Odkryj kraj kontrastów, obok którego nie przejdziesz obojętnie - wybierz swoją wyprawę do INDII »
Wyjazd na zamówienie
Ameryka Środkowa Meksyk 15 dnidla par, grup znajomych, rodzin, wielbicieli starych cywilizacji, miłosników wody i przyrody

Cena

 • cena: od OPCJA: domki przy plaży w Tulum
  Podana cena na osobę obowiązuje przy 2os.
  Wyślij zapytanie
 • cena: od OPCJA: hotel przy plaży w Tulum
  Podana cena na osobę obowiązuje przy 2os.
  Wyślij zapytanie

Masz pytania? Porozmawiajmy

+ 48 513 051 310

MEKSYK

Nasz wyjazd na zamówienie do Meksyku to wyprawa dla prawdziwych globtroterów. Rozpoczniesz od gigantycznej stolicy Mexico City, aby następnie poznawać uroki małych miast i miasteczek. Podczas tej podróży zapoznasz się z cywilizacjami Majów, Azteków, Zapoteków i innych prekolumbijskich mieszkańców Ameryki Środkowej, odwiedzisz Indian Tzotzil i poznasz ich zwyczaje, spędzisz noc w dżungli i wykąpiesz się w źródłach przy skamieniałym wodospadzie. Na koniec czeka Cię odpoczynek na cudownej karaibskiej plaży w Tulum.

Plan podróży

 • 1 dzień PRZYLOT

  Przylot do stolicy Meksyku. Z lotniska odbierze Was prywatny transfer i zawiezie do hotelu w pobliże słynnego placu Zócalo (największego placu obu Ameryk). Zakwaterowanie w hotelu. Samodzielny spacer po Zócalo.

   

  Plac Zócalo, oficjalnie znany jako Plaza de la Constitución, jest głównym placem w centrum Mexico City i jednym z największych placów na świecie. Znajdują się na nim takie budynki jak jak imponująca Katedra Metropolitalna, największa i najstarsza katedra w obu Amerykach, oraz Pałac Narodowy, siedziba prezydenta Meksyku. Dookoła placu znajduje się również historyczny budynek ratusza oraz wiele innych zabytkowych budowli, które odzwierciedlają bogatą historię i kulturę Meksyku.

   

  Proponowany hotel przy Zocalo: Hotel Best Western Hotel Majestic lub podobny

 • 2 dzień MEXICO CITY - TEOTIHUACAN

  Po śniadaniu wycieczka do Miasta Umarłych Teotihuacan (przewodnik w języku angielskim, wycieczka grupowa). To tutaj zobaczycie piramidę Słońca, która jest trzecią co do wielkości piramidą na świecie, oraz na piramidę Księżyca, skąd roztacza się widok na całą Dolinę Teotihuacan. Przejdziecie się aleją umarłych do Świątyni Pierzastego Węża, gdzie znajdują się imponujące rzeźby boga Quetzalcoatla. W drodze do oddalonego od Meksyku miasta-ruin zwiedzicie Plac Trzech Kultur, gdzie spotykają się pozostałości azteckie, kolonialne budynki hiszpańskie i nowoczesna architektura.

   

  Odwiedzicie także Bazylikę Matki Boskiej z Guadalupe, najważniejsze sanktuarium maryjne w Ameryce Łacińskiej, które corocznie odwiedza miliony pielgrzymów. Powrót po południu i czas na samodzielną eksplorację miasta. Możecie udać się do Pałacu Narodowego znajdującego się na placu Zocalo i tam zobaczyć historię Meksyku na freskach słynnego Diego Rivery.

   

  Proponowany hotel przy Zocalo: Hotel Best Western Hotel Majestic lub podobny

 • 3 dzień MEXICO CITY

  City Tour z przewodnikiem (wycieczka grupowa) w Mexico City. Zwiedzanie miasta zaczniecie od Centro Historico wpisanego na listę UNESCO: Zocalo – plac Konstytucji z przepiękną Katedrą Metropolitalną z XVIII-wiecznymi dzwonnicami, które są jednymi z najwyższych w Ameryce Łacińskiej, oraz Pałacem Narodowym, którego wnętrza zdobią olbrzymie murale Diega Rivery przedstawiające historię Meksyku od czasów prekolumbijskich do rewolucji meksykańskiej.

   

  Zobaczymy część ruin Templo Mayor – świątyni Azteków, która była miejscem m.in. koronacji czy składania ofiar, gdzie odkryto kamień Coyolxauhqui, przedstawiający aztecką boginię księżyca. Następnie zobaczycie Pałac Sztuk Pięknych (Bellas Artes), znany ze swojej unikalnej, marmurowej fasady i pięknych witraży Tiffany’ego, a z 44 piętra Torre Latinoamericana będziemy podziwiać jedną z największych aglomeracji świata, która przetrwała trzęsienie ziemi w 1985 roku bez większych uszkodzeń. Późny check-out z hotelu. W nocy przejazd autobusem liniowym do Oaxaca.

   

  *Istnieje możliwość zamiany przejazdu nocnego na przelot (koszt przelotu ok. 130 USD/os).

 • 4 dzień OAXACA - MONTE ALBAN

  W nocy około północy transfer na dworzec. Nocny przejazd, trwający około 6 godzin, autobusem liniowym do Oaxaca, następnie transfer do hotelu. Po krótkim odpoczynku pojedziecie na wycieczkę na Monte Alban (Białą Górę), gdzie znajdują się tajemnicze ruiny kultury Zapoteków i Misteków, w tym słynne obserwatorium astronomiczne i unikalne grobowce. Po południu czas na samodzielne odkrywanie miasta, które słynie z czekolady oraz przekąsek chapulines – koników polnych podsmażanych z chili, solą i sokiem z limonki, stanowiących tradycyjny przysmak regionu.

   

  Proponowany hotel: Casona Oaxaca lub podobny

 • 5 dzień HIERVE DEL AGUA SKAMIENIAŁY WODOSPAD

  Wycieczka do Hierve del Agua, słynącego z naturalnych basenów i imponujących formacji skalnych skamieniałego wodospadu, które powstały w wyniku osadzania się minerałów z wody źródlanej przez tysiące lat. Czas na relaks w naturalnych basenach z krystalicznie czystą wodą, które oferują wspaniałe widoki na otaczające góry. Zwiedzanie pobliskiej fabryki Mezcalu, gdzie poznacie tradycyjne metody produkcji tego trunku oraz będziecie mieli okazję degustować różne jego odmiany. Powrót do Oaxaca.

   

  Proponowany hotel: Casona Oaxaca lub podobny

 • 6 dzień SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS - SAN JUAN CHAMULA

  Przelot do  San Cristobal i transfer do hotelu. Po południu udacie się na wycieczkę do wiosek indiańskich - San Juan de Chamula i Zinancantan. Tutaj poznacie lokalnych Indian, zobaczycie ich domy od środka i niesamowite obrzędy w lokalnym kościółku. Powrót na nocleg do San Cristobal.

   

  Proponowany hotel: Hotel D Monica

 • 7 dzień KANION SUMIDERO

  Rano pojedziecie do Kanionu Sumidero – urwistego wąwozu wypłukanego przez dziką rzekę Rio Grijalva, gdzie czeka Was spływ łodzią w kanionie. W trakcie spływu zobaczycie krokodyle, małpy oraz różne gatunki ptaków, podziwiając jednocześnie imponujące ściany kanionu sięgające nawet 1000 metrów wysokości. Powrót do San Cristobal i czas na samodzielną eksplorację miasta.

   

  Proponowany hotel: Hotel D Monica

 • 8 dzień AGUA AZUL - PALENQUE

  Po śniadaniu przejazd widokową górską drogą do Palenque. W drodze zwiedzanie malowniczych wodospadów Misol Ha i Agua Azul, gdzie będziesz mógł podziwiać turkusowe wody i otaczającą przyrodę. Po krótkim zwiedzaniu ruszycie w dalszą drogę do Palenque. Zwiedzicie ruiny miasta Majów położone w gęstej dżungli, odkrywając imponujące piramidy, pałace i rzeźby z epoki prekolumbijskiej. Następnie zakwaterowanie w hotelu w Palenque Pueblo, gdzie będziecie mieli czas na odpoczynek po dniu pełnym wrażeń.

   

  Proponowany hotel: Hotel La Aldea del Halach Huinic lub podobny.

 • 9 dzień MERIDA

  Przejazd autobusem liniowym do Méridy. Czas przejazdu wynosi około 8 godzin. Po przyjeździe nastąpi transfer do hotelu w Méridzie, gdzie będziecie mieli okazję odpocząć po długiej podróży i przygotować się do zwiedzania tego urokliwego miasta.

   

  Mérida, stolica stanu Jukatan, to miasto bogate w kulturę i historię Majów, które wciąż odczuwalna jest w jego architekturze i lokalnej kuchni. Spacerując po jego kolorowych uliczkach, można podziwiać kolonialne budynki, odwiedzić tradycyjne targi, a wieczorem delektować się muzyką na żywo w parkach miejskich.

   

  Proonowany hotel: Hotel Casa de Balam w centrum miasta lub podobny

 • 10 dzień CELESTUN FLAMINGI I PLAYA PROGRESO

  Wycieczka z prywatnym kierowcą do Celestun pozwoli Wam zobaczyć słynne stada flamingów i inne ptaki w Rezerwacie Biosfery Celestún. Możecie też skorzystać z kąpieli w małej cenocie. Następnie przejedziecie do plaży Progreso, gdzie odpoczniecie w barze przy jukatańskich drinkach i lokalnych przekąskach. Po tym wszystkim wrócicie do Méridy na nocleg.
   
  Proonowany hotel: Hotel Casa de Balam w centrum miasta lub podobny

   

   

   

   

 • 11 dzień CHICHEN ITZA

  Przejazd z prywatnym kierowcą do Piste, skąd udacie się na zwiedzanie prekolumbijskiego miasta Chichen Itza. Zobaczycie piramidę Kukulkana, która ma 365 stopni odpowiadających dniom roku, a jej architektura jest wyjątkowym przykładem zaawansowanej wiedzy astronomicznej Majów. Następnie odwiedzicie świętą Cenotę, do której Majowie wrzucali ofiary w postaci dziewic i dzieci, podkreślając tym samym znaczenie religijne tego miejsca oraz ich wierzenia w zaświaty.

   

  Po zwiedzaniu pojedziecie na kąpiel w bajkowej scenerii Cenote Ik Kil, jednej z najbardziej malowniczych cenot na półwyspie Jukatan, otoczonej bujną roślinnością i wysokimi klifami, co tworzy niepowtarzalny klimat relaksu i uroku. Nocleg w hotelu w Piste.

   

  Proponowany hotel: Chitchen Itza lub podobny

 • 12 dzień TULUM

  Rano przejazd prywatnym transportem do Tulum. Po zakwaterowaniu w klimatycznych domkach przy plaży czas na zasłużony odpoczynek. Morze Karaibskie na wyciągnięcie ręki zaprasza do relaksu, ale dla tych, którzy wolą aktywny odpoczynek okolica oferuje mnóstwo atrakcji. Możecie skorzystać z nurkowania w cenotach, których kryształowo czysta woda zachwyca nie tylko doświadczonych nurków (koszt ok. 120 USD), bądź zdecydować się na snorkeling (koszt ok. 20 USD), aby podziwiać kolorowe rafy i różnorodność morskiego życia. Alternatywnie można wybrać rowery lub długie spacery po karaibskiej plaży, podziwiając piękno przyrody i zapierające dech w piersiach widoki.

   

  Proponowany hotel: Diamantek K lub podobny

 • 13 dzień TULUM

  Odpoczynku w Tulum ciąg dalszy. Czas na plażowanie i sporty wodne lub spacer plażą do ruin malowniczo położonego miasta porzuconego przez Majów, które oferują spektakularne widoki na Morze Karaibskie i są jedynym stanowiskiem archeologicznym w Meksyku znajdującym się nad samym morzem.

   

  Proponowany hotel: Diamantek K lub podobny

 • 14 dzień TULUM

  Dzień na pożegnanie się z Meksykiem - ostatnie kąpiele w Morzu Karaibskim, smakowite owoce morza i zakupy pamiątek.

   

  Proponowany hotel: Diamantek K lub podobny

 • 15/16 dzień WYLOT I PRZYLOT

  Transfer na lotnisko w Cancun i wylot do Europy. Przylot do kraju kolejnego dnia.

Cena

Cena obejmuje

Zakwaterowanie
 • 9 noclegów w hotelu w pokoju 2 os. (w tym jeden późny check out w Meksyku)
 • 4 noclegi w domkach z łazienkami przy plaży Morza Karaibskiego w Tulum
Wycieczki
 • wycieczka do Teotihuacan i Guadalupe (wycieczka grupowa z przewodnikiem w języku angielskim, transport, bilet wstępu)
 • City Tour w Mexico City (przewodnik w języku angielskim, wycieczka grupowa)
 • wycieczka do Monte Alban, El Tule w Oaxaca (transport, przewodnik w języku angielskim, wycieczka grupowa)
 • wycieczka grupowa do Kanionu Sumidero (transport, przewodnik w języku angielskim)
 • wycieczka grupowa do wiosek San Juan de Chamula i Zinancantran (transport, przewodnik w języku angielskim)
 • wycieczka grupowa do ruin w Palenque (transport, bilet wstępu, przewodnik w języku angielskim)

Transport
 • bilet na autobus liniowy Mexico City-Oaxaca
 • bilet na autous liniowy Palenqeu-Merida
 • bilet na przelot wewnętrzny na trasie Oaxaca-Tuxla
 • transport prywatny na trasie Merida-Celestun-Playa Progreso-Piste-Chitchen Itza-Cenote Il KIn-Tulum
 • transfery lotniskowe i dworcowe zgodnie z programem
Ubezpieczenie
 • Ubezpieczenie podróżne Signal Iduna:

  • KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych)
  • NNW 15 000 PLN
  • bagaż 2 000 PLN
  • OC 50 000 EUR

Cena nie obejmuje:

  • biletów lotniczych do Meksyku (Warszawa-Mexico City-Cancun -Warszawa od ok. 5500 PLN)
  • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie: ok. 120 USD (Chitchen Itza, Il Kin, ruiny Tulum)
  • przewodnika na zyczenie w ruinach Chitchen Itza (ok. 100 USD)
  • wyżywienia: ok. 30-40 USD dziennie na osobę
  • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 26 PLN/os.
  • opcjonalnie: opieki pilota Kiribati Club

Dodatkowe informacje

 • Wizy

  Meksyk

  Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli polskich w przypadku pobytów turystycznych, prywatnych lub służbowych nieprzekraczających 180 dni. Wymagany okres ważności paszportu przy wjeździe do Meksyku wynosi 6 miesięcy. Blog

Podobne wyjazdy

Masz pytania? Porozmawiajmy

+ 48 513 051 310info@kiribaticlub.pl