.), wycieczka konna lub rowerowa po wzgórzach Świętej Doliny (koszt ok. 65-80 USD/os.), trekking z przewodnikiem po okolicy (koszt ok. 30 USD/os). Chęć udziału w poszczególnych aktywnościach prosimy zgłosić przed wyjazdem.

   

  Po południu przejazd pociągiem do miejscowości Aguas Calientes położonej u podnóża Machu Picchu. Jeśli czas pozwoli, będziecie mogli wypocząć w gorących źródłach. Nocleg w hotelu.

 • 7 dzień MACHU PICCHU - CUZCO

  Dziś czeka Was najpiękniejszy dzień podróży. Odwiedzicie niezwykłe Machu Picchu – zaginione miasto, jeden z nowych siedmiu cudów świata, marzenie wielu podróżników – od dziś jedno z Waszych spełnionych wspólnie.

   

  Udacie się tam wczesnym rankiem w towarzystwie przewodnika, który zadba o to, byście do ruin trafili przed świtem i innymi odwiedzającymi. W wyjątkowej scenerii położonego wysoko w górach inkaskiego miasta obejrzycie niezwykły spektakl matki natury – wschód słońca nad zamglonymi sennymi szczytami przez stulecia strzegącymi tajemnicy Machu Picchu.

   

  Po południu powrót pociągiem do Poroy i dalej busem do Cuzco.

 • 8 dzień CUZCO: TWIERDZA SACSAYHUAMAN, ŚWIĄTYNIA SŁOŃCA, ROMANTYCZNA KOLACJA

  O poranku odwiedzicie z przewodnikiem górującą nad Cuzco twierdzę Sacsayhuaman, którą miejscowi żartobliwie nazywają "sexy woman".

   

  Następnie w Cuzco zobaczycie m.in. katedrę z obrazem Ostatniej Wieczerzy ze świnką morską na talerzu i słynną Świątynię Słońca (Coricancha) poświęconą najwyższym bogom inkaskiego panteonu. Przemierzycie brukowane uliczki, podziwiając kolonialną zabudowę powstałą na ruinach potężnej inkaskiej stolicy.

   

  Wieczór należy do was! Tego dnia zaprosimy Was do miejsca, gdzie dobrze zjecie i napijecie się pisco sour - drinka będącego narodową dumą Peruwiańczyków.

 • 9 dzień NOC NA SKAŁACH W ŚWIĘTEJ DOLINIE

  Dzisiaj nie liczy się dzień, tylko noc! Spędzicie ją w podniebnej kapsule z przeszklonym sufitem, zawieszonej na skalnym zboczu, z której będziecie mogli obserwować przepięknie rozgwieżdżone niebo. Widoku nie będą zakłócać sztuczne wielkomiejskie światła, będziecie z dala od wszystkiego.

   

  By dostać się do swojego skylodge, już w godzinach południowych wyruszycie z Cuzco w około półtoragodzinną podróż. Na miejscu zostaniecie odpowiednio przeszkoleni z zasad bezpieczeństwa. Następnie wybierzecie jeden ze sposobów dostania się do waszej kapsuły: zipline lub wiszący most. Po około dwóch godzinach dotrzecie na miejsce. Tego dnia czeka Was także pyszna kolacja i filiżanka rozgrzewającej kawy lub mate.

   

  Jeśli nie jesteście gotowi na taką przygodę, zaproponujemy Wam inny nocleg w równie klimatycznym miejscu. Chęć zmiany zakwaterowania prosimy zgłosić przed wyjazdem.

 • 10 dzień CUZCO

  Rano śniadanie i filiżanka gorącej kawy lub mate. Kapsułę opuścicie zgodnie z wybranym przez siebie sposobem: zipline lub most.

   

  Powrót do Cuzco w godzinach popołudniowych. Dzień wolny na odpoczynek po zwariowanej nocy.

 • 11 dzień TREKKING DO TĘCZOWYCH GÓR

  Ten dzień przyniesie kolejne wyzwanie w postaci trekkingu do jednego z najpiękniejszych miejsc na świecie. Zanim podejmiecie się wyzwania, upewnijcie się, że jesteście na nie gotowi.

   

  Trekking do Tęczowych Gór to niezapomniane doświadczenie. Miejsce to, zwane inaczej Górami Siedmiu Kolorów, zaskoczy Was różnorodnością barw. Wędrówka tam jest wymagająca, bo odbywa się na dużej wysokości (5 000 m n.p.m.), ale wynagradzają ją zapierające dech w piersiach widoki na niezwykłe, pokryte pasmami kolorów góry i Czerwoną Dolinę.

 • 12 dzień PRZELOT DO LIMY - MIRAFLORES

  Przelot porannym samolotem do Limy, następnie transfer do Miraflores. Nocleg nad oceanem przy Parku Miłości.

 • 13-14 dzień POWRÓT DO POLSKI

  Transfer na lotnisko w Limie, wylot. Przylot do Polski kolejnego dnia.

   

  Swoją podróż możecie przedłużyć o kolejną przygodę: pobyt w dżungli w Iquitos.

 • OPCJA AMAZOŃSKA DŻUNGLA 13 dzień: PRZELOT DO IQUITOS - JEZIORO SAPOTE, LAS LUSTER

  Przelot do Iquitos. Na miejscu spotkanie z przewodnikiem, który zabierze Was do portu. Przeprawicie się w górę Amazonki, a Waszym domem w dżungli będzie drewaniana lodge.

   

  Po południu popłyniecie na wycieczkę łodzią po jeziorze Sapote i przywitacie się z małpami, leniwcami i innymi egzotycznymi ptakami. Wieczorem czeka Was niesamowity zachód słońca nad Lasem Luster. O zmroku nie dajcie się złapać krokodylowi! Chodźcie tylko po wyznaczonych mostkach i wypatrujcie ich oczu.

 • OPCJA AMAZOŃSKA DŻUNGLA 14 dzień: TREKKING PO DŻUNGLI, REJS PO JEZIORZE PURURA, NOCNY SPACER

  Dziś będziecie mieli okazję oglądać życie dżungli z bliska. Poznacie różnorodność flory tego obszaru. Skosztujecie wody Uncaria, zwanej kocim pazurem, która według niektórych leczy raka i AIDS. Inną przyrodniczą ciekawostką są wielkie drzewa - puchowce, rosnące na tym obszarze oraz najmniejsze małpki na świecie, które możecie wypatrzyć podczas trekkingu.

   

  Po obiedzie wyruszycie na wycieczkę łodzią po jeziorze Purura. Czeka Was wspólne łowienie piranii i innych gatuków ryb. To będzie kolejny test – sprawdzicie, na ile jesteście w stanie wykorzystać dary natury, by przetrwać w dżungli. Po kolacji wybierzecie się z przewodnikiem na nocny spacer w poszukiwaniu wielkich żab i tarantuli.

 • OPCJA AMAZOŃSKA DŻUNGLA 15 dzień: REJS PO AMAZONCE - IQUITOS - LIMA

  Po śniadaniu wypłyniecie na Amazonkę, gdzie sprawdzicie swoją odwagę skacząc z łódki do rzeki, by popływać z różowymi i szarymi delfinami. Poza tymi cudownymi ssakami zobaczycie największe gatunki roślinności wodnej na świecie, m.in. wiktorię królewską – lilie wodne zwane przez Indian wodnymi talerzami.

   

  Po lunchu przeprawa motorówkami do Iquitos i transfer na lotnisko. Przelot do Limy i zakwaterowanie w hotelu.

 • OPCJA AMAZOŃSKA DŻUNGLA 16-17 dzień: POWRÓT DO POLSKI

  Wylot z Peru i przylot do Polski kolejnego dnia.

Cena

Cena obejmuje

Transport
 • bilety lotnicze wewnętrzne Lima - Cuzco - Lima
 • transfery z/na lotniska w Peru
 • prywatny transport na trasie według programu
 • bilety na pociąg Ollantaytambo - Aguas Calientes
 • bilety na pociąg turystyczny Aguas Calientes - Poroy
 • bilety na bus turystyczny do/z ruin Machu Picchu
Zakwaterowanie
 • 10 noclegów w hotelach 3* lub 4* (pokój 2-os. z łazienką)
 • 1 nocleg w skylodge (kapsuła 2-os. z toaletą)
Wyżywienie
 • śniadania w hotelach i skylodge
 • romantyczna kolacja niespodzianka
Lokalny przewodnik
 • city tour w Limie (język angielski)
 • Święta Dolina (jezyk angielski)
 • Machu Picchu (język angielski)
 • Twierdza Sacsayhuaman (jezyk angielski)
 • Cuzco (język angielski)
Pozostałe
 • drobne niespodzianki podczas podróży
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club
 • twój osobisty przewodnik w formie aplikacji
Wycieczki
 • rejs na Islas Ballestas
 • sandboarding na pustyni Huacachina
Bilety wstępu
 • Machu Picchu
Ubezpieczenie
 • Ubezpieczenie podróżne Signal Iduna:

  • KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych)
  • NNW 15 000 PLN
  • bagaż 2 000 PLN
  • OC 50 000 EUR

Cena nie obejmuje:

  • bilety lotnicze główne Warszawa - Lima - Warszawa (z przesiadką) ok. 5 000 - 6 000 PLN/os.
  • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie: ok. 80 USD/os.
  • pozostałego wyżywienia: ok. 20-30 USD/os. dziennie
  • zwyczajowych napiwków: ok. 50-100 USD/os.
  • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os.
  • atrakcji dla chętnych

Zaliczka

1 000 PLN

Atrakcje dla chętnych

Lot nad liniami Nazca

Koszt ok. 300 USD. Chęć odbycia lotu prosimy zgłosić przed wyjazdem.

Rafting po rzece Urubamba

Koszt ok. 45 USD/os.

Wycieczka konna lub rowerowa po wzgórzach Świętej Doliny

Koszt ok. 65-80 USD/os.

Trekking z przewodnikiem po Świętej Dolinie

Koszt ok. 30 USD/os.

Dodatkowe informacje

 • Wizy

  Peru

  • Obywatele polscy udający się do Peru w celach turystycznych (pobyt do 90 dni) oraz podróżujący tranzytem są zwolnieni z obowiązku wizowego. 
  • Okres ważności paszportu przy wjeździe przynajmniej 6 miesięcy.


Blog

Masz pytania? Porozmawiajmy

+ 48 513 051 310info@kiribaticlub.pl