Wyjazd na zamówienie

ISLANDIA: ŚLADAMI BOHATERÓW GRY O TRON

Europa Islandia 3 dnidowolna

ISLANDIA: ŚLADAMI BOHATERÓW GRY O TRON

Islandia stała się niejako bohaterem drugoplanowym słynnego serialu Gra o Tron. Kojarzycie to malownicze miejsce, gdzie Brienne walczyła z ogarem? Albo Smoczą Bramę? Zobaczcie je na własne oczy podczas tego wyjazdu na Islandię.

Polubisz ten wyjazd za:

 • plenery z Gry o Tron

Trasa

 • REYKJAVIK
 • THINGVELLIR
 • REYKJAVIK

Plan podróży

 • 1 dzień PRZELOT

  Przylot do Kelfaviku w godzinach wieczornych, transfer do hotelu w Reykjaviku. Zakwaterowanie i czas wolny.

 • 2 dzień ŚLADAMI PLENERÓW Z GRY O TRON

  Począwszy od 2 sezonu, wiele scen „Gry o tron” kręconych było w licznych zjawiskowych miejscach
  na Islandii, zarówno latem, jak i zimą. Podczas tej wycieczki odwiedzisz kilka z nich, a przepełniona pasją narracja Twojego przewodnika sprawi, że na długo zapamiętasz tę podróż.

  Po śniadaniu razem z lokalnym przewodnikiem i grupą wyruszycie w podróż do wybranych lokalizacji filmowych. Zobaczycie między innymi wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Park Narodowy Thingvellir oraz malowniczą dolinę Tjorsarrdalur. Będziecie mieli okazję podziwiać majestatyczne góry, wodospady i zjawiskowe panoramy w kontekście przygód ulubionych bohaterów. Odnajdziecie miejsce, w którym Brienne z Tarthu walczyła z ogarem o Aryę Stark. Zwiedzicie wioskę Olly'ego z charakterystycznymi, torfowymi domami. Zobaczycie gdzie znajduje się Krwawa Brama, ulubione miejsce smoczych polowań i wiele, wiele innych interesujących miejsc, których nie sposób przeoczyć w trakcie oglądania Gry o Tron.

  Nawet jeśli jeszcze nie oglądałeś serialu, na pewno zaskoczy Cię różnorodność krajobrazów i ciekawe historie wyspecjalizowanego przewodnika podczas tej wycieczki! Wieczorem powrót do hotelu i czas wolny na zwiedzanie Reykjaviku.

 • 3 dzień POWRÓT

  Wykwaterowanie z hotelu. Możliwość realizacji dodatkowych wycieczek fakultatywnych (Zobacz: atrakcje dodatkowe). Następnie transfer na lotnisko i powrót do Polski.

   

Cena

Cena obejmuje

  • plan Twojej podróży dzień po dniu z praktycznymi informacjami w wygodnej aplikacji mobilnej
  • bilet lotniczy na trasie Warszawa - Keflavik - Warszawa linią Wizzair
  • transfer lotnisko - hotel - lotnisko na Islandii
  • 2 noclegi w hotelu 3* w pokoju 2-osobowym
  • 2 śniadania w formie bufetu w hotelu
  • wycieczka grupowa śladami bohaterów serialu Gry o Tron z anglojęzycznym przewodnikiem
  • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN
  • Zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

  • pozostałego wyżywienia
  • atrakcji dla chętnych
  • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.
  • opcjonalnie: opieki pilota Kiribati Club

Atrakcje dla chętnych

Wielorybie safari

3h – od 113 EUR/os. - W czasie wycieczki będziesz miał okazję podziwać nie tylko kilka odmian wielorybów, ale także delfiny i wiele gatunków ptaków w ich naturalnym środowisku. Będzie to niezapomniane wrażenie. W okresie zimowym (od października do marca) można dodatkowo obserwować orki. Na statku znajdują się lokalni przewodnicy, którzy bardzo chętnie opowiadają o napotkanych zwierzętach oraz odpowiadają na pytania uczestników.

Południowe wybrzeże i Laguna Lodowa

14h – od 162 EUR/os. - Wycieczka busem z przewodnikiem, której trasa prowadzi przez południowy odcinek Ring Road – głównej drogi Islandii. W czasie przejażdżki uczestnicy mają okazję zobaczyć jedne z najpiękniejszy wodospadów Islandii – Skogafoss i Sejlandfoss, lodowiec pokrywający najsłynniejsze islandzkie wulkany, Park Narodowy Vatnajokull, w którym znajduje się najwyższy szczyt wyspy czyli Hvannadalshnjúkur. Punktem kluczowym wycieczki jest rejs amfibią po Jokulsarlon – niesamowitej lodowej lagunie. Po przepłynięciu przez lagunę następuje powrót do Reykjaviku. W cenie wycieczki zawarty jest transfer z hotelu, przewodnik oraz przepłynięcie amfibią po lagunie.


Błękitna Laguna 

od 90 EUR/os. - Wycieczka dla wszystkich, którzy mają ochotę na chwile błogiego relaksu w wodach geotermalnych basenu położonego w otoczeniu krajobrazu nie z tej ziemi. Kąpielisko Błękitna Laguna to obiekt powstały na ciemnym polu zastygłej lawy i charakteryzujący się obecnością ciepłych, krzemionkowych wód o naturalnie błękitnej barwie. Te kontrastujące ze sobą kolory w połączeniu z surową, oryginalną architekturą obiekt dają niesamowite wrażenia estetyczne podczas pobytu w kąpielisku. W cenie wycieczki zawiera się transfer z i do hotelu, lub z/na lotnisko oraz wstęp do Błękitnej Laguny.

Golden Circle

8h - od 55 EUR/os. – wycieczka, podczas której uczestnicy udają się w najpopularniejsze miejsca Islandii, położone w pobliżu Reykjaviku. Należą do nich: wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO PN Thingvellir – miejsce obrad średniowiecznego parlamentu Islandii oraz granica Północnoamerykańskiej i Euroazjatyckiej płyty tektonicznej, wodospad Gullfoss oraz Geysir, czyli źródła geotermalne, których nazwa wzięła się od  największego z czynnych niegdyś gejzerów. Obecnie najbardziej aktywny jest Strokkur – wybucha regularnie co kilka minut. Cena wycieczki zawiera transfer z hotelu.

Dodatkowe informacje

 • Wizy

  Islandia

  • Obywatele RP korzystają z prawa do swobodnego przepływu ludności w ramach UE/EOG. Z uwagi na przyna­leżność Polski i Islandii do strefy Schengen zniesiono kontrolę dokumentów uprawniających do podróży na granicach lądowych i morskich. Stan ten nie zwalnia jednak obywateli polskich od obowiązku posiadania ważnego paszportu lub nowego dowodu osobistego, który na życzenie odpowiednich władz należy okazać.


Blog

Masz pytania? Porozmawiajmy

+ 48 513 051 310info@kiribaticlub.pl