.

RIO DE JANEIRO, WODOSPADY IGUAZU i ZIELONE WYBRZEŻE indywidualnie

Drukuj stronę
11 dni
Brazylia, Argentyna
wielkość grupy: dowolna
 • RIO DE JANEIRO, WODOSPADY IGUAZU i ZIELONE WYBRZEŻE indywidualnie

  Boskie Rio, majestatyczne wodospady Iguaçu i klimatyczne miasteczko Paraty to brazylijska kombinacja na udany krótki, ale intensywny urlop. Zobaczycie symbol Rio - pomnik Chrystusa Odkupiciela, czy znane Schody Selaróna. Piękne wodospady Iguaçu będziecie podziwiać od strony brazylijskiej jak i argentyńskiej. Na koniec pojedziecie do kolonialnego miasteczka Paraty, usytuowanego na wybrzeżu. Paraty absolutnie skradło nasze serca, i liczymy, że pokochacie je równie mocno!

  1 dzień

  PRZYLOT DO RIO DE JANEIRO

  Bom dia, o Cidade Maravilhosa! Czyli: "Dzień dobry, Cudowne Miasto!" Jest wiele powodów, dla których właśnie tak mawia się o Rio de Janeiro, a podczas tej podróży z pewnością doświadczycie kilku z nich. Po wylądowaniu wsiądziecie do shuttle busa, który zawiezie Was do Waszego hotelu w dzielnicy Copacabana. Czas wolny na spacery po falującym deptaku, pierwsze zakupy, kąpiele w Atlantyku albo też grę w beach soccera z miejscowymi.

  2 dzień

  RIO DE JANEIRO: MIASTO W PIGUŁCE

  Po śniadaniu dołaczycie do międzynarodowej grupy i ruszycie na wycieczkę po ikonicznych punktach w Rio. Wjedziecie na pomnik Chrystusa Odkupiciela, który rozpościerając ramiona powita Was w swym mieście. Przeprawicie się przez tropikalną puszczę Tijuca z przystankami przy wodospadach. Podejrzycie - przy odrobinie szczęścia - paralotniarzy lądujących na plaży São Conrado. Poznacie kolorową dzielnicę Santa Teresa, przesiąkniętą artystycznym duchem cariocas, czyli mieszkańców Rio. A w dzielnicy Lapa usiądziecie na słynnych Schodach Selaróna w kolorze brazylijskiej flagi. Powrót do hotelu. Wieczór możecie spędzić, w którymś z klubów w dzielnicy Lapa, tańcząc sambę i popijając caipirinhę.

  3 dzień

  PRZELOT DO FOZ DO IGUAÇU

  Transfer na lotnisko, skąd polecicie do Foz do Iguaçu, czyli bramy do najbardziej spektakularnych wodospadów świata. Odbiór z lotniska i przejazd do hotelu. Czas wolny na spacer po mieście i zakup suwenirów.

  4 dzień

  WODOSPADY IGUAZU (ARGENTYNA)

  Jeden z Nowych Siedmiu Cudów Świata dziś przestanie być dla Was tylko marzeniem! Pojedziecie na argentyńską stronę wodospadów, gdzie udacie się na zwiedzanie wodospadów z bliska. Dostępne są różne ścieżki spacerowe oraz przejażdżka pociągiem, która robi niesamowite wrażenie! Ujrzycie Diabelską Gardziel - najbardziej efektowną część katarakt. Powrót do hotelu w Foz.

  5 dzień

  WODOSPADY IGUAÇU (BRAZYLIA)

  Dzień przeznaczony na brazylijską stronę wodospadów Parku Narodowego Foz do Iguaçu. Tutaj zobaczycie drugie oblicze katarakt - widoki będą bardziej panoramiczne, a aparaty suchsze. Spacerować możecie 11 kilometrami ścieżek przyrodniczych z oszałamiających widokiem na tę potęgę natury. Powrót do hotelu w Foz.

  6 dzień

  PRZELOT DO RIO DE JANEIRO

  Wcześnie rano zostaniecie zawiezieni na lotnisko i wsiądziecie do samolotu, którym polecicie z powrotem do Rio de Janeiro. Tam zakwaterujecie się w hotelu. Dzień spędzicie według własnego uznania. Co polecamy Wam my? Złapać taksówkę lub wybrać się na dłuższy spacer do Głowy Cukru. Drugi z symboli Rio de Janeiro - po pomniku Chrystusa - wymaga wjazdu kolejką linową na szczyt. Warto, bo roztacza się z niego przepiękna panorama na Zatokę Guanabara i kilometry plaż nad Atlantykiem.

  7 dzień

  PRZEJAZD DO KOLONIALNEGO PARATY

  Dziś po śniadaniu czeka Was przejazd autobusem liniowym do Paraty - klimatycznego, kolonialnego miasteczka, położonego między zatoką a wzgórzami, które porasta bujna roślinność atlantycka. Zakwaterujecie się w pausadzie, czyli tradycyjnym gościńcu w zabytkowych murach. Jako że w historycznym sercu Paraty obowiązuje zakaz ruchu kołowego, to wymarzone miejsce na romantyczne spacery po wąskich, wybrukowanych uliczkach. Uliczki te w odpowiednich fazach księżyca, powodujących przypływy i odpływy, są obmywane wodą z zatoki.

  8 dzień

  PARATY: REJS WZDŁUŻ COSTA VERDE

  Jeszcze przed południem z portu w Paraty wypłyniecie w rejs wzdłuż Zielonego Wybrzeża po okolicznych zatokach, plażach i bezludnych wysepkach. Zatrzymacie się w paru malowniczych miejscach na pływanie, snurkowanie wśród rybek lub błogi odpoczynek na plaży. Wierzcie nam, widoki są fenomenalne! Powrót do portu i czas wolny na zachwycanie się kolonialną architekturą.

  9 dzień

  PARATY: ZŁOTYM SZLAKIEM

  Jeepy zabiorą Was dziś w podróż, łączącą naturalne scenerie z fascynującą historią Brazylii. Odwiedzicie Park Narodowy Serra da Bocaina, w którym zachwycą Was krajobrazy bliskie (wodospady) i dalekie (rozległe panoramy). Wstąpicie na dawny Złoty Szlak, którym ten cenny kruszec transportowano kiedyś z kopalń w regionie Minas Gerais do portu i dalej do Europy. Na koniec czeka Was wizyta w destylarni tradycyjnego brazylijskiego alkoholu - cachaçy - z opcją degustacji. Powrót do Paraty w godzinach popołudniowych.

  10 dzień

  POWRÓT DO RIO DE JANEIRO

  Powrót do Rio de Janeiro i zakwaterowanie w hotelu. Popołudnie wykorzystajcie na odpoczynek na plaży lub samodzielne spacery np. po zrewitalizowanych dokach portowych wokół Porto Maravilha. Chętni mogą wstąpić na molo do Muzeum Jutra - ekspozycji na temat przyszłości Ziemi, mieszczących się w futurystycznym budynku autorstwa słynnego architekta Santiago Calatravy.

  11 dzień

  WYLOT

  Transfer na lotnisko i wylot.

 • Lot helikopterem na wodospadami Iguazu

  Koszt ok. 150 USD.

  Obiad w Confeitaria Colombo w Rio

  Historia restauracji sięga 1894 roku, co widać po olśniewającym zabytkowym wystroju wnętrz. Cena zawiera bufet z mnogością tradycyjnych potraw do wyboru. Koszt ok. 70 BRL.

  Lekcja samby w Rio de Janeiro

  Koszt około 70-100 USD.

  Lot helikopterem nad Rio de Janeiro

  30-minutowy widokowy lot nad Cudownym Miastem. Koszt około 330 USD/os.

  Przeloty odbywają się codziennie od 9:00 rano do zachodu słońca. Do zrealizowania touru potrzeba zebrania się wymaganej liczby uczestników: minimum trzech, a maksimum czterech.
  Przelot 30-minutowy, rekomendowany przez nas, odbywa się na trasie nad miejscami: Lagoa Rodrigo de Freitas - Ogród Botaniczny - Chrystus Odkupiciel - Ogród de Alah - Plaża Ipanema - Plaża Arpoador - Pedra do Arpoador - Plaża Diablo - Fort Copacabana - Plaża Copacabana - Plaża Leme - Plaża Vermelha z widokiem na Głowę Cukru - przelot nad Zatoką Guanabara - Forteca de Santa Cruz - Plaża Icaraí - Muzeum Sztuki Współczesnej w Niterói - Sambodrom - Marcanã - Puszcza Tijuca ze szczytami - Laguny Barra da Tijuca - Plaża Barra da Tijuca - Plaża Joá z widokiem na Skałę Gávea - Plaża São Conrado - Aleja Niemeyera z widokiem na fawelę Rocinha - Plaża Vidigal z widokiem na fawelę Vidigal i Górę Dwóch Braci - Plaża Leblon.
  (Nie zalecamy dokonywania rezerwacji z kilkudniowym wyprzedzeniem - przede wszystkim z uwagi na niepewność warunków pogodowych.)
  Do wyboru są również krótsze (tańsze) loty.

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII

  Do Rio de Janeiro i Paraty można jeździć przez cały rok. Grudzień, styczeń, luty i marzec to wysoki sezon, ze słonecznymi i ciepłymi dniami. Od maja do listopada temperatura nieco spada (18-23°C), a szanse na deszcze lub mgły rosną.
  Aby zobaczyć wodospad Iguazu w całej okazałości zaplanujcie podróż między grudniem a lutym. Od maja do sierpnia w Iguazu trwa pora sucha: niższe temperatury i mniejsza ilość deszczy, ale wodospad traci wtedy część swojej mocy.

 • JAK TO DZIAŁA

  • wybieracie jeden z gotowych programów indywidualnych
  • organizujemy Waszą podróż od A do Z - transport, zakwaterowanie, atrakcje, zwiedzanie
  • ruszacie na gotową wyprawę

  WYJAZD INDYWIDUALNY
  Wyprawa realizowana jest bez pilota. Ruszacie sami sprawdzoną przez nas trasą. Wszystkie świadczenia (transport, zakwaterowanie, wycieczki lokalne według programu) są zarezerwowane i opłacone.

  W podróży indywidualnej przydatna jest znajomość języka angielskiego. W krajach Ameryki Południowej i Środkowej dobrze jest znać podstawy języka hiszpańskiego.

  WIELKOŚĆ GRUPY
  Wyprawy indywidualne nie mają ograniczeń grupowych.

  CENA
  Oferta cenowa na naszej stronie skalkulowana jest dla 2 osób (zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienką).

  Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

  PROGRAM
  Wybieracie jeden z gotowych programów z oferty INDYWIDUALNIE.

  Przed wyjazdem otrzymacie plan swojej podróży z dokładnym opisem przebiegu każdego dnia.

  W opisie znajdą się następujące informacje:

  • ZAKWATEROWANIE - zarezerwowane miejsca noclegowe;
  • TRANSPORT - zarezerwowany transport, w tym bilety wewnętrzne (bilety lotnicze, autobusowe, promowe) oraz transport prywatny; wskazówki dotyczące transportu;
  • INFO DODATKOWE - dokładny opis trasy, informacje jak optymalnie spędzić dzień w danym miejscu (co warto zobaczyć, jak się poruszać itp.), wcześniej zarezerwowane wycieczki zgodnie z programem, wycieczki dla chętnych, oraz kosztorys.

  OPCJE
  Program jest dość elastyczny.

  • dowolny termin
  • dowolna wielkość grupy
  • możliwość modyfikacji programu

  Modyfikacje mogą wiązać się ze zmianą ceny.

  DODATKOWO
  Każdy uczestnik indywidualnej wyprawy otrzymuje K-Box: koszulkę klubową, worek sportowy, etui na bilety, kartę ubezpieczeniową, plan podróży dzień po dniu oraz vouchery.

  ZAPEWNIAMY RÓWNIEŻ

  • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najlepszej opcji lotów
  • doradztwo w zakresie przygotowań do wyprawy

ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • plan Twojej podróży dzień po dniu z praktycznymi informacjami

 • transfery z/na lotniska w Brazylii

 • 10 noclegów w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienką

 • śniadania w hotelach

 • transport do i z Wodospadów Iguaçu i Parku Ptaków

 • bilet na autobus liniowy Rio de Janeiro - Paraty - Rio Janeiro

 • wycieczki:

  • Rio w pigułce (transport grupowy, lokalny przewodnik, bilet wstępu na pomnik Chrystusa Odkupiciela)

  • 5-godzinny rejs szkunerem wzdłuż Zielonego Wybrzeża (rejs grupowy)

  • Jeepami po okolicach Paraty (transport grupowy, przewodnik)

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, BP 1000 PL

 • K-Box - Twój zestaw podróżnika:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

  • vouchery

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletu lotniczego do Brazylii (lot charterowy bezpośredni Warszawa - Rio - Warszawa od ok. 2300 PLN)

 • biletu lotniczego wewnętrznego Rio - Foz do Iguaçu - Rio (od ok. 700 PLN)

 • pozostałego wyżywienia: ok. 10-30 USD dziennie na osobę

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie oraz transportu lokalnego w Rio de de Janeiro: taxi itp. - ok. 90 USD

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazd indywidualny - dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności
x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.