.

Z CAPE TOWN DO WODOSPADÓW WIKTORII ciężarówką

Drukuj stronę
20 dni
Zimbabwe, Namibia, RPA, Botswana
wielkość grupy: 4-24
 • Z CAPE TOWN DO WODOSPADÓW WIKTORII ciężarówką

  Wielka afrykańska podróż od Cape Town do Wodospadów Wiktorii - ciężarówką! Specjalnie przygotowana do tej trasy ciężarówka zabierze Was na wyprawę przez RPA, Namibię, Botswanę i Zimbabwe. Po drodze przeżyjecie niezapomniane safari, odwiedzicie plemię Himba, zobaczycie wschód słońca nad czerwonymi wydmami, poznacie niezwykły region delty Okavango i skosztujecie południowo-afrykańskiego wina.

  Wyprawa organizowana jest przez naszego partnera - afrykańskie biuro podróży, obecne na rynku od 1997 roku. Biuro zapewnia transport, przewodnika i wyżywienie. Do wyboru kilkadziesiąt różnych tras, od RPA po Kenię, od 4-dniowego safari po 58-dniową epopeję. Skontaktuj się z nami aby poznać wszystkie opcje!

  1 dzień

  RPA: Cape Town - Cerderberg i plantacja rooibos

  Podróż rozpoczynacie w Cape Town. Rano wyruszycie w towarzystwie anglojęzycznego przewodnika i grupy przez przełęcz Piekenierskloof do regionu Cederberg. Po drodze zatrzymacie się w punkcie widokowym na Table Mountain. Oprócz pięknych gór i farm pomarańczy region ten znany jest z krzewów Rooibos. Zatrzymacie się na plantacji aby poznać sekrety uprawy tej lokalnej rośliny. Wieczorem wspólna kolacja.

  2 dzień

  RPA: Namasqualand - Pustynia i Pomarańczowa Rzeka

  W Namasqualand ukażą Wam się pierwsze pustynne krajobrazy, które będą Wam towarzyszyć przez dużą część wyjazdu. Kontynuujecie podróż na północ i po krótkim postoju na uzupełnienie zapasów w Springbok dotrzecie na miejsce noclegu na brzegu Pomarańczowej Rzeki.

  3 dzień

  Namibia: Pomarańczowa Rzeka - kanion Fish River

  Najlepszą opcją na poznanie Gariep - Pomarańczowej Rzeki - jest wycieczka canoe (dla chętnych ok. 40 USD).
  Ruszacie w dalszą drogę - jedziecie w pobliże kanionu Fish River, jednego z największych i najpiękniejszych kanionów świata.

  4 dzień

  KANION FISH RIVER - QUIVER FOREST - GIANT'S PLAYGROUND

  Wcześnie rano udacie się na krawędź kanionu skąpanego w porannym słońcu. Po spacerze wzdłuż kanionu ruszycie w drogę w stronę Keetmanshoop. Tutaj udacie się do Quiver Forest – niesamowitego lasu, który tworzą nie drzewa, a sukulenty. Tradycyjnie Buszmeni wytwarzali z nich kołczany, stąd angielska nazwa rośliny. Następnym punktem programu będzie Giant’s Playground – niesamowite formacje skalne, które wyglądają, jakby ktoś ustawił skały jedna na drugiej. 

  5 dzień

  Namibia: Przejazd do Parku Narodowego Naukluft

  Celem tego dnia są pola wydmowe rozciągające się na zachodzie pustyni Namib. Czeka Was dłuższy przejazd. Pokonacie słabo zaludnione regiony farmerskie Namibii, od trawiastych terenów wschodu do czerwonych wydm zachodu kraju.

  6 dzień

  Namibia: Wydmy Sossusvlei - Deadvlei - pustynia Namib - Park Narodowy Naukluft

  Tego ranka wstaniecie wcześnie rano, aby po krótkiej wspinaczce na znaną wydmę Dune 45 zobaczyć jak zmieniają się kolory pustyni wraz z porannymi promieniami słońca. Po widowisku przesiądziecie się do aut 4x4 i pojedziecie zobaczyć Sossuvlei - solną i glinianą równinę w centralnej części pustyni Namib, or jedno z bardziej znanych miejsc Namibii - Deadvlei.

  7 dzień

  Namibia: Pustynia Namib - Swakopmund i Ocean Atlantycki

  Rano spacer z ekspertem po pustyni. Następnie ruszacie w drogę. Po krótkim postoju przy przekraczaniu Zwrotnika Koziorożca, dotrzecie do wybrzeża oceanu Atlantyckiego i do stolicy przygody - Swakopmund. Po drodze zatrzymacie się też w zatoce Walvis, gdzie można podpatrzeć flamingi. Czas wolny na zwiedzanie miasta.

  8 dzień

  Namibia: Swakopmund i Ocean Atlantycki

  Tego dnia możecie się przekonać, dlaczego Swakopmund jest znane jako stolica przygody. Z wielu dostępnych atrakcji dla chętnych możecie wybrać rejs w poszukiwaniu delfinów (4-5h, ok. 45 USD), sandboarding - zjazd na desce z wydmy (ok. 40 USD), przejażdżkę quadem (2h, ok. 30 USD) lub skok ze spadochronem (ok. 160 USD).
  Jeśli jednak wolicie spędzić ten czas na spokojnie, możecie pospacerować nad Oceanem lub buszować po bazarach w mieście.

  9 dzień

  Namibia: Granitowe góry Spitzkoppe

  Zostawiacie wybrzeże za sobą i ruszacie w dalszą drogę - do granitowych gór Spitzkoppe. Ogromne granitowe monolity dominują nad tutejszym krajobrazem. Przewodnik zabierze Was na spacer po okolicy i opowie o powstaniu tych niecodziennych formacji skalnych. Da;szy przejazd na nocleg w okolice Brandbergu.

  10 dzień

  Namibia: BRANDBERG I MALOWIDŁA SKALNE

  Brandberg to najwyższe pasmo górskie w Namibii. To tutaj znajduje się ok. 45tys. malowideł naskalnych. Aby zobaczyć Białą Damę, najsłynniejsze z nich, czeka nas ok. godzinny spacer. Po południu przejazd w okolice Kamanjab.

  11 dzień

  Namibia: Park Narodowy Etosha

  Opuścicie miejską scenerię i wjedziecie na jałowe tereny północnej Namibii. Dalsza droga prowadzi przez Park Narodowy Etosha, gdzie będziecie mogli obserwować pierwsze dzikie zwierzęta z przystosowanej do tego celu ciężarówki.

  12 dzień

  Namibia: Park Narodowy Etosha

  Park Narodowy Etosha jest znany ze swoich unikalnych możliwości obserwacji zwierzyny. Obszary trawiaste dają świetne możliwości obserwacji zwierząt, które normalnie ukryłyby się w gęstwinie drzew i krzewów. Niektóre z nich pewnie nawet przemaszerują przed ciężarówką :) Dzień w całości przeznaczony na safari ciężarówką.

  13 dzień

  Namibia: Etosha - Windhoek

  Ruszacie w stronę Windhoek, stolicy Namibii. To kulturowe, społeczne i ekonomiczne centrum kraju. Po krótkim objeździe miasta zakwaterowanie i czas wolny.

  14 dzień

  Botswana: Ghanzi

  Wyruszycie wcześnie rano. Pożegnacie się z Namibią i przekroczycie granicę z Botswaną. Nocleg w Ghanzi. Wieczorem pokaz tańców lokalnego plemienia San.

  15 dzień

  Botswana: przejazd do delty Okavango

  Rano będziecie mieli okazję zwiedzić okolice w towarzystwie pzrewodnika z mniejszości etnicznej San. Następnie przejazd do Maun - bramy wjazdowej do Parku Narodowego Delty Okavango.

  16 dzień

  Botswana: Delta Okavango

  Wycieczka mokoro - charakterystycznym dla tego regionu canoe. Najpierw ok. 1h transfer do puntku startowego. Następnie przesiądziecie się na łodzie i popłyniecie siecią wodnych kanałów i lagun, obserwując przyrodę i wypatrując słoni czy żyraf. Postój i spacer na jednej z wysepek, następnie powrót.
  Uwaga: trasa i atrakcje różnią się w zależności od poziomu wody.

  17 dzień

  Botswana: solnisko Makgadikgadi - Nata

  Żegnacie się z rozlewiskiem i jego unikalną florą i fauną i ruszacie w dalsza drogę. Na nocleg jedziecie w okolice Makgadikgadi Pans - ogromnego solniska w Botswanie. Po południu game drive w Nata Sanctuary - przy odrobinie szczęścia wypatrzycie tu bogactwo wodnych ptaków, m.in. flamingi i pelikany.

  18 dzień

  Botswana: Park Narodowy Chobe

  Przejazd nad wybrzeże rzeki Chobe. Park Narodowy Chobe to rozległe łąki, rozlewiska, bagna i tereny zalesione. W tej pięknej scenerii przeżyjecie kolejne safari, tym razem w jeepach, w poszukiwaniu stad słoni i antylop. Po południu rejs łodzią po rzece Chobe i wspólna kolacja przy ognisku.

  19 dzień

  Zimbabwe: Wodospady Wiktorii

  Przekraczacie granicę z Zimbabwe i pokonujecie krótki dystans do miejscowości Victoria Falls. Dzień spędzicie podziwiając Majestatyczne Wodospady Wiktorii, utworzone przez potężną rzekę Zambezi spadającą w wąwóz Batoka. Dla chętnych aktywne popołudnie - skok na bungee, rafting lub przelot helikopterem nad wodospadami.

  20 dzień

  Zimbabwe: wodospady Wiktorii

  Dzień przeznaczony na podziwianie słynnych wodospadów Wiktorii - największego pod względem objętości wodospadu świata.
  Możecie też skorzystać z jednej z licznych opcji dla chętnych: rafting (koszt ok. 160 USD), bungee jumping (koszt ok. 160 USD), przelot helikopterem nad wodospadami (koszt ok. 190 USD) lub rejs stateczkiem po rzece Zambezi (koszt ok. 65 USD).
  Podczas suchych miesięcy możecie również skorzystać z kąpieli w Devil's Pool - basenie diabła. Jeśli się odważycie :) • Spływ canoe po Pomarańczowej Rzece

  Koszt ok. 40 USD

  Rejs w poszukiwaniu delfinów (Swakopmund)

  4-5h rejs, koszt ok. 45 USD

  Sandboarding (Swakopmund)

  Zjazd na desce z wydmy, koszt ok. 40 USD

  Quading (Swakopmund)

  Przejażdżka quadem 2h, koszt ok. 30 USD

  Skok ze spadochronem (Swakopmund)

  Koszt ok. 160 USD

  Bushman walk (Ghanzi)

  Koszt ok. 50 USD

  Rafting (Wodospady Wiktorii)

  Koszt ok. 160 USD

  Bungee jumping (Wodospady Wiktorii)

  Skok na linie z mostu, koszt ok. 160 USD

  Lot helikopterem (Wodospady Wiktorii)

  Przelot nad wodospadami, koszt ok. 190 USD

  Rejs po rzece po Zambezi (Wodospady Wiktorii)

  Koszt ok. 65 USD

 • RPA – Cape Town
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 26 27 25 23 20 18 18 18 19 21 24 25
  średnia min. temp. °C 16 16 14 12 9 8 7 8 9 11 13 15
  dni z opadem - 2 2 3 6 9 9 10 10 7 5 3 2

   

  Namibia – Swakopmund
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 20 21 20 18 18 20 18 16 16 16 18 19
  średnia min. temp. °C 15 16 15 13 11 11 9 9 10 11 13 14
  dni z opadem - 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0

   

  Namibia – Tsumeb (Etosha National Park)
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 31 30 29 28 26 24 24 27 31 33 32 31
  średnia min. temp. °C 18 18 17 15 11 8 8 10 15 18 18 18
  dni z opadem - 12 12 9 5 1 0 0 0 0 3 6 11

   

  Botswana - Maun (Delta Okavango)
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 32 32 31 31 28 25 25 28 33 35 34 33
  średnia min. temp. °C 19 19 17 14 9 6 6 8 13 18 19 19
  dni z opadem - 14 11 8 2 0 0 0 0 1 4 9 13

   

  Zimbabwe - Wodospady Wiktorii
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 30 29 30 29 27 25 25 28 32 33 32 30
  średnia min. temp. °C 18 18 17 14 9 6 6 8 13 17 18 18
  dni z opadem - 14 10 7 2 1 0 0 0 1 4 8 13
 • Wyprawy ciężarówką

  Wyprawy organizowane są przez naszego partnera - afrykańskie biuro podróży, organizujące wyprawy ciężarówkami od 1997 roku.
  Na miejscu dołączysz do grupy (4-24 osób) i będziesz pod opieką lokalnego pilota podczas realizacji całego programu.

  Do wyboru kilkadziesiąt programów.

  Ceny organizatora!

ceny

załóż rezerwację

 

 • wyprawa wyrusza w każdy czwartek i niedzielę, przez cały rok

 • możliwość zarezerwowania wybranego odcinka trasy - skontaktuj się z nami

 • możliwość odwrócenia trasy - z północy na południe

 • UWAGA! Dostępność na wybrany termin potwierdzamy po dokonaniu wstępnej rezerwacji.

CENA OBEJMUJE:
 • 19 noclegów na campingach w namiotach // lub 19 noclegów w lodge'ach

 • wyżywienie: 19 śniadań, 11 lunchy, 15 kolacji

 • transport na całej trasie specjalną ciężarówką wg programu

 • pakiet wycieczek:

  • wizyta na plantacji rooibos

  • spacer z przewodnikiem po pustyni w Namibii

  • wycieczkę do solniska Nata Pans

  • wycieczkę łodzią w Parku Narodowym Chobe

  • safari w Parku Narodowym Chobe

 • bilety wstępu do parków narodowych

 • opiekę lokalnego przewodnika i kucharza

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów lotniczych (Warszawa - Cape Town, Victoria Falls - Warszawa od ok. 4000 PLN)

 • ewentualnych dodatkowych noclegów w Cape Town i Victoria Falls

 • dopłaty do singla: od 80 USD camping // od 530 USD lodge

 • wizy do Namibii

 • obowiązkowego ubezpieczenia

 • pozostałego wyżywienia, napojów

 • pozostałych biletów wstępu

 • zwyczajowych napiwków dla obsługi

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

 

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazd indywidualny - dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.

x

Zapisy na zagraniczne wyprawy bez zaliczek!

Co jeszcze się zmieni w wyjazdach w 2020? Sprawdźcie!

Czytaj więcej