.

HAKUNA MATATA TANZANIA!

Drukuj stronę
12 dni
Tanzania
wielkość grupy: 6-12 osób
 • HAKUNA MATATA TANZANIA!

  Ta wyprawa zabierze nas w głąb rozległych i malowniczych tanzańskich przestrzeni w parkach Ngorongoro, Tarangire i Manyara. Tam to my będziemy gośćmi, a dzikie zwierzęta gospodarzami w swym naturalnym środowisku. Jak na gości przystało, zamieszkamy na uboczu na styku trzech rezerwatów i spędzimy trzy dni, obserwując faunę. Zrozumiemy, że bioróżnorodność, którą została obdarzona Tanzania, nie może równać się z żadnym innym miejscem na Ziemi! Po tym niezapomnianym doświadczeniu udamy się na błogi wypoczynek na rajskie plaże Zanzibaru.

  1 dzień

  PRZELOT DO TANZANII

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

  Wieczorem wylądujemy w Tanzanii u stóp górskiego masywu Kilimandżaro - "Dachu Afryki" - i zostaniemy zawiezieni do naszego hotelu w okolicy Aruszy. Tam spędzimy noc i nabierzemy energii przed wyruszeniem na niezapomniane safari.

  2 dzień

  SAFARI WŚRÓD SŁONI W TARANGIRE

  Po śniadaniu wyruszymy na spotkanie twarzą w twarz z dzikością Afryki! Prywatny kierowca-przewodnik zabierze nas terenowym autem do Parku Narodowego Tarangire, w którym pierwszy raz poczujemy autentyczny klimat prawdziwego safari. Tarangire leży nieco na uboczu utartych turystycznych szlaków, a zarazem słynie z rewelacyjnych warunków do obserwacji życia populacji słoni, które upodobały sobie ciszę i malowniczość tutejszych scenerii. Przy odrobinie szczęścia pośród majestatycznych baobabów przemkną nam także zebry, gnu, żyrafy oraz gepardy i lamparty. Po przerwie na piknikowy lunch - zapewne nad urokliwą rzeką Tarangire - będziemy kontynuować nasze safari. Na kolację przyrządzoną przez kucharza przejedziemy na klimatyczny kemping, gdzie chwilę później rozbijemy namioty i spędzimy noc przy akompaniamencie chichotu hien.

  3 dzień

  SAFARI W KRATERZE NGORONGORO

  Po śniadaniu na kempingu wyruszymy na następne safari w zapierających dech sceneriach. Tym razem naszym terenowym autem udamy się na dno rozległego krateru w rezerwacie Ngongorongoro. Trzy miliony lat temu gigantyczna erupcja wulkanu przeobraziła kalderę w ten zdumiewający, płaski plener, uznawany za najlepsze miejsce, by wypatrzyć afrykańską Wielką Piątkę: lwy, słonie, lamparty, bawoły afrykańskie i rzadkie czarne nosorożce. Kto wie - być może podczas obserwacji staniemy się świadkami dramatycznych pościgów, a może podejrzymy beztroskie wędrówki do wodopojów? Wieczorem powrócimy na kemping na kolację i na nocleg.

  4 dzień

  SAFARI NAD JEZIOREM MANYARA

  Po śniadaniu opuścimy nasz kemping i skierujemy się ku Jezioru Manyara i tamtejszemu parkowi narodowemu. Dzisiejsze safari spędzimy częściowo z głową w chmurach. Symbolem parku są bowiem lwy, grasujące wysoko w koronach drzew akacjowych, oraz różowe flamingi, czasami przeglądające się w tafli wodnego akwenu, a czasami wznoszące się wysoko w przestworza. Specjalne, wytyczone pomosty pozwolą nam wyruszyć również na poszukiwanie zamieszkałych tu hipopotamów, które choć budzą sympatyczne skojarzenia, należą do najgroźniejszych drapieżników regionu. Po safari udamy się z powrotem do hotelu w Aruszy, gdzie spędzimy nocleg.

  Jeśli zechcecie, dziś możecie odwiedzić także sierociniec w wiosce Mto Wa Mbu od lat wspierany przez Kiribati Club.

  5 dzień

  WODOSPAD MERU I LOT NA ZANZIBAR

  Już spakowani po śniadaniu udamy się do wioski Sekei, gdzie po niespiesznym marszu przez dzikie i ciche zakątki natury zatrzymamy się przy malowniczym wodospadzie Meru, spływającym z masywu górskiego. Spotkamy się też z ludźmi z wiosek, okalających wodospad, i przez krótką chwilę doświadczymy tutejszego wiejskiego życia. Zobaczymy m.in. lokalne plantacje kawy i bananów. Później zostaniemy zawiezieni na lotnisko i wylecimy na Zanzibar. Na wyspie zakwaterujemy się w komfortowym hotelu w bliskości plaży i turkusu Oceanu Indyjskiego. Czas na zasłużony relaks w cieniu tropikalnych palm!

  6-10 dzień

  RELAKS NA RAJSKIM ZANZIBARZE

  Ci z nas, którzy preferują wakacje w tempie slow, zapewne chętnie pozostaną w te dni na plaży, zaś pozostali mogą skorzystać z licznych atrakcji dla chętnych. Zanzibar, zwany "Wyspą Przypraw", oferuje cały wachlarz aktywności do wyboru. Możemy zwiedzić pachnącą cynamonem i wanilią farmę przypraw i owoców, odkryć eklektyczną stolicę wyspy - Stone Town (m.in. z anglikańską katedrą i domem Freddy'ego Mercury'ego), wypłynąć na lagunę w ramach "blue safari" albo też na kąpiele z delfinami w oceanie. Zewnętrze szkoły kitesurfingu zaproszą zaś amatorów mocnych wrażeń na zmaganie z deską, wiatrem i falami. Dostępne opcje przedstawi Wam na miejscu pilot wycieczki.

  11-12 dzień

  POWRÓT DO POLSKI

  Nadeszła pora naszego pożegnania z Afryką. Kierowca zawiezie nas na zanzibarskie lotnisko na nasz lot powrotny do Europy. Przylot do Polski następnego dnia.  Jeśli zależy Ci na wyższym standardzie zakwaterowania podczas safari (komfortowa lodge lub luksusowe namioty), skontaktuj się z nami.

  UWAGA: obecnie testy nie są wymagane, jednak osoby mające symptomy COVID-19 mogą zostać poddane odpłatnym testom na lotnisku po przylocie do Tanzanii. Sprawdźcie też najnowsze informacje na MSZ>>

  Możliwość przedłużenia pobytu na Zanzibarze.
  Dłuższa wersja programu: Król Lew

  Chcesz jechać bez grupy i bez pilota? Zobacz indywidualny wyjazd na safari Serengeti do Tanzanii>>

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Kilimandżaro, Arusza/Kilimandżaro - Zanzibar oraz Zanzibar - Warszawa

 • transfery z/na lotniska w Tanzanii

 • 3-dniowy pakiet safari Tarangire-Ngorongoro-Manyara (transport, 2 noclegi w namiotach na kempingu, pełne wyżywienie, opiekę doświadczonych lokalnych przewodników)

 • 2 noclegi w hotelu w okolicy Aruszy (pokoje 2-os.) ze śniadaniami

 • 6 noclegów w hotelu na Zanzibarze (pokoje 2-os.) ze śniadaniami

 • wycieczkę z Aruszy do wodospadu Meru i plantacji owoców

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:
 • wizy do Tanzanii: ok. 50 USD

 • tradycyjnie obowiązkowych napiwków na safari: ok. 50 USD

 • pozostałego wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie - ok. 10-20 USD

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • dopłaty do wyższego standardu zakwaterowania na safari (lodge lub luksusowe namioty)

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

 

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.

x

7 par skarpetek inspirowanych 7 kontynentami zapakowanych na prezent

Idealny pomysł na upominek

Kup teraz