.

ISLANDIA LATEM

Drukuj stronę
6-7 dni
Islandia
wielkość grupy: 5-7 osób
 • ISLANDIA LATEM

  W ten krótki wyjazd na Islandię wpakowaliśmy najpiękniejsze krajobrazy południa wyspy. Zobaczymy słynne wodospady: składający się z dwóch potężnych kaskad Gullfoss, położony na klifach Seljalandsfoss czy otoczony bazaltowymi słupami Svartifoss. Oprócz tego udamy się na czarną plażę, nad lodową lagunę Jokulsarlon, do Parku Narodowego Thingvellir oraz na pola geotermalne. To zdecydowanie wyjazd dla miłośników malowniczych krajobrazów i przestrzeni!

  1 dzień

  PRZELOT DO KEFLAVIKU

  Spotkanie z pilotem wyprawy na lotnisku. Wylot. Przylot do Keflaviku w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

  2 dzień

  PARK NARODOWY THINGVELLIR - WODOSPAD GULLFOSS - GEYSIR

  Tego dnia odwiedzimy najpopularniejsze miejsca Islandii, położone w pobliżu Reykjaviku. Należą do nich: wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO Park Narodowy Thingvellir – miejsce obrad średniowiecznego parlamentu Islandii. To właśnie tutaj będziemy mieli wyjątkową okazję, aby stanąć pomiędzy Północnoamerykańską i Euroazjatycką płytą tektoniczną. Zobaczymy malowniczy wodospad Gullfoss oraz Geysir, czyli źródła geotermalne, których nazwa wzięła się od największego z czynnych niegdyś gejzerów. Obecnie najbardziej aktywny jest Strokkur – wybucha regularnie co kilka minut.

  3 dzień

  Seljalandsfoss - czarna plaża i klify - Vik

  W drodze do Vik zobaczymy Seljalandsfoss - jeden z najbardziej zjawiskowych wodospadów na Islandii. Będziemy mieli okazje obejść malowniczy wodospad dookoła i podziwiać świat zza wodnej ściany. Zatrzymamy się również przy spektakularnym Skogafoss. Następnie odwiedzimy Vik - miasteczko położone najbardziej na południe Islandii, gdzie zwiedzimy czarne plaże oraz klify.

  4 dzień

  Lodowiec i lodowa Laguna Jokulsarlon - wodospad Svartifoss

  Dzień poświęcimy na oglądanie największego lodowca Islandii - Vatnajökull oraz podziwianie malowniczej laguny lodowej Jokulsarlon. Następnie spacer do wodospadu Svartifoss.

  5 dzień

  Selfoss - krater wulkanu i kąpiel w gorącej rzece

  Przejazd do miejscowości Selfoss. Widokowy spacer dokoła krateru wygasłego wulkanu. Dla chętnych relaksująca kąpiel w gorącej rzece.

  6-7 dzień

  Reykjavik - powrót

  Zwiedzanie stolicy. Przejdziemy się do rezydencji prezydenta w Bessastadir, na przedmieścia Hafnarfjörður, do restauracji Perlan - tu znajduje się punkt widokowy. Zobaczymy także dom Hofdi, kościół Hallgrímskirkja i centrum starego miasta. Po zwiedzaniu przejazd na lotnisko i powrót do Polski. (Uwaga: Przylot następnego dnia w godzinach porannych.)

  Opcjonalnie: Pod koniec wyprawy możliwość obserwacji lawy wydobywającej się z  wulkanu Fagradalsfjall! To unikatowe przeżycie możliwe będzie dzięki nowowytyczonemu szlakowi pieszemu, który rozpoczyna się u podnóża góry Fagradalsfjall.

  Wylot i przylot do Polski.   

terminy i ceny

załóż rezerwację
 CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Keflavik - Warszawa

 • transport minibusem na całej trasie wg programu

 • 2 noclegi w hotelach 3* i 3 noclegi w guesthousach w pokojach 2-osobowych

 • 5 śniadań w hotelach i guesthousach

 • opłatę za bagaż rejestrowany 20 kg

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:
 • pozostałego wyżywienia

 • atrakcji dla chętnych

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

ZALICZKA:
Do odwołania nie pobieramy zaliczek przy zapisie na wyjazdy zagraniczne. Zaliczkę wpłacicie dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że wyjazd może się odbyć.

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.