.

BLISKIE PODRÓŻE: ŚLADEM ŁOSIA I BOBRA NAD BIEBRZĄ

Drukuj stronę
3 dni
Polska
wielkość grupy: kameralna grupa 8 -12 os.
 • BLISKIE PODRÓŻE: ŚLADEM ŁOSIA I BOBRA NAD BIEBRZĄ

  Ten wyjazd z cyklu Bliskie Podróże z Kiribati Club to niecodzienna propozycja na weekend z dala od cywilizacji dla tych, którzy marzą o spotkaniu oko w oko z dziką przyrodą. Zaglądniemy – jako goście – do jednego z najbardziej niezwykłych obszarów na mapie Polski, który w dużym stopniu zachował swój pierwotny, nieskażony działalnością człowieka charakter.

   

  Biebrzański Park Narodowy chroni cenne ekosystemy wodne i bagienne. Spotkamy tu niesamowite bogactwo flory i fauny, w tym rzadkie i zagrożone gatunki. Rozległe torfowiska rozciągające się w dolinie malowniczo meandrującej rzeki Biebrzy to królestwo ptaków – zaobserwowano ich tu aż 292 gatunki! – oraz raj dla ornitologów, to matecznik łosi, wilków, wydr i bobrów.

   

  Czeka nas tutaj masa atrakcji – obserwacje ptaków, spływ w okolice siedlisk bobrów oraz wycieczka do ostoi łosia. Wieczorem usiądziemy przy ognisku i posłuchamy opowieści o cudach otaczającej nas przyrody.

  1 dzień

  OGNISKO POWITALNE, BIEBRZAŃSKIE OPOWIEŚCI

  O godzinie 17.00 spotkanie w agroturystyce. Ognisko powitalne, podczas którego pilotka Natalia - biolożka i miłośniczka dzikiej przyrody - opowie o niesmowitych ekosystemach Biebrzańskiego PN, jego faunie i florze. Wzbogaceni o tę wiedzę, będziemy gotowi, żeby następnego dnia ruszyć w teren!

  2 dzień

  UROKI DZIKIEJ BIEBRZY: WYPRAWA NA WILCZE TERYTORIUM, OBSERWACJA PTAKÓW, SPŁYW DO SIEDLISK BOBRÓW

  Po wczesnym śniadaniu wyruszamy w głuszę - zaczynamy od nauki czytania śladów i tropów mieszkańców Biebrzy podczas wyprawy na Czerwone Bagno i Uroczysko Grzędy. Znajdziemy się na wilczym terytorium, gdzie obok piękna naturalnego krajobrazu czekają nas odciśnięte w błocie i piasku opowieści z wilczego życia. Nauczymy się jak patrzeć na przyrodę tak, by widzieć ukryte w niej niewidzialne dla laika skarby (podczas wyprawy możemy pokonać nawet do 15 km, dlatego warto mieć ze sobą prowiant i wodę).
  Po przerwie na obiad w lokalnej restauracji udamy się na obserwację ptaków.
  Zwieńczeniem dnia będzie wieczorno-nocny spływ łodzią ku siedlisku bobrów. Podczas tej niezwykłej przygody gwarantowane są niezapomniane przeżycia estetyczne. Stada wodnego ptactwa szykującego się na spoczynek, zmierzch na wodzie i bezgraniczne widoki ucieszą serce każdego miłośnika przyrody. Jeśli szczęście dopisze, nie powinno też zabraknąć pociesznych bobrów zajętych kolacją lub wieczorną toaletą.

  3 dzień

  WYCIECZKA DO OSTOI ŁOSIA

  Przed świtem wyjazd na spotkanie z królem Biebrzy. Tutaj czeka nas około 3 godzinna wędrówka w ostoi łosia i niepowtarzalna okazja podejrzenia tych majestatycznych zwierząt w ich naturalnym środowisku. Pożegnanie i powrót do domu.  Interesuje Cię inny termin? A może chcesz wyjechać z grupą znajomych we własnym gronie? Koniecznie daj nam znać na info@kiribaticlub.pl

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • 2 noclegi w agroturystyce Łosiowy Kąt (lub podobnym obiekcie), w pokojach 2-3 os. z łazienką

 • wyżywienie: 2x śniadanie (sb, nd), 2x wieczorna obiadokolacja (pt, sb)

 • realizację programu z wynajęciem odpowiedniego transportu

 • specjalistyczną opiekę przewodnicką w BPN

 • bilety wstępu do BPN

 • ognisko z przyrodniczymi opowieściami

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie NNW

 • maseczkę i płyn dezynfekujący

 • upominek-niespodziankę Kiribati Club

CENA NIE OBEJMUJE:
 • pozostałego wyżywienia, prowiantu podczas wycieczek

ZALICZKA: 200 PLN
 • BEZPIECZNA REZERWACJA
  Śledzimy na bieżąco rozwój sytuacji pandemicznej w kraju; gwarantujemy zwrot środków w przypadku odwołania wyjazdu ze względu na wprowadzone obostrzenia związane z Covid-19.

 

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.