OSTATNIE MIEJSCA na wakacyjny wyjazd do Sri Lanki! Zarezerwuj miejsce i zobacz słonie na Cejlonie »
Krajobraz i przestrzeń

Mało znaczy więcej? Zalety zwiedzania w niewielkich grupach

16 września 2020
Różnorodność ofert i wycieczek do najciekawszych zakątków świata, jakie u nas znajdziecie, jest ogromna. Chcemy sprostać nawet najbardziej wyszukanym oczekiwaniom, bo wiemy, że planowanie wakacji wiąże się z różnymi upodobaniami. Niekiedy najważniejsze jest wybrane miejsce docelowe, innym razem cena, miejsce zakwaterowania czy komfort podróży. Nie bez znaczenia jest też wielkość grupy. To istotny czynnik determinujący udaną wycieczkę. Oto zalety podróżowania w małych grupach.


Większa elastyczność

 

Wycieczki w niewielkich grupach to rozwiązanie bardziej zindywidualizowane. Co to znaczy? Wybierając się objazdówkę autokarem z 40 innymi osobami, musisz nadążać za grupą i nie zawsze jest czas na zobaczenie wszystkiego. Jeśli grupa liczy od 4 do 12 osób, to mamy  możliwość bardziej indywidualnego dobrania programu, pokazania miejsc i atrakcji, które w szczególny sposób Cię zainteresują. Co więcej, taka grupa ma więcej czasu na rozmowy, pytania, czy spokojne zwiedzanie, bez konieczności czekania na wszystkich. To znacznie większy komfort.

Przemieszczanie się i kontakt z przewodnikiem

 

Z doświadczenia wiemy, że w niewielkich grupach komunikacja z pilotem jest zdecydowanie łatwiejsza. Każdy uczestnik jest zauważony wraz ze swoimi potrzebami. Znacznie łatwiej jest nawiązać fajną relację z całą grupą. Takie podróżowanie w niewielkiej grupie łączy, dzięki wspólnym doświadczeniom, dlatego każdego kolejnego dnia jesteśmy ze sobą bardziej zżyci, co wpływa pozytywnie na przebieg wyjazdu.
Kolejna kwestia to przemieszczanie się. Często w małej grupie jest to zdecydowanie łatwiejsze, możemy np. skorzystać z jakiegoś miejscowego rozwiązania, tam, gdzie nie wjedziemy autokarem czy busem. Łatwiejsze jest również korzystanie z publicznych środków transportu.

Mniej, znaczy więcej!

 

Mniejsza grupa ma większe możliwości. Łatwiej jest nie tylko zorganizować transport, ale także zwiedzić więcej miejsc. Prowadząc grupę kilku osób, możemy zajrzeć także w miejsca, których nie moglibyśmy pokazać większej grupie. Łatwiej jest także o zgranie się, mniej jest organizowania się, a więcej tego, czego na wycieczkach szukasz – zwiedzania, lokalnych ciekawostek czy turystycznych smaczków. Niewielka grupa to ogromne zalety i możliwość zwiedzania w bardziej komfortowy sposób. To także sposób na nawiązanie relacji z uczestnikami wycieczki i przewodnikiem. Taka grupa pozwala na większą swobodę w zwiedzaniu i spełnianie indywidualnych życzeń podróżników.

Przeczytaj także: