OSTATNIE MIEJSCA na wakacyjny wyjazd do Sri Lanki! Zarezerwuj miejsce i zobacz słonie na Cejlonie »

MAROKO

Marokańskie południe to miejsce, gdzie suche powietrze z nieprzemierzonych piasków Sahary, orzeźwiające powietrze spływające wąwozami z wysokich szczytów Atlasu oraz wilgotne powietrze, niosące ze sobą słoność Atlantyku naprzemiennie owiewają Waszą twarz. Gdzie woń przypraw w soukach zabytkowych medyn miesza się z wyziewami wielbłądów i z portowym zapachem z wybrzeża. Gdzie wielokrotnie zapytacie samych siebie, który zachód słońca najbardziej podoba się Waszym oczom: czy ten, z którym zasypiają warowne osady, zwane kasbami, utkwione w swej przeszłości? Czy ten w Marrakeszu, prowadzący niepowtarzalną grę świateł nad gwarnym placem Djemaa El Fna? Czy może ten, któremu towarzyszy cisza zmącona tylko powiewami wiatru na pustynnych wydmach? Znajdźcie swoją własną odpowiedź, udając się na prawdziwą ucztę dla zmysłów na południu Maroka!

Polubisz ten wyjazd za:

 • podróż w swoim gronie
 • niesamowitą twierdzę Ait Ben Haddou
 • nocleg na pustyni

Trasa

 • MARRAKESZ
 • AIT BENHADDOU
 • OUARZAZATE
 • DOLINA DADES
 • MERZOUGA
 • TAFILALET - MIDELT - IFRANE
 • FEZ
 • CHEFCHAOUEN
 • CASABLANKA
 • RABAT
 • ESSAOUIRA
 • WODOSPADY OUZOUD

Plan podróży

 • 1 dzień PRZYLOT DO MARRAKESZU

  Po przylocie do Marrakeszu odbierze Was nasz kierowca. Transfer do miejsca zakwaterowania. Czas wolny i nocleg w Marrakeszu. Po zameldowaniu się i krótkim odpoczynku, będziecie mieli czas wolny na eksplorację miasta we własnym tempie. Możecie spacerować po wąskich uliczkach medyny, podziwiać kolorowe stragany i aromatyczne przyprawy na targowisku Jemaa el-Fna, lub zrelaksować się w jednym z licznych ogrodów, takich jak słynny Jardin Majorelle. Wieczorem wrócicie do hotelu na nocleg, pełni pierwszych wrażeń z tego magicznego miasta.

   

  Proponowane hotele: Riad bb Marrakech/ Riad Zaki/ Riad Luzia lub podobne

 • 2 dzień MARRAKESZ

  Po śniadaniu Wasza podróż obierze nowy cel: czerwone miasto Marrakesz. Jeden z najwspanialszych spacerów Waszego życia odbędziecie z lokalnym przewodnikiem. Włócząc się niespiesznie od souku do souku (targowisk arabskich) ujrzycie m.in. starą medynę, Grobowce Saadien, Pałac Bahia, Ogrody Majourelle oraz najsłynniejszy z marokańskich placów - Djemaa El Fna. Na nim spotkacie wiele zdumiewających osobistości: zaklinaczy węży i małp, zawodowych opowiadaczy arabskich baśni, kobiety henny... Marrakesz to kwintesencja przeszłości i przyszłości Maroka! Noc spędzicie w Marrakeszu.

   

  Proponowane hotele: Riad bb Marrakech/ Riad Zaki/ Riad Luzia lub podobne

   

   

 • 3 dzień DOLINA DADES PRZEZ AIT BENHADDOU I OUARZAZATE

  Opuścimy Marrakesz około 8 rano i pojedziemy w kierunku gór Atlasu Wysokiego, aż do najwyższej przełęczy w Maroku - Tizi N'Tichka, położonej na wysokości 2260 metrów. Zatrzymamy się na kawę lub herbatę miętową i zrobimy kilka zdjęć. Po południu przejazd na teren słynnej scenografii dla międzynarodowych reżyserów i filmowców, która jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO w Ait Benhaddou; Kasbah, dawnej twierdzy na starym Szlaku Solnym, trakcie karawan wiozących złoto, kość słoniową i sól. Współcześnie zaś nie raz i nie dwa osada służyła za plan zdjęciowy do słynnych produkcji hollywoodzkich. Jako pustynne miasto wystąpiła m.in. w „Gladiatorze”, „Mumii”, „Klejnocie Nilu”, „Aleksandrze”, „Saharze” czy „Grze o Tron”. Następnie przejazd do miasta Ouarzazate, Hollywood Afryki, w którym znajduje się kilka studiów filmowych. Później przejazd w kierunku Doliny Dades i nocleg.

   

  Proponowane hotele: Kasbah Dades / Auberge Babylon du Dades / Riad Paradise Dades lub podobne

 • 4 dzień SAHARA: nocleg w obozie Berberów

  Dziś posmakujecie szczypty z życia saharyjskich nomadów! Jednak zanim to nastąpi, po śniadaniu wyruszycie do z Doliny Dades i w stronę wąwozów Todra. Po przerwie na lunch udacie się w kierunku Sahary przez południe. Po drodze zobaczycie gaje palmowe, stare ruiny, ślady dinozaurów – zwłaszcza w Efroud, mieście skamieniałości i minerałów, położone na terenie, który kiedyś był dnem oceanu. Później wsiądziecie na wielbłądy, które zabiorą Was do "miliongwiazdkowego" hotelu, czyli pustynnego obozu Berberów, gdzie spędzicie noc z niezapomnianym widokiem na niebo usłane całymi galaktykami.

   

  Nocleg w obozie Berberów

 • 5 dzień TAFILALET - MIDELT - IFRANE

  Wczesna pobudka, aby zobaczyć wschód słońca nad wydmami Erg Chebbi. Potem śniadanie w pustynnym obozie i podróż do miasta Rissani, niegdyś głównego miejsca postoju saharyjskich karawan. Następnie kontynuujemy podróż na północ przez gaj palmowy Tafilalet, największy na świecie, z tysiącami drzew wzdłuż 20-kilometrowej drogi prowadzącej do Doliny Rzeki Ziz, płynącej z Atlasu Wysokiego. Przystanek na punkcie widokowym z widokiem na dolinę i miasto Aoufous. Kolejny przystanek robimy w Midelt, w sercu Atlasu, gdzie będzie przerwa na lunch i czas wolny. Po południu wycieczka przez Cedar Woods i Ifrane, położone na północno-zachodnim zboczu Atlasu Średniego na wysokości 1630 metrów nad poziomem wody, nazywanego Marokańską Szwajcarią z resortem narciarskim Michlifen. Dzień kończymy w Fez.

   

  Proponowane hotele: Palais Laaraichi / Palais Houyam / Riad Marjana lub podobne

 • 6 dzień FEZ

  Zwiedzanie zabytków Fezu, miasta założonego w 8 wieku, w towarzystwie lokalnego przewodnika. Najważniejsze punkty to: Uniwersytet Al-Karawiyyin (pierwszy założony uniwersytet na świecie), Bou Inania Madrasa (uczelnie teologiczne), dzielnica żydowska (Millah), dzielnica Andaulisi i Bab Boujloud. Wizyta w garbarni i spółdzielni ceramicznej wykonującej tradycyjne marokańskie rzemiosło. Obiad w lokalnej restauracji w starej medynie i przejście na punkt widokowy. Nocleg w Fez.

   

  Proponowane hotele: Palais Laaraichi / Palais Houyam / Riad Marjana lub podobne

 • 7 dzień CHEFCHAOUEN PRZEZ MEKNES

  Po śniadaniu w riadzie w Fez podróż do Meknes, zwiedzanie starej Medyny i jej murów. Zobaczycie bramy Bab El Mansour, grobowce Moulay Ismaila – założyciela miasta, a później rzymskie ruiny w Volubilis, otwartym muzeum. Jak większość rzymskich ruin w regionie, nie są uważane za imponujące, ale pozwalają głębiej przyjrzeć się tej części historii Maroka. Później podróż przez góry Rif do Chefchaouen znanego z błękitnych domów. Nocleg w Chefchaouen.

   

  Proponowane hotele: Hotel Vancii/ riad Hicham lub podobne

 • 8 dzień CASABLANKA PRZEZ RABAT

  Po śniadaniu w hotelu wyruszycie w podróż do Casablanki, zatrzymując się po drodze w Rabacie, stolicy Maroka. W Rabacie odwiedzicie najważniejsze muzeum w kraju, gdzie zgromadzone są liczne dzieła sztuki i artefakty przedstawiające bogatą historię Maroka. Następnie zwiedzicie majestatyczny Pałac Królewski, będący rezydencją króla i miejscem wielu oficjalnych wydarzeń. Kolejnym punktem będzie Mauzoleum Mohammeda V, imponujący grobowiec upamiętniający jednego z najważniejszych władców w historii Maroka. Po dniu pełnym wrażeń w Rabacie kontynuujecie podróż do Casablanki, gdzie spędzicie nocleg, gotowi na dalsze przygody.
   
  Proponowane hotele: Hotel Oum Palace / Hotel Diamond lub podobne
 • 9 dzień ESSAOUIRA PRZEZ EL JADIDA

  Podróż z Casablanki do Essaouiry zapowiada się jako niezwykła wyprawa przez różnorodne miejsca i krajobrazy. Przed podróżą do Essaouiry, zatrzymacie się w stolicy Maroka, aby odwiedzić imponujący Meczet Hassana II, który upamiętnia 60. urodziny byłego króla. Następnie ruszycie w podróż nadmorską drogą, mijając po drodze El Jadida, miasto założone przez Portugalczyków w 1513 roku, które zachowało wiele historycznych zabytków i urokliwych uliczek. Kolejnym punktem waszej podróży będzie Oualidia, gdzie będziecie mieli okazję skosztować świeżych owoców morza i cieszyć się widokiem na malowniczą nadmorską miejscowość. Po krótkim postoju kontynuujecie podróż do Essaouiry, znanego z urokliwego portu, plaż i białych domów z niebieskimi okiennicami. Wieczorem dotrzecie do Essaouiry, gdzie spędzicie nocleg, gotowi na dalsze odkrywanie uroków tego nadmorskiego miasta.

   

  Proponowane hotele: Villa Garance lub podobny

 • 10 dzień ESSAOUIRA

  Dzisiejszy dzień spędzimy na zwiedzaniu tego uroczego miasteczka. Essaouira to dawne portugalskie miasto (zwane Mogador). W przeszłości była okupowana przez Rzymian, Fenicjan i Portugalczyków, co widać w architekturze i klimacie tego miejsca. Zwiedzanie wałów obronnych zwanych twierdzą Skalla, które chroniły miasto przed najazdami w przeszłości. Następnie udamy się na spacer po wąskich uliczkach Essaouiry, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, gdzie będziemy podziwiać tradycyjne białe domy z niebieskimi okiennicami i słuchać szumu morza, Później podróż do Marrakeszu przez region drzew argonowych. Nocleg w Marrakeszu.

   

  Proponowane hotele: Riad bb Marrakech/ Riad Zaki/ Riad Luzia lub podobne

 • 11 dzień WODOSPADY OUZOUD

  Następnego dnia zapraszamy na wyjątkową wycieczkę po terenach trochę mniej uczęszczanych przez turystów, dlatego zalecamy wzięcie ze sobą odpowiednich butów do chodzenia. Rozpoczniemy spacer w stronę kaskad Ouzoud, malowniczych wodospadów położonych w zachodniej części Maroka. Po drodze będziemy mieli okazję podziwiać wiejskie obszary Maroka i obserwować dzikie małpy, które zamieszkują te tereny. Wodospady Ouzoud to prawdziwa perła natury, którą pokaże nam lokalny przewodnik. Podczas wycieczki będziemy mieli możliwość zanurzenia się w atmosferze otaczającej przyrody i podziwiania imponujących wodospadów. Dla tych, którzy odważą się na nieco więcej przygód, będzie też szansa na kąpiel w skalnych basenach, które znajdują się u podnóża niektórych z wodospadów. To idealna okazja do ochłodzenia się i poczucia radości z otaczającej nas przyrody. Po wycieczce wrócimy do Marrakeszu wczesnym wieczorem, bogatsi o niezapomniane wspomnienia z tego magicznego dnia.

   

  Proponowane hotele: Riad bb Marrakech/ Riad Zaki/ Riad Luzia lub podobne

 • 12 dzień POWRÓT

  Czas wolny w Marrakeszu, transfer na lotnisko i powrót.

Cena

Cena obejmuje

Transport
 • Transfery z/na lotnisko w Marrakeszu
 • Prywatny transport komfortowym i klimatyzowanym samochodem 4x4 na całej trasie
 • Przejazd na pustynię Merzouga
Zakwaterowanie
 • Noclegi w hotelach/riadach o standardzie 3-4*, 1 noc w obozowisku na pustyni z koncertem muzyki tradycyjnej
Wyżywienie
 • Śniadania w hotelach,
 • Śniadania i obiady w Dolinie Dades i Merzouga
Wycieczki
 • Zwiedzanie Marrakeszu z lokalnym przewodnikiem
 • Wielbłądzi trekking po pustyni
Lokalny przewodnik
 • Opieka doświadczonego, lokalnego anglojęzycznego kierowcy-przewodnika
Ubezpieczenie
 • Ubezpieczenie podróżne Signal Iduna:

  • KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych)
  • NNW 15 000 PLN
  • bagaż 2 000 PLN
  • OC 50 000 EUR

Cena nie obejmuje:

  • biletu lotniczego do i z Marrakeszu
  • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, transportu lokalnego w miastach (taxi itp.)
  • pozostałego wyżywienia
  • opcjonalnie: opieki pilota Kiribati Club
  • Pozostałych wydatków nieuwzględnionych w programie

Dodatkowe informacje

 • Wizy

  Maroko

  • Obywatele polscy udający się turystycznie do Maroka są zwolnieni z obowiązku wizowego na okres do 90 dni. 
  • Przy przekraczaniu granicy władze marokańskie mogą żądać udokumentowania odpowiednich środków finansowych na pobyt (gotówka, karty kredytowe, wyciąg z konta itp.). 
  • Nie ma obowiązku okazania biletu powrotnego. 
  • Jedynym dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy i wjazdu na terytorium Maroka jest paszport, który powinien być ważny jeszcze przez minimum 6 miesięcy od planowanej daty wjazdu.


Podobne wyjazdy

Masz pytania? Porozmawiajmy

+ 48 513 051 310info@kiribaticlub.pl