.

WIETNAM PRZYGODOWY indywidualnie

Drukuj stronę
15 dni
Wietnam
wielkość grupy: dowolna
 • WIETNAM PRZYGODOWY indywidualnie

  Sapa to niezwykłe miejsce w Wietnamie, które skradło nasze serca dzięki serdecznym mieszkańcom plemion Czerwonych Dzao, Czarnych Hmongów i Tay, oraz pięknymi krajobrazami tarasów ryżowych. Nie mogło go zabraknąć w naszym programie dla indywidualnych podróżników! Podczas tego wyjazdu do Wietnamu wybierzesz się na 3-dniowy trekking po okolicach Sapy w towarzystwie lokalnego przewodnika, będziesz gościem w domu u Hmongów i Tay i podpatrzysz ich codzienną pracę na polach ryżowych. Poznasz również te bardziej znane oblicza Wietnamu - zabiegane metropolie Hanoi i Sajgon, wybierzesz się w rejs po przepięknej zatoce Bai Tu Long, spędzisz niezapomniane chwile w klimatycznym Hoi An, a na koniec odpoczniesz na plażach wyspy Phu Quoc. Aby poczuć prawdziwego ducha Wietnamu i przygody - deltę Mekongu pokonacie na motorkach (jako pasażerowie).

  1 dzień

  Hanoi

  Odbiór z lotniska i przejazd do hotelu. Zakwaterowanie w centrum klimatycznej stolicy Wietnamu. Hanoi jest jedną z tych azjatyckich metropolii, która mimo postępu technologicznego zachowała swój urok. Przemierzając Hanoi będziecie odkrywać zapomniane domy chińskich kupców, piękne pagody i wyborne uliczne jedzenie.
  (Nasze propozycje zwiedzania znajdziecie w Planie Podróży)

  2-3 dzień

  Rejs po zatoce Bai Tu Long

  Odbiór z hotelu i przejazd na wybrzeże, gdzie po zaokrętowaniu rozpoczniecie rejs tradycyjną dżonką po zatoce Bai Tu Long.
  Położona kilka kilometrów na północ od znanej zatoki Halong, Bai Tu Long jest równie malownicza, przy dużo mniejszej ilości odwiedzających. Po zaokrętowaniu ruszcie w kierunku widocznych na horyzoncie ostańców wapiennych, zajadając lunch. Nocujecie na dżonce, więc obudzicie się z tym malowniczym krajobrazem za oknem.
  Po południu wrócicie do Hanoi i ruszycie w dalszą drogę komfortowym turystycznym pociągiem z miejscami leżącymi do Sapy.

  4-6 dzień

  SAPA: trekking pośród tarasów ryżowych

  Trekking dzień 1 - dystans 14 km
  Rano przyjazd do Lao Cai i transfer do Sapa. Po śniadaniu rozpoczęcie trekkingu* w towarzystwie lokalnego przewodnika. Tego dnia macie do przejścia 14 kilometrów pośród pięknej górskiej scenerii ozdobionej tarasami ryżowymi. Po drodze spotkacie lokalnych mieszkańców z różnych grup etnicznych. Zanocujecie w skromnym domu u lokalnej społeczności Hmong w Lao Chai. To tutaj znajdują się jedne z najpiękniejszych tarasów ryżowych Azji.

  Trekking dzień 2 - dystans 16 km
  Ranek przywita Was pięknymi widokami na dolinę Lao Chai i tarasy ryżowe wyłaniające się z porannej mgły. Po śniadaniu ruszycie w drogę do wsi Ta Van, zamieszkałej przez mniejszość etniczną Giay. Droga wiodącą przez las bambusowy dojdziecie do Su Pan, gdzie zatrzymacie się na lunch z widokiem na góry. Po odpoczynku pokonacie pozostałe 6 km do wsi Ban Ho, w której ugości Was lokalna społeczność Tay.

  Trekking dzień 3 - dystans 8 km
  Po śniadaniu odwiedzicie Czerwonych Dao w pobliskiej wiosce Nam Toong. Przy sprzyjającej pogodzie możecie wykąpać się w rzece. Powrót na lunch do Ban Ho. Transport do Sapy. Powrót do Hanoi nocnym pociągiem sypialnianym.

  *Trekking i homestay organizowane są przez lokalne biuro wspierające rozwój tego regionu. Całkowita długość tego trekkingu to 38 km (oczywiście istnieje możliwość skrócenia lub zmiany trasy).

  7 dzień

  Hanoi

  Wcześnie rano przyjazd do Hanoi. Czas na dalsze odkrywanie stolicy Wietnamu. Klimatyczne uliczki pełne ulicznych sprzedawców, pysznej aromatycznej kawy i świeżych kokosów aż zapraszają do spacerów, a lokalne restuaracyjki kuszą smakowitymi zapachami.
  (propozycje zwiedzania znajdziesz w Planie Podróży).

  8-9 dzień

  Hoi An: stary port kupiecki

  Przelot do Da Nang i transfer do Hoi An. To urokliwe miasteczko - dawny port kupiecki - skojarzy Wam się ze skansenem! Pełno tu pięknych pagód i starych domów kupieckich z drewnianymi okiennicami, klimatycznych knajpek i restauracji. Okolica Hoi An obfituje w atrakcje dla lubiących aktywność i zwiedzanie - możecie udać się do ruin My Son, na marmurową górę, lub wypożyczyć rowery lub skutery i skoczyć na plażę lub odwiedzić okoliczne wsie.

  10 dzień

  HO CHI MINH CITY

  Ostatnie zakupy i smakowanie przysmaków regionu Hoi An. Transfer na lotnisko w Da Nang i przelot do Ho Chi MInh City, czyli dawnego Sajgonu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas na zwiedzanie tętniącego życiem Ho Chi Minh City. Wieczorem wypijecie drinka w jednym z popularnych barów na dachu wieżowca z panoramą na miasto, czy może lokalne piwo na charakterystycznych plastikowych mini krzesełkach? Którąkolwiek opcję wybierzecie, możecie być pewni, że zawrzecie nowe, ciekawe znajomości.

  11-12 dzień

  Delta Mekongu na motorkach

  Spokojnie - aby zabrać się na tę wycieczkę nie musicie umieć prowadzić motoru - jedziecie jako pasażerowie*. Wsiądziecie na motory Honda i ruszycie przez region Lang An do Ben Tre - czyli najbardziej malowniczego regionu delty Mekongu. Po drodze pokonacie liczne przeprawy promowe, przejedziecie wyspę znajdującą się między dwiema odnogami Mekongu, poznacie życie lokalnych mieszkańców od podszewki. Nocleg w homestayu - u lokalnej rodziny. Drugiego dnia powrót do Sajgonu przez region Tien Giang.

  *Jeśli chcecie pojechać jako kierowca motorku niezbędne jest międzynarodowe prawo jazdy kategorii A.

  13-14 dzień

  Wyspa Phu Quoc

  Przelot na wyspę Phu Quoc i transfer do hotelu. Czas na odpoczynek na plaży, owoce morza i relaks! A jeśli wylegiwanie się na białej plaży pod palmą nie jest dla Was, wsiadajcie na skuter i jedźcie odkrywać zakamarki wyspy.

  15 dzień

  Wyspa Phu Quoc - powrót

  Przelot do Sajgonu. Wylot do Europy.  UWAGA: wycieczkę do delty Mekongu motorkami można zamienić na klasyczną wycieczkę z rejsem łodziami i noclegiem w homestay'u.

  Sprawdźcie też program WIETNAM KLASYCZNY indywidualnie>>

 • ATRAKCJE DO WYKUPIENIA PRZED WYJAZDEM:

  Street food tour na motorze w Sajgonie

  Koszt około 70 USD.

  Zwiedzanie Hanoi z polskojęzycznym przewodnikiem

  Koszt około 90 USD / 3h

  Zwiedzanie Sajgonu z polskojęzycznym przewodnikiem

  Koszt około 90 USD / 3h

  ATRAKCJE DO WYKUPIENIA NA MIEJSCU:

  Teatr Wodnych Lalek w Hanoi

  Koszt około 5 USD.

  Lekcje gotowania

  Koszt około 40 USD.

  Wycieczka do ruin My Son

  Koszt około 15 USD.

  Wycieczka na marmurową górę w okolicach Hoi An

  Koszt około 20 USD.

  Przejażdżka rowerem pośród pól ryżowych w Hoi An

  Koszt około 10 USD.

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII

  Wybierając termin wyprawy do Wietnamu warto wziąć pod uwagę zróżnicowanie pogodowe w kraju.
  Sajgon i południe kraju – mniej więcej od maja do października trwa pora mokra. Od listopada do kwietnia pora sucha, charakteryzująca się wysokimi temperaturami.
  Sapa – najlepsza pogoda na trekking jest od marca do maja i od września do października. Tarasy uprawne są zielone w lipcu, a żólte w sierpniu/wrześniu.
  Hoi An i centralny Wietnam - pora sucha trwa od lutego do maja.
  Hanoi i północny Wietnam - pora sucha trwa od października do maja, ze spadkiem temperatur od listopada do lutego.

  Wietnam - Hanoi
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 19 19 23 26 31 32 32 32 31 28 24 21
  średnia min. temp. °C 15 15 18 21 24 25 26 26 25 22 19 15
  dni z opadem - 14 17 22 18 18 18 19 18 14 11 9 9

   

  Wietnam - Sa Pa
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 13 14 18 21 24 24 24 24 23 20 17 12
  średnia min. temp. °C 7 8 11 13 16 18 18 18 16 13 11 8
  dni z opadem - 2 2 4 8 13 13 16 19 12 5 3 1

   

  Wietnam - Sajgon
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 31 32 33 33 33 31 31 31 31 30 30 30
  średnia min. temp. °C 22 22 24 26 26 25 25 25 24 24 23 22
  dni z opadem - 2 2 2 7 17 21 23 22 21 22 13 8
 • JAK TO DZIAŁA

  • wybieracie jeden z gotowych programów indywidualnych
  • organizujemy Waszą podróż od A do Z - transport, zakwaterowanie, atrakcje, zwiedzanie
  • ruszacie na gotową wyprawę

  WYJAZD INDYWIDUALNY
  Wyprawa realizowana jest bez pilota. Ruszacie sami sprawdzoną przez nas trasą. Wszystkie świadczenia (transport, zakwaterowanie, wycieczki lokalne według programu) są zarezerwowane i opłacone.

  W podróży indywidualnej przydatna jest znajomość języka angielskiego. W krajach Ameryki Południowej i Środkowej dobrze jest znać podstawy języka hiszpańskiego.

  WIELKOŚĆ GRUPY
  Wyprawy indywidualne nie mają ograniczeń grupowych.

  CENA
  Oferta cenowa na naszej stronie skalkulowana jest dla 2 osób (zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienką).

  Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

  PROGRAM
  Wybieracie jeden z gotowych programów z oferty INDYWIDUALNIE.

  Przed wyjazdem otrzymacie Plan Podróży dzień po dniu w wygodnej aplikacji Vamoos - jest to plan podróży z dokładnym opisem przebiegu każdego dnia.

  W opisie znajdą się następujące informacje:

  • ZAKWATEROWANIE - zarezerwowane miejsca noclegowe;
  • TRANSPORT - zarezerwowany transport, w tym bilety wewnętrzne (bilety lotnicze, autobusowe, promowe) oraz transport prywatny; wskazówki dotyczące transportu;
  • INFO DODATKOWE - dokładny opis trasy, informacje jak optymalnie spędzić dzień w danym miejscu (co warto zobaczyć, jak się poruszać itp.), wcześniej zarezerwowane wycieczki zgodnie z programem, wycieczki dla chętnych, oraz kosztorys.

  OPCJE
  Program jest dość elastyczny.

  • dowolny termin
  • dowolna wielkość grupy
  • możliwość modyfikacji programu

  Modyfikacje mogą wiązać się ze zmianą ceny.

  DODATKOWO
  Każdy uczestnik indywidualnej wyprawy otrzymuje K-Box: koszulkę klubową, worek sportowy, etui na bilety, kartę ubezpieczeniową, plan podróży dzień po dniu oraz vouchery.

  ZAPEWNIAMY RÓWNIEŻ

  • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najlepszej opcji lotów
  • doradztwo w zakresie przygotowań do wyprawy

ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • plan Twojej podróży dzień po dniu z praktycznymi informacjami w wygodnej aplikacji mobilnej

 • bilety lotnicze na trasie: Hanoi - Danang, Danang - Ho Chi Minh City, Ho Chi Minh City - Phu Quoc - Ho Chi Minh City

 • transfery z/na lotniska w Wietnamie

 • noclegi w hotelach w pokojach z łazienkami; homestay w Sapa

 • bilet na pociąg z Hanoi do Lao Cai i z powrotem, przejazd autobusem z Lao Cai do Sapy i z powrotem

 • wycieczki:

  • rejs po zatoce Bai Tu Long (2 dni z noclegiem na łodzi i wyżywieniem)

  • trekking i homestay w Sapa (3 dni z noclegiem w homestay i wyżywieniem)

  • motorkami po delcie Mekongu (2 dni z noclegiem w homestay i wyżywieniem)

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż   1 000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

  • vouchery

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów lotniczych (Warszawa - Hanoi, Ho Chi Minh City - Warszawa od ok. 2800 PLN)

 • biletów wstępu i transportu lokalnego w miastach (taxi, ryksze itp.): ok. 110 USD

 • pozostałego wyżywienia: ok. 15-20 USD dziennie na osobę

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

 

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazd indywidualny - dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.

x

7 par skarpetek inspirowanych 7 kontynentami zapakowanych na prezent

Idealny pomysł na upominek

Kup teraz