.

ANNAPURNA CIRCUIT trekking indywidualnie

Drukuj stronę
20 dni
Nepal
wielkość grupy: dowolna
 • ANNAPURNA CIRCUIT trekking indywidualnie

  Trekking wokół Annapurny uważany jest za jeden z najpiękniejszych szlaków na świecie. Pokonanie 211 kilometrów i przekroczenie przełęczy Thorung La (5416 m n.p.m.) to konkretne wyzwanie, ale cudne widoki po drodze wynagrodzą wszelkie trudy. Trasa uwzględnia odpowiednią aklimatyzację, a w trakcie trekkingu jesteście pod opieką doświadczonego lokalnego przewodnika. Himalajom bardziej niż innym górom należy się szacunek - dlatego bardzo dobra kondycja fizyczna jest wymagana.

  1 dzień

  PRZYLOT DO KATMANDU

  Przylot do Katmandu. Odbiór z lotniska, transfer do hotelu i zakwaterowanie. W zależności od godziny przylotu, jeszcze tego dnia odbędzie się spotkanie organizacyjne, na którym zostaniecie przygotowani do trekkingu, oraz wieczorem powitalna kolacja połączona z pokazem kulturalnym. W przypadku późnego przylotu spotkanie i kolacja odbędą się następnego dnia.

  2 dzień

  KATMANDU: ŚWIĄTYNIE, STUPY I PLACE

  Zwiedzanie stolicy Nepalu - zobaczycie między innymi: plac Katmandu Durbar, Pashupatinath - najbardziej znaną hinduską świątynię w Nepalu, znajdującą się na wzniesieniu nad miastem buddyjską świątynię Swayambhunath, nazywaną także "Świątynią małp" ze względu na ich liczną tutaj obecność, Bodhnath - największą w tej części świata stupę buddyjską i miejsce pielgrzymkowe wielu Tybetańczyków. Ostatnie przygotowania do trekkingu, skompletowanie stroju, omówienie trasy.

  3 dzień

  PRZEJAZD DO BESISAHAR

  Transfer na dworzec i przejazd turystycznym autobusem z Kathmandu do Besisahar (760m n.p.m.) - ok. 7 godzin jazdy. Trasa wiedzie przez doliny i góry, oferując piękne widoki. Po zakwaterowaniu czas wolny, odpoczynek.

  4 dzień

  TREKKING DZIEŃ 1: BAHUNDANDA

  Pierwszy dzień trekkingu. Trekking do Bahundanda (1398m n.p.m.). Czas marszu ok. 6.5 godziny.
  Początek trasy wiedzie przez subtropikalne lasy i tarasy uprawne. Po dotarciu do Khudi i Bhulbhule zobaczycie 60-metrowy wodospad, a przy sprzyjającej pogodzie również szczyty Manaslu (8156m), Himchuli oraz Nagdi Chuli. Po przekroczeniu mostu linowego na rzece Nagdi trasa wiedzie w górę do Bahundanda. Po drodze miniecie wsie mniejszości etnicznych Gurung oraz Tamang.

  5 dzień

  TREKKING DZIEŃ 2: CHAMJE

  Trekking z Bahundanda do Chamje (1410m n.p.m.). Czas marszu ok. 5-6 godzin.
  Po śniadaniu powędrujecie w dół do Syange (1070m n.p.m.), skąd zacznie się trudniejszy szlak. Po przekroczeniu mostu na rzece Marsyangdi podążycie wzdłuż rzeki do wsi Jagat. Ponownie wspinając się dotrzecie do Chamje.

  6 dzień

  TREKKING DZIEŃ 3: BAGARCHHAP

  Trekking z Chamje do Bagarchhap (2080m n.p.m.). Czas marszu ok. 6.5 godziny.
  Dzisiaj przekroczycie granice dystryktu Manang. Skalisty szlak wiedzie w dół do rzeki Marsyangdi, a po jej przekroczeniu ponownie wspina się po nabrzeżu aż do wsi Tal. Mijając pola uprawne ruszycie dalej, schodząc w dół i znów wspinając się pod górę, aż do wsi Dharapani, i dalej do Bagarchhap. Tutaj możecie zobaczyć kamienne domy lokalnych Tybetańczyków, uprawy orchidei i charakterystyczne kolorowe flagi modlitewne.

  7 dzień

  TREKKING DZIEŃ 4: CHAME

  Trekking z Bagarchhap do Chame (2720m n.p.m.). Czas marszu ok. 5 godzin.
  Po śniadaniu zaczniecie podejście do Danaque, skąd rozpościera się piękny widok na górę Manaslu. Dalej miniecie wieś Tyanga i pójdziecie widokową drogą, z której widać Lamjung Himal, Annapurna II i Annapurna IV. Szlak wije się w górę i dół, i wymaga kilkukrotnego przekraczania rzeki. Będzie też okazja wymoczyć się w gorących źródłach.

  8 dzień

  TREKKING DZIEŃ 5: PISSANG

  Trekking z Chame do Pissang (3060m n.p.m.). Czas marszu ok. 5 godzin.
  Dalszy szlak wiedzie stromo w górę przez las liściasty. Przekroczycie dwa mosty, a gdy szlak w końcu skręci zobaczycie skałę Paungda Danda, wystającą z rzeki na 1500 metrów.

  9 dzień

  TREKKING DZIEŃ 6: MANANG

  Trekking z Pissang do Manang (3540m n.p.m.). Czas marszu ok. 5 godzin.
  Z Pissang wyruszycie po śniadaniu. Dwie drogi prowadzą stąd do Manang - na północ lub na południe od rzeki Marsyangdi. Droga północna jest dłuższa i trudniejsza, za to oferuje widoki na Annapurnę i wiedzie przez interesujące wsie. Trasa południowa wymaga mniej wspinania. Obie trasy łączą się w Mungji, skąd szlak wiedzie przez Bryanga do Manang.

  10 dzień

  TREKKING DZIEŃ 7: AKLIMATYZACJA

  Dzień odpoczynku w Manang i czas na aklimatyzację.
  Tego dnia możecie zrobić krótki wypad na grzbiet górski w pobliżu lodowca Gangapurna lub podejść do jaskini znajdującej się nad wsią Manang. Nocleg w Manang.

  11 dzień

  TREKKING DZIEŃ 8: LETDAR

  Trekking do Letdar (4230m n.p.m.). Czas marszu ok. 5-6 godzin.
  Po wyjściu z Manang zaczniecie podejście do Letdar. Miniecie Tenki Manang, pokonacie dolinę Jarsang Khola, przejdziecie przez trawiaste tereny ponad granicą drzew, gdzie przy odrobinie szczęścia spotkacie jaki i konie, aż dotrzecie do Yak Kharka, Stąd już tylko godzinne podejście do Letdar na nocleg.

  12 dzień

  TREKKING DZIEŃ 9: THORANG PHEDI

  Trekking do Thorang Phedi (4441m n.p.m.). Czas marszu ok. 4 godzin.
  Niech nie zwiedzie Was łagodny początek szlaku, opadający w dół do rzeki - dalsza część trasy wiedzie przez urwisko. Zatrzymacie się w Thorang Phedi lub w górnym Thorang Phedi na nocleg.

  13 dzień

  TREKKING DZIEŃ 10: PRZEŁĘCZ THORUNG-LA - MUKTINATH

  Trekking do Muktinath (3760m n.p.m.) przez przełęcz Thorung La (5416m n.p.m.). Jest to najwyżej położony punkt podczas tego trekkingu. Czas marszu ok. 8 godzin.
  Dzień zaczniecie możliwie najwcześniej, aby dotrzeć do przełęczy przed 10 rano (ok. południa na przełęczy bardzo mocno wieje). Mimo iż podejście jest strome, jest względnie łatwe. Należy liczyć ok. 4h marszu pod górę. Z przełęczy rozciąga się spektakularny widok na Annapurnę i Dhaulagiri. Stąd zaczniecie 4-godzinne zejście do Muktinath w dystrykcie Mustang. Niepozorna świątynia Muktinath jest świętym miejscem dla hinduistów i buddystów i co roku przyciąga tłumy pielgrzymów.

  14 dzień

  TREKKING DZIEŃ 11: MARPHA

  Trekking z Muktinath do Marpha (3500m n.p.m.). Czas marszu ok. 6 godzin.
  Schodzicie do doliny Kaligandaki i przez nabrzeże świętej rzeki Kaligandaki. Dalej dojdziecie do Jomson, w którym znajduje się najniebezpieczniejsze lądowisko świata. Marpha leży w dystrykcie Mustang i słynie z sadów jabłoniowych.

  15 dzień

  TREKKING DZIEŃ 12: GHASA

  Trekking z Marpha do Ghasa (2010m n.p.m.). Czas marszu ok. 6 godzin.
  Kontynuujecie zejście do doliny rzeki Kaligandaki aż do Ghasy, Szlak oferuje widoki na Annapurnę, Nilgiri, szczyty Dhaulagiri i Tukuche, oraz lodospad Dhaulagiri. Idąc wzdłuż rzeki Kaligandaki zaczniecie oddalać się od gór.

  16 dzień

  TREKKING DZIEŃ 13: TATOPANI

  Trekking z Ghasa do Tatopani (1190m n.p.m.). Czas marszu ok. 4 godzin.
  Szlak schodzi w dół, przechodzi przez podwieszany most i prowadzi do wodospadu Rupse aby w końcu dotrzeć do najgłębszego przełomu rzeki na świecie (mierzonego od poziomu rzeki do szczytu Annapurny). W Tatopani możecie zrelaksować się w gorących źródłach.

  17 dzień

  TREKKING DZIEŃ 14: GHOREPANI

  Trekking z Tatopani do Ghorepani (3194m n.p.m.). Czas marszu ok. 7-8 godzin.
  Podążacie górnym szlakiem, stromo pod górę, do wsi Sikha. Dalej przez las dotrzecie do Ghorepani, skąd znowu będziecie mieli widok na Annapurnę i Dhaulagiri.

  18 dzień

  TREKKING DZIEŃ 15: POON HILL - NAYAPUL - POKHARA

  Trekking z Ghorepani do Poon Hill, a następnie do Pokhary (1890m n.p.m.).
  Pobudka przed świtem i wyjście na lekko (ok. 1 godz.) na punkt widokowy Poon Hill, gdzie będziecie obserwować wschód słońca i Himalaje w porannym świetle. Powrót do Ghorepani i po śniadaniu pokonacie ostatni odcinek trekkingu - do Nayapul. Stąd przejazd do Pokhary (ok. 7 godzin). Zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek.

  19 dzień

  PRZEJAZD DO KATMANDU

  Przejazd turystycznym autobusem do Katmandu (ok. 7 godzin). Zakwaterowanie i czas wolny. Wieczorem pożegnalna kolacja.
  (Istnieje również opcja wydłużenia pobytu w Pokharze.)

  20 dzień

  WYLOT

  Transfer na lotnisko i wylot.  Interesuje Cię inna trasa trekkingu? Skontaktuj się z nami na info@kiribaticlub.pl

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  Nepal - Katmandu
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 15 17 21 25 26 26 26 26 25 23 20 16
  średnia min. temp. °C 4 6 10 13 17 20 21 21 19 15 9 5
  dni z opadem - 25 26 26 24 11 10 13 10 12 26 24 26

   

  Nepal - Manang
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 12 13 14 21 20 18 18 21 19 17 14 15
  średnia min. temp. °C 0 1 2 2 2 1 3 2 1 1 0 0
  dni z opadem - 1 2 4 4 7 7 11 9 8 3 2 3

   

  Nepal - Pokhara
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 18 19 25 28 30 29 29 28 28 27 23 19
  średnia min. temp. °C 2 4 7 12 16 19 20 20 19 13 7 3
  dni z opadem - 2 2 2 3 5 11 16 15 10 3 1 1
 • JAK TO DZIAŁA

  • wybieracie jeden z gotowych programów indywidualnych
  • organizujemy Waszą podróż od A do Z - transport, zakwaterowanie, atrakcje, zwiedzanie
  • ruszacie na gotową wyprawę

  WYJAZD INDYWIDUALNY
  Wyprawa realizowana jest bez pilota. Ruszacie sami sprawdzoną przez nas trasą. Wszystkie świadczenia (transport, zakwaterowanie, wycieczki lokalne według programu) są zarezerwowane i opłacone.

  W podróży indywidualnej przydatna jest znajomość języka angielskiego. W krajach Ameryki Południowej i Środkowej dobrze jest znać podstawy języka hiszpańskiego.

  WIELKOŚĆ GRUPY
  Wyprawy indywidualne nie mają ograniczeń grupowych.

  CENA
  Oferta cenowa na naszej stronie skalkulowana jest dla 2 osób (zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienką).

  Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

  PROGRAM
  Wybieracie jeden z gotowych programów z oferty INDYWIDUALNIE.

  Przed wyjazdem otrzymacie plan swojej podróży z dokładnym opisem przebiegu każdego dnia.

  W opisie znajdą się następujące informacje:

  • ZAKWATEROWANIE - zarezerwowane miejsca noclegowe;
  • TRANSPORT - zarezerwowany transport, w tym bilety wewnętrzne (bilety lotnicze, autobusowe, promowe) oraz transport prywatny; wskazówki dotyczące transportu;
  • INFO DODATKOWE - dokładny opis trasy, informacje jak optymalnie spędzić dzień w danym miejscu (co warto zobaczyć, jak się poruszać itp.), wcześniej zarezerwowane wycieczki zgodnie z programem, wycieczki dla chętnych, oraz kosztorys.

  OPCJE
  Program jest dość elastyczny.

  • dowolny termin
  • dowolna wielkość grupy
  • możliwość modyfikacji programu

  Modyfikacje mogą wiązać się ze zmianą ceny.

  DODATKOWO
  Każdy uczestnik indywidualnej wyprawy otrzymuje K-Box: koszulkę klubową, worek sportowy, etui na bilety, kartę ubezpieczeniową, plan podróży dzień po dniu oraz vouchery.

  ZAPEWNIAMY RÓWNIEŻ

  • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najlepszej opcji lotów
  • doradztwo w zakresie przygotowań do wyprawy

ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • plan Twojej podróży dzień po dniu z praktycznymi informacjami w wygodnej aplikacji mobilnej

 • transfery z i na lotnisko w Katmandu

 • 3 noclegi w Katmandu i 1 nocleg w Pokharze w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe)

 • śniadania w hotelach, powitalna i pożegnalna kolacja w Katmandu

 • zwiedzanie Katmandu z przewodnikiem

 • bilety na klimatyzowane autobusy na trasach Katmandu - Besisahar, Pokhara - Katmandu

 • prywatny trekking wokół Annapurny:

  • niezbędne pozwolenia na trekking

  • opiekę lokalnego certyfikowanego anglojęzycznego przewodnika (tylko do Waszej dyspozycji)

  • usługi tragarza (jeden tragarz na dwie osoby)

  • zakwaterowanie w schroniskach, w salach wieloosobowych

  • wyżywienie (śniadania, lunche i kolacje, owoce do kolacji)

  • kawa, herbata i czysta woda

  • pozostałe opłaty związane z trekkingiem (lokalne podatki itp.)

  • certyfikat ukończenia trekkingu

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN (podczas trekkingu zwyżka Sporty Ekstremalne)

 • K-Box - Twój zestaw podróżnika:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów lotniczych do Nepalu (Warszawa - Katmandu - Warszawa od ok.3000 PLN)

 • kosztów wizy: ok. 40 USD

 • biletów wstępu w Katmandu: ok. 30 USD

 • zwyczajowych napiwków

 • wyżywienia poza trekkingiem: ok. 20 USD dziennie na osobę

 • wydatków osobistych, dodatkowych napoi itp.

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania trekkingu w podanym przez Was terminie.

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazd indywidualny - dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.