.

BLISKIE PODRÓŻE: PIENINY DLA AKTYWNYCH

Drukuj stronę
3 dni
Polska
wielkość grupy: kameralna
 • BLISKIE PODRÓŻE: PIENINY DLA AKTYWNYCH

  Pieniny zapraszają odwiedzających pocztówkowymi panoramami, zębami malowniczych wapiennych skał wyrastajacych z zieleni lesistych stoków, barwnymi łąkami przesyconymi zapachem ziół i rozległymi halami, na których wciąż wypasane są stada owiec. Podczas tego wyjazdu będziemy aktywnie eksplorować największe atrakcje regionu - wędrując górskimi szlakami, mknąc na rowerze oraz uczestnicząc w raftingu. Wyruszymy na szlaki Pienińskiego PN i przekonamy się jakie widoki rozciągają się ze szczytów Trzech Koron i Sokolicy. Poznamy Drogę Pienińską i spektakularny przełom Dunajca - gdzie wsród skał nadal drzemią legendy o Janosiku - z perspektywy dwóch kółek oraz pontonu. Nie zabraknie też czasu na wieczorne podróżnicze opowieści z odległych krajów oraz zaslużony niespieszny spacer z kubkiem źródlanej wody po sympatycznym uzdrowisku - Szczawnicy.

  1 dzień

  SPACER PO SZCZAWNICY, WIECZÓR INTEGRACYJNY

  Przyjazd do pensjonatu w Szczawnicy we własnym zakresie w godzinach popołudniowych. Spacer po uzdrowisku z piękną drewnianą architekturą zdrojową. Wieczorem obiadokolacja i czas na integrację.

  2 dzień

  PIENIŃSKIM SZLAKIEM: WYCIECZKA NA SOKOLICĘ I TRZY KORONY, WIECZÓR PODRÓŻNICZY

  Dziś czeka nas dawka aktywnego wypoczynku – udamy się na wycieczkę podczas której zdobędziemy najsłynniejsze szczyty Pienin – strzelistą Sokolicę oraz Trzy Korony - charakterystyczny masyw najeżony wapiennymi turniami (alternatywnie – możliwa skrócona wersja wycieczki: na Sokolicę). Na szlaku towarzyszyć nam będzie licencjonowany przewodnik beskidzki. Po powrocie zasłużony odpoczynek, obiadokolacja. Wieczór wypełnią opowieści z dalekich krajów.

  3 dzień

  PRZEŁOM DUNAJCA: WYCIECZKA ROWEROWA I RAFTING

  Nie zwalniamy tempa – wskakujemy na rowery i wyruszamy wzdłuż Dunajca ku przystani raftingowo-kajakowej w Sromowcach Niżnych. Pokonamy malowniczą trasę zwaną Drogą Pienińską, biegnącą wzdłuż rzeki, od Szczawnicy ku słowackiej wsi Czerwony Klasztor (Červený Kláštor). Miejscowość zawdzięcza swą nazwę XIV-wiecznemu zespołowi sakralnemu, który na przestrzeni wieków należał do zakonów kartuzów oraz kamedułów. Obecnie można znaleźć tu muzeum oraz siedzibę dyrekcji słowackiego Pienińskiego Parku Narodowego. W klasztornych murach wciąż krążą legendy – jak ta o Cyprianie XVIII- wiecznym ‘latającym mnichu’, który miał zbudować lotnię, na której poszybował z wierzchołka Trzech Koron aż ponad Tatry.
  Po dojechaniu do Sromowiec Niżnych wsiądziemy w pontony i spłyniemy z powrotem do Szczawnicy. Odcinek Sromowce – Szczawnica nazywany jest Pienińskim Przełomem Dunajca i jest uznawany za jeden z najpiękniejszych odcinków tej rzeki. Dunajec płynie tu głębokim, skalnym wąwozem, którego ściany mają w porywach do 500 metrów wysokości. Sprawiają imponujące wrażenie na uczestnikach spływów.
  Po dopłynięciu do celu, pożegnanie i wyjazd do domu.

  (Istnieje możliwość indywidualnego przedłużenia swojego pobytu w pensjonacie!)  Interesuje Cię inny termin? A może chcesz wyjechać z grupą znajomych we własnym gronie? Koniecznie daj nam znać na info@kiribaticlub.pl

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • 2 x nocleg w pensjonacie w pokoju 2-os. z łazienką

 • wyżywienie: 2x śniadanie, 2x obiadokolacja

 • opiekę licencjonowanego przewodnika beskidzkiego podczas wycieczki do PPN

 • wypożyczenie rowerów (przejazd Drogą Pienińską ok. 1-1,5 h)

 • rafting po Dunajcu (przełom Dunajca, ok. 2 godz.)

 • opiekę pilota Kiribati Club podczas trwania całej wycieczki 

 • ubezpieczenie NNW

 • maseczkę i płyn dezynfekujący

 • upominek-niespodziankę od Kiribati Club

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów wstępu na pienińskie szczyty - Trzy Korony: 4 PLN, Sokolica 4 PLN

ZALICZKA: 200 pln
 • BEZPIECZNA REZERWACJA
  Śledzimy na bieżąco rozwój sytuacji pandemicznej w kraju; gwarantujemy zwrot środków w przypadku odwołania wyjazdu ze względu na wprowadzone obostrzenia związane z Covid-19.

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.