.

NOWA ZELANDIA fly&drive

Drukuj stronę
17 dni
Nowa Zelandia
wielkość grupy: dowolna
 • NOWA ZELANDIA fly&drive

  Od zielonych hobbitonowych wzgórz po wulkany, Alpy Nowozelandzkie i niesamowite wybrzeża - w roadtripie po Nowej Zelandii piękne krajobrazy czekają za każdym zakrętem. Ta różnorodność obu wysp, zmieniające się krajobrazy i niewymuszona serdeczność Kiwi, czyli Nowozelandczyków, przyciąga nas w te rejony regularnie. Proponujemy Wam wyjazd fly & drive dla maksymalnej swobody podróżowania. Ruszacie w podróż autem naszą sprawdzoną trasą. Wybieracie z proponowanych przez nas atrakcji dodatkowych po drodze, dzięki czemu uzyskacie spersonalizowany roadtrip uwzględniający Wasze zainteresowania: trekkingi, plaże, a może sporty ekstremalne? :)

  1 dzień

  AUCKLAND: QUEENS STREET, ZATOKA WAITEMATA

  Odbiór samochodu, przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Spacer po mieście.
  Szczegóły naszej propozycji zwiedzania znajdziesz w Twoim planie podróży dzień po dniu.

  2 dzień

  PÓŁWYSEP COROMANDEL: CATHEDRAL COVE

  Rankiem przejazd przez okolice Firth of Thames, słynące z ptaków brodzących, oraz subtropikalne lasy deszczowe na Półwysep Coromandel. Zejdziecie do Cathedral Cove, gdzie pomoczycie się w wodzie, popływacie w turkusowej wodzie lub posiedzicie na plaży. Możliwość odwiedzenia Te Whangarui a Hei Marine reserve oraz słynnej Cooks Beach.

  3 dzień

  HOBBITON - ROTORUA

  Rano możecie się przenieść w świat hobbitów z opowieści Tolkiena odwiedzając Hobbiton, czyli miejsce, w którym kręcono wiele scen do filmu "Władca Pierścieni" oraz trylogii "Hobbit".

  Popołudniu ruszycie do Rotorua - wysyconego oparami siarki miasteczka nad wodami jeziora Rotorua. Wieczorem dla chętnych wieczór maoryski z kolacją i pokazem tańców lub Polynesian Spa.

  4 dzień

  ROTORUA - GEJZERY - TE WAIROA

  Zwiedzanie Rotorui i okolic. Możecie zobaczyć m.in.: wody termalne, jeziora, gejzery. Możecie też odwiedzić pobliskie miasteczko Te Wairoa. Jest to odpowiednik włoskich Pompei, czyli miasta "zakonserwowanego" przez wybuch wulkanu. Tutejsze życie zatrzymało się w roku 1886, po erupcji wulkanu Tarawera. Po południu, dla poszukujących dodatkowych przeżyć, wizyta w Parku Przygodowym (bungee, gigantyczne huśtawki, zorbing, imitacje skoku spadochronowego i inne atrakcje podnoszące poziom adrenaliny - koszt od ok. 35 USD za atrakcję). A jeśli nie gustujecie w sportach ekstremalnych, możecie zobaczyć imponującą fasadę  Muzeum Rotorua i pobliskie ogrody (muzeum zamknięte do odwołania) lub największy kompleks gejzerów i gorących źródeł w mieście – Te Puia (koszt ok. 38 USD).

  5 dzień

  WAIOTAPU: GEJZER LADY KNOX, CHAMPAGNE POOL - JEZIORO TAUPO I ROTOPOUNAMU

  Ruszycie w stronę regionu Waiotapu, znanego z aktywności geotermalnej, gejzerów i błot. Przejedziemy drogą widokową przez Waimangu Valley – miejsce, gdzie znajdował się najwyższy na świecie (prawie 400m) gejzer, dziś już nieaktywny. Na koniec zwiedzania parku Wai-o-Tapu udacie się na spektakl wybuchu gejzera Lady Knox. Dalej przejazd do Taupo z krótkim postojem przy wodospadzie Huka. Po południu spacer dookoła jeziora Rotopounamu, a jesli wolicie zastrzyk adrenaliny możecie udać się na rafting (koszt ok. 100-150 USD, w zależności od poziomu trudności).

  6 dzień

  TREKKING W PARKU NARODOWYM TONGARIRO

  Przejazd do Parku Narodowego Tongariro, tolkienowskiej krainy Mordoru. Dzień spędzicie na trekkingu pośród wulkanów, dymiących szczelin w ziemi i szmaragdowych jezior. Ten trekking jest uznawany za najpiękniejszy jednodniowy szlak na świecie.

  7 dzień

  WELLINGTON - PRZEPRAWA PRZEZ MARLBOROUGH SOUND

  Zajrzycie na parę chwil do stolicy – Wellington. Jeśli czas pozwoli, możecie zwiedzić muzeum o intrygującej nazwie Te Papa Tongarewa, jednak głównym celem jest przeprawa promowa przez Marlborough Sound – jedną z najciekawszych zatok Nowej Zelandii. Będziecie mogli podziwiać posiadłości, nieprzebyte lasy, malownicze wysepki oraz ptactwo i ssaki morskie. Już na Wyspie Południowej ruszycie w dalszą drogę w stronę Blenheim przez jeden z najsłynniejszych winiarskich regionów Nowej Zelandii.

  8 dzień

  KAIKOURA I WIELORYBY - TREKKING W MOUNT SUNDAY

  Kaikoura możecie udać się na obserwację największych ssaków na Ziemi - wielorybów, a także delfinów, pingwinów, fok, niezliczonych gatunków ptaków i innych zwierząt w ich naturalnym środowisku. Przy odrobinie szczęścia zobaczycie również orki. Mmożliwość wycieczki łodzią lub samolotem (koszt około 160 USD).
  Koło południa przejazd w kierunku Mt Cook, ale wcześniej odwiedzicie zapierającą dech w piersiach dolinę Mount Sunday. To właśnie to miejsce posłużyło twórcom Władcy Pierścieni za stolicę Rohanu – Edoras. Czeka Was przejazd po bezdrożach i 2 godzinny trekking.

  9 dzień

  JEZIORO TEKAPO - PARK NARODOWY GÓRY COOKA - OAMARU I PINGWINY

  Jedziecie nad malownicze jezioro Tekapo. Turkusowa woda, piękne góry i ośnieżone szczyty tworzą niepowtarzalną panoramę. Spacery i podziwianie widoków. Odwiedzicie m.in. bajkowo położony kościół Dobrego Pasterza. Po drodze zobaczycie także Park Narodowy Góry Cooka. Z pośród 27 najwyższych szczytów Nowej Zelandii, 22 znajdują się tutaj. Udacie się na trekking po parku (krótki do Kea Point z widokiem na Górę Cooka i lodowiec, albo ok. 3h po Hooker Valley). Wieczorem przejazd do Oamaru gdzie możecie pospacerować wiktoriańskimi uliczkami miasta i odwiedzić kolonię Niebieskich Pingwinów Małych (koszt od ok. 12 USD).

  10 dzień

  GŁAZY NARZUTOWE MOERAKI - PÓŁWYSEP OTAGO - DUNEDIN

  Rankiem będziecie podziwiać okrągłe głazy narzutowe Moeraki rozrzucone po plaży Koekohe. Przejazd na Półwysep Otago. Odwiedzicie jedyne w swoim rodzaju centrum albatrosów, gdzie rozwiążecie wszelkie zagadki związane z tymi olbrzymimi ptakami. Miłym dodatkiem będą pingwiny, foki, lwy morskie i piękne klify. Na trasie krótka wizyta w szkockim mieście Dunedin. Tutaj możecie zobaczyć kolonialne centrum miasta, dworzec, katedrę oraz wjechać na najbardziej stromą ulicę Świata – Baldwin Street.

  11 dzień

  FIORDY I REJS PO MILFORD SOUND - ALPY NOWOZELANDZKIE

  Ten dzień spędzicie pośród fiordów i w Alpach. Z Milford Sound udacie się w rejs po zatoce Milforda, gdzie oprócz malowniczych krajobrazów będziecie mogli zobaczyć foki, delfiny i wiele gatunków ptaków. Po drodze do zatoki liczne punkty przystankowe na podziwianie nieskażonej przyrody wyspy. W drodze powrotnej możecie zahaczyć o fragment szlaku Routeburn Track aby podziwiać panoramę Alp Nowozelandzkich. Przejazd do Queenstown – światowej stolicy sportów ekstremalnych.

  12 dzień

  QUEENSTOWN: SPORTY EKSTREMALNE

  Queenstown słynie ze sportów ekstremalnych. Tutaj będziecie mogli podnieść sobie poziom adrenaliny podczas skoku na bungee, wycieczki szybką łodzią po wąskim kanionie, lotu helikopterem lub skoku na gigantycznej huśtawce (koszt od ok. 140 USD za atrakcję). Możecie też zwiedzić centrum miasta, popłynąć w widokowy rejs parowcem po jeziorze Wakatipu (koszt ok. 43 USD) lub wejść na Queenstown Hill, skąd roztacza się panorama na miasto i jezioro.

  13 dzień

  QUEENSTOWN - JEZIORO WANAKA I HAWEA - FRANZ JOSEF

  Rano relaks w Queenstown. Po południu przejazd przez niezwykle malownicze okolice jezior Wanaka i Hawea do miejscowości Franz Josef w pobliżu znanego lodowca.

  14 dzień

  LODOWIEC FRANZ JOSEF - HOKITIKA

  Rano spacer do czoła lodowca Franz Josef. Dla głodnych wrażeń polecamy połączony z lotem helikopterem i eksploracją szczelin lodowych trekking po lodowcu (ok. 350 USD). Możecie też odwiedzić tunele Tatare, gdzie przy odrobinie szczęścia można spotkać świecące robaki. Po południu przejazd do miejscowości Hokitika - specjalizującej się w handlu zielonym kamieniem – jadeitem. Po drodze wizyta w szmaragdowym przełomie rzeki - Hokitika Gorge.

  15 dzień

  SKAŁY NALEŚNIKOWE - RZEKA PUNAKAIKI - PRZYLĄDEK FOULWIND - DROGA NR 6

  Jedziemy na północ przez malownicze tereny Rapahoe by dotrzeć do ciekawego „wybryku” natury: Skały Naleśnikowe – Pancake Rocks. Spacer wśród wystających z oceanu skał to odpoczynek, więc proponujemy też odrobinę dłuższy trekking wzdłuż brzegów rzeki Punakaiki – jednak niezbyt długi, bo czeka Was jeszcze przejazd malowniczą drogą nr 6, którą porównać można jedynie do Great Ocean Road albo kalifornijskiej jedynki. Na Cape Foulwind będziecie mieć kolejną okazję na obserwację fok. Przejeżdżając przez dawne miasto poszukiwaczy złota Westport udacie się na nocleg w kierunku Murchison.

  16 dzień

  CHRISTCHURCH

  Przejazd do Christchurch. Zwiedzanie miasta w odbudowie po silnym trzęsieniu ziemi.  Możecie przedłużyć swój wyjazd o odpoczynek na Fiji (8 dni) >>

  Szczegóły naszej propozycji zwiedzania znajdziesz w Twoim planie podróży dzień po dniu.

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII

  Lato przypada na miesiące od grudnia do lutego.
  Zimą (czerwiec-sierpień) temperatura spada, mogą pojawić się opady, a dni są wyraźnie krótsze.

 • JAK TO DZIAŁA

  • wybieracie jeden z gotowych programów indywidualnych
  • organizujemy Waszą podróż od A do Z - transport, zakwaterowanie, atrakcje, zwiedzanie
  • ruszacie na gotową wyprawę

  WYJAZD INDYWIDUALNY
  Wyprawa realizowana jest bez pilota. Ruszacie sami sprawdzoną przez nas trasą. Wszystkie świadczenia (transport, zakwaterowanie, wycieczki lokalne według programu) są zarezerwowane i opłacone.

  W podróży indywidualnej przydatna jest znajomość języka angielskiego. W krajach Ameryki Południowej i Środkowej dobrze jest znać podstawy języka hiszpańskiego.

  WIELKOŚĆ GRUPY
  Wyprawy indywidualne nie mają ograniczeń grupowych.

  CENA
  Oferta cenowa na naszej stronie skalkulowana jest dla 2 osób (zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienką).

  Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

  PROGRAM
  Wybieracie jeden z gotowych programów z oferty INDYWIDUALNIE.

  Przed wyjazdem otrzymacie Plan Podróży dzień po dniu w wygodnej aplikacji Vamoos - jest to plan podróży z dokładnym opisem przebiegu każdego dnia.

  W opisie znajdą się następujące informacje:

  • ZAKWATEROWANIE - zarezerwowane miejsca noclegowe;
  • TRANSPORT - zarezerwowany transport, w tym bilety wewnętrzne (bilety lotnicze, autobusowe, promowe) oraz transport prywatny; wskazówki dotyczące transportu;
  • INFO DODATKOWE - dokładny opis trasy, informacje jak optymalnie spędzić dzień w danym miejscu (co warto zobaczyć, jak się poruszać itp.), wcześniej zarezerwowane wycieczki zgodnie z programem, wycieczki dla chętnych, oraz kosztorys.

  OPCJE
  Program jest dość elastyczny.

  • dowolny termin
  • dowolna wielkość grupy
  • możliwość modyfikacji programu

  Modyfikacje mogą wiązać się ze zmianą ceny.

  DODATKOWO
  Każdy uczestnik indywidualnej wyprawy otrzymuje K-Box: koszulkę klubową, worek sportowy, etui na bilety, kartę ubezpieczeniową, plan podróży dzień po dniu oraz vouchery.

  ZAPEWNIAMY RÓWNIEŻ

  • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najlepszej opcji lotów
  • doradztwo w zakresie przygotowań do wyprawy

ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • plan Twojej podróży dzień po dniu z praktycznymi informacjami w wygodnej aplikacji mobilnej

 • 16 noclegów w hotelach lub motelach

 • wynajęcie samochodu osobowego na całej trasie bez limitu kilometrów (możliwość podwyższenia standardu za dopłatą)

 • bilet na przeprawę promową przez Marlborough Sound

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • K-Box - Twój zestaw podróżnika:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

  • vouchery

 CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletu lotniczego do Nowej Zelandii (Warszawa – Auckland – Warszawa od ok. 3500 PLN)

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie (do Hobbitonu itp. ok. 320 USD) i atrakcji dla chętnych

 • obowiązkowej opłaty za rejestrację w NZeTA oraz opłaty wjazdowej IVL: ok. 32 USD

 • wyżywienia

 • paliwa, opłat parkingowychi drogowych

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazd indywidualny - dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera