Dołącz do grupy

REJS NA ANTARKTYDĘ i SZETLANDY (G EXPEDITION)

Antarktyda 11 dni

REJS NA ANTARKTYDĘ i SZETLANDY (G EXPEDITION)

Ta niezapomniana wyprawa na Antarktydę zabierze Was w rejs na Półwysep Antarktyczny i Szetlandy Południowe. Podczas rejsu będziecie przesiadać się na specjalne pontony - zodiaki - i to nimi będziecie docierać do Białego Lądu i na wyspy. Poznacie życie pingwinów z bliska, będziecie obserwowac wieloryby i morskie ptactwo, a także niesamowite krajobrazy krainy lodu - góry lodowe i wyspy pokryte śnieżną czapą.

Polubisz ten wyjazd za:

 • niesamowite krajobrazy półwyspu Antarktycznego i Szetlandów
 • wycieczki pontonami Zodiakami
 • kameralność rejsu - statek zabiera tylko 140 pasażerów

Trasa

 • USHUAIA
 • CIEŚNINA DRAKE'A
 • PÓŁWYSEP ANTARKTYCZNY
 • USHUAIA

Plan podróży

 • 1 dzień Przylot do Ushuaia

  Po przylocie do Ushuaia transfer do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny.
  (Zalecamy przylot do Ushuaia przynajmniej na 1 dzień przed planowanym zaokrętowaniem.)

 • 2 dzień Ushuaia - Kanał Beagle'a

  Śniadanie w hotelu. Do 16:00 czas wolny (np. na ostatnie zakupy w Ushuaia, opcjonalną wycieczkę do Parku Narodowego Tierra Del Fuego lub opcjonalną wspinaczkę na lodowiec Marshall).
  O 16:00 zaokrętowanie na statek G Expedition. Początek rejsu przez kanał Beaglea.
  (Posiłki: 1x śniadanie, 1x obiad)

 • 3-4 dzień Rejs na Antarktydę - Cieśnina Drake'a

  Przeprawa w kierunku owianej złą sławą przez żeglarzy cieśniny Drake’a. Zazwyczaj woda jest bardzo wzburzona, ale można też trafić na dobre warunki i przepłynąć cieśninę spokojnie. Odcinek najbardziej wzburzonej wody na świecie nieustannie się zmienia i trudno przewidzieć pogodę. Ta 500-milowa cieśnina oddziela Amerykę Południową od Antarktydy i została nazwana imieniem Franciszka Drake’a, znanego angielskiego podróżnika i pirata. W tych dniach można będzie zobaczyć pierwsze góry lodowe, wieloryby i albatrosy.
  Dodatkowo podczas trwania całego rejsu w salach wykładowych specjaliści będą prowadzić prezentacje i wykłady na temat Białego Lądu.
  (Posiłki: 2x śniadanie, 2x lunch, 2x obiad).

 • 5-8 dzień Rejs Półwysep Antarktyczny i Południowe Szetlandy

  Podczas rejsu wzdłuż wybrzeża półwyspu Antarktycznego w planach są dwa zejścia na ląd dziennie. Odbywają się one za pomocą specjalnych łodzi o nazwie „Zodiac” (wzmocnione pontony z silnikami, służące do eksploracji brzegów). Program ekspedycji będzie zależał od warunków pogodowych, przemieszczającego się lodu i samej natury. Zejścia na ląd „Zodiakami” są uzależnione od fal, pogody i gór lodowych. Być może uda się poobserwować wieloryby, orki, morskie lamparty oraz pingwiny.
  Szetlandy słyną z kolonii pingwinów Adélie i pingwinów maskowych, oraz wielu gatunków ptaków, które poznacie z bliska podczas zejść na ląd.
  Dla chętnych, przy odpowiednich warunkach pogodowych, będzie możliwość wykąpania się w antarktycznej częsci oceanu.
  (Posiłki: 4x śniadanie, 4x lunch, 4x obiad)

 • 9-10 dzień Rejs powrotny do Ushuaia

  Rejs powrotny do Ushuaia przez cieśninę Drake’a. Ostatnia szansa na obserwację wielorybów i ptaków, oraz ostatnie wykłady i prezentacje na pokładzie statku.
  (Posiłki: 2x śniadanie, 2x lunch, 2x obiad)

 • 11 dzień WYOKRĘTOWANIE

  Po śnaidaniu na pokładzie statku wyokrętowanie. Koniec rejsu.
  (Posiłki: 1x śniadanie).

Kiedy jechać

Pogoda

Sezon turystyczny na Antarktydzie jest krótki i trwa maksymalnie 5 miesięcy. Zimą (czyli polskim latem) ten rejon świata jest niedostępny. Na Antarktydzie wtedy panują ekstremalne warunki pogodowe i bardzo niskie temperatury.

Listopad: początek sezonu turystycznego. Jest to okres godowy ptaków, w tym najbardziej charakterystycznych - pingwinów, które łączą się w pary i zasiedlają gniazda. Góry lodowe, kształty i krajobrazy, które tworzą się w tym czasie, robią największe wrażenie.

Grudzień i styczeń: pełnia lata, rozkwita przyroda, w koloniach pingwinów przychodzi na świat potomstwo, temperatury często przekraczają 0°C, a dni trwają właściwie całą dobę.

Luty i marzec: czyli późne lato, to najlepszy okres obserwacji wielorybów i niemal już samodzielnych młodych pingwinów.

 

 

Dodatkowe informacje

 • Wizy

  Argentyna

  • Obywateli polskich udających się do Argentyny na okres do 90 dni nie obowiązują wizy. 
  • Przy przekraczaniu granicy wjeżdżający może być poproszony o okazanie biletu powrotnego oraz środków finansowych na pokrycie kosztów pobytu.
  • Przy przekraczaniu granicy wymagany jest 6-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od planowanej daty wyjazdu z Argentyny.


  Antarktyda

  • Wizy nie są wymagane.


Masz pytania? Skontaktuj się z nami

+ 48 61 867 90 00info@kiribaticlub.pl

Wyszukaj wyjazd marzeń