.

RIO DE JANEIRO, WODOSPADY IGUAZU i ZIELONE WYBRZEŻE indywidualnie

Drukuj stronę
11 dni
Brazylia, Argentyna
wielkość grupy: dowolna
 • RIO DE JANEIRO, WODOSPADY IGUAZU i ZIELONE WYBRZEŻE indywidualnie

  Boskie Rio, majestatyczne wodospady Iguaçu i klimatyczne miasteczko Paraty to brazylijska kombinacja na udany krótki, ale intensywny urlop. Piękne wodospady Iguaçu będziecie podziwiać od strony brazylijskiej jak i argentyńskiej. Pojedziecie do kolonialnego miasteczka Paraty, usytuowanego na wybrzeżu. Paraty absolutnie skradło nasze serca, i liczymy, że pokochacie je równie mocno! Na koniec zobaczycie symbol Rio - pomnik Chrystusa Odkupiciela, czy znane Schody Selaróna.

  1 dzień

  PRZYLOT DO FOZ DO IGUAÇU

  Dziś przylecicie do Foz do Iguaçu, czyli bramy do najbardziej spektakularnych wodospadów świata. Odbiór z lotniska i przejazd do hotelu. Czas wolny na spacer po mieście i zakup suwenirów.

  2 dzień

  WODOSPADY IGUAZU (ARGENTYNA)

  Jeden z Nowych Siedmiu Cudów Świata dziś przestanie być dla Was tylko marzeniem! Pojedziecie na argentyńską stronę wodospadów, gdzie udacie się na zwiedzanie wodospadów z bliska. Dostępne są różne ścieżki spacerowe oraz przejażdżka pociągiem, która robi niesamowite wrażenie! Ujrzycie Diabelską Gardziel - najbardziej efektowną część katarakt. Powrót do hotelu w Foz.

  3 dzień

  WODOSPADY IGUAÇU (BRAZYLIA)

  Dzień przeznaczony na brazylijską stronę wodospadów Parku Narodowego Foz do Iguaçu. Tutaj zobaczycie drugie oblicze katarakt - widoki będą bardziej panoramiczne, a aparaty suchsze. Spacerować możecie 11 kilometrami ścieżek przyrodniczych z oszałamiających widokiem na tę potęgę natury. Powrót do hotelu w Foz.

  4 dzień

  PRZELOT DO RIO, PRZEJAZD DO KOLONIALNEGO PARATY

  Transfer na lotnisko w Foz i przelot do Rio de Janeiro. Stamtąd pojedziecie do Paraty - klimatycznego, kolonialnego miasteczka, położonego między zatoką a wzgórzami, które porasta bujna roślinność atlantycka. Zakwaterujecie się w pausadzie, czyli tradycyjnym gościńcu w zabytkowych murach. Jako że w historycznym sercu Paraty obowiązuje zakaz ruchu kołowego, to wymarzone miejsce na romantyczne spacery po wąskich, wybrukowanych uliczkach. Uliczki te w odpowiednich fazach księżyca, powodujących przypływy i odpływy, są obmywane wodą z zatoki.

  5 dzień

  PARATY: REJS WZDŁUŻ COSTA VERDE

  Jeszcze przed południem z portu w Paraty wypłyniecie w rejs wzdłuż Zielonego Wybrzeża po okolicznych zatokach, plażach i bezludnych wysepkach. Zatrzymacie się w paru malowniczych miejscach na pływanie, snurkowanie wśród rybek lub błogi odpoczynek na plaży. Wierzcie nam, widoki są fenomenalne! Powrót do portu i czas wolny na zachwycanie się kolonialną architekturą.

  6 dzień

  PARATY: ZŁOTYM SZLAKIEM

  Jeepy zabiorą Was dziś w podróż, łączącą naturalne scenerie z fascynującą historią Brazylii. Odwiedzicie Park Narodowy Serra da Bocaina, w którym zachwycą Was krajobrazy bliskie (wodospady) i dalekie (rozległe panoramy). Wstąpicie na dawny Złoty Szlak, którym ten cenny kruszec transportowano kiedyś z kopalń w regionie Minas Gerais do portu i dalej do Europy. Na koniec czeka Was wizyta w destylarni tradycyjnego brazylijskiego alkoholu - cachaçy - z opcją degustacji. Powrót do Paraty w godzinach popołudniowych.

  7 dzień

  PRZEJAZD DO RIO DE JANEIRO

  Bom dia, o Cidade Maravilhosa! Czyli: "Dzień dobry, Cudowne Miasto!" Jest wiele powodów, dla których właśnie tak mawia się o Rio de Janeiro, a podczas tej podróży z pewnością doświadczycie kilku z nich. Kierowca odbierze Was z Paraty i zawiezie do Waszego hotelu w dzielnicy Copacabana. Czas wolny na spacery po falującym deptaku, pierwsze zakupy, kąpiele w Atlantyku albo też grę w beach soccera z miejscowymi.

  8 dzień

  RIO: CUDOWNE MIASTO W PIGUŁCE

  Po śniadaniu dołaczycie do międzynarodowej grupy i ruszycie na wycieczkę po ikonicznych punktach w Rio. Wjedziecie na pomnik Chrystusa Odkupiciela, który rozpościerając ramiona powita Was w swym mieście. Przeprawicie się przez tropikalną puszczę Tijuca z przystankami przy wodospadach. Podejrzycie - przy odrobinie szczęścia - paralotniarzy lądujących na plaży São Conrado. Poznacie kolorową dzielnicę Santa Teresa, przesiąkniętą artystycznym duchem cariocas, czyli mieszkańców Rio. A w dzielnicy Lapa usiądziecie na słynnych Schodach Selaróna w kolorze brazylijskiej flagi. Powrót do hotelu. Wieczór możecie spędzić, w którymś z klubów w dzielnicy Lapa, tańcząc sambę i popijając caipirinhę.

  9 dzień

  RIO: PLAŻOWANIE NA COPACABANIE

  Dzień spędzicie według własnego uznania. Co polecamy Wam my? Plażować! A później złapać taksówkę lub wybrać się na dłuższy spacer do Głowy Cukru. Drugi z symboli Rio de Janeiro - po pomniku Chrystusa - wymaga wjazdu kolejką linową na szczyt. Warto, bo roztacza się z niego przepiękna panorama na Zatokę Guanabara i kilometry plaż nad Atlantykiem.

  (Istnieje możliwość zwiedzania miasta z polską przewodniczką.)

  10 dzień

  RIO: CZAS WOLNY NA PORTO MARAVILHA

  Ten dzień także wykorzystacie na odpoczynek na plaży lub samodzielne spacery np. po zrewitalizowanych dokach portowych wokół Porto Maravilha. Chętni mogą wstąpić na molo do Muzeum Jutra - ekspozycji na temat przyszłości Ziemi, mieszczących się w futurystycznym budynku autorstwa słynnego architekta Santiago Calatravy.

  (Istnieje możliwość zwiedzania miasta z polską przewodniczką.)

  11 dzień

  WYLOT

  Transfer na lotnisko i wylot.

 • Lot helikopterem na wodospadami Iguazu

  Koszt ok. 150 USD.

  Obiad w Confeitaria Colombo w Rio

  Historia restauracji sięga 1894 roku, co widać po olśniewającym zabytkowym wystroju wnętrz. Cena zawiera bufet z mnogością tradycyjnych potraw do wyboru. Koszt ok. 70 BRL.

  Lekcja samby w Rio de Janeiro

  Koszt około 70-100 USD.

  Lot helikopterem nad Rio de Janeiro

  30-minutowy widokowy lot nad Cudownym Miastem. Koszt około 330 USD/os.

  Przeloty odbywają się codziennie od 9:00 rano do zachodu słońca. Do zrealizowania touru potrzeba zebrania się wymaganej liczby uczestników: minimum trzech, a maksimum czterech.
  Przelot 30-minutowy, rekomendowany przez nas, odbywa się na trasie nad miejscami: Lagoa Rodrigo de Freitas - Ogród Botaniczny - Chrystus Odkupiciel - Ogród de Alah - Plaża Ipanema - Plaża Arpoador - Pedra do Arpoador - Plaża Diablo - Fort Copacabana - Plaża Copacabana - Plaża Leme - Plaża Vermelha z widokiem na Głowę Cukru - przelot nad Zatoką Guanabara - Forteca de Santa Cruz - Plaża Icaraí - Muzeum Sztuki Współczesnej w Niterói - Sambodrom - Marcanã - Puszcza Tijuca ze szczytami - Laguny Barra da Tijuca - Plaża Barra da Tijuca - Plaża Joá z widokiem na Skałę Gávea - Plaża São Conrado - Aleja Niemeyera z widokiem na fawelę Rocinha - Plaża Vidigal z widokiem na fawelę Vidigal i Górę Dwóch Braci - Plaża Leblon.
  (Nie zalecamy dokonywania rezerwacji z kilkudniowym wyprzedzeniem - przede wszystkim z uwagi na niepewność warunków pogodowych.)
  Do wyboru są również krótsze (tańsze) loty.

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII

  Do Rio de Janeiro i Paraty można jeździć przez cały rok. Grudzień, styczeń, luty i marzec to wysoki sezon, ze słonecznymi i ciepłymi dniami. Od maja do listopada temperatura nieco spada (18-23°C), a szanse na deszcze lub mgły rosną.
  Aby zobaczyć wodospad Iguazu w całej okazałości zaplanujcie podróż między grudniem a lutym. Od maja do sierpnia w Iguazu trwa pora sucha: niższe temperatury i mniejsza ilość deszczy, ale wodospad traci wtedy część swojej mocy.

 • JAK TO DZIAŁA

  • wybieracie jeden z gotowych programów indywidualnych
  • organizujemy Waszą podróż od A do Z - transport, zakwaterowanie, atrakcje, zwiedzanie
  • ruszacie na gotową wyprawę

  WYJAZD INDYWIDUALNY
  Wyprawa realizowana jest bez pilota. Ruszacie sami sprawdzoną przez nas trasą. Wszystkie świadczenia (transport, zakwaterowanie, wycieczki lokalne według programu) są zarezerwowane i opłacone.

  W podróży indywidualnej przydatna jest znajomość języka angielskiego. W krajach Ameryki Południowej i Środkowej dobrze jest znać podstawy języka hiszpańskiego.

  WIELKOŚĆ GRUPY
  Wyprawy indywidualne nie mają ograniczeń grupowych.

  CENA
  Oferta cenowa na naszej stronie skalkulowana jest dla 2 osób (zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienką).

  Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

  PROGRAM
  Wybieracie jeden z gotowych programów z oferty INDYWIDUALNIE.

  Przed wyjazdem otrzymacie Plan Podróży dzień po dniu w wygodnej aplikacji Vamoos - jest to plan podróży z dokładnym opisem przebiegu każdego dnia.

  W opisie znajdą się następujące informacje:

  • ZAKWATEROWANIE - zarezerwowane miejsca noclegowe;
  • TRANSPORT - zarezerwowany transport, w tym bilety wewnętrzne (bilety lotnicze, autobusowe, promowe) oraz transport prywatny; wskazówki dotyczące transportu;
  • INFO DODATKOWE - dokładny opis trasy, informacje jak optymalnie spędzić dzień w danym miejscu (co warto zobaczyć, jak się poruszać itp.), wcześniej zarezerwowane wycieczki zgodnie z programem, wycieczki dla chętnych, oraz kosztorys.

  OPCJE
  Program jest dość elastyczny.

  • dowolny termin
  • dowolna wielkość grupy
  • możliwość modyfikacji programu

  Modyfikacje mogą wiązać się ze zmianą ceny.

  DODATKOWO
  Każdy uczestnik indywidualnej wyprawy otrzymuje K-Box: koszulkę klubową, worek sportowy, etui na bilety, kartę ubezpieczeniową, plan podróży dzień po dniu oraz vouchery.

  ZAPEWNIAMY RÓWNIEŻ

  • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najlepszej opcji lotów
  • doradztwo w zakresie przygotowań do wyprawy

ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • plan Twojej podróży dzień po dniu z praktycznymi informacjami w wygodnej aplikacji mobilnej

 • transfery z/na lotniska w Brazylii

 • 10 noclegów w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienką

 • śniadania w hotelach

 • transport do i z Wodospadów Iguaçu i Parku Ptaków

 • bilet na autobus liniowy Rio de Janeiro - Paraty - Rio Janeiro

 • wycieczki:

  • Rio w pigułce (transport grupowy, lokalny przewodnik, bilet wstępu na pomnik Chrystusa Odkupiciela)

  • 5-godzinny rejs szkunerem wzdłuż Zielonego Wybrzeża (rejs grupowy)

  • Jeepami po okolicach Paraty (transport grupowy, przewodnik)

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • K-Box - Twój zestaw podróżnika:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

  • vouchery

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletu lotniczego do Brazylii (lot Warszawa-Foz do Iguaçu i Rio-Warszawa od ok. 3500 PLN)

 • biletu lotniczego wewnętrznego Foz do Iguaçu-Rio (od ok. 300 PLN)

 • pozostałego wyżywienia: ok. 10-30 USD dziennie na osobę

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie oraz transportu lokalnego w Rio de de Janeiro: taxi itp. - ok. 90 USD

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazd indywidualny - dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.