.

KOSTARYKA, NIKARAGUA i PANAMA indywidualnie

Drukuj stronę
22 dni
Kostaryka, Nikaragua, Panama
wielkość grupy: dowolna
 • KOSTARYKA, NIKARAGUA i PANAMA indywidualnie

  Pełna emocji podróż przez Kostarykę, Nikaraguę i Panamę. Podczas tej wyprawy czekają na Ciebie m.in.: wycieczki konne, rowerowe, trekkingi i spływy kajakowe, zjazd z wulkanu na desce sandboardowej, park linowy z bungee i wielką huśtawką zwaną Tarzanem, nurkowanie... A jeśli wolisz po prostu rozkoszować się pięknem rajskich plaż - to znajdziesz ich tu pod dostatkiem!

  1 dzień

  Wylot z Polski

  Wylot z Polski. Przylot do Managua, zakwaterowanie w hotelu. 

  2 dzień

  Nikaragua - Penitas

  Rano odbiór z hotelu i przejazd prywatnym busem do Penitas, miejscowości położnej nad oceanem. Zakwaterowanie w hoteliku przy plaży.

  3 dzień

  Penitas

  Relaks na plaży. Możliwość wycieczki łodzią do rezerwatu ptaków, lub przejażdżka konna na plaży (ok. 10 – 20 USD). Można również zdobyć pobliski wulkan i zjeżdżać na deskach sandboardowych z jego stoków – emocje gwarantowane! (ok. 30 USD) lub wejść na wulkan Telica i przy odrobinie szczęścia zobaczyć lawę.

  4 dzień

  PENITAS (WULKAN MOMOTOMBO)

  Relaks na plaży lub całodniowy trekking na wulkan Momotombo (ok.80 USD). Wulkan wznosi się na wysokość 1297 m n.p.m, a jego doskonale symetryczna sylwetka stała się symbolem Nikaragui.

  5 dzień

  GRANADA

  Rano ostatnie kąpiele w Oceanie Spokojnym. Następnie przejazd prywatnym transportem z Penitas do Granady. Po drodzezwiedzanie  aktywnego wulkan Masaya. Krótki spacer w górę wśród wulkanicznej przyrody. Po południu zakwaterowanie w jednym z uroczych hotelików w centrum kolorowej Granady.

  6 dzień

  GRANADA ISLETAS

  Rejs na jedną z wysp na jeziorze Nikaragua. Przeprawa kajakami lub łodzią (15 USD łódź, 25 USD kajaki) wśród pięknej i ciekawej roślinności jeziora, z daleka będzie dobrze widoczny wulkan Mombacho. Spacer po Granadzie.

  7 dzień

  WYSPA OMETEPE

  Przejazd na wyspę Ometepe busem i promem i zakwaterowanie w hotelu. Wycieczka po wyspie zachwyci wielbicieli przyrody i trekkingów górskich. A dla spragnionych relaksu, czas na cudownej plaży leżącej pomiędzy dwoma wulkanami.

  8 dzień

  WYSPA OMETEPE

  Kolejny dzień na wyspie i trekking do wodospadów Ramon, gdzie można się wykąpać. Po południu przejazd do San Juan del Sur.

  9 dzień

  SAN JUAN DEL SUR

  Dla chętnych wycieczka konna (30 USD) lub busem na piękne, oddalone od miasteczka dzikie plaże. W nocy, w okresie lęgowym, można udać się do pobliskiego rezerwatu i obserwować składanie jaj przez wielkie żółwie morskie (ok. 30 USD). Wieczór w jednej z wielu knajpek na plaży.

  10 dzień

  KOSTARYKA - MONTEVERDE

  Rano wyjazd z San Juan w kierunku granicy z Kostaryką. Prywatny przejazd w okolice Parku Narodowego Monteverde. Droga prowadzi przez wspaniały las chmurowy z bardzo bujną roślinnością. Nocleg w miejscowości Monteverde położonej na szczycie góry.

  11 dzień

  Monteverde

  Podziwianie flory i fauny Parku Narodowego Monteverde. Zachwyci Was intensywna zieleń lasu chmurowego i zwinne koliberki. Dla chętnych nocny spacer (ok. 20 USD) po lesie w celu obserwacji zwierząt. Przewodnicy pokażą Wam leniwce, tarantule i niebezpieczne węże zwisające niczym gałęzie drzew. Dla wielbicieli żab obowiązkowa wizyta w El Ranario – można tam obejrzeć rozmaite gatunki żab i ropuch kolorowych niczym motyle (ok. 10 USD). Możliwość wzięcia udziału w wycieczce konnej (jest to właściwie "spacer na koniach", więc dadzą sobie radę nawet początkujący jeźdźcy). Przejażdżka pozwala zobaczyć okoliczne plantacje kawy i podziwiać widok z sąsiedniej góry na otaczający Monteverde las chmurowy (ok. 45 USD).

  12 dzień

  Monteverde - La Fortuna

  Relaks w otoczeniu pięknych, zielonych wzgórz Monteverde. Spacery po mostach linowych (ok. 30 USD) lub canopy (ok. 50 USD) wśród pięknej roślinności, następnie przejazd busem i łodzią po jeziorze Arenal do miejscowości La Fortuna. Zakwaterowanie w La Fortuna - miejscowość leży u podnóża majestatycznego wulkanu Arenal.

  13 dzień

  la fortuna

  Wycieczka do gorących źródeł i relaks w basenach (ok. 40 USD). Następnie spacer na punkt widokowy u podnóża wulkanu Arenal, w przeszłości jednego z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Możliwość skorzystania z jednej z aktywnych wycieczek organizowanych w pobliżu - konne, rowerowe, wspinaczki, kajaki, canopy itp (20 USD - 50 USD). 

  14 dzień

  La Fortuna - Puerto Viejo

  Przejazd busem do Puerto Viejo i relaks. Żądni emocji mogą wybrać ekscytujący rafting po rzece Pacuare (ok. 100 USD). Po raftingu przejazd do Puerto Viejo.

  15 dzień

  PUERTO VIEJO

  Odpoczynek w Puerto Viejo. Puerto Viejo to miasteczko nad Morzem Karaibskim, które słynie z największej fali w Kostaryce zwanej Salsa Brava i jest ulubionym miejscem surferów. A miłośników plażowania w pięknej scenerii zauroczą kolorowe plaże.

  16 dzień

  PUERTO VIEJO

  Plaża w Cahuita jest jedną z najpiękniejszych plaż porośniętych palmami. Biały piasek, rafy koralowe i muszle sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek. Możliwość udania się na spacer po Parku Narodowym Cahuita lub dla chętnych nurkowanie wśród raf koralowych (ok. 60 USD) lub zwiedzanie okolicy na rowerach (ok. 10 USD). Powrót do Puerto Viejo.

  17 dzień

  PUERTO VIEJO

  Odpoczynek w Puerto Viejo. Dla chętnych wycieczka rowerowa po okolicy (ok. 7 USD). Odwiedzicie piękne plaże i plantacje kakao. Możliwe lekcje surfingu - także dla początkujących.

  18 dzień

  PANAMA - BOCAS DEL TORO

  Przejazd na wyspy Bocas del Toro w Panamie i odpoczynek na plaży. A potem łodzią motorową popłyniecie na Playa de las Estrellas - kąpiel z rozgwiazdami (ok. 25 USD)

  19 dzień

  BOCAS DEL TORO

  Wycieczka motorówką – snorkling, nurkowanie na rafie i plaża czerwonej żaby (ok. 30 USD), lub relaks na plaży.

  20 dzień

  Panama

  Przelot do Panamy. Samodzielne zwiedzanie miasta - Starej Panamy - wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jedną ze słynnych atrakcji jest katedra ze złotym ołtarzem z początku XVII w. Przejazd nad Kanał Panamski, (ok.30 USD) gdzie zobaczycie, jak przez śluzę przedostają się wielkie kontenerowce. Wieczorem czas skosztować lokalnego trunku - rumu „Abuelo”. Nocleg w hotelu.

  21 dzień

  wylot do polski

  22 dzień

  Przylot do Polski • Wycieczka konna po plaży

  Koszt ok. 10 - 20 USD

  Sandboarding na wulkanie

  Koszt ok. 30 USD.

  Treking na Momotombo

  Koszt ok. 50 USD.

  Obserwacja żółwi

  Koszt ok. 30 USD.

  Poranna obserwacja ptaków

  Koszt ok. 40 USD.

  Nocne wyjście do lasu chmurowego

  Koszt około 20 USD.

  Canopy tour - Bungee

  Koszt od 55 do 120 USD.

  Wycieczka konna w Monte Verde

  Koszt około 45 USD.

  Rafting

  Koszt ok. 100 USD.

  Nurkowanie w Puerto Viejo

  Koszt ok. 60 USD.

  Wycieczka rowerowa

  Koszt ok. 10 USD.

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  Nikaragua – Managua
  miesiąc   - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 31 32 33 33 33 31 30 31 30 30 31 30
  średnia min. temp. °C 21 21 22 23 24 23 23 23 23 22 22 21
  dni z opadem - 4 2 2 2 10 16 15 16 18 15 8 5

   

  Kostaryka - Puntarenas
  miesiąc   - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 31 32 33 33 31 31 30 30 30 30 30 30
  średnia min. temp. °C 24 25 25 25 25 25 24 23 23 24 24 24
  dni z opadem - 2 2 3 8 19 21 18 22 24 25 15 6

   

  Kostaryka – Puerto Viejo
  miesiąc   - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 29 29 30 30 31 30 30 30 31 30 30 29
  średnia min. temp. °C 21 21 21 22 23 23 23 22 22 22 22 21
  dni z opadem - 18 16 17 16 18 19 23 19 14 17 17 21

   

  Panama – Panama City
  miesiąc   - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 31 32 32 32 31 30 30 30 30 29 30 30
  średnia min. temp. °C 23 23 23 24 24 24 24 24 23 23 23 23
  dni z opadem - 3 2 1 4 11 12 11 11 12 13 13 8
 • JAK TO DZIAŁA

  • wybieracie jeden z gotowych programów indywidualnych
  • organizujemy Waszą podróż od A do Z - transport, zakwaterowanie, atrakcje, zwiedzanie
  • ruszacie na gotową wyprawę

  WYJAZD INDYWIDUALNY
  Wyprawa realizowana jest bez pilota. Ruszacie sami sprawdzoną przez nas trasą. Wszystkie świadczenia (transport, zakwaterowanie, wycieczki lokalne według programu) są zarezerwowane i opłacone.

  W podróży indywidualnej przydatna jest znajomość języka angielskiego. W krajach Ameryki Południowej i Środkowej dobrze jest znać podstawy języka hiszpańskiego.

  WIELKOŚĆ GRUPY
  Wyprawy indywidualne nie mają ograniczeń grupowych.

  CENA
  Oferta cenowa na naszej stronie skalkulowana jest dla 2 osób (zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienką).

  Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

  PROGRAM
  Wybieracie jeden z gotowych programów z oferty INDYWIDUALNIE.

  Przed wyjazdem otrzymacie Plan Podróży dzień po dniu w wygodnej aplikacji Vamoos - jest to plan podróży z dokładnym opisem przebiegu każdego dnia.

  W opisie znajdą się następujące informacje:

  • ZAKWATEROWANIE - zarezerwowane miejsca noclegowe;
  • TRANSPORT - zarezerwowany transport, w tym bilety wewnętrzne (bilety lotnicze, autobusowe, promowe) oraz transport prywatny; wskazówki dotyczące transportu;
  • INFO DODATKOWE - dokładny opis trasy, informacje jak optymalnie spędzić dzień w danym miejscu (co warto zobaczyć, jak się poruszać itp.), wcześniej zarezerwowane wycieczki zgodnie z programem, wycieczki dla chętnych, oraz kosztorys.

  OPCJE
  Program jest dość elastyczny.

  • dowolny termin
  • dowolna wielkość grupy
  • możliwość modyfikacji programu

  Modyfikacje mogą wiązać się ze zmianą ceny.

  DODATKOWO
  Każdy uczestnik indywidualnej wyprawy otrzymuje K-Box: koszulkę klubową, worek sportowy, etui na bilety, kartę ubezpieczeniową, plan podróży dzień po dniu oraz vouchery.

  ZAPEWNIAMY RÓWNIEŻ

  • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najlepszej opcji lotów
  • doradztwo w zakresie przygotowań do wyprawy

ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • plan Twojej podróży dzień po dniu z praktycznymi informacjami w wygodnej aplikacji mobilnej

 • bilet lotniczy wewnętrzny na trasie Bocas del Toro – Panama

 • transfery z i na lotniska w Managua oraz Panamie

 • 18 noclegów wg programu w hotelach w pokojach 2os. 

 • wszystkie przejazdy zgodnie z programem

 • wycieczki:

  • Wulkan Masaya

  • Wyspa Ometepe

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • K-Box - Twój zestaw podróżnika:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

  • vouchery

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów lotniczych (Warszawa – Managua oraz Panama – Warszawa ok. 4500-5500 PLN)

 • biletów wstępu oraz transportu nieujętego w programie - taxi itp.: ok. 50 USD

 • wyżywienia: ok. 20-30 USD dziennie na osobę

 • opłaty wyjazdowej z Nikaragui: ok. 3 USD

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

 • opcjonalnie: opieki pilota Kiribati Club

Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazd indywidualny - dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera