.

KOLUMBIA + opcja TĘCZOWA RZEKA

Drukuj stronę
17-20 dni
Kolumbia
wielkość grupy: 6-12 osób
 • KOLUMBIA + opcja TĘCZOWA RZEKA

  Ta wyprawa do Kolumbii wprowadzi trochę magicznego realizmu w Wasze życie. Od rajskiego Parku Tayrona i malowniczej doliny palm woskowych Valle de Cocora, do klimatycznej Cartageny czy Villa de Leyvy, każde odwiedzone miejsce jest unikalne, ale wszystkie zachwycające. Miejsce, które nas zachwyciło najbardziej, zostawiliśmy na koniec - Cano Cristales, czyli Tęczowa Rzeka. Dostępna tylko przez kilka miesięcy w roku, rzeka ta rozkwita feerią barw, tworząc niezapomniany spektakl dla nielicznych przyjezdnych.

  WAŻNE:

  ZASADY WJAZDU DO KOLUMBII

  Zasady wjazdu do Kolumbii i informacje dla podróżujących:

  STATUS: otwarta dla podróżujących
  WJAZD: test nie jest wymagany; nalezy wypełnić formularz migracyjny
  NA MIEJSCU: maseczki w zamkniętych publicznych przestrzeniach; restauracje otwarte, atrakcje turystyczne w większości otwarte
  LOT: z przesiadką
  WAŻNE: Linie lotnicze latające do Kolumbii mogą wymagać testu.

  1 dzień

  PRZELOT DO BOGOTY

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot i przylot do Bogoty. Transfer do hotelu na odpoczynek.

  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  BOGOTA - VILLA DE LEYVA

  Zwiedzanie Bogoty rozpoczniemy na głównym placu Plaza Bolivar, czyli w sercu starówki. Chętni mogą odwiedzić jedno z najznakomitszych muzeów świata - Museo del Oro (Muzeum Złota). Na miasto spojrzymy z innej perspektywy wjeżdżając gondolą na jedno ze wzgórz Bogoty.
  Po południu przejazd do uroczego miasteczka Villa de Leyva na nocleg.

  3 dzień

  VILLA DE LEYVA I OKOLICE

  Okolice Villa de Leyva zwiedzimy na rowerach. Możemy zobaczyć m.in. starożytne obserwatorium astrologiczne ludu Muisca, skamienielinę Kronosaurusa, położony na wzgórzu klasztor Ecce Homo i Pozos Azules - błękitne oczka wodne. Wieczorem relaks w miasteczku na największym placu Kolumbii - Plaza Mayor.

  (Nie jeździcie na rowerze? Spokojnie, nasz pilot/pilotka pomogą Wam zorganizować ten czas.)

  4 dzień

  VILLA DE LEYVA - SAN GIL

  Przejazd do San Gil - stolicy sportów ekstremalnych w Kolumbii. Po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku w hotelu wybierzemy się na spacer po miasteczku i do parku El Gallineral z drzewami porośniętymi niesamowitymi oplątwami, co nadaje miejscu baśniowy charakter. Chętni mogą udać się spróbować swoich sił w lokalnej grze Tejo w jednym ze specjalnych miejsc oferujących tą rozrywkę.

  5 dzień

  SAN GIL: RAFTING LUB INNE SPORTY EKSTREMALNE

  Ten dzień przeznaczamy na sportowe szaleństwa i nie tylko. Chętni mogą skorzystać z wielu opcji aktywnego spędzania czasu w okolicach San Gil. Do wyboru m.in.: raftingi o różnym stopniu trudności, lot paralotnią, przeprawy przez jaskinie, zjazdy po linie z wodospadu lub canyoning z wizytą w Starej Jaskini, prosty trekking na Cerro de la Cruz czy wizyta na lokalnym targu – każdy znajdzie coś dla siebie.
  Wieczorem odpoczynek w hotelu.

  6 dzień

  BARICHARA: SPACER CAMINO REAL DO GUANE - BUCARAMANGA

  Rano przejazd do Barichary – urokliwego, kolonialnego miasteczka. Spędzimy spokojne przedpołudnie spacerując po brukowanych uliczkach i poszukamy lokalnego przysmaku: prażonych tłustych mrówek. Przejdziemy także trasą Camino Real wzdłuż malowniczej doliny do miasteczka Guane. Wieczorem przejazd do Bucaramangi na nocleg.

  7 dzień

  PRZELOT DO ZONA CAFETERA - SALENTO

  Przelot do regionu kawowego. W drodze z lotniska mijamy uprawy bananowców i plantacje kawy. Popołudnie spędzimy odkrywając kolorowe zaułki Salento i próbując świeżo parzonej kawy z jednej z okolicznych farm. Nocleg w Salento.

  8 dzień

  TREKKING PO DOLINIE PALM WOSKOWYCH

  Wycieczka piesza po Valle de Cocora – dolinie palm woskowych. Te charakterystyczne smukłe drzewa są narodowym symbolem Kolumbii. Trekking zaczniemy w dolinie i stopniowo będziemy wspinać się pośród lasu chmurowego do sanktuarium kolibrów. Po krótkim odpoczynku ruszymy w dalszą drogę przez las, aby dotrzeć do najpiękniejszej części doliny. Długość trasy będzie dostosowana do możliwości grupy. Wieczorem odpoczynek w Salento.

  9 dzień

  MEDELLIN: ZWIEDZANIE

  Przejazd do Medellin. To drugie co do wielkości miasto w Kolumbii zaskakuje swoim nowoczesnym klimatem. Zobaczymy m.in. Plaza de Botero – plac z „tłustymi” rzeźbami kolumbijskiego artysty Botero, Plaza de la Luz – plac Światła z ciekawą instalacją świetlną, Muzeum Sztuki Współczesnej, oraz nowoczesną część miasta z jej licznymi interesującymi placami. Jeśli czas pozwoli, wjedziemy kolejką linową na jedno ze wzgórz otaczających miasto lub odwiedzimy ogród botaniczny czy Park Bosych Stóp.

  10 dzień

  MIASTECZKO GUATAPE I SKALNY MONOLIT EL PENON

  Rano udamy się za miasto na całodniową wycieczkę do Guatape. Zatrzymamy się przy El Penon – czarnym monolicie, który góruje nad okolicznymi jeziorami. Roztacza się z niego niesamowity widok na okolicę. Jednak żeby podziwiać te panoramiczne widoki, trzeba pokonać ponad 500 schodów. Następnie przejedziemy do Guatape – uroczego miasteczka słynącego ze swojej kolorowej zabudowy i bandeja paisa – lokalnego dania z fasoli i smażonych bananów. Powrót na nocleg do Medellin.

  11 dzień

  CARTAGENA: ZWIEDZANIE ZABYTKOWEGO CENTRUM

  Przelot do Cartageny, uznanej za jedno z najpiękniejszych miast Ameryki Południowej. Zwiedzanie rozpoczniemy od starówki, gdzie spacerując pośród kolonialnych pałaców, kościołów, klasztorów i murów obronnych przeniesiemy się w scenerię jednej z powieści noblisty Gabriela Garcíi Márqueza.

  12 dzień

  CARTAGENA - PLAYA BLANCA

  Dla chętnych wycieczka łódką na karaibską wyspę i wypoczynek na Playa Blanca (koszt ok. 25 USD). Pozostali mogą udać się na dalsze zwiedzanie miasta lub na plażę miejską.
  Wieczorem udamy się do starej dzielnicy Cartageny - Getsemani - na kilka drinków i salsę.

  13 dzień

  SANTA MARTA

  Przejazd autobusem liniowym do Santa Marta. Wieczorem razem z lokalnymi mieszkańcami będziemy odpoczywać na plaży. Dla chętnych możliwość zobaczenia miejsca śmierci bohatera Ameryki Południowej – Bolivara.

  14 dzień

  SANTA MARTA - PARK TAYRONA

  Całodniowa wycieczka do Parku Narodowego Tayrona, który zdecydowanie można nazwać rajem na ziemi. W planie spokojny trekking po dżungli oraz kąpiel w morzu przy pięknych plażach otoczonych palmami. Powrót na nocleg do Santa Marta.

  15 dzień

  BOGOTA

  Przelot do Bogoty. W czasie wolnym poszukamy kolonialnych perełek stolicy lub odwiedzimy muzeum znanego kolumbijskiego artysty Botero.

  16-17 dzień

  POWRÓT

  Osoby, które kończą wyprawę: przejazd na lotnisko i samodzielny powrót do Polski. Przylot następnego dnia.

  opcja Tęczowa Rzeka: 16 dzień

  LA MACARENA

  Przelot do La Macarena - miejscowości będącej bramą wjazdową do parku Tęczowej Rzeki. Spacer po okolicy i kolacja w lokalnej restauracji.

  opcja Tęczowa Rzeka: 17 dzień

  TĘCZOWA RZEKA CAÑO CRISTALES

  Po śniadaniu odbędziemy półgodzinny rejs łódką po rzece Guayabero, i dalej, samochodami 4x4, przejedziemy od wejścia do Caño Cristales do źródła Cajuche. Tego dnia przejdziemy znaczną część znakowanego szlaku Parku Narodowego Tinigua prowadzącego nad Tęczową Rzekę, a dokładniej jej czerwony odcinek. W pięknych okolicznościach przyrody zjemy lunch w formie pikniku. Powrót na nocleg do hotelu.

  opcja Tęczowa Rzeka: 18 dzień

  TĘCZOWA RZEKA CAÑO CRISTALES - BOGOTA

  Po śniadaniu znów udamy się do Caño Cristales. Tym razem wybierzemy inny szlak, z którego będziemy podziwiać wody w odcieniach zieleni.
  Po południu wylot do Bogoty.

  opcja Tęczowa Rzeka: 19-20 dzień

  POWRÓT

  Przejazd na lotnisko i wylot do Europy. Przylot dzień później. Po przylocie do Warszawy pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.  ZASADY WJAZDU:
  Test nie jest wymagany. Linie lotnicze latające do Kolumbii mogą wymagać testu.

  UWAGA: opcja Tęczowa Rzeka dostępna jest tylko w okresie rozwoju makrofitów, mniej więcej od czerwca/lipca do listopada.

   

   

 • SPORTY EKSTREMALNE W SAN GIL

  Rafting rzeką Suarez (do poziomu V): ok. 40 USD
  Rafting rzeką Fonce (do poziomu III): ok. 10 USD
  Lot paralotnią w Curiti: ok. 25 USD
  Lot paralotnią w Chicamocha: ok. 55 USD
  Zip-lining: ok. 10 USD
  Canyoning: ok. 22 USD
  Trekking do jaskinii z przewodnikiem: ok. 10 USD

  REJS ŁODZIĄ NA PLAYA BLANCA

  Półdniowa wycieczka: ok. 2O USD

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII

  Cano Cristales, czyli Tęczowa Rzeka, swój kolor zawdzięcza makrofitów Macarenia clavigera. Rozwijają się tuż po porze deszczowej, a  więc z końcem maja, i utrzymują swój kolor aż do listopada. Najlepszym czasem na ich zobaczenie jest okres od lipca do października.
  UWAGA: z tego powodu w niektórych terminach realizacja opcji Tęczowa Rzeka jest niemożliwa.

   

  Na wybrzeżu karaibskim występuje pora sucha oraz pora deszczowa. Opady występują od czerwca do października, przeważnie w postaci popołudniowego oberwania chmury.

   

  W regionie andyjskim występują dwie pory deszczowe: kwiecień-czerwiec, październik-grudzień.

   

  Kolumbia - Medellin
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 26 26 26 26 26 26 26 26 26 25 25 25
  średnia min. temp. °C 17 18 18 18 18 18 17 17 17 17 17 17
  dni z opadem - 12 13 17 22 23 19 17 19 22 24 21 15

   

  Kolumbia - Bogota
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 18 18 19 18 18 17 17 17 18 18 18 18
  średnia min. temp. °C 6 7 8 8 8 8 8 7 7 8 8 7
  dni z opadem - 4 5 8 11 10 6 4 4 5 14 11 5

   

  Kolumbia- Santa Marta
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 31 31 32 32 31 31 31 31 30 30 30 31
  średnia min. temp. °C 23 23 25 26 27 27 26 26 26 26 25 24
  dni z opadem - 0 0 0 4 9 9 7 10 13 15 8 2

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Bogota - Warszawa

 • bilety lotnicze wewnętrzne na trasach: Bucaramanga - Pereira, Medellin - Cartagena, Santa Marta - Bogota // z opcją Tęczowa Rzeka dodatkowo Bogota - La Macarena - Bogota

 • transfery z/na lotniska w Kolumbii

 • 14 noclegów w hotelach (pokoje 2-os. z łazienkami) // z opcją Tęczowa Rzeka dodatkowo 3 noclegi w hotelu w pokoju 2-os.

 • śniadania w hotelach // z opcją Tęczowa Rzeka dodatkowo 3 obiady i 2 kolacje

 • bilety autobusowe na trasie: Bogota - Villa de Leyva, San Gil - Barichara - San Gil - Bucaramanga, Salento - Medellin, Cartagena - Santa Marta

 • transport wynajętym busem na trasie Villa de Leyva - San Gil, Pereira - Salento 

 • wycieczki:

  • rowerowa po okolicach Villa de Leyva

  • trekking w Valle de Cocora

  • do Guatape i El Penon z lokalnym przewodnikiem

  • do Parku Narodowego Tayrona z lokalnym przewodnikiem

  • // z opcją Tęczowa Rzeka dodatkowo 2 trekkingi w Parku Narodowym Tinigua z lokalnym przewodnikiem

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

 CENA NIE OBEJMUJE:
 • lokalnych przejazdów w mieście (komunikacja miejska lub taxi) oraz biletów wstępu: ok. 80 USD

 • wyżywienia: ok. 20 USD dziennie na osobę

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • // z opcją Tęczowa Rzeka dodatkowo opłat administracyjnych i lotniskowych: ok. 15 USD

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA:
Do odwołania nie pobieramy zaliczek przy zapisie na wyjazdy zagraniczne. Zaliczkę wpłacicie dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że wyjazd może się odbyć.

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera