.

TAJ MAHAL i RAJASTHAN indywidualnie

Drukuj stronę
12 dni
Indie
wielkość grupy: dowolna
 • TAJ MAHAL i RAJASTHAN indywidualnie

  To wycieczka do Indii rodem z baśni 1001 nocy! Bajecznie zdobione pałace, doskonała bryła Taj Mahal, Czerwony Fort i Jaipur to klasyka królewskich Indii. Poszukasz tygrysów i leopardów w Parku Narodowym Ranthambore, zachwycisz się pałacem miejskim w Udaipurze i dasz się ponieść zakupowemu szałowi na jednym z licznych targów. Dalej zabierzemy Cię z dobrze utartych szlaków - spędzisz noc w malowniczo położonym forcie, który bronił królestwa Mewar i odpoczniesz w klimatycznej rezydencji maharadży. Obraz Indii nie byłby jednak pełny bez wizyty na wsi - i kto wie, być może to właśnie rajasthańska wieś skradnie Twoje serce?

  1 dzień

  DELHI

  Odbiór z lotniska i transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku udacie sie na zwiedzanie Delhi. Poznacie dwa oblicza tego tętniącego życiem miasta - pozostałości państwa Wielkich Mogołów i brytyjskiego imperium. Zobaczycie Rashtrapati Bhawan, pałac prezydencki i budynek parlamentu, zatrzymacie się też na zdjęcia przy Bramie Indii. Zwiedzicie  Lakshmi Narayan Mandir - nowoczesną świątynie hinduistyczną, grobowiec Humayuna, wybudowany przez wdowę po drugim władcy państwa Wielkich Mogołów, a na koniec udacie się do Qutub Minar - najwyższej kamiennej wieży w Indiach.

  2 dzień

  OLD DELHI

  Po śniadaniu wyruszycie na zwiedzanie klimatycznego Starego Delhi. Zaczniecie od słynnego meczetu Jama Masjid, wzniesionego przez władcę państwa Wielkich Mogołów Shah Jahana. Tam przesiądziecie się na riksze, które poprowadzą Was tętniącymi życiem uliczkami do Czerwonego Fortu i Raj Ghata. Będzie też czas na samodzielne odkrywanie klimatycznego Delhi, zakupy aromatycznych przypraw czy kolorowych chust.

  3 dzień

  DELHI - AGRA: Czerwony Fort, Taj Mahal

  Po śniadaniu odbiór z hotelu i przejazd prywatnym transportem do Agry. Dawna stolica państwa Wielkich Mogołów i jej okolice obfitują w spektakularne przykłady ich osiągnięć w dziedzinie architektury. Po zakwaterowaniu ruszycie na zwiedzanie - zaczniecie od imponującego Czerwonego Fortu, z jego licznymi skrzydłami, komnatami królewskimi i ogrodami. Po południu udacie się do jednego z 7 współczesnych cudów świata - Taj Mahal. Harmonia i piękno tego marmurowego pomnika miłości nie może się równać z żadną inną budowlą na świecie.

  4 dzień

  AGRA - FATEHPUR SIKRI - JAIPUR

  Po śniadaniu przejazd do Jaipuru. Po drodze zatrzymacie się na zwiedzanie opuszczonego miasta Fatehpur Sikri. Miasto zostało zbudowane z czerwonego piaskowca i opuszczone wkrótce po ukończeniu. Do dzisiaj w świetnym stanie zachowały się pałace i meczety, dające wyobrażenie o potędze państwa Wielkich Mogołów.

  Po przyjeździe do Jaipuru zakwaterowanie i odpoczynek.

  5 dzień

  JAIPUR: Amber Fort, Pałac Miejski, Hawa Mahal

  Jaipur, zwany różowym miastem, skrywa w sobie prawdziwe perełki architektury. Rano pojedziecie 11km za miasto aby zobaczyć Amber Fort - dawną stolicę stanu. W Jaipurze odwiedzicie Pałac Miejski, składający się z bajecznie zdobionych pałaców, dziedzińców i ogrodów. Ukoronowaniem dnia będzie wizyta w Hawa Mahal - Pałacu Wiatrów z misternie zdobiona fasadą. Wieczorem możecie udać się na spacer po starówce, która zamienia się wtedy w ruchliwy bazar, na którym mieszkańcy zaopatrują się dosłownie we wszystko.

  6 dzień

  PARK NARODOWY RANTHAMBORE: safari

  Przejazd do Parku Narodowego Ranthambore, znanego z populacji dzikich tygrysów. Po lunchu wyruszycie w towarzystwie doświadczonego przewodnika na safari w poszukiwaniu tygrysów, leopardów, i innych dzikich kotów, a także wargacza leniwego, nilgau indyjskiego, gazeli, jeleni aksis i wielu innych zwierząt. Tereny te to również dom dla ok.300 gatunków ptaków. W parku znajdują się liczne zbiorniki wodne i ruiny średniowiecznych budowli - świetne punkty obserwacyjne i piękna sceneria do zdjęć.

  7 dzień

  PARK NARODOWY RANTHAMBORE - BUNDI - FORT BHAINSRORGARH

  Rano kolejne safari - kolejna szansa na spotkanie z tygrysami. Po śniadnaiu wyruszycie w drogę do Bundi. To niesamowite miasto było inspiracją dla wielu artystów i pisarzy, łącznie z Rudyardem Kiplingiem. Zobaczycie królewskie nagrobki, słynne studnie schodkowe i imponujący pałac królewski, górujący nad miastem.

  Na nocleg zatrzymacie się w królewskim forcie Bhainsrorgarh, malowniczo położonym na urwisku nad rzeką Chambal. Ten klimatyczny hotel sprawi, że będziecie mogli się poczuć jak goście królewskiej rodziny.

  8 dzień

  FORT BHAINSRORGARH: zwiedzanie okolicy

  Poznawanie okolicy fortu zaczniecie od wodnego safari po rzece Chambal. Podczas safari towarzyszyć Wam będą lokalny przewodnik i sternik, którzy znają ten rejon jak nikt inny. Po południu ruszycie 4x4 na wycieczkę przez pola gorczycy i pszenicy do pobliskiej wsi. Nad rozlewiskiem wypijecie herbatę podziwiając zachód słońca. Po powrocie do fortu możecie też spróbować swoich sił w gotowaniu. Lekcja gotowania odbędzie się w kuchni restauracji hotelowej, która słynie z autentycznej radżasthańskiej kuchni.

  9 dzień

  BIJAINAGAR: odpoczynek w pałacu

  Tego dnia czeka Was kolejny piękny pałac, który stanie się także Waszym domem na noc. Klimatyczny pałac-hotel, położony na uboczu od turystycznego zgiełku, prowadzony jest przez rodzinę, która dołoży starań, żebyście poczuli się tam jak u siebie. Czeka Was relaks w przyległych ogrodach, spacery po wiejskiej okolicy lub jedna z licznych atrakcji dodatkowych (jazda na rowerze po okolicy, wizyta u lokalnych artystów, kąpiele w basenie itp.).

  10 dzień

  BIJAINAGAR - UDAIPUR: rowerem po okolicy

  Rano przejazd do Udaipuru. Udaipur to miasto o bogatej historii, pięknej architekturze i wąskich uliczkach pełnych straganów. Jedną z rzeczy, które czynią Udaipur świetnym miejscem wypadowym jest jego położenie pośród terenów wiejskich. Po południu możecie udać się na wycieczkę rowerową po tych wiejskich okolicach Udaipuru - jest to świetny sposób aby zobaczyć kawałek nieturystycznych Indii.

  11 dzień

  UDAIPUR: Pałac Miejski, przejażdżka łodzią

  Przejazd do Udaipuru. Po zakwaterowaniu udacie się na zwiedzanie imponującego Pałacu Miejskiego. Zbudowany z granitu i marmuru, z misternie zdobionymi okiennicami i balkonami, i licznymi dziedzińcami, to jeden z najokazalszych przykładów królewskiej architektury Rajasthanu - pałac rozciąga się na ponad milę! Po południu popłyniecie łodzią po jeziorze Pichola, skąd będziecie mogli podziwiać pałac letni na wodzie, a także ghaty miejskie i Jag Mandir.

  12 dzień

  Powrót

  Transfer na lotnisko i lot powrotny przez Mumbai lub Delhi. • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  Indie - Delhi
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  śr. max temp. °C 21 24 30 36 40 40 35 34 34 33 28 23
  śr. min. temp. °C 8 10 15 22 26 28 27 26 25 19 13 8
  dni z opadem - 3 4 3 3 5 7 12 12 8 2 1 1

   

  Indie - Jaipur
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  śr. max temp. °C 22 25 31 37 40 40 34 32 34 34 29 24
  śr. min. temp. °C 8 11 16 22 26 28 26 25 23 19 13 9
  dni z opadem - 1 1 1 1 2 3 10 10 4 1 0 0

   

  Indie - Agra
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  śr. max temp. °C 22 26 32 38 42 41 35 33 34 34 29 24
  śr. min. temp. °C 8 10 16 22 27 29 27 26 24 19 13 8
  dni z opadem - 1 1 0 0 1 4 11 11 6 1 0 0
 • JAK TO DZIAŁA

  • wybieracie jeden z gotowych programów indywidualnych
  • organizujemy Waszą podróż od A do Z - transport, zakwaterowanie, atrakcje, zwiedzanie
  • ruszacie na gotową wyprawę

  WYJAZD INDYWIDUALNY
  Wyprawa realizowana jest bez pilota. Ruszacie sami sprawdzoną przez nas trasą. Wszystkie świadczenia (transport, zakwaterowanie, wycieczki lokalne według programu) są zarezerwowane i opłacone.

  W podróży indywidualnej przydatna jest znajomość języka angielskiego. W krajach Ameryki Południowej i Środkowej dobrze jest znać podstawy języka hiszpańskiego.

  WIELKOŚĆ GRUPY
  Wyprawy indywidualne nie mają ograniczeń grupowych.

  CENA
  Oferta cenowa na naszej stronie skalkulowana jest dla 2 osób (zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienką).

  Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

  PROGRAM
  Wybieracie jeden z gotowych programów z oferty INDYWIDUALNIE.

  Przed wyjazdem otrzymacie Plan Podróży dzień po dniu w wygodnej aplikacji Vamoos - jest to plan podróży z dokładnym opisem przebiegu każdego dnia.

  W opisie znajdą się następujące informacje:

  • ZAKWATEROWANIE - zarezerwowane miejsca noclegowe;
  • TRANSPORT - zarezerwowany transport, w tym bilety wewnętrzne (bilety lotnicze, autobusowe, promowe) oraz transport prywatny; wskazówki dotyczące transportu;
  • INFO DODATKOWE - dokładny opis trasy, informacje jak optymalnie spędzić dzień w danym miejscu (co warto zobaczyć, jak się poruszać itp.), wcześniej zarezerwowane wycieczki zgodnie z programem, wycieczki dla chętnych, oraz kosztorys.

  OPCJE
  Program jest dość elastyczny.

  • dowolny termin
  • dowolna wielkość grupy
  • możliwość modyfikacji programu

  Modyfikacje mogą wiązać się ze zmianą ceny.

  DODATKOWO
  Każdy uczestnik indywidualnej wyprawy otrzymuje K-Box: koszulkę klubową, worek sportowy, etui na bilety, kartę ubezpieczeniową, plan podróży dzień po dniu oraz vouchery.

  ZAPEWNIAMY RÓWNIEŻ

  • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najlepszej opcji lotów
  • doradztwo w zakresie przygotowań do wyprawy

ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • plan Twojej podróży dzień po dniu z praktycznymi informacjami w wygodnej aplikacji mobilnej

 • transfery z/na lotnisko w Indiach

 • 11 noclegów wg programu w hotelach 4*

 • śniadania i kolacje w hotelach; pełne wyżywienie w Ranthambore

 • transport wg programu klimatyzowanym samochodem z kierowcą

 • zwiedzanie wg programu oraz wycieczki:

  • wycieczka rikszami po Old Delhi

  • safari po rzece Chambai, wizyta w okolicznych wsiach i lekcja gotowania w Bhainsrorgarh

  • wycieczka łodzią po jeziorze Pichola

  • wycieczka rowerowa po okolicy Udaipuru

  • 2x safari w Parku Narodowym Ranthambore

 • opiekę lokalnych anglojęzycznych przewodników w czasie zwiedzania

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż   1 000 PLN

 • K-Box - Twój zestaw podróżnika:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

  • vouchery

 CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletu lotniczego do Indii (Warszawa – Delhi i Udaipur – Warszawa od ok. 2500 PLN)

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie: ok. 100 USD

 • pozostałego wyżywienia oraz napojów do posiłków

 • zwyczajowych napiwków

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • opłaty wizowej (możliwość aplikacji o e-wizę)

UWAGA: w lipcu i sierpniu Park Narodowy Ranthambore jest zamknięty.
Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazd indywidualny - dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.

x

Zapisy na zagraniczne wyprawy bez zaliczek!

Co jeszcze się zmieni w wyjazdach w 2020? Sprawdźcie!

Czytaj więcej