.

IRAN indywidualnie

Drukuj stronę
15 dni
Iran
wielkość grupy: dowolna
 • IRAN indywidualnie

  Iran to zdecydowanie kierunek dla wielbicieli nietuzinkowej architektury. Jeśli lubicie też buszowanie po bazarach, zawieranie nowych znajomości, czy pustynne klimaty, to ten program jest dla Was. Oprócz "klasyki" - Isfahan, Yazd, Shiraz czy Persepolis, z ich genialną architekturą, zobaczycie podziemne miasto Nushabad, historyczny system hydrauliczny w Shushtar, jaskinię Alisadr i spędzicie dzień na pustyni Mesr (a noc w lokalnym domu!).

  1 dzień

  PRZYLOT DO TEHERANU - QOM - KASHAN

  Przylot do Teheranu. Odbiór z lotniska i ruszacie w trasę do Kashan (Teheran zwiedzicie na koniec wyjazdu). Najpierw zatrzymacie się na pożywnym śniadaniu, a następnie w Qom. Tutaj pierwszy raz zetkniecie się z doskonałą perską architekturą pod postacią Mauzoleum Fatimy al-Masumy, siostry ósmego imama Alego al-Ridy.
  Po przyjeździe do Kashanu zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek lub spacer.

  2 dzień

  KASHAN: perskie ogrody, dom Tabatabaei i Boroujerdi, meczet Agha Bozorg

  Zwiedzanie z lokalnym pzrewodnikiem zaczynacie od perskich ogrodów Fin, w którym naturalne źródełko zasila serię basenów turkusową wodą. Następnie odwiedzicie dom Tabatabaei  - tradycyjny wytworny dom sprzed dwóch wieków. Kolejny punkt programu to dom Boroujerdi - również tradycyjny dom, z przestronnym dziedzińcem i niesamowitymi zdobieniami. Wielbicielom architektury spodoba się również ostatni przystanek - meczet Agha Bozorg. Jego przepiękna, symetryczna bryła otacza zielony dziedziniec z sadzawką, a fasada jest świetnym przykładem perskiego kunsztu w zdobieniu.

  3 dzień

  NUSHABAD: PODZIEMNE MIASTO - ISFAHAN: zabytkowe mosty

  Jedziecie na północ od Kashanu do Nushabad - podziemnego miasta , które liczy sobie 1500 lat. Miasto tworzy labirynt tuneli rozłożonych na trzech piętrach, od 3 do 18 metrów pod ziemią. Znajdują się tutaj kanały, klatki schodowe, komnaty, a także pułapki. Podziemne miasto jest uważane za fenomen architektury i inżynierii. Zostało zbudowane, aby mieszkańcy miasta mogli się w nim schronić w przypadku najazdu.
  Przejazd do Isfahanu. Zwiedzacie miasto, które uważane jest za najpiękniejsze w całym Iranie. Zaczniecie od mostu Siyosepol z jego charakterystycznymi 33 łukami. Most Khaju to z kolei chyba najbardziej znana atrakcja Isfahanu. Most wybudowano w 1650 roku, i początkowo pełnił też funkcję społeczną - jako miejsce spotkań publicznych.

  4 dzień

  ISFAHAN: plac Imama i okolice, muzeum muzyki

  Kolejny dzień zwiedzana miasta. Isfahan był niegdyś stolicą Persji, a miejsc świadczących o jego niegdysiejszej świetności nie brakuje.
  Splendor "Połowy Świata", jak nazywano Isfahan, zaczniecie odkrywać od placu Imama (Meidan-e-Emam), wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Plac z każdej strony otoczony jest budynkami z arkadami i sklepami. W południowej części placu znajduje się meczet Imama, i to on zdecydowanie przyciąga wzrok. Z bliska zdobienia i mozaiki robią jeszcze większe wrażenie.
  W okolicy zobaczycie również elegancki meczet szejka Lotfolla, pałac Ali-Qapu oraz Wielki Bazar.
  Iran ma bogatą historię muzyczną, o czym dowiecie się z ciekawego Muzeum Muzyki. Muzeum zostało ufundowane przez lokalnych muzyków, a na jego wystawie znajduje się ponad 300 instrumentów z całego Iranu.

  5 dzień

  NAIN - PUSTYNIA MESR i nocleg w lokalnym domie

  Niesamowitą architekturę Isfahanu zostawiaceie za sobą, a oczom dacie odpocząć na... pustyni!
  Najpierw jednak przystanek w Nain aby zobaczyć meczet Jame, wzorowany na tym z Medyny.
  Resztę dnia spędzicie na wydmach grzejąc stopy w piasku pustyni Mesr. Chętni mogą skorzystać z atrakcji dla chętnych, np. przejażdżki 4x4 po pustyni. Po zachodzie słońca udacie się na nocleg do lokalnego domu.

  6 dzień

  OAZA GARMEH - MEYBOD: karawanseraj - YAZD

  Opuszczacie rejony pustyni Mesr i jedziecie w stronę Yazd. Po drodze wstąpicie do oazy - wsi Garmeh, zbudowanej z glinianych cegieł, gdzie pójdziecie na spacer pośród palm, a jeśli czas pozwoli także do gorących źródeł. Kolejny punkt na trasie to Meybod. Zobaczycie tu dom zajezdny dla karawan - karawanseraj, gdzie znużeni drogą kupcy mogli odpocząć przed dalszą podróżą. Odwiedzicie też ceglany magazyn na lód i jedzenie. Po przyjeździe do Yazd czas wolny.

  7 dzień

  YAZD - Świątynia Ognia, Wieże Milczenia, kompleks Amir Chakhmakh

  Zwiedzacie Świątynię Zaratusztrian (jednej z najstarszych wciąż istniejących religii świata) - Świątynię Ognia, gdzie nieprzerwanie pali się święty ogień. Zobaczycie też "Wieże milczenia" - miejsce pochówku wyznawców zaratusztrianizmu.
  Następnie odwiedzicie ogród Dowlat Abad, słynący z najwyższej wieży wentylacyjnej na świecie. Perełką architektury (wiemy, jest ich w Iranie mnóstwo) dzisiejszego dnia będzie kompleks Amir Chakhmakh - plac z symetrycznym kompleksem budynków, m.in. meczetem i karawanserajem. Dzień zakończycie oglądaniem narodowego sportu Zorrkaneh, w którym wielką rolę odgrywają... drewniane bębny.

  8 dzień

  CHAK CHAK: kaplica w skale - PASARGADY: dawna stolica Persji - SHIRAZ

  Chak Chak (Pir-e-Sabz) to kaplica wydrążona w skale, święte miejsce dla Zaratusztrian, i pierwszy przystanek na trasie do Shiraz. Następnie odwiedzicie Pasargady - stolicę Persji do czasów wybudowania Persepolis. Tutaj znajdują się ruiny kompleksu pałacowego, oraz grób Cyrusa Wielkiego, założyciela miasta. Dzień kończycie w Shiraz.

  9 dzień

  PERSEPOLIS: RUINY LEGENDARNEJ STOLICY - DOLINA NAGHSZ-E ROSTAM - GROBY HAFEZA I SADIEGO

  Dzisiaj czeka Was całodzienne zwiedzanie ruin legendarnej stolicy Persji zniszczonej przez Aleksandra Wielkiego - Persepolis. Następnie przejedziecie do doliny Naghsz-e Rostam, gdzie zobaczycie monumentalne reliefy wykute w skale.
  Po powrocie do Shiraz zwiedzicie jeszcze groby-mauzolea jednych z najważniejszych perskich poetów: Hafeza oraz Sadiego.

  10 dzień

  SHIRAZ: meczet Nasir al-Mulk, meczet Vakil, targi - SHUSHTAR

  Całodzienne zwiedzanie Shiraz, domu poetów i artystów. Zobaczycie fantastyczny meczet Nasir al-Mulk z cudownymi, kolorowymi witrażami i posadzką do złudzenia przypominającą taflę wody. Ponadto zwiedzanie meczetu Vakil z przepiękną kwiecistą mozaiką oraz targu Vakil Bazaar, a także tradycyjnego targu MoshirSaray. Następnie ruszycie w drogę do Shushtar.

  11 dzień

  SHUSHTAR: HISTORYCZNY SYSTEM HYDRAULICZNY

  Historyczny system hydrauliczny z Shushtar to majstersztyk inżynierii z 5 wieku p.n.e. System składa się z kanałów, tuneli, tam i młynów. Spędzicie dzień zapoznając się z tajnikami tej starożytnej, i zadziwiająco malowniczej, inżynierii.

  12 dzień

  CHOGHA-ZANBIL: ziggurat - SUSA: grób proroka - HAMEDAN

  Po śniadaniu ruszacie w drogę - do Chogha-Zanbil, gdzie znajduje się ziggurat - wieża świątynna charakterystyczna dla architektury sakralnej Mezopotamii. Następnie pojedziecie do jednego z najstarszych miast świata - Susa (Shush). Tutaj zobaczycie grób biblijnego proroka Daniela (a przynajmniej ten, uznawany za najbardziej prawdopodobny). Dzień kończycie w Hamedanie.

  13 dzień

  JASKINIA ALISADR - TEHERAN

  Po śniadaniu jedziecie zobaczyć niesamowitą jaskinię Alisadr. Jest to najdłuższa wodna jaskinia na świecie, którą zwiedzicie oczywiście na łodziach. Nad głowami będziecie podziwiać zwisające stalaktyty, a niesamowicie czysta woda zapewnia widoczność również dna jaskini. Sława jaskini jest tak duża, że chętnych na jej zwiedzanie nie brakuje - przygotujcie się na stanie w kolejce!
  Po przyjeździe do Teheranu czas wolny.

  14 dzień

  TEHERAN: Golestan Palace, Muzeum Kosztowności

  Zwiedzacie stolicę Iranu. Zobaczycie Golestan Palace - siedzibę władców Persji z XVIII i XIX wieku. Obejrzycie fasadę ambasady USA, i udacie się do Muzeum Kosztowności (Jeweler Museum), w którym zgromadzono legendarne kamienie Persji.
  Następnie czas wolny np. na wizytę na bazarze Teheran i zakup aromatycznych przypraw, pięknych chust lub innych pamiatek.

  15 dzień

  POWRÓT

  Transfer na lotnisko i powrót. • Przejażdżka 4x4 po pustyni

  Cena około 20 EUR.

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII

  Sezon wysoki to marzec - maj. Pogoda jest wtedy dogodna do podróży, bez upałów czy deszczy.
  W okresie Nouruz - irańskiego święta nowego roku, obchodzonego w dniu równonocy wiosennej - ceny znacznie rosną, jak również liczba podróżujących.
  Od czerwca do września/października temperatury maksymalne mogą osiągać do 36°C.
  Listopad - marzec to sezon niski, ze względu na niskie temperatury i nieprzejezdność niektórych górskich dróg.

   

 • JAK TO DZIAŁA

  • wybieracie jeden z gotowych programów indywidualnych
  • organizujemy Waszą podróż od A do Z - transport, zakwaterowanie, atrakcje, zwiedzanie
  • ruszacie na gotową wyprawę

  WYJAZD INDYWIDUALNY
  Wyprawa realizowana jest bez pilota. Ruszacie sami sprawdzoną przez nas trasą. Wszystkie świadczenia (transport, zakwaterowanie, wycieczki lokalne według programu) są zarezerwowane i opłacone.

  W podróży indywidualnej przydatna jest znajomość języka angielskiego. W krajach Ameryki Południowej i Środkowej dobrze jest znać podstawy języka hiszpańskiego.

  WIELKOŚĆ GRUPY
  Wyprawy indywidualne nie mają ograniczeń grupowych.

  CENA
  Oferta cenowa na naszej stronie skalkulowana jest dla 2 osób (zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienką).

  Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

  PROGRAM
  Wybieracie jeden z gotowych programów z oferty INDYWIDUALNIE.

  Przed wyjazdem otrzymacie Plan Podróży dzień po dniu w wygodnej aplikacji Vamoos - jest to plan podróży z dokładnym opisem przebiegu każdego dnia.

  W opisie znajdą się następujące informacje:

  • ZAKWATEROWANIE - zarezerwowane miejsca noclegowe;
  • TRANSPORT - zarezerwowany transport, w tym bilety wewnętrzne (bilety lotnicze, autobusowe, promowe) oraz transport prywatny; wskazówki dotyczące transportu;
  • INFO DODATKOWE - dokładny opis trasy, informacje jak optymalnie spędzić dzień w danym miejscu (co warto zobaczyć, jak się poruszać itp.), wcześniej zarezerwowane wycieczki zgodnie z programem, wycieczki dla chętnych, oraz kosztorys.

  OPCJE
  Program jest dość elastyczny.

  • dowolny termin
  • dowolna wielkość grupy
  • możliwość modyfikacji programu

  Modyfikacje mogą wiązać się ze zmianą ceny.

  DODATKOWO
  Każdy uczestnik indywidualnej wyprawy otrzymuje K-Box: koszulkę klubową, worek sportowy, etui na bilety, kartę ubezpieczeniową, plan podróży dzień po dniu oraz vouchery.

  ZAPEWNIAMY RÓWNIEŻ

  • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najlepszej opcji lotów
  • doradztwo w zakresie przygotowań do wyprawy

ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • plan Twojej podróży dzień po dniu z praktycznymi informacjami w wygodnej aplikacji mobilnej

 • transfery z/na lotnisko

 • 13 noclegów w hotelach 3-4* (pokoje 2-osobowe z łazienkami)

 • 1 nocleg w lokalnym domu

 • śniadania w hotelach

 • prywatny transport klimatyzowanym pojazdem wg programu

 • zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż   1 000 PLN

 • K-Box - Twój zestaw podróżnika:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

  • vouchery

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletu lotniczego do Iranu (Warszawa - Teheran - Warszawa od ok. 1500 PLN)

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; transportu lokalnego w miastach: taxi, ryksze itp.: ok. 140 EUR

 • pozostałego wyżywienia: ok. 10-25 USD dziennie na osobę

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • wizy do Iranu

 • atrakcji dla chętnych

Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazd indywidualny - dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.

x

Zapisy na zagraniczne wyprawy bez zaliczek!

Co jeszcze się zmieni w wyjazdach w 2020? Sprawdźcie!

Czytaj więcej