W 30 dni DOOKOŁA ŚWIATA! Sprawdź program wyprawy »
Krajobraz i przestrzeń

Z pilotem czy bez - którą formę zwiedzania obcych krajów wybrać?

1 czerwca 2020
Planowanie zagranicznego wyjazdu bardzo często wiąże się z wieloma dylematami. Jednym z nich może być decyzja o formie podróżowania – z pilotem czy bez?

Pilot wycieczki to osoba, która czuwa nad organizacją wyjazdu w imieniu biura podróży – przyjmuje wszelkie zgłoszenia, wskazuje atrakcje, przekazuje informacje, a więc sprawuje opiekę nad wszystkimi członkami wyjazdu w zakresie wynikającym z zawartej umowy. Korzystanie z jego usług ma zarówno swoje wady, jak i zalety.

W czym pomoże pilot wycieczki podczas zagranicznych wakacji?

 

Jeśli decydujemy się na zagraniczny wyjazd pod opieką pilota, możemy mieć pewność, że w razie ewentualnych problemów zostaniemy otoczeni profesjonalną pomocą. Pilot wycieczek ma za zadanie opiekować się klientem podczas wyjazdu i udzielać mu wszelkich informacji. Od pilota wycieczki dowiemy się, gdzie są najlepsze lokale gastronomiczne i miejsca warte odwiedzenia. Co więcej, od pilota wycieczki usłyszymy informacje na temat lokalnych obyczajów i miejscowej kultury. Bardzo często poznamy również historię zabytków i odwiedzanych miejsc. Najczęściej podczas takiego wyjazdu otrzymamy plan wycieczki i harmonogram, do którego należy się dostosować.

Jak widać korzystanie z tej opcji może zapewnić nam komfort i poczucie bezpieczeństwa podczas zagranicznych wakacji. Z drugiej jednak strony zależy to od indywidualnych priorytetów. Szczególnie jeśli cenimy sobie  własną autonomię. Warto wówczas rozważyć możliwość zwiedzania obcych krajów bez pilota.

Jakie są zalety podróżowania za granicą bez pilota wycieczki?

 

Spędzanie zagranicznych wakacji na własną rękę, również za pośrednictwem biura podróży, pozwala na samodzielną organizację własnego czasu. To od nas zależy, jak zaplanujemy dzień i jak będzie wyglądał nasz harmonogram. Decyzje możemy również podejmować dynamiczne i dostosowywać do bieżących czynników jak pogoda czy samopoczucie. Ma to swoje wady i zalety – takie wakacje dają pełną swobodę, ale wymagają od nas większego wysiłku organizacyjnego i umiejętności planowania, jak również szeroko pojętej ostrożności.