.

SRI LANKA indywidualnie

Drukuj stronę
14 dni
Sri Lanka
wielkość grupy: dowolna
 • SRI LANKA indywidualnie

  Piękna Sri Lanka zdobyła nasze serca aromatyczną kuchnią, szczerym uśmiechem, bujną przyrodą i klimatycznymi świątyniami. I taką Sri Lankę poznacie podczas tego wyjazdu indywidualnego. W towarzystwie doświadczonego kierowcy ruszycie w podróż przez środek zielonej wyspy aż do jej południowego wybrzeża. Zobaczycie Lwią Skałę - Sigiriyę, pojedziecie na safari w Parku Narodowym Yala i Minneryia, gdzie żyje największa populacja dzikich słoni, pospacerujecie po plantacjach herbaty, a na koniec odpoczniecie na pięknych plażach nad Oceanem Indyjskim.

  1 dzień

  PRZYLOT DO COLOMBO, ANURADHAPURA

  Odbiór z lotniska. Razem z kierowcą - przewodnikiem udacie się w drogę do Anuradhapury.

  2 dzień

  ANURADHAPURA, DAMBULLA

  Po śniadaniu wybierzecie się poznawać zabytki Anuradhapury. Zatrzymacie się m.in. przy świętym drzewie Bodhiklasztorze Abhayagiri oraz dagobach Jetavanarama i Ruvanvelisaya. Anuradhapura to jeden z wielu obiektów na Sri Lance wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO.
  Popołudniu wyruszycie w kierunku Dambulla, gdzie zatrzymacie się w hotelu.

  3 dzień

  SKALNE ŚWIĄTYNIE W DAMBULLA , POLONNARUWA, PARK NARODOWY MINNERIYA

  Dzień rozpocznie się od zwiedzania Dambulli, gdzie w skalnych świątyniach - jaskiniach można się wyciszyć i pomedytować podziwiając tchnące spokojem posągi Buddy oraz freski.  Potem przejazd (około 1,5 h) do Polonnaruwy - średniowiecznej stolicy syngaleskiej. Znajduje się ona na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO. Popołudniu safari w parku narodowym Minneriya, gdzie żyje ok.250 dzikich słoni i wiele innych gatunków zwierząt. Powrót do hotelu w Dambulli.

  4 dzień

  LWIA SKAŁA SIGIRIYA , MATALE, KANDY

  Wcześnie rano wejście na Sigiriyę - Lwią Skałę (ok. 2-godzinna wycieczka), gdzie w V wieku n.e. założył fortecę król Kassyapa. Wspinając się 200 metrów po schodach na tę tajemniczą skałę wyrastającą zaskakująco z otaczającej równiny, obejrzycie przepiękne freski przedstawiające postaci kobiece. Przy zejściu zobaczycie pozostałości po ogrodach pałacowych i jaskinie, w których, u stóp fortecy, żyli mnisi. Po zejściu wyjazd w stronę Kandy.  Na trasie odwiedzicie jeden z ogrodów przypraw w okolicy Matale, gdzie będziecie dociekać jak rośnie pieprz i wanilia oraz z czego składa się lankijskie curry. Wieczorem wizyta w Świątyni Zęba Buddy - najświętszym miejscu Sri Lanki.

  5 dzień

  KANDY, OGRÓD BOTANICZNY PERADENIYA

  Po śniadaniu wybierzecie się na spacer po Królewskim Ogrodzie Botanicznym Peradeniya, uważanym za najpiękniejszy w południowo-wschodniej Azji. Znajduje się tu ponad 5000 gatunków roślin. Popołudniu czas wolny, można zanurzyć się w barwny zgiełk miasta i poszukać ciekawych wyrobów lokalnego rzemiosła.  Wieczorem udacie się na pokaz tradycyjnych tańców. 

  6 dzień

  KANDY, NUWARA ELIYA, PLANTACJE HERBATY

  Rano przejazd do Nuwara Eliya - najwyżej położonego miasta Sri Lanki (1889 m n.p.m), które ze  względu na rześki klimat i kolonialną architekturę nazwano Małą Anglią. Zwiedzicie jedną z plantacji i fabrykę słynnej cejlońskiej herbaty.

  7 dzień

  NUWARA ELIYA , TREKKING NA HORTON PLAINS , ELLA

  Po śniadaniu wyruszycie na Koniec Świata… nie wierzysz? Znajduje się on w parku narodowym Równiny Hortona - Horton Plains. Krajobraz tego płaskowyżu, położonego na wysokości od 2100 do 2300 m n.p.m., jest naprawdę wyjątkowy: porastają go głównie ostre górskie trawy, rododendrony i fragmenty chmurowego lasu, a urozmaicają strumienie oraz wodospady. W 2010 roku został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Tutaj zacznie się około 4-godzinny trekking. Zrobicie pętlę po parku docierając do Wodospadów Bakera i staniecie na Końcu Świata, czyli na szczycie 900 metrowego skalnego urwiska, z którego przy dobrej pogodzie można zobaczyć południowe wybrzeże Sri Lanki.
  Po zakończeniu marszu ruszycie w drogę do Elli - uroczej wioski porównywanej do tropikalnego ogrodu. Po drodze obejrzycie pobliski wodospad Ravana Ella.

  8 dzień

  ELLA, PLANTACJE HERBATY

  Dziś czeka Was relaksujący trekking wśród zielonych pól plantacji herbaty. BędzieCIE podziwiać malownicze widoki z Małego Szczytu Adama (Punchi Sri Pada), odwiedziCIE Haputale i Dambatenne. Na nocleg wrócicie do Elli.

  9 dzień

  ELLA, JEEP SAFARI W PARKU NARODOWYM YALA

  Po śniadaniu ruszycie w podróż (około 5 godzin jazdy) do Yala. Po południu udacie się na jeep safari po parku narodowym Yala West – Ruhunu, najciekawszym pod względem fauny na całej Sri Lance. Będziecie wypatrywać słoni, lampartów, dzikich bawołów, małp, jeleni, krokodyli, dzików i wargaczy – ssaków z rodziny niedźwiedziowatych. Wielka przyjemność czeka także na miłośników ptaków – w parku Yala West zaobserwowano 142 gatunki. 

  10 dzień

  TISSAMAHARAMA, FORT GALLE , HIKKADUWA

  Będziecie dziś podróżować wzdłuż południowego i zachodniego wybrzeża Sri Lanki. Zwiedzimy Galle, holenderski fort z XVII wieku, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO.  Po południu przejazd do hotelu w okolicach Hikkaduwy, mekki surferów na zachodnim wybrzeżu. 

  11 dzień

  WYPOCZYNEK NAD OCEANEM

  Relaks na plaży.

  12 dzień

  WYPOCZYNEK NAD OCEANEM

  Relaks na plaży.

  13 dzień

  WYPOCZYNEK NAD OCEANEM

  Relaks na plaży.

  14 dzień

  WYLOT Z COLOMBO

  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu około godziny 10:00. Transfer na lotnisko w Colombo i wylot.  Możecie przedłużyć swój wyjazd o indywidualny pobyt na Malediwach: WAKACJE NA MALEDIWACH >> (8-dniowy pobyt na wyspie Thinadhoo) oraz WAKACJE NA MALEDIWACH PREMIUM >> (8-dniowy pobyt na atolu Raa).

 • Wakacje na Malediwach

  Możecie przedłużyć swój wyjazd o indywidualny pobyt na Malediwach. Chęć przedłużenia wyjazdu należy zgłosić przy rezerwacji.
  WAKACJE NA MALEDIWACH >> 8-dniowy pobyt na wyspie Thinadhoo.
  WAKACJE NA MALEDIWACH PREMIUM >> 8-dniowy pobyt na atolu Raa.

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  Sri Lanka - Colombo
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 30 30 31 31 30 30 29 29 29 29 29 30
  średnia min. temp. °C 23 24 25 26 26 26 26 26 26 25 25 24
  dni z opadem - 5 5 9 14 16 16 12 11 15 17 15 10

   

  Sri Lanka - Anuradhapura
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 30 32 34 34 33 33 33 33 33 32 31 29
  średnia min. temp. °C 21 22 23 24 25 25 25 24 24 23 23 22
  dni z opadem - 6 4 5 12 6 2 3 3 6 14 16 14

   

  Sri Lanka - Ella
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 19 20 21 22 21 18 18 18 18 19 19 19
  średnia min. temp. °C 9 9 10 11 12 12 12 12 11 11 11 11
  dni z opadem - 11 9 13 16 19 23 21 20 21 22 20 19

   

  Sri Lanka - Hikkaduwa
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 31 31 31 31 31 30 30 30 30 30 30 30
  średnia min. temp. °C 22 22 23 24 25 25 25 25 24 24 23 22
  dni z opadem - 5 5 7 12 12 13 10 10 13 14 14 10
 • JAK TO DZIAŁA

  • wybieracie jeden z gotowych programów indywidualnych
  • organizujemy Waszą podróż od A do Z - transport, zakwaterowanie, atrakcje, zwiedzanie
  • ruszacie na gotową wyprawę

  WYJAZD INDYWIDUALNY
  Wyprawa realizowana jest bez pilota. Ruszacie sami sprawdzoną przez nas trasą. Wszystkie świadczenia (transport, zakwaterowanie, wycieczki lokalne według programu) są zarezerwowane i opłacone.

  W podróży indywidualnej przydatna jest znajomość języka angielskiego. W krajach Ameryki Południowej i Środkowej dobrze jest znać podstawy języka hiszpańskiego.

  WIELKOŚĆ GRUPY
  Wyprawy indywidualne nie mają ograniczeń grupowych.

  CENA
  Oferta cenowa na naszej stronie skalkulowana jest dla 2 osób (zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienką).

  Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

  PROGRAM
  Wybieracie jeden z gotowych programów z oferty INDYWIDUALNIE.

  Przed wyjazdem otrzymacie Plan Podróży dzień po dniu w wygodnej aplikacji Vamoos - jest to plan podróży z dokładnym opisem przebiegu każdego dnia.

  W opisie znajdą się następujące informacje:

  • ZAKWATEROWANIE - zarezerwowane miejsca noclegowe;
  • TRANSPORT - zarezerwowany transport, w tym bilety wewnętrzne (bilety lotnicze, autobusowe, promowe) oraz transport prywatny; wskazówki dotyczące transportu;
  • INFO DODATKOWE - dokładny opis trasy, informacje jak optymalnie spędzić dzień w danym miejscu (co warto zobaczyć, jak się poruszać itp.), wcześniej zarezerwowane wycieczki zgodnie z programem, wycieczki dla chętnych, oraz kosztorys.

  OPCJE
  Program jest dość elastyczny.

  • dowolny termin
  • dowolna wielkość grupy
  • możliwość modyfikacji programu

  Modyfikacje mogą wiązać się ze zmianą ceny.

  DODATKOWO
  Każdy uczestnik indywidualnej wyprawy otrzymuje K-Box: koszulkę klubową, worek sportowy, etui na bilety, kartę ubezpieczeniową, plan podróży dzień po dniu oraz vouchery.

  ZAPEWNIAMY RÓWNIEŻ

  • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najlepszej opcji lotów
  • doradztwo w zakresie przygotowań do wyprawy

ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • plan Twojej podróży dzień po dniu z praktycznymi informacjami w wygodnej aplikacji mobilnej

 • transfery z/na lotnisko w Colombo

 • 13 noclegów wg programu w hotelach 3* w pokojach 2os.

 • śniadania oraz kolacje w hotelach

 • transport klimatyzowanym samochodem z anglojęzycznym kierowcą-przewodnikiem

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • K-Box - Twój zestaw podróżnika:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

  • vouchery

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletu lotniczego na Sri Lankę (Warszawa - Colombo - Warszawa od ok. 3000 PLN)

 • pozostałego wyżywienia (lunche)

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie: ok. 185 USD

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • kosztów wizy - 35 USD

Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazd indywidualny - dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.