.

SERCE BAJKAŁU

Drukuj stronę
14-17 dni
Rosja-Syberia
wielkość grupy: 6-12 osób
 • SERCE BAJKAŁU

  Bajkał skradł nasze serca, dlatego jadąc na wyprawę nad legendarne jezioro celujemy w jego serce - wyspę Olchon. Stepowe krajobrazy wyspy oraz błękit i przestrzeń Bajkału zapadną Wam w pamięć na długo. Udamy się także na jednodniowy trekking z Bolszych Kotów wzdłuż wybrzeża jeziora, oraz zobaczymy Bajkał z jego wschodniego wybrzeża. Trasę z Krasnojarska do Irkucka pokonamy koleją transsyberyjską. Zwiedzimy Paryż Syberii - Irkuck, z jego nietuzinkową drewnianą architekturą, oraz Ułan Ude, stolicę Buriacji. A jak już Rosja, to nie wyobrażamy sobie nie wpaść na chwilę do pięknej Moskwy i Petersburga!

  1 dzień

  Wylot do Moskwy

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Przylot i zakwaterowanie. Wieczorny spacer po mieście.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  Moskwa: zwiedzanie

  Moskwa to miasto - legenda. Celem wyjazdu jest Bajkał, ale nie wyobrażamy sobie nie zobaczyć przynajmniej kilku najciekawszych miejsc w stolicy Rosji. Na początek Plac Czerwony, przy którym mieszczą się takie znane budynki jak Mauzoleum Lenina, bajkowy Sobór Wasyla Błogosławionego, Sobór Kazański, czy GUM - dom towarowy z 1893 roku. Nasycimy się jego atmosferą i ruszymy na zwiedzanie Kremlu. Następnie udamy się do pobliskiego Parku Aleksandrowskiego - jednego z pierwszych publicznych parków w Moskwie, który do dzisiaj robi wrażenie. Udamy się też do domu Gorkiego. Jeśli do samego pisarza nie pałacie sympatią, to i tak jego dom jest wart zobaczenia - to niesamowita willa wybudowana w stylu Art Nouveau wokół konceptu wody. Intensywny dzień skończymy spacerem po Arbacie - jednej z najsłynniejszych ulic Moskwy i jednocześnie artystycznym centrum miasta.

  3 dzień

  PRZELOT DO KRASNOJARSKA

  Transfer na lotnisko i przelot do Krasnojarska na Syberii. Po zakwaterowaniu w hotelu, w zależności od godziny, spacer po mieście lub wjazd na Karaulnayą Gorę - symbol miasta, uwieczniony na banknocie 10-cio rublowym.

  4 dzień

  KOLEJĄ TRANSSYBERYJSKĄ Z KRASNOJARSKA DO IRKUCKA

  Rano dla chętnych spacer wzdłuż rzeki Jenisej. Zrobimy zapasy na dzień w pociągu i ok. godziny 13 zameldujemy się w naszym wagonie kolei transsyberyjskiej, jadącym do Irkucka. Nocujemy w wagonie z miejscami do spania.

  5 dzień

  PRZYJAZD DO IRKUCKA

  Rano przyjazd do Irkucka, zakwaterowanie. Po chwili odpoczynku ruszymy na spacer po Paryżu Syberii. Irkuck to miasto niezwykle przyjazne piechurom, a tras i zabytkowej drewnianej architektury tu nie brakuje. Przejdziemy się deptakiem wzdłuż rzeki Angara, wstąpimy na plac Kirowa, gdzie znajduje się Cerkiew Zbawiciela, oraz poszukamy tradycyjnej dla tego regionu drewnianej zabudowy.

  6 dzień

  PRZEJAZD NA WYSPĘ OLCHON

  Wsiadamy w busa i jedziemy na wyspę Olchon, w sercu Bajkału. Tam zakwaterujemy się w Hużyrze.
  Wyspa Olchon jest największą i jedyną zamieszkałą wyspą na Bajkale. Najstarsze ślady osadnictwa ludzkiego w tym miejscu sięgają ponad 2000 lat p.n.e. Na wyspie znajdują się pozostałości tzw. Tajemniczych Murów powstałych między VI a IX wiekiem. Ze względu na swoje położenie, wyspa posiada specyficzny mikroklimat, a jedną z największych jej atrakcji są naturalne stepy reliktowe w południowej części wyspy oraz bogata tajga w części północnej.
  Po dotarciu do Hużyru, "stolicy" wyspy Olchon, pójdziemy na spacer pod "Szamankę" - charakterystyczną skałę, niegdyś święte miejsce wyznawców szamanizmu.

  7 dzień

  WYSPA OLCHON: PÓŁNOC

  Zwiedzamy północną część wyspy UAZem. Podczas podróży krótki postój we wsi Pieszczenaja, gdzie ruchome wydmy zasypują wioskę, a w okolicach półwyspu Chaboj przy stromych brzegach - rozpościera się niesamowity widok na Bajkał oraz słynne "Okno Duchów". Powrót do Hużyru.

  8 dzień

  WYSPA OLCHON: RELAKS

  Spacerujemy po okolicach Hużyru i wzdłuż wybrzeża Bajkału. Wstąpimy na punkt widokowy na skałę Szamankę, będzie też czas na kąpiel w jeziorze lub relaks na plaży. Chętni zamiast leżenia mogą wybrać się na wycieczkę na południową, bardziej stepową część wyspy (koszt ok. 30 USD), na wycieczkę konną po okolicy (koszt ok. 20 USD) lub na ryby (koszt ok. 20 USD).
  Wieczorem czas wolny na np. rosyjską banię.

  9 dzień

  OLCHON - LISTWIANKA

  Dzisiaj możemy pospać dłużej. Przedpołudnie możemy spędzić na wybrzeżu z widokiem na Bajkał, lub w  knajpce zajadając lokalne przysmaki. Po południu wsiądziemy w prom do Listwianki.

  10 dzień

  TREKKING WYBRZEŻEM BAJKAŁU

  Rano chętni mogą wyskoczyć na szybkie zwiedzanie Listwianki. Celem dzisiejszego dnia jest jednak piękna sceneria i trekking. Wsiądziemy w wodolot, który wywiezie nas do miejscowości Bolszoje Koty, skąd rozpoczniemy niespieszny trekking wybrzeżem Bajkału do Listwianki (ok. 18 km). Trasa uważana jest za najbardziej malowniczą nad Bajkałem.

  11 dzień

  PRZEJAZD DO UŁAN UDE

  Jedziemy do Irkucka, gdzie wsiadamy w pociąg i jedziemy starą trasą kolei transsyberyjskiej, okrążając północny kraniec Bajkału,  do Ułan Ude - stolicy republiki Buriacji. Miasto zostało założone w 1666 roku nad Selengą i jest największym ośrodkiem miejskim w republice Buriacji. Jedną z atrakcji w Ułan Ude jest największa na świecie głowa Lenina oraz specyficzna architektura postsowiecka.

  12 dzień

  IWOŁGIŃSKI DACAN

  Całodniowy wyjazd do Iwołginskiego Dacanu - największego kompleksu świątyń buddyjskich w Federacji Rosyjskiej oraz duchowego centrum rosyjskich buddystów. Na terenie Dacanu oprócz świątyń znajduje się biblioteka, szkoła mnichów oraz domy mnichów.

  13 dzień

  PARK ETNOGRAFICZNY I BAJKAŁ

  Jedziemy do Muzeum Etnograficznego Ludów Zabajkala, gdzie zapoznamy się z kulturą lokalnych narodów - Buriatów i Ewenków, ale także z historią przesiedleńców. Następnie udamy się na plażę w okolicach Gremyachinska, gdzie pożegnamy się z Bajkałem. Wieczorem powrót do Ułan Ude.

  14 dzień

  POWRÓT

  Transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski z przesiadką.

  opcja Petersburg: 14 dzień

  PRZELOT DO PETERSBURGA

  Przelot do Petersburga z przesiadką. Transfer do hotelu i zakwaterowanie.

  opcja Peteresburg: 15-16 dzień

  ZWIEDZANIE PETERSBURGA

  Na zwiedzanie Petersburga przeznaczymy pełne dwa dni. Zobaczymy oczywiście klasykę - Newski Prospekt, Sobór Chrystusa na Krwi, Sobór Isakijewski, Twierdzę Pietropawłowską, Krążownik Aurorę czy Pałac Mienszykowa. Dla chętnych znajdzie się też czas na kilkugodzinne zwiedzanie jednego z najwspanialszych muzeów świata - Ermitażu, rejs łodzią po kanałach Petersburga czy wyjście do teatru.

  opcja Peteresburg: 17 dzień

  POWRÓT

  Przejazd na lotnisko i przelot powrotny do Polski. Pożeganie z pilotem na lotnisku.

 • Olchon- wycieczka na południowa część wyspy

  Koszt około 30 USD.

  Wycieczka konna na Olchonie

  Koszt około 20 USD.

  Wyprawa na ryby na Olchonie

  Koszt około 20 USD.

  Rejs łodzią po kanałach w Petersburgu

  Koszt od około 6 USD.

  Bilet na balet w Petersburgu

  Koszt od około 100 USD.

   

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Moskwa, Moskwa - Krasnojarsk, Ułan Ude - Warszawa // z opcją Petersburg: Ułan Ude - Petersburg - Warszawa

 • bilet na pociąg i miejsce sypialne na trasie Krasnojarsk - Irkuck

 • bilet na pociąg na trasie Irkuck - Ułan-Ude

 • bilet na wodolot z wyspy Olchon do Listwianki

 • bilety na pozostałe środki transportu na miejscu oraz związane z nim opłaty

 • wycieczkę UAZem na północne wybrzeże Olchonu

 • 12 noclegów w hotelach i pensjonatach - pokoje 2-osobowe // z opcją Petersburg dodatkowe 3 noclegi w Petersburgu

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; biletu na prom do Bolszych Kotów (można zrezygnować z trekkingu), transportu lokalnego w miastach: taxi itp.: ok. 100 USD

 • wyżywienia: ok. 25 USD dziennie na osobę

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

 

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności
x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.