Wyjazd na zamówienie

ISLANDIA Z GRY O TRON

Islandia 3 dnidowolna

ISLANDIA Z GRY O TRON

Islandia stała się niejako bohaterem drugoplanowym słynnego serialu Gra o Tron. Kojarzycie to malownicze miejsce, gdzie Brienne walczyła z ogarem? Albo Smoczą Bramę? Zobaczcie je na własne oczy podczas tego wyjazdu na Islandię.

Polubisz ten wyjazd za:

 • plenery z Gry o Tron

Trasa

 • REYKJAVIK
 • THINGVELLIR
 • REYKJAVIK

Plan podróży

 • 1 dzień PRZELOT

  Przylot do Kelfaviku w godzinach wieczornych, transfer do hotelu w Reykjaviku. Zakwaterowanie i czas wolny.

 • 2 dzień ŚLADAMI PLENERÓW Z GRY O TRON

  Począwszy od 2 sezonu, wiele scen „Gry o tron” kręconych było w licznych zjawiskowych miejscach
  na Islandii, zarówno latem, jak i zimą. Podczas tej wycieczki odwiedzisz kilka z nich, a przepełniona pasją narracja Twojego przewodnika sprawi, że na długo zapamiętasz tę podróż.

  Po śniadaniu razem z lokalnym przewodnikiem i grupą wyruszycie w podróż do wybranych lokalizacji filmowych. Zobaczycie między innymi wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Park Narodowy Thingvellir oraz malowniczą dolinę Tjorsarrdalur. Będziecie mieli okazję podziwiać majestatyczne góry, wodospady i zjawiskowe panoramy w kontekście przygód ulubionych bohaterów. Odnajdziecie miejsce, w którym Brienne z Tarthu walczyła z ogarem o Aryę Stark. Zwiedzicie wioskę Olly'ego z charakterystycznymi, torfowymi domami. Zobaczycie gdzie znajduje się Krwawa Brama, ulubione miejsce smoczych polowań i wiele, wiele innych interesujących miejsc, których nie sposób przeoczyć w trakcie oglądania Gry o Tron.

  Nawet jeśli jeszcze nie oglądałeś serialu, na pewno zaskoczy Cię różnorodność krajobrazów i ciekawe historie wyspecjalizowanego przewodnika podczas tej wycieczki! Wieczorem powrót do hotelu i czas wolny na zwiedzanie Reykjaviku.

 • 3 dzień POWRÓT

  Wykwaterowanie z hotelu. Możliwość realizacji dodatkowych wycieczek fakultatywnych. Następnie transfer na lotnisko i powrót do Polski.

  Wielorybie safari, 3h – od 113 EUR/os. - W czasie wycieczki będziesz miał okazję podziwać nie tylko kilka odmian wielorybów, ale także delfiny i wiele gatunków ptaków w ich naturalnym środowisku. Będzie to niezapomniane wrażenie. W okresie zimowym (od października do marca) można dodatkowo obserwować orki. Na statku znajdują się lokalni przewodnicy, którzy bardzo chętnie opowiadają o napotkanych zwierzętach oraz odpowiadają na pytania uczestników.

  Południowe wybrzeże i Laguna Lodowa, 14h – od 162 EUR/os. - Wycieczka busem z przewodnikiem, której trasa prowadzi przez południowy odcinek Ring Road – głównej drogi Islandii. W czasie przejażdżki uczestnicy mają okazję zobaczyć jedne z najpiękniejszy wodospadów Islandii – Skogafoss i Sejlandfoss, lodowiec pokrywający najsłynniejsze islandzkie wulkany, Park Narodowy Vatnajokull, w którym znajduje się najwyższy szczyt wyspy czyli Hvannadalshnjúkur. Punktem kluczowym wycieczki jest rejs amfibią po Jokulsarlon – niesamowitej lodowej lagunie. Po przepłynięciu przez lagunę następuje powrót do Reykjaviku. W cenie wycieczki zawarty jest transfer z hotelu, przewodnik oraz przepłynięcie amfibią po lagunie.

  Błękitna Laguna – od 90 EUR/os. - Wycieczka dla wszystkich, którzy mają ochotę na chwile błogiego relaksu w wodach geotermalnych basenu położonego w otoczeniu krajobrazu nie z tej ziemi. Kąpielisko Błękitna Laguna to obiekt powstały na ciemnym polu zastygłej lawy i charakteryzujący się obecnością ciepłych, krzemionkowych wód o naturalnie błękitnej barwie. Te kontrastujące ze sobą kolory w połączeniu z surową, oryginalną architekturą obiekt dają niesamowite wrażenia estetyczne podczas pobytu w kąpielisku. W cenie wycieczki zawiera się transfer z i do hotelu, lub z/na lotnisko oraz wstęp do Błękitnej Laguny.

  Golden Circle, 8h - od 55 EUR/os. – wycieczka, podczas której uczestnicy udają się w najpopularniejsze miejsca Islandii, położone w pobliżu Reykjaviku. Należą do nich: wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO PN Thingvellir – miejsce obrad średniowiecznego parlamentu Islandii oraz granica Północnoamerykańskiej i Euroazjatyckiej płyty tektonicznej, wodospad Gullfoss oraz Geysir, czyli źródła geotermalne, których nazwa wzięła się od  największego z czynnych niegdyś gejzerów. Obecnie najbardziej aktywny jest Strokkur – wybucha regularnie co kilka minut. Cena wycieczki zawiera transfer z hotelu.

Cena obejmuje

Cena obejmuje

 • plan Twojej podróży dzień po dniu z praktycznymi informacjami w wygodnej aplikacji mobilnej
 • bilet lotniczy na trasie Warszawa - Keflavik - Warszawa linią Wizzair
 • transfer lotnisko - hotel - lotnisko na Islandii
 • 2 noclegi w hotelu 3* w pokoju 2-osobowym
 • 2 śniadania w formie bufetu w hotelu
 • wycieczka grupowa śladami bohaterów serialu Gry o Tron z anglojęzycznym przewodnikiem
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN
 • K-Box - Twój zestaw podróżnika:
 • koszulka klubowa
 • worek sportowy
 • etui na bilet
 • karta ubezpieczeniowa
 • vouchery

Cena nie obejmuje:

 • pozostałego wyżywienia
 • atrakcji dla chętnych
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.
 • opcjonalnie: opieki pilota Kiribati Club

Kiedy jechać

Pogoda


Islandia - Reykjavik
miesiąc śr.maks. temp. śr.min.temp. opady
- °C °C mm
I 1 -2 8
II 2 -1 7
III 2 -1 7
IV 5
5
V 8 3 4
VI 11 6 4
VII 12 8 5
VIII 12 7 6
IX 9 5 7
X 6 2 8
XI 3
8
XII 2 -2 8
Islandia - Akureyri
miesiąc śr.maks. temp. śr.min.temp. opady
- °C °C mm
I
-4 5
II 1 -3 4
III 1 -3 4
IV 4 -1 3
V 8 2 1
VI 12 6 2
VII 13 8 3
VIII 13 7 3
IX 8 3 4
X 5
5
XI 2 -2 5
XII
-4 5
Islandia - Vik
miesiąc śr.maks. temp. śr.min.temp. opady
- °C °C mm
I 3 -1 18
II 3 -1 16
III 5
16
IV 6 2 17
V 10 5 13
VI 12 6 16
VII 14 9 17
VIII 13 8 20
IX 11 6 24
X 7 2 23
XI 5
20
XII 4
23
Islandia - Husevik
miesiąc śr.maks. temp. śr.min.temp. opady
- °C °C mm
I 1 -3 3
II 1 -3 2
III 2 -3 3
IV 5 -1 2
V 10 2 1
VI 12 5 4
VII 14 7 5
VIII 13 6 6
IX 11 4 5
X 5
10
XI 3 -1 5
XII 2 -1 4
 Wyspy Owcze - Torshavn  
miesiąc śr.maks. temp. śr.min.temp. opady
- °C °C  cm 
I 5 1 16
II 5 2 13
III 5 2 12
IV 6 3 9
V 8 5 7
VI 10 7 6
VII 11 8 8
VIII 12 9 9
IX 10 7 13
X 8 6 16
XI 6 3 16
XII 5 2 16

Atrakcje dla chętnych

Wielorybie safari

3-godzinny rejs statkiem w poszukiwaniu wielorybów. Koszt od 113 EUR/os.

Południowe wybrzeże i Lodowa Laguna

14-godzinna wycieczka busem z grupą i przewodnikiem do wodospadów Skogafoss i Sejlandfoss oraz do lodowej Laguny Jokulsarlon. Koszt od 162 EUR/os.

Golden Circle

8-godzinna wycieczka busem z przewodnikiem po najciekawszych miejscach w okolicy Reykjaviku: Park Narodowy Thingvellir, wodospad Gullfoss oraz Geysir. Koszt od 55 EUR/os.

Błękitna Laguna

Kąpiel w źródłach geotermalnych. Wstęp od 50 EUR/os.

Dodatkowe informacje

 • Wizy

  Islandia

  • Obywatele RP korzystają z prawa do swobodnego przepływu ludności w ramach UE/EOG. Z uwagi na przyna­leżność Polski i Islandii do strefy Schengen zniesiono kontrolę dokumentów uprawniających do podróży na granicach lądowych i morskich. Stan ten nie zwalnia jednak obywateli polskich od obowiązku posiadania ważnego paszportu lub nowego dowodu osobistego, który na życzenie odpowiednich władz należy okazać.


Podobne wyjazdy

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

+ 48 61 867 90 00info@kiribaticlub.pl

Wyszukaj wyjazd marzeń