.

KUBA WSCHODNIA i ZACHODNIA indywidualnie

Drukuj stronę
16 dni
Kuba
wielkość grupy: dowolna
 • KUBA WSCHODNIA i ZACHODNIA indywidualnie

  Kuba wschodnia mocno się jeszcze różni od bardziej popularnego zachodu wyspy. Podczas tego wyjazdu chcemy Wam pokazać całą Kubę - od Vinales do Baracoa. Na zachodzie będziecie chłonąć klimat Hawany, zobaczycie jak funkcjonuje plantacja tytoniu i zakochacie się w architekturze Trinidadu. Wschód zaskoczy Was ciepłymi ludźmi, dzikimi plażami i bujną przyrodą.

  1 dzień

  PRZYLOT DO HAWANY

  Przylot do Hawany. Z lotniska odbierze Was nasz sprawdzony kierowca i zawiezie na nocleg do casa particular. Casa particular to pokoje do wynajęcia w domach u Kubańczyków (z łazienką i klimatyzacją). W domu gospodyni przygotowuje śniadanie, można zamówić również inne posiłki. Relaks po długim locie, lub, jeśli będziecie na siłach, spacer po Maleconie - pobliskiej nadmorskiej promenadzie.

  2 dzień

  HAWANA VIEJA: ZWIEDZANIE

  Rano Wasza gospodyni przygotuje dla Was śniadanie. Następnie odbierze Was nasz przewodnik. Z nim odkryjecie uroki tzw. Starej Hawany - magię architektury kolonialnej wokół Plaza Vieja, Plaza de San Francisco, Plaza de Armas, Plaza de Catedral. Zwiedzicie pałac hiszpańskich wicekrólów Parque Central z Kapitolem i Teatrem Garcia Lorca. Zabierze Was na spacer szlakiem Hemingwaya - najpierw odwiedzicie jeden z ulubionych barów Hemingwaya - Floridita (tu obowiązkowy przystanek na Daiquiri), następnie kolejny drink na tarasie hotelu Ambos Mundos, gdzie pisarz długo mieszkał i gdzie możecie wejść do pokoju, w którym pisał swoje powieści. Na koniec kolejny jego ulubiony bar - Bodequita del Medio i słynne Mojito. Wieczorem polecamy spacer po uliczkach starego miasta i drink przy dźwiękach kubańskiej muzyki lub spacer wzdłuż Maleconu – nadbrzeża Hawany, gdzie z pewnością spotkacie lokalnych muzyków. Alternatywą jest spędzenie wieczoru na jednym ze znanych show Hawany - koncercie Buena Vista Social Club (ok. 30 EUR), Salsa Show (ok. 30 EUR) lub Tropicana Show (ok. 90 EUR).

  3 dzień

  HAWANA: ZWIEDZANIE

  Po śniadaniu odbierze Was nasz przewodnik. Tym razem już nie własne nogi, ale eleganckie zabytkowe samochody zabiorą Was na podbój stolicy. Pojedziecie na Plac Rewolucji, do Hotelu Nacional, do Dzielnicy Vedado i w inne, mniej znane, ale równie ciekawe miejsca (ok. 20-40 EUR/samochód). Wieczór przeznaczcie na chłonięcie klimatu Hawany. Możecie udać się na koncert w pobliskiej Casa de La Musica (ok. 10 EUR) lub spędzić czas w jednym z licznych, roztańczonych barów rozrywkowej stolicy Kuby.

  4 dzień

  PRZELOT DO BARACOA

  Przelot do Baracoa (lub Guantanamo). Odbiór z lotniska i przejazd do miejsca zakwaterowania. Następnie wycieczka jeepami po okolicy Baracoa. Podczas wycieczki odwiedzicie plantację kakao i pobliskie plaże. Powrót wieczorem.
  W Baracoa znajduje się wiele klubów muzycznych, tzw. Casas de la Trova. Wieczór warto spędzić w jednym z nich.

  5 dzień

  EL YUNQUE: TREKKING

  Czas na wizytę w El Yunque. Możecie zdobyć El Yunque (ok. 15 EUR) – szczyt o wysokości 575 m n.p.m. w paśmie górskim Sierra del Purial. Nazwę zawdzięcza swojemu kształtowi, przypominającemu kowadło. Ponoć Krzysztof Kolumb o tej właśnie górze pisał w swoich dziennikach. Niesamowicie bogata fauna i flora miejsca spowodowała powstanie rezerwatu biosfery Unesco w El Yunque. Podczas wycieczki możliwe kąpiele w wodospadach.
  Możecie też udać się na łatwiejszy trekking po parku, odwiedzić plantację kakao i zajadać się lokalnymi owocami.

  6 dzień

  SANTIAGO

  Wcześnie rano wyjazd do Santiago (przejazd ok. 5-6 h). Zwiedzicie miasto - przejazd pod podziurawioną fasadą koszar Moncada, Dom Diego Velazqueza, kawa na widokowym tarasie hotelu Casa Granda, gdzie ubijała swe interesy mafia.

  7 dzień

  PRZELOT DO HAWANY

  Czas wolny na odkrywanie Santiago. Możliwość wycieczki do El Cobre - Sanktuarium Matki Boskiej, patronki Kuby. Wylot do Hawany. Odbiór z lotniska i transfer na nocleg w casa particular.

  8 dzień

  VINALES: PLANTACJA TYTONIU

  Po śniadaniu wyruszycie na zachód wyspy do zielonego Vinales. Zobaczycie zagłębie tytoniu - to właśnie stąd pochodzi cały tytoń Kuby. Odwiedzicie jedną z tutejszych jaskiń, w której ukrywali się zbiegli niewolnicy i odbędziecie krótki rejs podziemną rzeką w Cueva de los Indios. Pospacerujecie po dolinie, gdzie uprawia się tytoń i podpatrzycie jak funkcjonuje plantacja. Dla chętnych możliwość wycieczki konnej (koszt ok. 15 EUR/1 godzinę). Nocujecie w casa particular w Vinales.

  9 dzień

  PÓŁWYSEP ZAPATA - CIENFUEGOS

  Po śniadaniu odbierze Was kierowca i prywatnym samochodem pojedziecie do Cienfuegos. W drodze możecie odwiedzić Półwysep Zapata i farmę krokodyli (wstęp 5 EUR). Możecie też udać się łodzią motorową do skansenu Tainów - prekolumbijskiego plemienia zamieszkującego Kubę (wstęp ok. 15 EUR). Następnie przejazd do Cienfuegos i zakwaterowanie w casa particular u zaprzyjaźnionego Kubańczyka. Po południu czas na odkrywanie kolonialnej starówki i lokalnego kolorytu miasteczka.

  10-12 dzień

  TRINIDAD I OKOLICE

  Po śniadaniu serwowanym przez sympatycznych gospodarzy ruszycie w drogę do Trinidadu. W drodze kierowca zatrzyma się przy wodospadach El Nicho. Tu również możecie zjeść obiad w typowym barze (paladar) u miejscowego farmera (guajiro). Zakwaterowanie w Trynidadzie w sprawdzonych przez nas casas particulares w pobliżu zabytkowego centrum miasteczka.
  Kolejne dni przeznaczone są na odkrywanie uroczego Trinidadu i jego okolic, na lekcje salsy w zaprzyjaźnionej z nami szkole tańca, na lekcje hiszpańskiego i rozmowy z Waszymi gospodarzami, na konne wycieczki, spacery po zabytkowym centrum i wypady na pobliską plażę. Wieczorami Trinidad tętni życiem! Koniecznie przyłączcie się do imprezy na ulicy lub wmieszajcie się w tłum Kubańczyków tańcząc salsę w Casa de Musica, gdzie często odbywają się też pokazy tańców afro-kubańskich.

  13-14 dzień

  CAYO SANTA MARIA: PLAŻA

  Po śniadaniu odbierze Was kierowca i prywatnym transportem pojedziecie do Cayo Santa Maria. W drodze obowiązkowy postój przy Mauzoleum Che Guevary w Santa Clara!
  Cayo Santa Maria może śmiało uchodzić za typową rajską wysepkę. Jest mniej znana niż Varadero (i oby tak zostało!), dzięki czemu unikniecie tłumu innych turystów. Po zakwaterowaniu w 5* hotelu all inclusive czas na relaks na białych, piaszczystych plażach Cayo Santa Maria. Jeśli wolicie nieco aktywniejszy odpoczynek, istnieje możliwość snorkellingu (ok. 20-30 EUR) czy spacerów po pięknej okolicy. Krem z filtrem będzie bardzo przydatny :)

  15 dzień

  HAWANA

  Po śniadaniu prywatnym transportem udacie się do Hawany. Będzie czas na ostatnie zakupy (polecamy w szczególności rum i kawę!) oraz ostatnie spacery do Waszych ulubionych zakątków Hawany (to zaskakujące, ale przekonacie się sami, że będziecie mieć SWOJE ulubione zakątki. Magia Hawany?). I ostatnia szalona noc w jednym z barów lub na ulicy, razem z Kubańczykami, przy dźwiękach salsy i rumby.

  16 dzień

  WYLOT

  Transfer na lotnisko i wylot do Europy. • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  Kuba – Hawana
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 25 26 27 28 30 31 31 31 31 29 27 26
  średnia min. temp. °C 17 17 18 20 21 23 23 23 23 21 20 18
  dni z opadem - 6 6 5 5 9 12 11 11 12 10 7 6

   

  Kuba – Santiago de Cuba
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 27 27 27 28 28 30 30 30 30 30 29 28
  średnia min. temp. °C 21 21 21 22 23 24 25 25 24 23 22 21
  dni z opadem - 3 2 4 6 10 11 6 9 11 14 7 3

   

  Kuba – Cienfuegos
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 27 27 28 29 30 31 32 32 31 31 28 27
  średnia min. temp. °C 17 16 17 19 20 21 22 22 21 21 19 17
  dni z opadem - 1 1 3 4 8 11 10 11 10 9 3 1

   

  Kuba – Cayo Santa Maria
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 25 25 27 27 29 30 31 31 30 28 27 25
  średnia min. temp. °C 19 19 20 21 22 23 24 24 23 23 22 20
  dni z opadem - 6 6 5 5 8 10 8 9 12 10 7 6
 • JAK TO DZIAŁA

  • wybieracie jeden z gotowych programów indywidualnych
  • organizujemy Waszą podróż od A do Z - transport, zakwaterowanie, atrakcje, zwiedzanie
  • ruszacie na gotową wyprawę

  WYJAZD INDYWIDUALNY
  Wyprawa realizowana jest bez pilota. Ruszacie sami sprawdzoną przez nas trasą. Wszystkie świadczenia (transport, zakwaterowanie, wycieczki lokalne według programu) są zarezerwowane i opłacone.

  W podróży indywidualnej przydatna jest znajomość języka angielskiego. W krajach Ameryki Południowej i Środkowej dobrze jest znać podstawy języka hiszpańskiego.

  WIELKOŚĆ GRUPY
  Wyprawy indywidualne nie mają ograniczeń grupowych.

  CENA
  Oferta cenowa na naszej stronie skalkulowana jest dla 2 osób (zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienką).

  Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

  PROGRAM
  Wybieracie jeden z gotowych programów z oferty INDYWIDUALNIE.

  Przed wyjazdem otrzymacie plan swojej podróży z dokładnym opisem przebiegu każdego dnia.

  W opisie znajdą się następujące informacje:

  • ZAKWATEROWANIE - zarezerwowane miejsca noclegowe;
  • TRANSPORT - zarezerwowany transport, w tym bilety wewnętrzne (bilety lotnicze, autobusowe, promowe) oraz transport prywatny; wskazówki dotyczące transportu;
  • INFO DODATKOWE - dokładny opis trasy, informacje jak optymalnie spędzić dzień w danym miejscu (co warto zobaczyć, jak się poruszać itp.), wcześniej zarezerwowane wycieczki zgodnie z programem, wycieczki dla chętnych, oraz kosztorys.

  OPCJE
  Program jest dość elastyczny.

  • dowolny termin
  • dowolna wielkość grupy
  • możliwość modyfikacji programu

  Modyfikacje mogą wiązać się ze zmianą ceny.

  DODATKOWO
  Każdy uczestnik indywidualnej wyprawy otrzymuje K-Box: koszulkę klubową, worek sportowy, etui na bilety, kartę ubezpieczeniową, plan podróży dzień po dniu oraz vouchery.

  ZAPEWNIAMY RÓWNIEŻ

  • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najlepszej opcji lotów
  • doradztwo w zakresie przygotowań do wyprawy

ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • plan Twojej podróży dzień po dniu z praktycznymi informacjami

 • transfery z/na lotniska na Kubie

 • 13 noclegów w casas particulares (kwatery prywatne) ze śniadaniami

 • 2 noclegi w hotelu All Inclusive 5* w Cayo Santa Maria

 • prywatny transport na całej trasie wg programu

 • zwiedzanie Hawany z przewodnikiem

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

  • vouchery

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów lotniczych na Kubę (Warszawa - Hawana - Warszawa od ok. 2500 PLN)

 • biletów lotniczych na trasie Hawana-Baracoa (lub Guantanamo) (ok. 600 USD) oraz Santiago-Hawana (ok. 600 PLN)

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie oraz transportu na miejscu: taxi, bryczek, ryksz oraz aut amerykańskich: ok. 90 EUR

 • wyżywienia: ok. 20-25 EUR dziennie na osobę

 • atrakcji dla chętnych

 • opłaty wizowej

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

DODATKOWO ZAPEWNIAMY:
 • pośrednictwo wizowe

Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

 

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazd indywidualny - dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.