.

GRECKA ODYSEJA roadtrip

Drukuj stronę
11 dni
Grecja
wielkość grupy: 6 osób w busie
 • GRECKA ODYSEJA roadtrip

  Wycieczka po Grecji inna niż wszystkie. Jak to z Kiribati Club, stawiamy na małą kameralną grupę i maksymalną elastyczność - stąd forma roadtripu. :) Jeśli więc zawsze marzyliście o zobaczeniu Akropolu, klasztorów Meteora czy ruin wyroczni w Delfach, ale 40-osobowe autokary to nie Wasza para kaloszy, to zapraszamy serdecznie na nasz roadtrip!

  WAŻNE:

  ZASADY WJAZDU DO GRECJI

  Zasady wjazdu do Grecji i informacje dla podróżujących:

  STATUS: otwarta dla podróżujących
  WJAZD: negatywny wynik testu wykonany max. 72h przed przylotem LUB potwierdzenie przyjęcia pełnej dawki szczepionki
  NA MIEJSCU: maseczki w publicznych przestrzeniach
  LOT: bezpośredni

  1 dzień

  PRZELOT DO ATEN

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot z Polski i przelot do Aten. Na lotnisku odbierzemy nasz samochód i przejedziemy do hotelu na zakwaterowanie. W zależności od rozkładu lotów, być może w ten dzień udamy się na pierwszy spacer po Atenach. O zachodzie słońca chętni mogą wspiąć się na wzgórze Lycabettus z oszałamiającą panoramą stolicy Grecji.

  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  ATENY: KOLEBKA CYWILIZACJI

  Dziś po śniadaniu śladami dawnych wodzów i myślicieli wybierzemy się na wędrówkę po Atenach – mieście, w którym kształtowały się prądy filozoficzne, prawne i architektoniczne. Przemierzymy Agorę Grecką i Forum Rzymskie i wejdziemy na Akropol – najbardziej klasyczną ze wszystkich klasycznych budowli starożytności. Po przerwie na lunch będziemy kluczyć wśród białych uliczek w dzielnicy Anafiotika – to, że zamieszkiwali tu imigranci z Cyklad widać gołym okiem. Dotrzemy też na antyczny Stadion Panateński oraz na Plac Syntagma, współczesne centrum polityczne Grecji. Jeśli czas pozwoli, wstąpimy do Narodowego Muzeum Starożytności, w którym wśród najcenniejszych eksponatów znajdują się złota maska Agamemnona i zagadkowy mechanizm z Antykithiry, nazywany pierwszym komputerem. Wieczorem wspólne wyjście do restauracji.

  3 dzień

  SANKTUARIUM DELFICKIE I TERMOPILE

  Pożegnamy się z Atenami i przejedziemy do Delf. Tutaj, u stóp pasma górskiego Parnas, funkcjonowało w starożytności sanktuarium na cześć boga Apollo, a w nim słynna wyrocznia delficka przepowiadająca przyszłość. Co dobrego dziś przepowie nam? Malowniczo wpisane w krajobraz pozostałości sanktuarium zostały wpisany na listę UNESCO. Później wyruszymy w dalszą drogę na północ, zatrzymując się w Termopilach, czyli przesmyku, w którym w starożytności rozegrała się bitwa między Spartą pod przywództwem Leonidasa a Persją dowodzoną przez Kserksesa. Dzień zakończymy w okolicach portowego miasteczka Wolos.

  4 dzień

  REJS NA WYSPĘ SKIATOS

  Dziś wsiądziemy na pokład promu i po ponad 2-godzinnym rejsie znajdziemy się na wyspie Skiatos w archipelagu Sporadów. Porośnięta przez drzewa piniowa wyspa zachwyca swym klimatem i miłą dla oka architekturą. Przespacerujemy się po urokliwym miasteczku Skiatos: od portu po ciasne uliczki wypełnione tawernami, które służyły za tło kilku produkcji filmowych. Popołudniu popłyniemy z powrotem do Wolos, a stamtąd pojedziemy na Riwierę Olimpijską na zasłużony wypoczynek. Zakwaterujemy się w hotelu w bliskości plaży.

  5 dzień

  PLAŻOWANIE LUB MASYW OLIMPU

  Nadszedł dzień, który możemy przeznaczyć na błogie plażowanie lub na wędrówkę w masywie górskim, na którego szczycie według starogreckich mitów zasiadali bogowie, popijając ambrozję – w masywie Olimpu. Skalne formacje, wodospady, lasy piniowe i stary monastyr – tego możecie spodziewać się podczas tułaczki. Wieczorem wyjdziemy wspólnie na kolację w którejś z knajpek w witalnym kurorcie.

  6 dzień

  KLASZTORY METEORA

  Po śniadaniu opuszczamy gościnne posiadłości Zeusa na Olimpie. Hermes, opiekun podróży, będzie nam towarzyszył w ciągu następnych dni odkrywania Hellady i tego dnia poprowadzi nas do słynnych Meteorów, czyli unikatowych formacji skalnych. Najwyższe z nich mogą pochwalić się wysokością ok. 500 metrów. Na ich szczytach od XIV wieku zaczęły powstawać klasztory prawosławia ortodoksyjnego. Zbudowano ich przeszło dwadzieścia, a dziś zwiedzić można kilka z nich, zaś pozostałe popadły w ruinę. Nocleg w okolicy Meteorów.

  7 dzień

  KURS NA PELOPONEZ

  Dalsza wędrówka po średniowiecznych szlakach między mistycznymi szczytami skalnymi. Następnie czeka nas przejazd w kierunku Półwyspu Peloponeskiego i spacer po portowym mieście Nafpahtos, nad którym góruje zamek z czasów Republiki Weneckiej. Wtedy miejscowość ta była znana pod nazwą Lepanto. Z miastem związany pozostaje Miguel Cervantes, którego pomnik stoi dumnie na nabrzeżu. Hiszpański autor „Don Kichota” brał bowiem udział w słynnej bitwie morskiej z XVI wieku.

  8 dzień

  U ZEUSA W OLIMPII

  Przybywamy do miejsca kultu Zeusa, a także kolebki najsłynniejszej cyklicznej imprezy sportowej – Olimpii. To właśnie tutaj odbyły się pierwsze igrzyska, które od nazwy tego miejsca wzięły swą nazwę. W czasach antycznych igrzyska pozostawały czasem pokoju i zawieszenia broni – okresem wolnym od wojen. Po dziś dzień odbywają się co 4 lata, a okres między igrzyskami zwany jest olimpiadą. Po wizycie dalszy przejazd w kierunku miejscowości Kalamata.

  9 dzień

  JASKINIE DIROS I PLAŻA

  Dziś przejedziemy do słynnych Jaskiń Diros, gdzie odbędziemy spacer długimi korytarzami między gigantycznymi stalaktytami, a stalagmitami. Eksplorując kolejne groty będziemy również poruszać się łódką. Następnie przejazd do hotelu w okolicy plaży i czas na odpoczynek.

  10 dzień

  EPIDAUROS I KANAŁ KORYNCKI

  Wyruszamy z powrotem w kierunku Aten. Po drodze zatrzymamy się na chwilę w Sparcie, stolicy największego konkurenta Aten w starożytności, po czym przejedziemy do Epidauros, miejsca kultu Asklepiosa. Imię to nosił heros, któremu później oddawano cześć boską jako patronowi medyków i uzdrowicieli. Epidauros to miejsce, w którym zobaczymy wspaniale zachowany grecki teatr, mogący pomieścić przeszło 14 tysięcy widzów i cechujący się wręcz perfekcyjną akustyką. Jadąc przez Kanał Koryncki – z krótkim przystankiem – dotrzemy do Aten, gdzie zakwaterujemy się w hotelu.

  11 dzień

  WYLOT DO POLSKI

  Przejazd na lotnisko i lot powrotny do Polski.  ZASADY WJAZDU:
  Wymagany negatywny wynik testu sprzed max. 72h LUB potwierdzenie przyjęcia pełnej dawki szczepionki.

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Ateny - Warszawa

 • transport minibusem na całej trasie

 • 10 noclegów (pokoje 2-osobowe z łazienkami)

 • bilet na prom Wolos-Skiatos-Wolos

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie oraz muzeów dla chętnych w sumie ok. 100 EUR

 • wyżywienia

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

ZALICZKA:
Do odwołania nie pobieramy zaliczek przy zapisie na wyjazdy zagraniczne. Zaliczkę wpłacicie dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że wyjazd może się odbyć.

Chcecie jechać tylko w swoim gronie? Dajcie nam znać na info@kiribaticlub.pl, zorganizujemy dla Was prywatny trip.

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera