.

BLISKIE PODRÓŻE: KRAINA WULKANÓW

Drukuj stronę
3 dni
Polska
wielkość grupy: kameralna
 • BLISKIE PODRÓŻE: KRAINA WULKANÓW

  Podczas tego weekedowego wyjazdu czeka Cię masa atrakcji! Odkryjesz sekrety drzemiące pod powierzchnią ziemi – zaglądniesz w fascynującą wulkaniczną przeszłość Dolnego Śląska podczas warsztatów z geologiem w terenie. To czas na spełnienie dziecięcych marzeń o poszukiwaniu skarbów oraz solidną porcję wiedzy, która pozwoli Wam inaczej spojrzeć na otaczający Was krajobraz. Odwiedzisz efektowny zamek Grodziec, wzniesiony na szczycie bazaltowego powulkanicznego wzgórza, weźmiesz udział w warsztatach lepienia z gliny, a stworzone przez siebie wyroby będziesz mógł/mogła oddać do szkliwienia i wypalenia i zachować na pamiątkę. Siądziesz przy ognisku wśród ciekawych ludzi, którzy lubią podróże, tak jak i Ty ! Kto wie, może rozmowy i opowieści, które tam popłyną będą początkiem kolejnej przygody…

  1 dzień

  OGNISKO I WIECZÓR INTEGRACYJNY

  Przyjazd i zakwaterowanie w agroturystyce we wsi Jastrowiec, malowniczo położonej na Pogórzu Kaczawskim. Czeka na nas powitalne ognisko oraz integracja przy kolacji.

  2 dzień

  WYCIECZKA NA WULKAN, ZAMEK GRODZIEC, WARSZTATY LEPIENIA W GLINIE, SESJA ZDJĘCIOWA

  Dziś odkrywamy polskie wulkany i podziwiamy nietuzinkowe krajobrazy Pogórza Kaczawskiego. Z rana czeka nas lekki trekking z wejściem na Ostrzycę Proboszczowicką, zwaną Śląską Fujiyamą. Jest  to wulkaniczny stożek 501 m.n.p.m. stanowiący pozostałość po wulkanie tarczowym. Tego dnia odwiedzimy też warownię wzniesioną na szczycie na wulkanu – Zamek Grodziec, z nieźle wyposażoną zbrojownią, krytymi korytarzami na murach i rewelacyjnym widokiem z wieży. Po południu warsztaty lepienia w glinie - stworzone przez Ciebie, wypalone i szkliwione wyroby, będą wspaniałą pamiątką.
  Wieczorem obiadokolacja, a dla chętnych profesjonalna sesja zdjęciowa w plenerze - w poszukiwaniu efektownych ujęć przeniesiemy się na znajdujące się w okolicy pola lawendy. Lawenda kwitnie zwykle od drugiej połowy czerwca. Jeżeli spłata nam figla i jeszcze się w pełni nie rozwinie, pozować będziemy sielskim krajobrazie w odcieniach zieleni.

  3 dzień

  WARSZTATY GEOLOGICZNE

  No dobrze, ale co właściwie wiemy o wulkanach, o minerałach i generalnie o tym, co siedzi wewnątrz ziemi? Dziś czeka nas fascynująca wyprawa w dawne czasy i świat na co dzień niedostrzegany. Poszerzymy naszą wiedzę podczas warsztatów z geologiem - będziemy poszukiwać agatów i innych minerałów, które później poddamy własnoręcznej obróbce. Zobaczymy też ekspozycję poświęconą wulkanom w Zagrodzie Sudeckiej.
  Pożegnanie i zakończenie wyjazdu.  Interesuje Cię inny termin? A może chcesz wyjechać z grupą znajomych we własnym gronie? Koniecznie daj nam znać na info@kiribaticlub.pl

terminy i ceny

załóż rezerwację

 

CENA OBEJMUJE:
 • 2x nocleg w pokojach 4-5.os. z łazienką

 • 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja

 • warsztaty geologiczne w terenie

 • warsztaty lepienia w glinie 

 • ognisko 

 • przewodnika po zamku Grodziec

 • ubezpieczenie NNW

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • maseczkę i płyn dezynfekujący

 • upominek-niespodziankę Kiribati Club 

CENA NIE OBEJMUJE:
 • pozostałego wyżywienia

 • biletu wstępu do zamku Grodziec (18 PLN/os.)

 • opcjonalnej atrakcji dodatkowej: profesjonalna sesja zdjęciowa (koszt: 50 PLN/os.)

ZALICZKA: 200 PLN
 • BEZPIECZNA REZERWACJA
  Śledzimy na bieżąco rozwój sytuacji pandemicznej w kraju; gwarantujemy zwrot środków w przypadku odwołania wyjazdu ze względu na wprowadzone obostrzenia związane z Covid-19.

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.