.

ANTARKTYDA: PRZEZ FALKLANDY I PŁD. GEORGIĘ

Drukuj stronę
19 dni
Antarktyda, Argentyna
 • ANTARKTYDA: PRZEZ FALKLANDY I PŁD. GEORGIĘ

  Rejs na Antarktydę przez Georgię Południową i Falklandy to niezapomniana przygoda. Podróż ta łączy w sobie okazję do podziwiania pięknych widoków, obserwacji bogatej fauny i poznania historii odważnych zdobywców bieguna południowego.

  1 dzień

  ZAOKRĘTOWANIE, USHUAIA

  Po południu zaokrętowanie na statek - poznanie załogi. Początek rejsu - kanał Beaglea. Czas zacząć podziwiać piękne widoki! Mijać będziemy kolonie pingwinów Magellana, kormoranów skalnych i lwów morskich.

   

  2 dzień

  NA MORZU

  Płyniemy w kierunku Falklandów, zwanych też Malwinami (od Islas Malvinas). Towarzyszą na albatrosy i śnieżne petrele, które można obserwować z pokładu statku. Podczas rejsu można brać udział w szeregu wykładów.

   

  3 dzień

  FALKLANDY

  Plan zakłada odwiedzenie dwóch największych wysp archipelagu. Na Falklandzie Wschodnim będziemy mieli możliwość oglądania w ich naturalnych warunkach delfinów czarnogłowych (Commersona), delfinów południowych (Pele'a), lwów morskie i licznych gatunków ptaków w Gypsy Cove. Natomiast na Falklandzie Zachodnim zobaczymy pingwiny magellana, pingwiny białobrewe (gentoo) czy pingwiny skalne.

   

  4 dzień

  STANLEY

  W Stanley, stolicy Falklandów, możemy zapoznać się bliżej z kulturą tego rejonu, która ma wiele wspólnych cech z kulturą Ameryki Południowej. Znajdziemy tu liczne kolorowe domy, pełne puby oraz przepiękne ogrody. Odwiedzimy także miejscowe muzeum, które jest jedną z największych atrakcji miasta. Każdy będzie miał także czas dla siebie, aby bliżej poznać mieszkańców tego małego, bo liczącego zaledwie 2000 mieszkańców miasteczka.

   

  5-6 dzień

  NA MORZU

  Na naszej drodze do Georgii Południowej, przekroczymy strefę konwergencji antarktycznej, zwaną inaczej antarktycznym frontem polarnym. Poczujemy tutaj silne prądy a temperatura drastycznie zacznie spadać. Kolejny raz będziemy mieli możliwość podziwiania licznych gatunków ptaków.

  7-10 dzień

  POŁUDNIOWA GEORGIA

  7 dnia rejsu docieramy do miejsca pierwszego lądowania na Georgii Południowej. Możliwe, że odwiedzimy Zatokę Elsehul, gdzie zobaczyć można rzadkie foki futerkowe. Kolejne punkty w obrębie Georgii Południowej to Zatoka Right Whale, Salisbury Plain, Godthul, St. Andrews Bay, Gold Harbour, Cooper Bay i Fiord Dryglarskiego, gdzie spotkać można szeroki wachlarz krajobrazów i zwierząt Antarktyki. Możliwe, że zobaczymy słonie morskie, foki futerkowe, pingwiny królewskie i złotoczube. Odwiedzimy także Wyspę Prion, gdzie mieszczą się siedliska ogromnych albatrosów wędrownych. Przy Zatoce Fortuny spróbujemy podążać ścieżkami słynnego brytyjskiego odkrywcy – Ernesta Shackleton'a i wybierzemy się na trekking ponad Zatokę Stromness. Tam oraz w Grytviken zobaczymy opuszczoną stacje wielorybników. Jej okolicę zamieszkują obecnie pingwiny królewskie i foki. W Grytviken proponujemy także wizytę w Historycznym Muzeum Wielorybnictwa oraz przy grobie Shackleton'a. 10 dnia po południu opuścimy Georgie Południową.

  11 dzień

  NA MORZU

  Tego dnia przepływać będziemy przez miejsca zamieszkane przez liczne gatunki ptaków, których dotąd nie mieliśmy możliwości zobaczyć. Będzie to najciekawszy pod tym względem dzień. Być może uda nam się zobaczyć wydrzyka antarktycznego bądź petrela śnieżnego.

   

  12 dzień

  ORKADY POŁUDNIOWE

  Postaramy się o wizytę w argentyńskiej stacji polarnej Argentinian Orcadas. Na miejscu znajduje się także inna stacja polarna – brytyjska Signa. My jednak z przyjaznym personelem zwiedzimy argentyńską Orcadas, która czynna jest przez cały rok i pomieścić może nawet 45 osób.

   

  13 dzień

  NA MORZU

  W drodze do Półwyspu Antarktycznego.

  14-16 dzień

  PÓŁWYSEP ANTARKTYCZNY

  Jeśli pokrywa lodowa nie utrudni nam przeprawy, przy dźwiękach łamanego lody przepłyniemy przez Morze Weddell'a. W planach wizyta w Brown Bluff, gdzie być może postawimy stopę na Kontynencie Antarktycznym.
  Naszym kolejnym celem jest Wyspa Half Moon w archipelagu Szetlandów Południowych, gdzie zobaczyć można pingwiny maskowe oraz foki Weddell'a. Na Wyspie Zwodniczej przepłyniemy przez Neptune's Bellows do środka kaldery, gdzie znajdują się gorące źródła, opuszczona stacja wielorybników oraz siedliska rozmaitych gatunków ptaków takich jak wydrzyki brązowe, antarktyczne, petrele przylądkowe, mewy i rybitwy. W ostatnim dniu przed wypłynięciem w kierunku Cieśniny Drake'a przepływamy przez Cieśninę Gerlache'a. Jedną z opcji jest Zatoka Charlotty na zachodnim wybrzeżu Ziemi Grahama, gdzie ponownie zobaczymy morskie ptaki i pingwiny. Okolicę otaczają wyrastające spod powierzchni lodu nunataki. Przy Cierva Cove podziwiać będziemy pokryte lodem góry Wybrzeża Davis, a także możliwe, że zobaczymy tu pingwiny białobrewe.

  17-18 dzień

  NA MORZU

  Podczas tych dwóch dni przepłyniemy przez Cieśninę Drake’a. Zobaczymy tutaj różne gatunki albatrosów, petreli i innych ptaków.

  19 dzień

  WYOKRĘTOWANIE, USHUAIA

  O wczesnych godzinach porannych dopływamy do portu i wyokrętujemy się.  Przedstawiony powyżej program rejsu na Antarktydę jest poglądowy. Na jego rzeczywisty przebieg wpłyną warunki pogodowe, masy przesuwającego się lodu i dzika przyroda. Wszelkie wycieczki na ląd oraz przeprawy zodiakami są uzależnione od decyzji kapitana statku i możliwe tylko wtedy, gdy spełnione są wszystkie kryteria bezpieczeństwa.

 • Istnieje możliwość indywidualnego wydłużenia wyjazdu

  Szczegółowych ustaleń dokonujemy przy zapisie - nasi specjaliści od kierunku przedstawią Wam opcje dostosowane do Waszych potrzeb.

  Przykładowe opcje indywidualnego wydłużenia:

 • Sezon turystyczny na Antarktydzie jest krótki i trwa maksymalnie 5 miesięcy. Zimą (czyli polskim latem) ten rejon świata jest niedostępny. Na Antarktydzie wtedy panują ekstremalne warunki pogodowe i bardzo niskie temperatury.

  Listopad: początek sezonu turystycznego. Jest to okres godowy ptaków, w tym najbardziej charakterystycznych - pingwinów, które łączą się w pary i zasiedlają gniazda. Góry lodowe, kształty i krajobrazy, które tworzą się w tym czasie, robią największe wrażenie.

  Grudzień i styczeń: pełnia lata, rozkwita przyroda, w koloniach pingwinów przychodzi na świat potomstwo, temperatury często przekraczają 0°C, a dni trwają właściwie całą dobę.

  Luty i marzec: czyli późne lato, to najlepszy okres obserwacji wielorybów i niemal już samodzielnych młodych pingwinów.

   

  Lato na Antarktydzie – średnia temperatura w stopniach Celsjusza
  Region / Miesiąc XI XII I II III
  Półwysep Antarktyczny -2,8 0,1 0,8 -0,1 -1,9
  Regiony przybrzeżne -6,7 -0,8 -0,2 -6,3 -14
  Wnętrze kontynentu -43,3 -32,1 -32,1 -44,3 -57,9

   

  Zima na Antarktydzie - średnia temperatura w stopniach Celsjusza
  Region / Miesiąc IV V VI VII VIII IX X
  Półwysep Antarktyczny -4,5 -7,1 -9,9 -11,6 -11,8 -9,1 -6,1
  Regiony przybrzeżne

  -17,9

  -19 -19,1 -21,7 -22,8 -20,8 -15,5
  Wnętrze kontynentu -64,7 -65,6 -65,2 -66,9  -67,6 -66 -57

   

   

   

terminy i ceny

załóż rezerwację
 • Cena podana w EUR zależy od wyboru kabiny na statku i ich dostępności. Szczegóły w zakładce INFORMACJE.

 • UWAGA! Dostępność i ceny kabin potwierdzamy po dokonaniu wstępnej rezerwacji.

 • jeśli cena paliwa wzrośnie do 90 USD za baryłkę, 90 dni przed rejsem organizator zastrzega sobie prawo podniesienia ceny 18 EUR od pasażera za noc

CENA OBEJMUJE:
 •  zakwaterowanie na statku

 •  wszystkie posiłki w ciągu trwania całego rejsu w tym przekąski, kawa i herbata

 •  zejścia na ląd i wycieczki Zodiakami

 •  buty do wypożyczenia (specjalnie śniegowce i gumowce)

 •  materiały dydaktyczne

 •  podatki i opłaty portowe

 •  profesjonalne wykłady prowadzone przez załogę

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletu lotniczego: Polska - Buenos Aires - Polska oraz Buenos Aires - Ushuaia - Buenos Aires (orientacyjna cena biletu lotniczego: 5000 - 6000 PLN)

 • ewentualnych noclegów w Buenos Aires i w Ushuaia

 • obowiązkowego ubezpieczenia na kwotę 200 000 EUR

 • transferu na statek

 • rządowych podatków przylotowych

 • posiłków na lądzie

 • zwyczajowych napiwków dla załogi po zakończeniu rejsu

 • pozostałych wydatków osobistych np. pralnia, bar, napoje, telekomunikacja

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

Dodatkowo zapewniamy:
 • pomoc w rezerwacji hoteli w Buenos Aires i Ushuaia w razie potrzeby

 • dla chętnych ułożenie programu zwiedzania przed i po rejsie oraz dodatkowych atrakcji

 • załatwianie wszelkich formalności zgłoszenia na rejs

 • doradztwo w zakresie przygotowań do wyprawy

 

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności
x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.