.

MAROKO indywidualnie

Drukuj stronę
8 dni
Maroko
wielkość grupy: dowolna
 • MAROKO indywidualnie

  Marokańskie południe to miejsce, gdzie suche powietrze z nieprzemierzonych piasków Sahary, orzeźwiające powietrze spływające wąwozami z wysokich szczytów Atlasu oraz wilgotne powietrze, niosące ze sobą słoność Atlantyku naprzemiennie owiewają Waszą twarz. Gdzie woń przypraw w soukach zabytkowych medyn miesza się z wyziewami wielbłądów i z portowym zapachem z wybrzeża. Gdzie wielokrotnie zapytacie samych siebie, który zachód słońca najbardziej podoba się Waszym oczom: czy ten, z którym zasypiają warowne osady, zwane kasbami, utkwione w swej przeszłości? Czy ten w Marrakeszu, prowadzący niepowtarzalną grę świateł nad gwarnym placem Djemaa El Fna? Ten na horyzoncie bezkresnego oceanu, obserwowany z cypla nad Agadirem? Czy może ten, któremu towarzyszy cisza zmącona tylko powiewami wiatru na pustynnych wydmach? Znajdźcie swoją własną odpowiedź, udając się na prawdziwą ucztę dla zmysłów na południu Maroka!

  1 dzień

  PRZYLOT DO AGADIR - ESSAOUIRA: medyna, port i wały morskie

  Po wylądowaniu w Agadirze Wasz kierowca-przewodnik odbierze Was z lotniska i tym samym rozpoczniecie zwiedzanie kraju, po brzegi wypełnionego wspaniałym dziedzictwem naturalnym i architektonicznym. Pierwszego dnia wyruszycie do As-Suwajry (Essaouiry). Jej gwarny, portowy klimat odkryjecie, spacerując po dawnych wałach oraz wąskimi uliczkami medyny, mijając skupiska straganików sprzedających lokalne rękodzieła. To niewielkie miasto z wielką historią! Essaouira doświadczyła obecności wielu kultur - łącznie z Portugalczykami, którzy okupowali miasto i sprowadzili tu niewolników do pracy na plantacjach trzciny cukrowej. Odcisnęło to piętno na tutejszej architekturze. Dzięki swej kameralności i barwom - charakterystycznym niebieskim drzwiom i wypłowiałym ścianom - mawia się o niej, że to „Klejnot Atlantyku”. Zobaczycie tu również fabrykę „płynnego złota Maroka”, czyli olejów arganowych, wytłaczanych w celach kulinarnych, kosmetycznych i medycznych. To także „Miasto wiatru”, które przyciąga surferów z całego świata. Noc spędzicie w riadzie w medynie Essaouiry, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

  2 dzień

  ESSAOUIRA - MARRAKESZ: targowiska, medyna, pałac, ogrody

  Po śniadaniu Wasza podróż obierze nowy cel: czerwone miasto Marrakesz. Jeden z najwspanialszych spacerów Waszego życia odbędziecie z lokalnym przewodnikiem. Włócząc się niespiesznie od souku do souku (targowisk arabskich) ujrzycie m.in. starą medynę, Grobowce Saadien, Pałac Bahia, Ogrody Majourelle oraz najsłynniejszy z marokańskich placów - Djemaa El Fna. Na nim spotkacie wiele zdumiewających osobistości: zaklinaczy węży i małp, zawodowych opowiadaczy arabskich baśni, kobiety henny... Marrakesz to kwintesencja przeszłości i przyszłości Maroka! Noc spędzicie w Marrakeszu.

  3 dzień

  WYSOKI ATLAS - TELOUET: miasto-twierdza - AIT BEN HADDOU: pustynna osada - DOLINA OUNILA - WARZAZAT

  Zaraz po śniadaniu wsiądziecie do samochodu 4x4 i wyruszycie w kierunku Ouarzazate. Po drodze przemierzycie malownicze przełęcze w górach Atlasu Wysokiego, zerkając na najwyższe szczyty Maroka. Zatrzymacie się w kilku wyśmienitych punktach widokowych, podziwiając spektakularną, górsko-pustynną scenerię u swych stóp. Następnie dotrzecie do kasby (miasta-twierdzy) Telouet, przez które przebiegał w dawnych wiekach ważny szlak karawanowy prowadzący z Sahary, przez Atlas do Marrakeszu. Po zwiedzaniu kasby i przerwie na typowy obiad przemierzycie Dolinę Ounila, wypatrując małych, berberyjskich wiosek, wzniesionych w trudno dostępnych miejscach. Dojedziecie do otoczonego gajami oliwnymi ksaru - czyli marokańskiej ufortyfikowanej osady - Ait Ben Haddou. Kiedyś był to kolejny istotny przystanek dla karawan. Współcześnie zaś nie raz i nie dwa osada służyła za plan zdjęciowy do słynnych produkcji hollywoodzkich. Jako pustynne miasto wystąpiła m.in. w „Gladiatorze”, „Mumii”, „Klejnocie Nilu”, „Aleksandrze”, „Saharze” czy „Grze o Tron”. Dzień zakończycie w mieście Warzazat (Ouarzazate), zwanym „Bramą Pustyni”. Po kolacji w hotelu nocleg w Warzazat.

  4 dzień

  TAMNOUGALT: twierdza - ZAGORA - SAHARA: nocleg w obozie Berberów

  Dziś posmakujecie szczypty z życia saharyjskich nomadów! Jednak zanim to nastąpi, po śniadaniu wyruszycie do innej fascynującej kasby Tamnougalt. Później krętymi drogami prowadzącymi przez panoramiczne przełęcze dotrzecie do Zagory - miejsca, gdzie zaczyna się pustynia ze słynnym ergiem Chegaga. Kiedyś pośród oaz z palmami daktylowymi biegł szlak, którym karawany transportowały cukier, zioła i owoce. Po dotarciu do Zagory i przerwie na lunch wsiądziecie na wielbłądy, które zabiorą Was do "miliongwiazdkowego" hotelu, czyli pustynnego obozu Berberów, gdzie spędzicie noc z niezapomnianym widokiem na niebo usłane całymi galaktykami.

  5 dzień

  TARUDANT: stara medyna i mury obronne - AGADIR: nadmorski kurort

  Po śniadaniu wyruszycie do Tarudant - berberyjskiego miasta ze starą medyną, otoczoną imponującym murem obronnym. O Tarudant, krąży wiele starych legend. Miasto słynie z garbarni, wyrabiających produkty ze skóry. Po drodze odwiedzicie też miasteczka Taznakht, gdzie produkuje się na eksport berberyjskie dywany, oraz Talioune. Uprawiany tu szafran należy do najdroższych przypraw świata! Na koniec dotrzecie nad Atlantyk do najsłynniejszego kurortu Maroka - Agadiru - z kilkukilometrową piaszczystą plażą. Miasto to, odbudowane po trzęsieniu ziemi, które pół wieku temu doszczętnie zniszczyło zabytkową starówkę, dziś stawia na nowoczesność.

  6 dzień

  LEGZIRA: plaża i skalny łuk - GUELMIN: wielbłądzi targ

  Po śniadaniu udacie się na południe w kierunku plaży Legzira, która - położona na uboczu - dopiero w ostatnich latach stała się wziętym celem wycieczkowiczów z Agadiru pragnącym ujrzeć wyrzeźbione przez ocean skalne łuki, wyrastające z piasków plaży. Jeden z łuków runął w 2017 roku pod wpływem podmywających go fal, warto więc pospieszyć się, by zobaczyć ostatni przetrwały. Zwiedzicie też saharyjskie miasto Guelmim z soukiem, czyli targiem, specjalizującym się w handlu wielbłądami. Czas wolny z pewnością chętnie spędzicie na plaży, kąpiąc się w wodach Atlantyku. Nocleg w okolicy plaży Legzira.

  7 dzień

  AGADIR: wzgórze widokowe

  Po śniadaniu wyruszycie w drogę powrotną do Agadiru, zahaczając po drodze o miasteczko Tiznit, słynące z wyrobów biżuteryjnych ze srebra. Popołudniu dotrzecie do Agadiru i przespacerujecie się po tym klimatycznym mieście. Wieczorem wdrapiecie się na nadatlantyckie wzgórze z kasbą - ostatnią spuścizną dawnego Agadiru - by stamtąd rozkoszować się słońcem zachodzącym nad zatoką. Na zboczu wzgórza został umieszczony symbol miasta - widoczny z daleka i iluminowany nocą napis: „Bóg, Ojczyzna, Król”.

  8 dzień

  POWRÓT

  Czas wolny, który w zależności od godziny wylotu możecie przeznaczyć np. na zakupy lub plażowanie. Po wykwaterowaniu z hotelu kierowca zawiezie Was na lotnisko. Powrót do Polski. • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII

  Maroko można odwiedzać przez cały rok. Optymalna pogoda (tzn. bez upałów) na zrealizowanie tego programu panuje od marca do czerwca, oraz od końca sierpnia do listopada.
  W lipcu i sierpniu należy spodziewać się upałów i temperatur powyżej 30℃.
  W grudniu, styczniu i lutym temperatura może spaść do ok. 17℃.

 • JAK TO DZIAŁA

  • wybieracie jeden z gotowych programów indywidualnych
  • organizujemy Waszą podróż od A do Z - transport, zakwaterowanie, atrakcje, zwiedzanie
  • ruszacie na gotową wyprawę

  WYJAZD INDYWIDUALNY
  Wyprawa realizowana jest bez pilota. Ruszacie sami sprawdzoną przez nas trasą. Wszystkie świadczenia (transport, zakwaterowanie, wycieczki lokalne według programu) są zarezerwowane i opłacone.

  W podróży indywidualnej przydatna jest znajomość języka angielskiego. W krajach Ameryki Południowej i Środkowej dobrze jest znać podstawy języka hiszpańskiego.

  WIELKOŚĆ GRUPY
  Wyprawy indywidualne nie mają ograniczeń grupowych.

  CENA
  Oferta cenowa na naszej stronie skalkulowana jest dla 2 osób (zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienką).

  Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

  PROGRAM
  Wybieracie jeden z gotowych programów z oferty INDYWIDUALNIE.

  Przed wyjazdem otrzymacie Plan Podróży dzień po dniu w wygodnej aplikacji Vamoos - jest to plan podróży z dokładnym opisem przebiegu każdego dnia.

  W opisie znajdą się następujące informacje:

  • ZAKWATEROWANIE - zarezerwowane miejsca noclegowe;
  • TRANSPORT - zarezerwowany transport, w tym bilety wewnętrzne (bilety lotnicze, autobusowe, promowe) oraz transport prywatny; wskazówki dotyczące transportu;
  • INFO DODATKOWE - dokładny opis trasy, informacje jak optymalnie spędzić dzień w danym miejscu (co warto zobaczyć, jak się poruszać itp.), wcześniej zarezerwowane wycieczki zgodnie z programem, wycieczki dla chętnych, oraz kosztorys.

  OPCJE
  Program jest dość elastyczny.

  • dowolny termin
  • dowolna wielkość grupy
  • możliwość modyfikacji programu

  Modyfikacje mogą wiązać się ze zmianą ceny.

  DODATKOWO
  Każdy uczestnik indywidualnej wyprawy otrzymuje K-Box: koszulkę klubową, worek sportowy, etui na bilety, kartę ubezpieczeniową, plan podróży dzień po dniu oraz vouchery.

  ZAPEWNIAMY RÓWNIEŻ

  • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najlepszej opcji lotów
  • doradztwo w zakresie przygotowań do wyprawy

ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • plan Twojej podróży dzień po dniu z praktycznymi informacjami w wygodnej aplikacji mobilnej

 • transfery z/na lotnisko w Agadirze

 • 7 noclegów w hotelach/riadach o standardzie 3-4*, 1 noc w obozowisku na pustyni

 • śniadania, kolację w Warzazat

 • prywatny transport komfortowym i klimatyzowanym samochodem 4x4 na całej trasie

 • opiekę doświadczonego, anglojęzycznego kierowcy-przewodnika

 • zwiedzanie Marrakeszu z lokalnym przewodnikiem

 • wielbłądzi trekking po pustyni

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż   1 000 PLN

 • K-Box - Twój zestaw podróżnika:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

  • vouchery

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletu lotniczego do Agadiru (Warszawa/Katowice/Wrocław - Agadir od ok. 300 PLN w dwie strony)

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, transportu lokalnego w miastach (taxi itp.)

 • pozostałego wyżywienia

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazd indywidualny - dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.

x

Zapisy na zagraniczne wyprawy bez zaliczek!

Co jeszcze się zmieni w wyjazdach w 2020? Sprawdźcie!

Czytaj więcej