.

ZANZIBAR Z JOGĄ

Drukuj stronę
8-9 dni
Tanzania
wielkość grupy: 6-12 osób
 • ZANZIBAR Z JOGĄ

  Wszyscy czasami potrzebujemy rzucić wszystko i wyjechać, by odetchnąć, naładować wewnętrze baterie oraz zyskać nowe wejrzenie w siebie i spojrzenie na otoczający nas świat. Jasne, można wyruszyć byle gdzie, ale można też obrać za cel stworzone do tego miejsce! Zapraszamy Was na wygodny wypoczynek na Zanzibarze połączony z warsztatami, na których będziemy pracować nad jednością ciała i ducha, a urzekająca sceneria wyspy doskonale nam w tym pomoże.

  1 dzień

  PRZELOT NA RAJSKI ZANZIBAR

  Spotykamy się z pilotem wyprawy lub przedstawicielem Kiribati Club na lotnisku w Warszawie. Wylot.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

  Tego samego dnia wylądujemy na "Wyspie Przypraw" i zostaniemy zawiezieni do naszego hotelu w rajskim otoczeniu palm i oceanu o wszystkich możliwych odcieniach błękitu, turkusu, lazuru i szafiru. Dzisiaj czeka nas wprowadzenie do zajęć jogi, dzięki którym nie tylko nasze ciała, ale także dusze i umysły spędzą na Zanzibarze odprężający czas.

  Nasz wybór to hotel Arabian Nights 3*, położony przy samej plaży w Paje.

  2 dzień

  JOGA I RELAKS

  Dzień przeznaczymy na relaks po locie, praktykę jogi, medytację i lepsze poznanie siebie.

  3 dzień

  JOGA I RELAKS / OPCJA: LAS JOZANI

  Joga dwa razy dziennie i wypoczynek na plaży - tego potrzebowaliśmy, prawda? I tak spędzimy ten dzień. Chyba, że...

  WYCIECZKA FAKULTATYWNA:
  Chętni mogą wykupić na dziś opcjonalną krótką wycieczkę do Jozani Forest, w którym żyją endemiczne czerwone małpy red colobus. Jedyny na wyspie park narodowy budzi skojarzenia raczej z bujną dżunglą, a spacery po kładkach wśród tropikalnych mangrowców to osobliwe doświadczenie - nasze oczy na chwilę oderwą się bowiem od widoków plaży i oceanu. Cena (ok. 35 USD) zawiera: transport do lasu Jozani, wstęp do lasu Jozani i oprowadzanie po lesie z przewodnikiem.

  4 dzień

  JOGA I RELAKS / OPCJA: BLUE SAFARI

  Zajęcia jogi, kąpiele w oceanie i spacery po plaży. A dla chętnych:

  WYCIECZKA FAKULTATYWNA:
  Dziś chętni mogą wziąć udział w wyprawie w morze tradycyjną łodzią typu dhaw z możliwością zobaczenia delfinów w drodze. Czeka nas postój na mierzei piaskowej, która podczas odpływu staje się lądem. Następnie zaliczymy snorkeling na rafie i przejazd na plażę. Spacer do baobabu zaprowadzi nas na lunch przygotowany przez kucharzy, składający się z owoców morza i ryb. Cena (ok. 65 USD/os.) zawiera: transport do miejsca rozpoczęcia rejsu, rejs łodzią typu dhaw, opiekę przewodnika i sternika, lunch na wyspie (zazwyczaj grillowane owoce morza, w tym homary, krewetki i ośmiornice)

  5 dzień

  JOGA I RELAKS

  Praktykujemy jogę, odpoczywamy na plaży, w hamaku lub oceanie.

  6 dzień

  JOGA I RELAKS / OPCJA: Z WIZYTĄ NA FARMIE PRZYPRAW I U FREDDY'EGO

  Praktykujemy jogę i relaksujemy się z widokiem na ocean. Dla chętnych:

  WYCIECZKA FAKULTATYWNA:
  Jako dzisiejszą atrakcję dla chętnych proponujemy niezapomniany tour wokół wyspy. Wycieczka dla chętnych rozpocznie się rano wizytą na farmie przypraw. To tu zobaczycie, jak rosną pieprz i wanilia, jak wygląda gałka muszkatołowa, jak uprawia się jakcfruit (chlebowiec). Dowiecie się wszystkiego na temat kurkumy i innych leczniczych przypraw jak trawa cytrynowa, curry czy imbir. Zobaczycie osobliwości takie jak drzewo szminkowe, mimozę wstydliwą czy karambolę. To wszystko podczas spaceru z przewodnikiem. Jeden z pracowników często wspina się na palmę i śpiewając "Jambo, jambo" zrywa kokosa, a na zakończenie oferuje poczęstunek z pysznych i soczystych owoców. Na miejscu możliwość zakupu wszelkich przypraw. Później przejazd do Stone Town i zwiedzanie miasta z przewodnikiem (dom, w którym urodził się Freddy Mercury, Targ Darajani, Perskie Łaźnie, Dom Cudów, Katedra Anglikańska, spacer klimatycznymi uliczkami i zaułkami, wizyta na targu). Następnie przejażdżka łodzią motorową na wyspę Prison Island, gdzie mieszkają żółwie przywiezione z Seszeli. Cena (ok. 70 USD) zawiera: transport na farmę przypraw i do Stone Town, wstęp na farmę przypraw, przewodnika w Stone Town, rejs na Prison Island. Cena nie zawiera: wyżywienia i wstępu na Prison Island.

  7 dzień

  JOGA I RELAKS / OPCJA: PŁYWANIE Z DELFINAMI

  Praktykujemy jogę na plaży, medytujemy i korzystamy z kojącej aury oceanu. Chętni mogą dodatkowo:

  WYCIECZKA FAKULTATYWNA:
  Najpopularniejszym miejscem na Zanzibarze do wypatrywania delfinów, a nawet pływania za nimi i... z nimi jest południowe wybrzeże wyspy. To tutaj o poranku chętni wsiądą na łódkę i wraz z kilkoma innymi towarzyszami wypłyną w morze. Po kilkudziesięciu metrach sternik i wypatrywacz delfinów pozwolą wyskoczyć z łodzi w kilku miejscach. To wtedy można spokojnie obserwować i pływać z delfinami. Ci, którzy boją skakać do wody, mogą zobaczyć delfiny z łodzi. Prawdopodobieństwo zobaczenia delfinów to ok. 80%. Cena (ok. 60 USD/os.) zawiera: poranny transfer na miejsce wycieczki, rejs w morze i opiekę wypatrywacza delfinów i sternika.

  8-9 dzień

  POŻEGNANIE Z ZANZIBAREM - POWRÓT

  Nasze ostatnie chwile na Zanzibarze - napawanie się błękitem Oceanu Indyjskiego i bielą plaży - z pewnością będą niezapomniane. Później nastąpi nasze pożegnanie z Afryką. Zostaniemy zawiezieni na lotnisko i wylecimy z powrotem do Europy. Przylot w ten sam dzień lub dzień później.  UWAGA: obecnie testy nie są wymagane, jednak osoby mające symptomy COVID-19 mogą zostać poddane odpłatnym testom na lotnisku po przylocie do Tanzanii. Sprawdźcie też najnowsze informacje na MSZ>>

  Joginka i pilotka wyprawy, Basia Libako:
  Program warsztatów zaprojektowany jest na 7 dni wspólnej pracy na macie i poza matą. Oprócz jogi w szeroko rozumianym kontekście (asany, pranajama, teoria, technika wykonywania pozycji, medytacja), zaproponuję Wam również swego rodzaju “warsztaty rozwojowe” - jeśli tylko odnajdziecie w sobie taką chęć. Na to nie ma planu, to dzieje się w zależności od energii grupy, dotyczy spraw najważniejszych. Będziemy stosować techniki, które pozwalają uwolnić się od uwarunkowań i przyzwyczajeń, oczyścić swoje ciało i energię, aby móc wrócić przede wszystkim do Siebie, a później do domu. Będziemy medytować, prowadzić rozmowy w kręgu, ale też korzystać z uroków miejsca w którym będziemy. Towarzyszyć nam będą: radość, ciekawość świata, spokój, szacunek i  uważność. To będzie wyjątkowy czas! UWAGA! Nie trzeba mieć doświadczenia w  praktykowaniu jogi. Zajęcia są dla wszystkich chętnych.

  Kolejność wycieczek fakultatywnych może ulec zmianie.

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Zanzibar - Warszawa (z wyjątkiem terminów na grudzień i styczeń)

 • transfery z/na lotnisko na Zanzibarze

 • zakwaterowanie w hotelu przy plaży (2-osobowe z łazienką i klimatyzacją)

 • śniadania w hotelu

 • codzienne sesje medytacyjne i jogowe, oraz warsztaty rozwoju osobistego

 • opiekę pilotki Kiribati Club, a zarazem nauczycielki jogi na Zanzibarze

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:
 • pozostałego wyżywienia

 • wizy do Tanzanii: ok. 50 USD

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych, w tym wycieczek fakultatywnych po Zanzibarze

ZALICZKA:
Do odwołania nie pobieramy zaliczek przy zapisie na wyjazdy zagraniczne. Zaliczkę wpłacicie dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że wyjazd może się odbyć.

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

 

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.