.

HAKUNA MATATA TANZANIA!

Drukuj stronę
12 dni
Tanzania
wielkość grupy: 6-12 osób
 • HAKUNA MATATA TANZANIA!

  Ta wyprawa zabierze nas w głąb rozległych i malowniczych tanzańskich przestrzeni w parkach Ngorongoro, Tarangire i Manyara. Tam to my będziemy gośćmi, a dzikie zwierzęta gospodarzami w swym naturalnym środowisku. Jak na gości przystało, zamieszkamy na uboczu na styku trzech rezerwatów i spędzimy trzy dni, obserwując faunę. Zrozumiemy, że bioróżnorodność, którą została obdarzona Tanzania, nie może równać się z żadnym innym miejscem na Ziemi! Po tym niezapomnianym doświadczeniu udamy się na błogi wypoczynek na rajskie plaże Zanzibaru.

  WAŻNE:

  ZASADY WJAZDU DO TANZANII

  Zasady wjazdu do Tanzanii i informacje dla podróżujących:

  STATUS: otwarta dla podróżujących
  WJAZD: negatywny wynik testu PCR wykonany max. 72h przed przylotem oraz szybki test (tzw. rapid test) na lotnisku po przylocie do Tanzanii w cenie 25 USD oraz wypełnienie formularza tzw. Travelers Surveillance Form
  NA MIEJSCU: maseczki są zalecane; restauracje, kawiarnie i bary otwarte; parki narodowe otwarte
  LOT: z przesiadką
  WAŻNE: Linie lotnicze latające do Tanzanii mogą wymagać testu (KLM)

  1 dzień

  PRZELOT DO TANZANII

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

  Wieczorem wylądujemy w Tanzanii u stóp górskiego masywu Kilimandżaro - "Dachu Afryki" - i zostaniemy zawiezieni do naszego hotelu w okolicy Aruszy. Tam spędzimy noc i nabierzemy energii przed wyruszeniem na niezapomniane safari.

  2 dzień

  SAFARI WŚRÓD SŁONI W TARANGIRE

  Po śniadaniu wyruszymy na spotkanie twarzą w twarz z dzikością Afryki! Prywatny kierowca-przewodnik zabierze nas terenowym autem do Parku Narodowego Tarangire, w którym pierwszy raz poczujemy autentyczny klimat prawdziwego safari. Tarangire leży nieco na uboczu utartych turystycznych szlaków, a zarazem słynie z rewelacyjnych warunków do obserwacji życia populacji słoni, które upodobały sobie ciszę i malowniczość tutejszych scenerii. Przy odrobinie szczęścia pośród majestatycznych baobabów przemkną nam także zebry, gnu, żyrafy oraz gepardy i lamparty. Po przerwie na piknikowy lunch - zapewne nad urokliwą rzeką Tarangire - będziemy kontynuować nasze safari. Na kolację przyrządzoną przez kucharza przejedziemy na klimatyczny kemping, gdzie chwilę później rozbijemy namioty i spędzimy noc przy akompaniamencie chichotu hien.

  3 dzień

  SAFARI W KRATERZE NGORONGORO

  Po śniadaniu na kempingu wyruszymy na następne safari w zapierających dech sceneriach. Tym razem naszym terenowym autem udamy się na dno rozległego krateru w rezerwacie Ngongorongoro. Trzy miliony lat temu gigantyczna erupcja wulkanu przeobraziła kalderę w ten zdumiewający, płaski plener, uznawany za najlepsze miejsce, by wypatrzyć afrykańską Wielką Piątkę: lwy, słonie, lamparty, bawoły afrykańskie i rzadkie czarne nosorożce. Kto wie - być może podczas obserwacji staniemy się świadkami dramatycznych pościgów, a może podejrzymy beztroskie wędrówki do wodopojów? Wieczorem powrócimy na kemping na kolację i na nocleg.

  4 dzień

  SAFARI NAD JEZIOREM MANYARA

  Po śniadaniu opuścimy nasz kemping i skierujemy się ku Jezioru Manyara i tamtejszemu parkowi narodowemu. Dzisiejsze safari spędzimy częściowo z głową w chmurach. Symbolem parku są bowiem lwy, grasujące wysoko w koronach drzew akacjowych, oraz różowe flamingi, czasami przeglądające się w tafli wodnego akwenu, a czasami wznoszące się wysoko w przestworza. Specjalne, wytyczone pomosty pozwolą nam wyruszyć również na poszukiwanie zamieszkałych tu hipopotamów, które choć budzą sympatyczne skojarzenia, należą do najgroźniejszych drapieżników regionu. Po safari udamy się z powrotem do hotelu w Aruszy, gdzie spędzimy nocleg.

  Jeśli zechcecie, dziś możecie odwiedzić także sierociniec w wiosce Mto Wa Mbu od lat wspierany przez Kiribati Club.

  5 dzień

  WODOSPAD MERU I LOT NA ZANZIBAR

  Już spakowani po śniadaniu udamy się do wioski Sekei, gdzie po niespiesznym marszu przez dzikie i ciche zakątki natury zatrzymamy się przy malowniczym wodospadzie Meru, spływającym z masywu górskiego. Spotkamy się też z ludźmi z wiosek, okalających wodospad, i przez krótką chwilę doświadczymy tutejszego wiejskiego życia. Zobaczymy m.in. lokalne plantacje kawy i bananów. Później zostaniemy zawiezieni na lotnisko i wylecimy na Zanzibar. Na wyspie zakwaterujemy się w komfortowym hotelu w bliskości plaży i turkusu Oceanu Indyjskiego. Czas na zasłużony relaks w cieniu tropikalnych palm!

  6-10 dzień

  RELAKS NA RAJSKIM ZANZIBARZE

  Ci z nas, którzy preferują wakacje w tempie slow, zapewne chętnie pozostaną w te dni na plaży, zaś pozostali mogą skorzystać z licznych atrakcji dla chętnych. Zanzibar, zwany "Wyspą Przypraw", oferuje cały wachlarz aktywności do wyboru. Możemy zwiedzić pachnącą cynamonem i wanilią farmę przypraw i owoców, odkryć eklektyczną stolicę wyspy - Stone Town (m.in. z anglikańską katedrą i domem Freddy'ego Mercury'ego), wypłynąć na lagunę w ramach "blue safari" albo też na kąpiele z delfinami w oceanie. Zewnętrze szkoły kitesurfingu zaproszą zaś amatorów mocnych wrażeń na zmaganie z deską, wiatrem i falami. Dostępne opcje przedstawi Wam na miejscu pilot wycieczki.

  11-12 dzień

  POWRÓT DO POLSKI

  Nadeszła pora naszego pożegnania z Afryką. Kierowca zawiezie nas na zanzibarskie lotnisko na nasz lot powrotny do Europy. Przylot do Polski następnego dnia.  ZASADY WJAZDU:
  Wymagany negatywny wynik testu PCR wykonany 72h przed wylotem oraz szybki test na lotnisku po przylocie.

  Chcesz jechać bez grupy i bez pilota? Zobacz indywidualny wyjazd na safari Serengeti do Tanzanii>>

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Kilimandżaro, Arusza/Kilimandżaro - Zanzibar oraz Zanzibar - Warszawa

 • transfery z/na lotniska w Tanzanii

 • 3-dniowy pakiet safari Tarangire-Ngorongoro-Manyara (transport, 2 noclegi w namiotach na kempingu, pełne wyżywienie, opiekę doświadczonych lokalnych przewodników)

 • 2 noclegi w hotelu w okolicy Aruszy (pokoje 2-os.) ze śniadaniami

 • 6 noclegów w hotelu na Zanzibarze (pokoje 2-os.) ze śniadaniami

 • wycieczkę z Aruszy do wodospadu Meru i plantacji owoców

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:
 • wizy do Tanzanii: ok. 50 USD

 • tradycyjnie obowiązkowych napiwków na safari: ok. 50 USD

 • pozostałego wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie - ok. 10-20 USD

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • dopłaty do wyższego standardu zakwaterowania (lodge lub luksusowe namioty) na safari (na zamówienie)

 • dopłaty do przedłużenia pobytu na Zanzibarze (na zamówienie)

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA:
Do odwołania nie pobieramy zaliczek przy zapisie na wyjazdy zagraniczne. Zaliczkę wpłacicie dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że wyjazd może się odbyć.

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

 

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera