.

Blog Kiribati Club

Zwiedzaj powoli. Na czym polega idea slow travel?

29 września 2020

Żyjemy w pośpiechu. I tak samo podróżujemy. W ciągu całego roku z trudem udaje nam się wygospodarować tydzień na urlop. Podczas tych intensywnych 7 dni, chcemy zwiedzić największe atrakcje w bliższej i dalszej okolicy, opalić się, wyspać, skosztować lokalnych specjałów, poznać kulturę, zwyczaje i historię regionu. A wszystko oczywiście z telefonem w dłoni, bo każdą minutę wakacji trzeba uwiecznić na zdjęciu. Efekt? Z wyjazdu wracamy bardziej zmęczeni i przytłoczeni niż czuliśmy się wcześniej. Alternatywą dla takiej formy „wypoczynku” są podróże w stylu slow travel.

Podróżuj powoli

 

W dosłownym tłumaczeniu idea slow travel zachęca do tego, aby podróżować powoli. Z jednej strony chodzi o nasz komfort, z drugiej o dobro środowiska. To naturalna kontynuacja trendów, jakie w latach 80. XX wieku zaczęły popularyzować się we Włoszech. Slow food, slow living… czas na slow travel, który pozwoli na odzyskanie równowagi, odcięcie się od spraw doczesnych, spokojne poznawanie nowych obszarów i dogłębne przeżywanie odbieranych wrażeń. Dlaczego warto wybrać wakacje w takiej formie?

Jeżeli do tej pory nie miałeś okazji wybrać się na slow travel, możesz zapisać się na wycieczki organizowane przez biuro podróży. Ważna jest bowiem nie tylko sama filozofia, ale też aspekty praktyczne, czyli dobrze przemyślany plan zwiedzania i wypoczynku, a także urlop w miejscu, które sprzyja wyciszeniu się.

Podobne artykuły

Wyprawy w ten region świata

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera