Dołącz do grupy

SYLWESTER W LAPONII

Finlandia 4 dni7-10 osób

SYLWESTER W LAPONII

Na tego Sylwestra zabierzemy Cię pod koło podbiegunowe na szaleństwa w śniegu i polowanie na zorzę polarną! Sylwestra spędzimy w Śnieżnym Hotelu. Laponia oferuje mnóstwo atrakcji, nie ma więc mowy o nudzie. Opcji jest wiele: spacer w rakietach śnieżnych na spotkanie z Aurorą Borealis, impreza na Elfim Disco, a na dobrze utrzymanych trasach możecie uprawiać narciarstwo biegowe czy zjazdowe, lub wizyta u Świętego Mikołaja.

Polubisz ten wyjazd za:

 • niezapomnianą noc Sylwestrową
 • szansę na zobaczenie zorzy
 • zwiedzanie śnieżnego hotelu

Trasa

 • ROVANIEMI
 • ŚNIEŻNY HOTEL

Plan podróży

 • 1 dzień (30.12.) WITAJCIE W LAPONII!

  Przelot z Warszawy do Rovaniemi. Transfer do centrum miasta i zakwaterowanie w hotelu, Spacer po miasteczku lub czas wolny. Możliwość udziału w wycieczce fakultatywnej na poszukiwanie Zorzy Polarnej poza miastem:

  Poszukiwanie zorzy polarnej, 4h - 117 EUR/os.- Wieczorem spotkanie na miejscu zbiórki z anglojęzycznym przewodnikiem. Wyjazd samochodem z dala od miejskich świateł w celu poszukiwania zorzy polarnej. Oczekując na pojawienie się zorzy na niebie będziesz mógł rozgrzać się przy ognisku i upiec kiełbaski. Powrót do hotelu około północy.

 • 2 dzień (31.12.) SYLWESTER W ARKTYCZNYM STYLU

  Po śniadaniu udamy się do Arktikum, gdzie muzeum, centrum nauki, sala konferencyjna i restauracja, zlokalizowane są w jednym budynku, który sam w sobie jest atrakcją architektoniczną. Wizyta w muzeum stanowi doskonały wstęp do „podboju" dalekiej północy. Poznajemy historię, kulturę, wierzenia i styl życia rdzennych mieszkańców tego regionu – Samów. Odkryjemy także piękno i zagadki Arktyki. Odwiedzający dowiadują się także o zmianach klimatycznych zachodzących za Kołem Podbiegunowym. W muzeum można poleżeć pod modelem nieba, na którym swoisty spektakl odgrywa zorza polarna, oraz odwiedzić lodową komnatę. Po wizycie w Arktikum wybierzemy się na spacer po Rovaniemi.

  Późnym wieczorem udamy się do Śnieżnego Hotelu. Sylwestrową zabawę rozpoczniemy uroczystą kolacją w hotelowej restauracji. Po powitalnym drinku zaczniemy śnieżne disco! Będzie również możliwość zwiedzenia Śnieżnego Hotelu oraz atrakcje dla najmłodszych - elfia szkółka czy śnieżne pojazdy. Dla zainteresowanych spotkanie z arktycznym szamanem przepowiadającym przyszłość.
  Powrót do hotelu w Rovaniemi na nocleg.

 • 3 dzień (01.01.) NOWY ROK – NOWE PRZYGODY

  Śniadanie w hotelu i czas wolny. Wycieczki fakultatywne do wyboru:

  Wioska Świętego Mikołaja - 219 EUR./os
  Wycieczkę rozpoczniesz przejażdżką skuterem śnieżnym do farmy reniferów. Czeka Cię tam lapońska ceremonia przekroczenia Koła Podbiegunowego. Poznasz przyjazne renifery zamieszkujące farmę i odbędziesz krotką przejażdżkę. Następnie odwiedzisz wioskę św. Mikołaja. Możliwość wysłania kartki z Koła Podbiegunowego, zrobienia sobie zdjęcia z Mikołajem i czas na zakup pamiątek. Uczestnicy otrzymują reniferowe prawo jazdy oraz certyfikat przekroczenia koła podbiegunowego.

  Psie zaprzęgi, 3h - 175 EUR/os.– Jeśli marzysz o przeżyciu niesamowitych chwil wśród niesamowitych krajobrazów, w towarzystwie najlepszych przyjaciół człowieka to jest wycieczka dla Ciebie! Przejażdżka poprzedzona jest krótką lekcją, w czasie której uczestnicy dowiedzą się jak powozić. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na ogrzanie się przy ognisku. Czas powożenia wynosi ok. 1,5h.

  Reniferowe zaprzęgi, 2h 30 min - 142 EUR/os.
  Przejazd do parku reniferów, gdzie rozpoczyna się przejażdżka saniami ciągniętymi właśnie przez te zwierzęta. Przeprawa przez ośnieżony las do ośrodka, w którym przy ognisku przyrządzimy kiełbaski i napijemy się tradycyjnej fińskiej kawy. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, na niebie zobaczymy zorzę polarną. Powrót na saniach do parku, a następnie samochodem do hotelu.

  Uwaga: Konieczne jest zgłoszenie chęci uczestnictwa w wyciecze przed podpisaniem umowy.

 • 4 dzień (02.01.) POWRÓT

  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski. Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie. Pożegnanie grupy z pilotem i zakończenie wyprawy.

Cena obejmuje

Cena obejmuje

 • bilet lotniczy na trasie Warszawa - Rovaniemi - Warszawa
 • transfery z i na lotnisko w Finlandii
 • 3 noclegi w hotelu 3* w pokoju 2-osobowym
 • 3 śniadania w hotelu
 • bilet wstępu do muzeum Arktikum
 • kolacja sylwestrowa w formie bufetu (w zadaszonej restauracji przy Lodowym Hotelu)
 • impreza sylwestrowa na świeżym powietrzu (w cenie powitalny drink, lampka szampana, atrakcje dla dzieci)
 • transfery na/z imprezy sylwestrowej
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN
 • K-Box - Twój zestaw podróżnika:
 • koszulka klubowa
 • worek sportowy
 • etui na bilet
 • karta ubezpieczeniowa
 • vouchery

Cena nie obejmuje:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.
 • pozostałego wyżywienia i napojów
 • atrakcji dla chętnych

Zaliczka

Do odwołania nie pobieramy zaliczek przy zapisie na wyjazdy zagraniczne. Zaliczkę wpłacicie dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że wyjazd może się odbyć.

Atrakcje dla chętnych

UWAGA: chęć uczestnictwa w dodatkowych atrakcjach należy zgłosić przy rezerwacji wyjazdu.

Zaprzęgi reniferów, 2,5h – 142 EUR/os.

Przejażdżka zaprzęgiem reniferów przez ośnieżone lasy Laponii. Wycieczka rozpoczyna się od przejazdu busem na farmę reniferów. Po wycieczce dla każdego z uczestników kubek gorącej herbaty oraz możliwość upieczenia kiełbasek przy ognisku.

Psie zaprzęgi, 3h – 175 EUR/os.

Jeśli marzysz o przeżyciu niesamowitych chwil wśród malowniczych krajobrazów, w towarzystwie najlepszych przyjaciół człowieka, to jest wycieczka dla Ciebie! Przejażdżka poprzedzona jest krótką lekcją, w czasie której uczestnicy dowiedzą się jak powozić. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na ogrzanie się przy ognisku. Czas powożenia wynosi około 1,5h.

Wioska Świętego Mikołaja - 219 EUR./os

Wycieczkę rozpoczniesz przejażdżką skuterem śnieżnym do farmy reniferów. Czeka Cię tam lapońska ceremonia przekroczenia Koła Podbiegunowego. Poznasz przyjazne renifery zamieszkujące farmę i odbędziesz krotką przejażdżkę. Następnie odwiedzisz wioskę św. Mikołaja. Możliwość wysłania kartki z Koła Podbiegunowego, zrobienia sobie zdjęcia z Mikołajem i czas na zakup pamiątek. Uczestnicy otrzymują reniferowe prawo jazdy oraz certyfikat przekroczenia koła podbiegunowego.

Poszukiwanie zorzy polarnej, 4h - 117 EUR/os.

Wieczorem spotkanie na miejscu zbiórki z anglojęzycznym przewodnikiem. Wyjazd samochodem z dala od miejskich świateł w celu poszukiwania zorzy polarnej. Oczekując na pojawienie się zorzy na niebie będziesz mógł rozgrzać się przy ognisku i upiec kiełbaski. Powrót do hotelu około północy.

Dodatkowe informacje

 • Wizy

  Finlandia

  Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Republiki Finlandii do 90 dni jest paszport bądź dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości.Podobne wyjazdy

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

+ 48 61 867 90 00info@kiribaticlub.pl

Wyszukaj wyjazd marzeń